Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Lakier hybrydowy Ombre

Nowoczesne dziewczyny wiedzą, że schludny i odpowiedni manicure jest bardzo ważną cechą wyglądu. Lakier hybrydowy to wysokiej jakości powłoka, dzięki której manicure będzie trwał na paznokciach przez około 3-4 tygodnie. Materiał pozwala na wykonanie wielu wzorów. Szczególnie popularny stretch manicure, innymi słowy - gradient. Ten projekt wygląda jak płynne przejście z jednego koloru do drugiego. Aby taki cud był dość prosty, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami.

Co to jest

Gradientowy manicure jest szczególnie popularny przez kilka sezonów z rzędu. Istnieje kilka alternatywnych nazw tego projektu: ombre, degradacja, zanurzanie, gradient. Wszyscy mówią nam, że manicure będzie wyglądał jak miękka i gładka zmiana kolorów lub tonów. Wszechstronność wzornictwa przyciąga dziewczyny w różnym wieku i różnych stylach. Dzięki dużemu wyborowi kolorów i rodzajów przejść manicure wyróżnia się możliwością dostosowania do dowolnego obrazu.

Płynny efekt przejścia można uzyskać nawet w domu. Aby to zrobić, musisz mieć pędzel lub gąbkę. Technika aplikacji będzie zależeć od wybranego narzędzia.

Początkujący mistrzowie powinni postępować zgodnie z instrukcjami profesjonalistów. Po zdobyciu doświadczenia praca będzie przebiegać z niewyobrażalną łatwością.

Tradycyjny ombre jest odtwarzany z 3 podobnymi tonami. Na przykład od jasnoróżowego do fuksji z jasnoróżowym w środku lub od białego do czarnego przez szary w środku. Dopuszczalne i kombinacje różnych kolorów. Na przykład od różowego do żółtego przez pomarańczowy w środku. Ponadto przejście może przechodzić z jednego palca na drugi, na każdym gwoździu poziomo lub pionowo. Podstawową zasadą projektowania jest płynne przejście, brak kontrastu.

Konstrukcja pozwala na użycie od 2 do 5 kolorów. Wybierz ich liczbę na podstawie wielkości płytki paznokcia. Powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby utworzyć przejście. Eksperci uważają, że dokładnie 3 kolory to optymalne rozwiązanie.

Gradient można łączyć z innymi wzorami: francuski manicure, malarstwo dekoracyjne, cyrkonie, błyszczy itp. Przygotuj się na to, że każda technika zajmuje dużo czasu i wymaga uwagi i dokładności.

Główne zalety projektowania gradientowego:

 • Wygląda dobrze na paznokciach dowolnej długości.
 • Odpowiedni dla płci pięknej w każdym wieku.
 • Wolność wybór kolorów.
 • Możliwość kombinacji wszystkie twoje ulubione kolory w jednym manicure.
 • Korzystanie z ombre Możesz wizualnie wydłużyć gwóźdź.
 • Połączone z wszelkiego rodzaju wystrojem.
 • Odpowiedni projekt zarówno w dni powszednie, jak i święta.

Funkcje

Aby wykwintny manicure był gradientem, warto zwrócić uwagę na niektóre funkcje:

 1. Manicure w wymienionym stylu przyciąga szczególną uwagę. Dlatego wszystko powinno wyglądać idealnie. Przygotuj się na to, że powłoka na niektórych paznokciach będzie musiała zostać dostosowana, być może więcej niż jeden raz.
 2. Ombre wygląda bardziej imponująco, gdy używasz 3 tonów tego samego koloru, ale z różnymi nasyceniami. Mogą to być jasne, blade lub nagie odcienie. W ten sposób możesz stworzyć soczysty i atrakcyjny design.
 3. Najtrudniejszym krokiem jest nakładanie i mieszanie kolorów. Eksperci zalecają ćwiczenie przed rozpoczęciem „końcowej” pracy. Po nałożeniu pędzlem możesz napotkać niechciane smugi. Podczas używania gąbki mogą pojawić się nierówności - pęcherzyki powietrza.
 4. Jeśli wybierzesz technikę nakładania za pomocą gąbki lub gąbki, pomyśl wcześniej o metodzie czyszczenia naskórka i skóry wokół paznokcia. Zmywacz do lakierów żelowych może uszkodzić samą powłokę. Jeśli lakier żelowy pozostanie na zewnątrz płytki paznokcia (nawet w niewielkiej ilości), nie będziesz w stanie całkowicie uszczelnić powłoki górną częścią. W takim przypadku ryzykujesz szybkie zniszczenie manicure.
 5. Aby zarośnięty paznokieć nie zepsuł ogólnego obrazu, możesz nałożyć kolorową powłokę tylko na 1/2 paznokcia. Bezbarwne dno można regulować za pomocą prostego bezbarwnego lakieru.
 6. Pamiętaj, że manicure gradientowy może nie działać przy pierwszej próbie. Tylko rzadkie szczęściarze poradzą sobie z tym zadaniem. Doświadczeni mistrzowie sugerują rozpoczęcie od 2 kolorów, więc nauczysz się, jak poprawnie wygładzić granice przejścia.

