Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Lampa żelowa

Dziewczyny wiedzą, jak ważne jest posiadanie pięknych i zadbanych piór. Udany manicure odgrywa w tym bardzo ważną rolę. Lakier hybrydowy jest bardzo popularny. Niektóre dziewczyny zwracają się do specjalistów, inne uczą się robić to sami. Właściwy wybór urządzenia jest bardzo ważny dla stworzenia pięknego i wysokiej jakości manicure z lakierem hybrydowym. Niedoświadczeni mistrzowie obsługi paznokci często mają trudności z wyborem i nabyciem podobnego sprzętu. Lampa do suszenia lakieru żelowego ma kilka ważnych cech i cech, więc aby dokonać właściwego wyboru, warto je zrozumieć.

Funkcje

Istnieją urządzenia, które nie suszą lakierów żelowych niektórych producentów, inni doskonale radzą sobie z tym zadaniem. Co więcej, różne instrumenty wymagają różnych czasów, aby wykonać to zadanie. Wszystko to wynika z właściwości jednostek.

Urządzenie z promieniowaniem LED ma niewielkie wymiary i wagę, wytrzymuje dość długo, diody LED nie boją się wstrząsów świetlnych.

Nie wszystkie lakiery żelowe zamrażają się pod wpływem światła z tego urządzenia. Pasty żelowe niektórych producentów w ogóle się nie utwardzają lub proces ten staje się bardzo długi. Wynika to z faktu, że diody LED emitują światło ultrafioletowe w wąskim zakresie.

Absolutnie wszystkie lakiery żelowe zamrażają się pod promieniami lamp UV, ale czas schnięcia jest dłuższy niż w poprzedniej próbce. Wynika to z faktu, że promieniowanie ultrafioletowe emitowane jest w szerszym zakresie. Wady obejmują fakt, że lampy często wymagają wymiany. Pociąga to za sobą dodatkowe koszty materiałów eksploatacyjnych.

Porównanie wideo trzech łap do lakierowania żelowego znajduje się w następnym filmie.

Gatunek

Urządzenia do wypieku lakierów żelowych można klasyfikować według wielu kryteriów, najważniejsze to format urządzenia, rodzaje lamp, moc.

LED

Ten produkt pojawił się nie tak dawno temu i zasłynął ze swojej szybkości. Wystarczy 10-30 sekund na polimeryzację materiałów. W tym urządzeniu suszone są lakiery żelowe niektórych firm i szelak. Szybkość pracy wpływa na ogólny czas trwania manicure, a to niewątpliwy plus. Większość modeli jest dość duża, mocna i droga. Niektóre lampy LED mają czułe czujniki - poświata włącza się automatycznie po włożeniu dłoni do środka.

Niedawno zaczęły pojawiać się 6-watowe mini opcje.

Cena takiego urządzenia jest znacznie niższa niż w przypadku urządzenia pełnowymiarowego. Urządzenie jest wygodne w transporcie. Producenci polecają go na wycieczki wakacyjne lub do rzemieślników, którzy podróżują do domu do klienta. Zwróć uwagę na opcje latarek na jeden palec lub podróżnych.

Lampy LED mogą działać przez około 100 000 godzin. Suszenie materiałów zajmie około 10-30 sekund, pod warunkiem, że lakier hybrydowy nadaje się do suszenia w tego typu urządzeniach. Cały proces pokrywania paznokci lakierem hybrydowym potrwa około 20 minut. Diody LED nie tracą mocy podczas pracy, awaria jednej diody nie wpływa znacząco na wydajność lampy.

UV

Takie urządzenia pojawiły się pierwsze, dlatego są najbardziej popularne wśród mistrzów. Wiele rozwiązań projektowych i szeroki zakres cen zapewnia, że ​​każdy może wybrać urządzenie do gustu i na co stać. Urządzenia mogą mieć moc 9 W, 18 W, 36 W, 54 W. Ten parametr różni się w zależności od liczby lamp w urządzeniu, każda z nich ma moc 9 watów.

Urządzenia mogą mieć timer. Tani czas jest określany na 2 minuty lub wyłączany ręcznie. Droższe mają timery z przyrostem co 1 minutę lub 30 sekund. Lampa UV może mieć różne rozmiary. Istnieją mini opcje lub lampy podróżne, a także urządzenia do jednoczesnego suszenia obu rąk.

Mówiąc o brakach, należy wspomnieć, że promieniowanie ultrafioletowe nieznacznie wysusza skórę i negatywnie wpływa na narządy wzroku.

Takich konsekwencji można uniknąć, przestrzegając środków ostrożności podczas pracy. Urządzenie UV ma również taką wadę - żarówki wypalają się podczas intensywnego użytkowania, co pociąga za sobą dodatkowe koszty dla mistrza.

Wymiana będzie wymagana po 5000-10000 godzinach. Dokładny okres zależy od warunków pracy i stabilności napięcia. Wysuszenie lakieru hybrydowego zajmuje około 2 minut, a na warstwę wierzchnią (warstwę wierzchnią) potrzeba co najmniej 3 minuty. Istnieją również urządzenia CCFL, które łączą poprzednie typy lamp i zimną katodę.

Lampa CCFL

Takie urządzenia łączą świetlówki z zimną katodą. W przypadku gwoździ korzystanie z takich urządzeń jest nowością. Urządzenia są bardziej trwałe, ponieważ promieniowanie powstaje w wyniku blasku gazów w rurkach. Jednostka jest w stanie pracować około 80 000 bez wymiany lamp. Suszenie CCFL praktycznie nie wytwarza ciepła podczas pracy.

CCFL i LED - hybrydy łączące LED i promieniowanie fluorescencyjne. Takie urządzenia suszą absolutnie wszystkie materiały w ciągu 30-60 sekund.

Jaką zasadę wybrać

Do pracy z lakierami hybrydowymi znaczenie ma moc i rodzaj lamp. Rozmiar i kształt wpływają tylko na komfort pracy. Najbardziej uniwersalną opcję można uznać za urządzenie zaprojektowane do suszenia palców jednej ręki jednocześnie.

Takie modele są równie wygodne zarówno do użytku domowego, jak i salonowego. Największe tego typu urządzenia UV ważą około 2 kg. Jeśli pracujesz w domu z klientami, lepiej kupić przenośną mini-lampę z diodami LED. Takie urządzenie ma mniejszą wagę i małe wymiary.

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dolną i górną część struktury suszącej.

Wiele jednostek ma chowane dno lub w ogóle nie ma dna (w formie podkowy). Dla mistrzów jest to bardzo ważne. Zdolność do dezynfekcji dna zwiększa poziom czystości i bezpieczeństwa. Wygodne w użyciu będą UV, CCFL i hybrydowe pokrywy zawiasowe. Ponadto składana konstrukcja sprawi przyjemność podczas wymiany lamp.

Do użytku komercyjnego idealnie nadaje się suszarka hybrydowa o łącznej mocy 36 W (12 W CCFL + 24 W LED), z uchylną pokrywą i wysuwaną tacką, timerem i włączającym się czujnikiem. Takie urządzenie nadaje się do suszenia lakieru hybrydowego, szelaku, żelu. Możesz wykonywać przedłużanie paznokci i manicure o dowolnej złożoności. Jeśli dopiero zacząłeś uczyć się zawodu mistrza paznokci, powinieneś dostać nie tylko stacjonarną suszarkę hybrydową, ale także przenośne urządzenie LED. Dla początkujących wystarczy urządzenie z 6-watowym blaskiem UV.

Aby nie żałować zakupu, wybierz lampę wyłącznie według własnych potrzeb. Wybierając lampę, należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • Rozmiar

Urządzenie na jedną rękę nadaje się do każdego rodzaju manicure, jest uniwersalne. Suszenie oburącz nadaje się do użytku komercyjnego w salonach. Może być również wygodny dla rzemieślników pracujących w domu. Lampy jednym palcem - opcja podróży lub do użytku osobistego. Wykonanie manicure nie będzie wygodne, ale bardzo wygodnie jest naprawić lub zaktualizować okładkę na wakacjach.

  • Rodzaj

Lampy ultrafioletowe są dość odpowiednie do użytku domowego i do małych salonów. Źródła światła LED należy wymieniać rzadziej, ale takie pozyskiwanie ogranicza wybór materiałów. Wszechstronność lamp hybrydowych jest atrakcyjna, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż w poprzednich opcjach.

  • Producent

Jeśli jakość lampy jest dla Ciebie ważna, daj pierwszeństwo europejskim lub amerykańskim producentom. Lampy azjatyckie będą bardziej budżetowe, ale istnieje wysokie ryzyko awarii.

  • Dodatkowe funkcje

Zdecyduj o swoich potrzebach i wybierz lampę o odpowiedniej liczbie funkcji. Nie przepłacaj za to, czego nie wykorzystasz.

  • Materiał korpusu

Metalowe obudowy są bardziej niezawodne i trwałe, ale ich koszt jest znacznie wyższy niż plastik. Ta ostatnia również będzie ci służyć przez długi czas, ale wymaga bardziej ostrożnego użytkowania.

  • Moc.

Koszt lampy zależy od tego kryterium. Mocniejsza jednostka znacznie skróci czas poświęcony na manicure.

Jak korzystać

Suszenie materiałów w urządzeniu jest kluczem do wysokiej jakości manicure. Przedział czasu utwardzania zależy od rodzaju i mocy lamp, a także od zastosowanego materiału. Podstawowe zasady korzystania z urządzeń są bardzo proste. Przeczytaj instrukcje dla urządzenia, aby dowiedzieć się o jego specyficznych funkcjach. Lampy UV i CCFL wysychają w ciągu 2-3 minut, a urządzenia LED i hybrydowe w 30-60 sekund. Jeśli przytrzymasz materiał przez mniej czasu, manicure szybko zdejmie gwóźdź.

Aby bezpiecznie korzystać, postępuj zgodnie z zasadami:

  • Nie patrz przez długi czas na promieniowanie. Może to spowodować uszkodzenie wizualne.
  • Żywotność lampy UV - około 5 lat. Nie należy ich używać po upływie tego okresu. Lakier hybrydowy pod takim blaskiem nie wyschnie, ale będzie się zwijał.
  • Pamiętaj, że części nie można po prostu wyrzucić, wymagają specjalnego usuwania.

Czy to jest szkodliwe?

Niektóre kobiety odmawiają sobie manicure żelem z powodu obaw o swoje zdrowie. Odrzucenie trwałego i wysokiej jakości manicure wynika z faktu, że niektórzy lekarze nalegają na niebezpieczeństwa związane z lampami ultrafioletowymi. Dziewczyny boją się tego, że promieniowanie z urządzeń do suszenia lakieru żelowego może wywołać rozwój rakowych komórek skóry w rękach.

Podstawą takich stwierdzeń były dwa przypadki, w których kobiety znalazły taką nieuleczalną chorobę po systematycznym stosowaniu lamp do suszenia. Naukowcy postanowili przeprowadzić wiele testów i obalili te hipotezy. Podczas testów stwierdzono, że codzienna dziesięciominutowa ekspozycja na lampy ultrafioletowe przez 25 lat daje niskie prawdopodobieństwo rozwoju komórek rakowych.

Do wyschnięcia lakier hybrydowy wystarcza 3 minuty, w zamian otrzymujesz niezawodną powłokę przez 2-3 tygodnie.

Warto zauważyć, że lekarze od dawna stosują promieniowanie ultrafioletowe w ramach kompleksowego leczenia wielu chorób. Jednak lekarze nie odnotowali związku między użyciem lamp UV a rozwojem raka.

Warto zauważyć, że przy każdym kontakcie z promieniami słonecznymi skóra jest również nasycona światłem ultrafioletowym. W umiarkowanych ilościach takie promieniowanie jest nie tylko przydatne, ale także niezbędne dla organizmu. Ale nadmiar promieniowania ultrafioletowego może prowadzić do poparzeń, a nawet mutacji, ale żadna lampa UV nie może prowadzić do takich konsekwencji. Producenci lamp ustalają określoną moc i czas ekspozycji skóry dla własnego bezpieczeństwa.

Jeśli nadal boisz się zrobić manicure u mistrza, podejmij pewne środki bezpieczeństwa. Sprawdź u mistrza producenta producenta, liczbę zastosowanych lamp i czas ekspozycji na promieniowanie UV na skórę podczas zabiegu. Należy również wyjaśnić, ile czasu te lampy są używane, aby upewnić się, że nie upłynął zalecany okres użytkowania.

Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć się i uspokoić - skonsultuj się z lekarzem.

Dermatolog lub onkolog pomoże ci w tym problemie. Mogą ustalić skłonność skóry do tworzenia guzów nowotworowych. W tym celu przeprowadza się pewne testy, których wyniki poznacie po 7-10 dniach. Powinieneś także skorzystać z takiego doradztwa, jeśli masz na sobie wiele moli.

Staje się zatem jasne, że prawidłowe użycie lamp podczas procedury manicure jest bezpieczne. Jeśli chodzi o lampy LED, ich bezpieczeństwo wcale nie jest wątpliwe.

Recenzje

Według opinii konsumentów możliwe było dokonanie oceny najpopularniejszych lamp.

Lampa UV CND 36 W.

Mistrzowie twierdzą, że jest to optymalna wysokiej klasy lampa do lakierów żelowych. Ten model jest idealny do użytku komercyjnego. Dziewczyny mówią, że obecność 4 timerów, ekranu z odliczaniem czasu, wentylatora, wskaźnika zasilania, tacy z sekcjami na palce sprawia, że ​​lampa jest bardziej niż wygodna w użyciu.

Lampa radzi sobie ze wszystkimi rodzajami materiałów żelowych. Optymalna ochrona oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym minimalizuje ryzyko kontaktu z narządami wzroku. Autorytatywny i poważny wygląd sprawy przyciąga uwagę konsumentów. Szybka prędkość suszenia skraca całkowity czas zabiegu.

Jessnail 36 W.

Rosyjski producent zadowala swoich fanów wszechstronnością i przystępną ceną. Takie urządzenie jest preferowane przez początkujących mistrzów i dziewczyny, które robią manicure w domu. Rzemieślniczki są zadowolone z obecności trzech trybów pracy, możliwości włączenia lampy bez timera.

Niektóre dziewczyny narzekają, że liczniki 2 i 3 minut nie zawsze są wygodne i nie ma wystarczającej ilości minut przez 1 minutę. Te same dziewczyny zauważają, że niedrogi koszt i wysoka jakość lamp niwelują tę wadę. Lampa wysusza absolutnie wszystkie materiały z wrażliwością na promieniowanie ultrafioletowe.

Opi led light

Doskonały wybór do użytku komercyjnego, zdaniem ekspertów z branży gwoździ. Diody LED (6 W, 32 lampy LED) suszą materiały z niewiarygodną prędkością, a wysokiej jakości powłoka lustrzana zapewnia równomierne wypiekanie. Lampa ma stylową obudowę; nie ma palety. Timer i czujnik dotykowy sprawiają, że praca z lampą jest wygodniejsza.

Dziewczyny mówią, że metalowa obudowa jest niezawodna i nie boi się uszkodzeń mechanicznych. Mistrzowie twierdzą, że oryginalny design i konstrukcja korpusu sprawia, że ​​lampa nadaje się i jest wygodna nie tylko do manicure, ale także do pedicure.

LED + CCFL „Diamond”

Hybrydowa lampa hybrydowa zadowala dziewczyny swoją przystępną ceną i wysoką jakością. Urządzenie suszy lakiery żelowe, biożele, materiały ledowe. 12 żarówek LED i 1 spirala zapewniają szybkie schnięcie, większość materiałów wypieka się w 30 sekund.

Dziewczyny mówią, że obecność 3 timerów (10, 30, 60 sekund) sprawia, że ​​praca jest wygodna i szybka. Zdejmowany spód zachwyci Cię podczas zabiegu pedicure. Atrakcyjny design w wielu kolorach pozwala wybrać urządzenie na każdy gust. Właściciele zauważają, że jest to najlepsze suszenie w tym segmencie cenowym. Miniaturowa obudowa lampy umożliwia transport w razie potrzeby.

Runail 36 wat Ru 911

Dobry wynik i przystępny koszt urządzenia przyciągają zarówno początkujących mistrzów, jak i profesjonalistów. Dziewczyny mówią, że suszarka nadaje się wyłącznie do użytku stacjonarnego, transportowanie jej jest niewygodne. Licznik czasu w krokach co 1 minutę zapewnia wygodne użytkowanie.

Klasyczny wygląd i minimalistyczny design będą pasować do wnętrza każdego salonu. Wysuwane dno zapewnia komfort i higienę urządzenia.

„Planeta przybija wielkie serce”

Jedna z najtańszych suszarek LED dobrze sobie radzi. Suszarka nie ma timera; wysusza materiały w 30-90 sekund. Dziewczyny mówią, że takie urządzenie jest idealne do użytku domowego. Producent twierdzi, że urządzenie jest zdolne do nieprzerwanej pracy przez około 40 000 godzin, a większość użytkowników potwierdza te dane.

9W mini lampa ledowa do suszenia paznokci

Kompaktowe dziecko zadowala swoich właścicieli akceptowalną mocą i zwartością. Urządzenie nie wymaga skomplikowanej konserwacji, ma timer i więcej niż dopuszczalna cena. Ta suszarka jest idealna do użytku domowego.Wygodnie jest zabrać lampę na wycieczkę, a wiele dziewcząt kupuje ją właśnie w tym celu.

Stylowy design w wielu kolorach sprawia, że ​​dziewczyny są szczęśliwe. Dziewczyny ostrzegają, że w urządzeniu można jednocześnie wysuszyć tylko 4 gwoździe, dlatego należy je stosować zgodnie z zasadą 4 + 4 + 2.

36W Aliexpress

Najtańszą opcją jest lampa z Chin. Obudowa nie jest szczególnie trwała, więc suszarka jest bardzo wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne. Dziewczyny twierdzą, że jest to całkiem odpowiednie do próbnych (pierwszych) prób samodzielnej pracy z lakierami żelowymi. Urządzenie nie ma dodatkowych funkcji.

Dziewczyny zauważają, że możesz zamknąć oczy na wiele niedociągnięć, ponieważ urządzenie ma niski koszt, ale dobrze wysusza materiały żelowe. Lampy niskiej jakości są często dołączane do urządzenia, więc właściciele zalecają natychmiastowe przygotowanie się do ich wymiany. Obecność timera przez 120 sekund w maszynie umożliwia nawigację w czasie podczas pracy.

Obejrzyj wideo: Paznokcie żelowe krok po kroku (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz