Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Pianka do stylizacji włosów

Czasami trudno jest stworzyć piękną, odporną i najskuteczniejszą stylizację. W sprzedaży istnieje wiele narzędzi zaprojektowanych do osiągnięcia tego celu. Jednym z takich produktów jest pianka do układania włosów.

Funkcje

Głównym celem tego produktu kosmetycznego do włosów jest właśnie tworzenie i maksymalizacja naturalnego utrwalenia fryzur i stylizacji każdego rodzaju. Doskonale radzi sobie z tymi zadaniami dzięki swojej lekkiej, prawie nieważkiej fakturze, a także dzięki swoim wyjątkowym cechom.

Niestety wiele kobiet często myli ten produkt z pianką do włosów. W rzeczywistości te dwa produkty zasadniczo różnią się od siebie i służą do osiągnięcia różnych celów.

W porównaniu z innymi środkami do stylizacji i utrwalania pianki do włosów ma wiele istotnych zalet:

 1. Nieważkości. Rzeczywiście, w porównaniu do musów, żeli i wosków, ten produkt nie ma praktycznie żadnej wagi. Dlatego fryzury wyglądają łatwo, naturalnie, a włosy nie wydają się zbyt ciężkie.
 2. Długotrwała wytrzymałość. Ze względu na swój unikalny skład narzędzie to pomaga utrzymać wynik przez długi czas. Istnieje kilka rodzajów produktów w sprzedaży, które mogą zachować efekt do 10 godzin, w zależności od stopnia intensywności.
 3. Bezpieczna kompozycja. Oprócz składników chemicznych pianka do włosów zawiera również przydatne suplementy, takie jak pantenol i witaminy.
 4. Możliwość aplikacji na loki o dowolnej długości, gęstości i rodzaju. Pianki o różnych właściwościach są dostępne w sprzedaży dla każdego rodzaju linii włosów.
 5. Szeroki zakres. Są to pianki do utrwalania, barwienia, modelowania, uszczelniania i tworzenia efektu mokrych włosów.
 6. Wzrost objętości pasm. Bardzo często pianka jest potrzebna właśnie w tych przypadkach, gdy naturalna gęstość i objętość chcą pozostawić to, co najlepsze. Bez względu na rodzaj włosów i ich długość użycie tego narzędzia pomoże zwiększyć ich objętość wizualną.
 7. Niska cena. W zależności od producenta cena takich produktów może się różnić, ale niezbyt znacząco. Środki z kategorii rynku masowego wynoszą 120-350 rubli, produkty do profesjonalnej stylizacji są droższe. Cena jednej tuby może osiągnąć 900 rubli.
 8. Inna forma wydania. Do niedawna pianka do włosów była sprzedawana jako mus; dziś w sprzedaży można również znaleźć spray z funkcjami pianki do włosów. Dzięki temu każda kobieta może wybrać najbardziej odpowiednią opcję i formę uwolnienia tego leku.

Jaka jest różnica od musu?

Aby zrozumieć, jaka jest główna różnica między tymi dwoma produktami, musisz zapoznać się z funkcjami samego musu.

Pianka jest przeznaczona do nadawania objętości cienkim i rzadkim włosom. Jego użycie na grubych i średnio obszernych lokach będzie niejednoznaczne. Ponadto nie pozwala symulować pożądanej fryzury i utrzymywać ją przez długi czas.

Pianka do włosów pozwala stworzyć fryzurę nie tylko obszerną, ale także z efektem mokrych włosów, utrwalić ją, a czasem dodatkowo farbować włosy.

Główną różnicą między tymi dwoma produktami jest wpływ ich działania na włosy, a także rodzaj pasm, do których są przeznaczone. Pianka do stylizacji w tym przypadku jest bardziej wszechstronnym i korzystnym narzędziem do loków.

Skład

W zależności od różnorodności tego produktu, a także jego dodatkowych funkcji, może zawierać szeroką gamę komponentów. Ale w każdej piance znajdują się substancje do stylizacji:

 • Uwodornione białko. To on jest odpowiedzialny za fakturę i wygląd samego produktu. Ponadto przyczynia się do braku efektu ważenia loków.
 • Bhutan jest wymaganym składnikiem tego narzędzia. On, podobnie jak pierwszy składnik, jest odpowiedzialny za wygląd i lekkość samej pianki. Dodatkowo ma łagodny efekt suszenia. Czasami zamiast butanu producenci używają propanu.
 • Konserwanty podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, odpowiadają za bezpieczeństwo samego produktu i jego ochronę przed niekorzystnymi wpływami zewnętrznymi. Warto pamiętać, że im więcej tych substancji jest w składzie, tym dłużej pianka może być przechowywana i stosowana.
 • Polimery odpowiedzialny za bezpośrednie utrwalenie fryzury, a także za zwiększenie jej objętości. Mogą być pochodzenia naturalnego lub sztucznego. W pierwszym przypadku narzędzie będzie miało mniej negatywny wpływ na loki, aw drugim będzie miało silniejsze utrwalenie.
 • Dodatki aromatyczne odpowiedzialny za przyjemny aromat produktu. Im bardziej są w składzie, tym wyraźniejszy będzie zapach samej pianki.
 • Suplementy witaminowe. Do tej grupy należą kompleksy witaminowe lub mineralne, wodne roztwory olejków, pantenol i inne naturalne składniki, które nie tylko odżywiają loki, ale także chronią je przed negatywnym działaniem innych składników.

Aby uzyskać nie tylko naturalny i piękny styl, ale także nie zaszkodzić swoim pasmom, musisz dać pierwszeństwo tym produktom, w których najmniej parabenów i konserwantów i więcej suplementów witaminowych.

Naturalna pianka, zawierająca minimalną ilość szkodliwych składników, jest droższa, ale także w pełni uzasadnia jej wartość końcowym efektem aplikacji.

Data ważności

Ale bez względu na to, jak drogie, naturalne i skuteczne jest pianka do stylizacji, podobnie jak inne produkty, ma swój własny okres trwałości. Zwykle jest to wskazane bezpośrednio przez producenta na butelce. Używanie produktu po określonej dacie nie jest zalecane. Możesz nie tylko uzyskać pożądany efekt, ale także znacznie zaszkodzić swoim włosom, co negatywnie wpłynie zarówno na ich wygląd, jak i strukturę samych włosów.

Maksymalny dopuszczalny okres trwałości wynosi 3 lata Ale lepiej dać pierwszeństwo tym produktom, które są przechowywane nie dłużej niż dwa lata.

Jednocześnie zdecydowanie należy zwrócić uwagę na fakt, że po otwarciu i pierwszym użyciu pianki jej trwałość jest automatycznie zmniejszana o 3-6 miesięcy i należy to zdecydowanie wziąć pod uwagę.

Jeśli opakowanie wskazuje, że okres trwałości produktu wynosi ponad 36 miesięcy, lepiej odmówić jego zakupu. Taka pianka będzie zawierać zbyt wiele konserwantów i parabenów, co oznacza, że ​​może znacznie uszkodzić pasma.

Na okres przechowywania wpływa również reżim temperaturowy przechowywania, wilgotność w pomieszczeniu i częstotliwość użytkowania. Aby uzyskać maksymalny efekt tej pianki i nie być rozczarowanym, przechowuj te produkty zgodnie z zaleceniami konkretnego producenta.

Gatunek

Wcześniej mówiono, że jedną z zalet tego produktu do stylizacji jest jego zasięg. Obecnie pianka do loków ma kilka odmian:

 1. Dla głośności. Jednocześnie istnieją produkty na objętość podstawową, na całkowitą objętość loków i uniwersalne, które można stosować na całej długości.
 2. Piana z ochroną termiczną. Takie produkty zawierają dużą liczbę różnych witamin i pantenolu. Tworzy film ochronny na powierzchni włosów i dlatego nie pozwala na ich poważne uszkodzenie przy częstym stosowaniu lokówki, suszarki do włosów lub prasowania.
 3. Piana na loki. Do kręconych i kręconych włosów warto kupić specjalne pianki przeznaczone do tego rodzaju loków. Pomogą uczynić loki bardziej posłusznymi, lekko je rozciągną lub podkreślą. Efektem zastosowania jest piękna fryzura bez śladu rozczochrania.
 4. Aby stworzyć efekt mokrych włosów. Zasadniczo każda pianka może stworzyć taką fryzurę, ale przy użyciu specjalnego produktu możesz stylizować szybciej i znacznie lepiej.
 5. Połysk i utrwalenie loków można to osiągnąć, stosując pianki o tej samej nazwie. Jest również często używany do kształtowania pasm.
 6. Pianka Nawilżająca Idealny do cienkich i suchych włosów. Oprócz wymaganej objętości pasma otrzymają również dodatkowe odżywianie i nawodnienie.
 7. Jeśli loki są zbyt porowate i nieważkie, na ratunek przyjdzie piana do uszczelniania. Pomoże to zacieśnić strukturę włosów, sprawi, że będą bardziej gęste i posłuszne. Jest to pianka do zagęszczania, która jest często używana do korzeni, a raczej do tworzenia objętości w nich.
 8. Barwienie Pianka do loków to innowacja. Pomaga nie tylko stworzyć piękną fryzurę, ale także delikatnie pokolorować pasma w pożądanym kolorze.
 9. Opiekuńczy produkty pozwalają stworzyć dodatkową objętość zamków, a także je odżywić i intensywnie nawilżyć. Takie produkty zawierają maksymalną możliwą ilość użytecznych dodatków, minerałów i witamin.

Wszystkie te rodzaje pianki z kolei są podzielone na trzy duże podgrupy, w zależności od stopnia ich odporności:

 • słaba fiksacja;
 • silne utrwalenie;
 • średnie utrwalenie.

Konieczne jest wybranie konkretnego rodzaju produktu na podstawie rodzaju loków, ich stanu, a także pożądanego efektu końcowego.

Najlepsze marki

Prawie każdy producent produktów do pielęgnacji włosów produkuje dziś pianki do stylizacji. Według klientów i profesjonalnych fryzjerów najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze są dziś:

 1. Londa Professional. Pomimo tego, że ten produkt jest produktem profesjonalnym, ma niski koszt, trwały efekt, nie skleja pasm i nie czyni ich cięższymi. Dużą zaletą jest brak lepkości i ekonomiczne zużycie.
 2. Marka „Czysta linia” wytwarza również taki produkt o słabym ziołowym zapachu. Ma bardzo lekką konsystencję i nadaje lokom wyraźną objętość bez ich klejenia. Jest to jedna z najtańszych pianek do włosów.
 3. Pianka Taft ma silne utrwalenie, daje doskonałą objętość, pozostaje niezauważony na lokach. Chroni również pasma przed nadmiernym narażeniem na wysokie temperatury, a także przed promieniowaniem ultrafioletowym.
 4. Marka Wella, dostarczył piankę Wellaflex klientom na próbę. Nie tylko dobrze układa włosy i nadaje im objętości, ale także nadaje włosom dodatkowy połysk i naturalny połysk.
 5. Igra wprowadza na rynek szeroką gamę farbujących pianek do włosów. Pomagają nie tylko utrzymać kolor pasm, ale także nadają im gęstość i dodatkowy połysk.
 6. Pianka Estel Ma silne utrwalenie, ma ekonomiczny koszt i jest najbardziej odpowiedni do tworzenia podstawowej objętości.
 7. Kapous najbardziej odpowiedni do stosowania na lokach o dowolnej długości i grubości. Pomaga stworzyć stylową i piękną fryzurę na długi czas.
 8. Piana z Schwarzkopf, został wydany w imieniu kilku różnych marek, na przykład Syoss, Got2b. Produkty te są sprzedawane w szerokim asortymencie i nadają się do tworzenia różnych fryzur na loki o dowolnej długości i rodzaju. Ta marka jest liderem w produkcji pianki do układania włosów.
 9. L'oreal wytwarza piankę, która ma dodatkowy efekt pielęgnacyjny na pasmach. To ten produkt jest najczęściej wybierany przez kobiety, które lubią eksperymentować ze swoimi pasmami.
 10. Pantene wprowadza na rynek ultralekkie produkty do stylizacji, które nadają pasemkom nie tylko niezbędną objętość i połysk, ale także intensywnie je odżywiają.
7 zdjęć

Ale bez względu na to, jak intensywnie producent chwali swoje produkty, należy jednak zastanowić się, czy można z nich stale korzystać.

Zaszkodzić czy skorzystać?

Pomimo faktu, że skład tego produktu nadal zawiera dodatkowe witaminy, składniki odżywcze i nawilżające, zbyt częste i niekontrolowane stosowanie piany może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie loków. Do takiego wniosku doszli doświadczeni fryzjerzy, a także tricholodzy specjalizujący się w zdrowiu włosów.

Obecność parabeny, polimery i konserwanty mogą powodować łuszczenie się skóry głowy, powodują pojawienie się rozdwojonych końców, sprawiają, że loki są zbyt suche lub tłuste. Dlatego zaleca się stosowanie pianki najwyżej 3-4 razy w tygodniu. Jeśli istnieje potrzeba codziennego stosowania, należy dodatkowo odżywić włosy w domu lub przechowywać maski, balsamy, a także spłukać loki wywarami z ziół.

Racjonalne stosowanie tego produktu zgodnie z zaleceniami oraz dodatkowa pielęgnacja włosów nie przyniosą istotnej szkody lokom.

Jak wybrać

Aby nie rozczarować się nowym zakupem i uzyskać pożądany efekt z jego użytkowania, podczas zakupu należy pamiętać o następujących kwestiach:

 1. Musisz kupować produkty zgodnie z rodzajem loków. Jeśli włosy są proste, pianka do stylizacji loków nie jest odpowiednia.
 2. Preferowani producenci powinni być preferowani, na przykład ci, którzy zostali ogłoszeni powyżej.
 3. Pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności produktu i integralność jego opakowania.
 4. Wybierz produkt, który jest najbardziej odpowiedni do stworzenia pożądanej fryzury, to znaczy, aby uzyskać efekt mokrych włosów, tonizacji lub objętości korzenia.

Te proste rekomendacje pomogą ci dokonać właściwego wyboru i zakupić produkty, które będą cię zadowolić przez długi czas.

Jak korzystać

W większości przypadków nie wystarczy uzyskać odpowiednią piankę, musisz nauczyć się, jak prawidłowo ją stosować. I musisz zacząć od dawkowania. W przypadku krótkich włosów wystarczy użyć porcji piany wielkości mandarynki, w przypadku średnich włosów wystarczająca ilość jest równa przeciętnemu jabłku, a w przypadku długich włosów potrzebna jest pełna dłoń produktu.

Nie zaleca się nakładania produktu bezpośrednio na skórę głowy. Może to powodować dyskomfort, a także wywoływać łojotok.

Jak układać loki

Często producent wskazuje, że produkt można nakładać na suche lub mokre włosy. Należy to zrozumieć trudno jest równomiernie nakładać piankę na suche pasma. A wynikowa objętość w tym przypadku może wyglądać zbyt nienaturalnie.

Aby stworzyć objętość dowolnego rodzaju, konieczne jest równomierne rozprowadzenie produktu na całej długości, ale rozprowadzenie nieco więcej piany do korzeni. Następnie głowa opada, a pasma są lekko suszone suszarką do włosów. Po kilku minutach głowa jest unoszona, a kolejną fryzurę modeluje się za pomocą okrągłego grzebienia i suszarki do włosów. Jeśli piankę nakłada się na kwadrat, loki można całkowicie wysuszyć z głową w dół. W takim przypadku objętość podstawowa będzie szczególnie silna.

Jeśli pianka jest używana do uszczelniania i prostowania pasm, wówczas jest równomiernie rozłożona na lokach, a następnie włosy są czesane. Możesz umieścić je w suszarce w następujący sposób: strumień powietrza jest wysyłany bezpośrednio do włosów, a w tym czasie są one wyciągane przez zwykły grzebień od góry do dołu.

Aby utworzyć faliste loki, musisz rozprowadzić produkt do stylizacji na całej długości, przeczesać go, a następnie nawiń na lokówki. Na koniec lokówki są usuwane, a włosy są czesane własnymi palcami i, jeśli to konieczne, są dodatkowo utrwalane lakierem.

Aby stworzyć efekt mokrych włosów, piankę rozprowadza się na mokrych włosach i suszy suszarką do włosów z dyfuzorem.Możesz użyć tylko suszarki do włosów, ściskając kolejno pasma pięści. Faliste pasma z tą instalacją wyglądają bardzo atrakcyjnie i naturalnie.

Recenzje

Jeśli mówimy o recenzjach tego produktu, to prawie wszystkie z nich są pozytywne. Kupujący zwracają uwagę na dostępność i łatwość użytkowania, dobry trwały efekt, a także szeroki zakres. Ważną zaletą w ich słowach jest fakt, że za pomocą tylko jednej pianki możesz stworzyć kilka różnych fryzur.

Negatywne recenzje dotyczą głównie produktów mało znanych producentów, które nie spełniają deklarowanych funkcji. Dlatego, aby nie pomylić się i nie doświadczyć wszystkich zalet tej pianki na naszych lokach, zalecamy kupowanie produktów od tych producentów, którzy są objęci poprzednio opisaną oceną.

Zostaw Swój Komentarz