Biorąc pod uwagę opisane cechy, możesz łatwo poradzić sobie z zastosowaniem gradientu na paznokciach w domu. Taki manicure na paznokciach wygląda elegancko i interesująco. Jest również uniwersalny i adaptacyjny, jak zwykły francuski manicure. Warto trochę poćwiczyć, eksperymentując z kolorami i odcieniami według własnego gustu.

Design

Nowy sezon całkowicie usuwa wszystkie wzory i granice. Fashionistki mają wyjątkową okazję wyróżnić się między innymi dzięki zmodernizowanym wersjom manicure w stylu ombre. Nowe przedmioty:

Połączony projekt

Ten projekt nadaje się na każdą okazję. Wygląda interesująco i zwięźle. Ta opcja łączy nie tylko kolory, ale także tekstury.

Cyrkonie

Gradientowy manicure z kryształkami osiągnął szczyt popularności. Rozmiar kamieni i sposób ich ułożenia może zmienić codzienny projekt w wyjątkowy wakacyjny manicure. Styliści zalecają stosowanie ograniczonej liczby dżetów, aby manicure nie nabierał wulgarnych nut.

Kontrastowe odcienie

Funkcje konstrukcyjne pozwalają na stosowanie kontrastowych kolorów. W nowym sezonie ta kombinacja staje się bardzo istotna. Szczególnie zalecane jest stosowanie bogatych tonów w letnich wzorach.

Tkliwość

Poprzedni trend uzupełnia aktualizacja pastelowych kolorów. Jeśli jasne paznokcie są dla Ciebie nie do przyjęcia - to nie ma znaczenia. Modny jest również manicure delikatnych i jasnych kolorów.

Pigmenty i błyszczy

Szczególnie popularne są gradienty z pigmentem lub piaskiem. Elegancka koronka, pomalowana w stylu ombre dobrze komponuje się z klasyczną kurtką.

Najbardziej popularne są gradient pionowy i poziomy ombre z imitacją francuskiego. Niektórzy rzemieślnicy lubią robić gradienty kątowe.

Zimą lepiej jest projektować w delikatnych zadymionych kolorach. Pastelowy gradient z dżetów jest dobry. Nie używaj zbyt wiele dekoracji, ponieważ sam ombre wygląda dość chwytliwy.

Wiosną i latem szczególnie popularne są jasne tęczowe gradienty. Przejście pionowe lub ukośne umożliwia przedstawienie prawdziwej tęczy. Połącz gradient ze wzorem, kurtką lub dziurami. Wzory do stemplowania zdobią twoje paznokcie i dodają specjalnego akcentu.

Najlepsze lekarstwa

Lakier hybrydowy do takiego projektu musi spełniać pewne kryteria:

 • Prawidłowa spójność jest bardzo ważna. Rozpłynie się zbyt płynny materiał, a zbyt gruby nie pozwoli na stworzenie schludnego i gładkiego przejścia.
 • Wygodny pędzelek zapewnia dokładne i dokładne pociągnięcia pędzlem. Ważne jest, aby zastosować połączenie kolorów na styku, więc pędzel powinien pasować do Ciebie pod względem grubości.
 • Zwróć uwagę na pigmentowane materiały. Żywe kolory zwiększą szansę na zaprojektowanie jednej warstwy.

Lakier hybrydowy Formula Pro Spełnia wszystkie powyższe kryteria i ma akceptowalny koszt. Rosyjska firma zadowala swoich klientów przyzwoitą jakością. Runail i Aurelia zajmuj swoją niszę na rynku i są warte Twojej uwagi. CND i OPI Gelcolor są standardem profesjonalnej ochrony.

Specjaliści ostrzegają, że właściciele cienkich paznokci mogą napotkać pewne trudności.

Kodi Professional zadowoli początkujących. Lakier jest płynny, należy go nakładać cienką warstwą. Mieszanie kolorów jest bardzo wygodne. Laque runail Marka oferuje paletę o jednolitych kolorach. Taki materiał jest również dobry dla początkujących. Lakiery hybrydowe wyprodukowane w Chinach z Bluesky i Canni zadowoli Cię niskim kosztem. Niektóre produkty tych producentów mogą być płynne. Takie lakiery hybrydowe można łatwo mieszać, ale trzeba je nakładać na 2-3 warstwy.

Jak zrobić w domu?

Aby ukończyć projekt w stylu ombre, nie musisz mieć specjalnych umiejętności. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Gradientowy manicure można wykonać w domu za pomocą prostej gąbki. Najpierw usuń poprzednią powłokę i wykonaj manicure kosmetyczny - potraktuj naskórek, pilnik i odtłuść płytki paznokcia.

Więcej szczegółów w następnym filmie.

 • Istnieje wiele sposobów ochrony skóry wokół paznokcia przed lakierowaniem żelowym. Najbardziej efektywny - obróbka za pomocą kleju PVA. Nie używaj tłustych kremów, ponieważ ryzykujesz całkowitym zniszczeniem całej powłoki. Zastosowanie taśmy samoprzylepnej jest całkowicie wątpliwe - lakier żelowy nadal jest odrętwiały pod taśmą klejącą.
 • Wybierz gąbkę z małymi porami. W ten sposób chronisz się przed pęcherzykami powietrza.

Przewodnik po gradiencie gąbki:

 1. Nałóż lakier bazowy na paznokcie i ostrożnie upiecz w lampie.
 2. Przykryj nagietki głównym kolorem - najjaśniejszy.
 3. Rozłóż na folii 2 paski kolorowych lakierów żelowych od stawów do stawów. Weź wykałaczkę i wymieszaj lakier na granicy. W ten sposób uzyskasz płynne przejście z jednego koloru do drugiego.
 4. Delikatnie osusz nylonową gąbką powstałą mieszaninę i przenieś obraz do gwoździa ruchami klepiącymi. Przesuń gąbkę na boki, aby dokładniej zatrzeć granice.
 5. Przetrzyj skórę wokół płytki paznokcia, usuń nadmiar lakieru. Należy to zrobić przed wysłaniem gwoździa do lampy. Po upieczeniu usunięcie nadmiaru będzie niezwykle problematyczne.
 6. Zastosuj rysunek na wszystkich palcach.
 7. Cover wykończony design z górnym żelem i zdejmij lepką warstwę.

Aby wykonać gradient w domu, możesz użyć nie tylko kawałka gąbki, ale także aplikatorów piankowych do cieni. Może to ci ułatwi. Używanie gąbki nie jest ekonomicznym sposobem - dużo lakieru wchłania się w piankę.

W domu możesz zaprojektować ombre za pomocą pędzla wentylatora:

 1. Przygotuj płytki do paznokci i nałóż lakier bazowy pod lakier hybrydowy.
 2. Nakładaj na płytkę paznokcia najlżejszy z proponowanych kolorów. Przytrzymaj gwoździe w lampie.
 3. Na folii połącz ze sobą 2 lakiery hybrydowe i uzyskaj centralny kolor gradientu. Umieść uzyskany kolor w strefie zamierzonego przejścia.
 4. Tuż pod przejściem zastosuj najciemniejszy kolor gradientu.
 5. Zanurz szczotkę wentylatora w odtłuszczaczu do paznokci. „Znak” mokrego pędzla z boku na bok, ale nie wypierajcie, podążajcie jedną ścieżką. Rób to do momentu uzyskania pożądanego przejścia. Piec w lampie.
 6. Powtórz tę samą procedurę z warstwą innego koloru. Po nałożeniu blatu i zamocowaniu w lampie.

Kursy mistrzowskie

Istnieje kilka profesjonalnych technik manicure w stylu ombre:

 • Gradient cienki pędzel.
 • Poziomy ombre za pomocą szczotki wachlarzowej.
 • Przejście pionowe za pomocą prostego pędzla.
 • Przejście za pomocą pigmentów.
 • Gradient poziomy za pomocą aerografu.

Technika wykonywania gradientu za pomocą cienkiego pędzla etapami:

 1. Przygotuj paznokcie do nałożenia lakieru hybrydowego: Wykonaj manicure kosmetyczny, pilniki do paznokci, odtłuść płytki. Przykryj płytkę paznokcia podstawą i piec w lampie.
 2. Nałóż kamuflaż na paznokcie 2/3 długości od naskórka do środka paznokcia.
 3. Użyj miękkiej okrągłej szczotki, aby rozciągnąć kamuflaż do wolnej krawędzi.. Trzymaj pędzel równolegle do płytki paznokcia, w przeciwnym razie mogą pojawić się niepożądane smugi. Wysuszyć powłokę w lampie.
 4. Działając nałóż również drugą warstwęale nie susz go.
 5. Wymieszaj inny (kontrastowy) lakier hybrydowy od góry do jednorodnej konsystencji. Otrzymany kolor powinien mieć jednolitą jasną pigmentację.
 6. Użyj czystego pędzla, aby nałożyć kolor na odsłoniętą część paznokcia. Teraz ostrożnie rozciągnij warstwę, nie osiągając naskórka. Pamiętaj, aby trzymać pędzel równolegle.
 7. Za pomocą czystego pędzla ostrożniej zmiksuj miejsce, w którym kamuflaż styka się z kolorem. Wysuszyć w lampie.
 8. Nałóż kolejną warstwę na 2/3 gwoździ, lekko odchodząc od podstawy. Powtórz proces mieszania. Nie zapomnij wytrzeć pędzla z nadmiaru lakieru żelowego. W razie potrzeby możesz nałożyć trzecią warstwę. Zamocuj w lampie.
 9. Nałożyć warstwę wierzchnią i wysuszyć. Usuń lepką warstwę (jeśli występuje) za pomocą niestrzępiącej się szmatki lub gąbki.

Uważany za dość atrakcyjny widok pionowy przejście Odbywa się to za pomocą płaskiej szczotki z zaokrągloną lub prostą końcówką.

Weź 2 lakiery hybrydowe i nałóż każdy na pół paznokcia cienką warstwą.

Owinąć szczoteczkę od naskórka do wolnej krawędzi, prowadzić bez nacisku. Trzymaj pędzel wzdłuż paznokcia, aby nie tworzyć smug. Nie zapomnij wyczyścić pędzla z nadmiaru lakieru. Powtórz aplikację tyle razy, ile potrzeba, aby uzyskać gęsty kolor i wysuszyć w lampie.

Możesz stworzyć ombre design za pomocą pigmenty lub cekiny. Pigmenty należy nakładać na bazę lub wstępnie pomalowany biały paznokieć. Weź pędzel i nałóż proszek na obszar naskórka, ostrożnie rozprowadź w strefie przejściowej. W rezultacie otrzymasz gęsty kolor u podstawy paznokcia i półprzezroczysty w strefie przejściowej. Zastosuj drugi kolor od wolnej krawędzi do środka zgodnie z tą samą zasadą.

Gradient poziomy można to zrobić za pomocą aerograf. To urządzenie może natryskiwać barwnik cienką warstwą. Takie urządzenie skraca czas poświęcony na zabieg - jeden gwóźdź nie zajmie więcej niż 2 minuty. Farba w aerografie z reguły ma bazę na bazie wody lub alkoholu. Po zakończeniu manicure klient może po prostu zmyć nadmiar ze skóry. Aerograf rozpyl farbę cienką warstwą, aby manicure wyglądał tak schludnie, jak to możliwe. Takie urządzenie jest znacznie droższe niż pędzel, ale wynik jest tego wart.

Profesjonalni rzemieślnicy wybierają odpowiednią metodę w oparciu o swoje cele. Nie wszyscy są gotowi do pracy z aerografem, chociaż jest to wygodne. Płaski pędzel nadaje się tylko do gradientu pionowego. Poziomą wersję projektu można wykonać za pomocą pędzla wentylatora. Pamiętaj, że opanowanie techniki cienkiego pędzla nie jest takie proste. Ale ta metoda pozwoli Ci wykonać absolutnie każdy rodzaj ombre.

Obejrzyj wideo: Pink and blue pastel ombre - NeoNail - Jak zrobić poziome ombre gąbeczką na hybrydach (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz