Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Wodoodporny eyeliner

Kilka lat temu powrócił modny makijaż lat sześćdziesiątych, którego główną częścią są luksusowe czarne strzałki narysowane przez eyeliner. Nowoczesne dziewczyny tak lubią ten element makijażu, że wiele z nich nie może już sobie wyobrazić bez jasno podkreślonych oczu.

W naszych warunkach klimatycznych szczególnie popularne są wodoodporne kredki do oczu, które nie boją się ani ulewnego deszczu, ani opadów śniegu w dużych płatkach. Niezależnie od warunków pogodowych strzały narysowane wodoodpornym eyelinerem utrzymują się do końca dnia.

Funkcje

Oczywiście główną cechą takich eyelinerów jest to, że są nieusuwalne. Zwykłe kredki do oczu lub kredki do oczu mają tendencję do spłukiwania, rozmazywania, a nawet rozprowadzania. Dobry i odporny eyeliner wytrzyma prawie cały dzień i nie można go zmyć zwykłą wodą.

Produkty wodoodporne mają jeszcze jedną przewagę nad zwykłymi: znacznie wyraźniej rysują strzałę, a sam kolor jest jaśniejszy i bardziej nasycony. Ponadto ten rodzaj płynu schnie szybciej, równomiernie układa się i pozwala tworzyć szerszą gamę pięknych strzał. Dużym plusem jest to, że eyeliner nie uszkadza miękkiej skóry powiek, jak na przykład zaostrzone ołówki.

Główną zaletą takich narzędzi jest wygoda i łatwość użycia. Nawet początkujący w makijażu może szybko opanować technikę rysowania strzałek za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków.

Gatunek

Istnieje kilka rodzajów wodoodpornego eyelinera:

  • Płyn;
  • Stałe;
  • Żel;
  • Krem;
  • Pisak z filcu.

Rozważmy każdy z nich bardziej szczegółowo.

Płyn

Jest to najpopularniejszy rodzaj eyelinera stosowany przez miliony kobiet. Opakowanie jest standardowe: mała butelka, której kształt zależy od producenta, i zakrętka z cienką szczoteczką na końcu. Dzięki temu narzędziu możesz narysować dowolną strzałę z bardzo cienkiej, odpowiedniej na dzień, do grubszej i bardziej zauważalnej, idealnej do makijażu wieczorowego.

Z reguły to produkty płynne są uważane za najbardziej trwałe, ale jest jedno zastrzeżenie, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu makijażu. Trudno go zmyć wodą, ale jeśli nałożysz zbyt grubą warstwę płynu, po kilku godzinach może zacząć się kruszyć.

Nauka rysowania strzałek za pomocą płynnego eyelinera nie jest bardzo prosta, ale przy regularnym treningu możesz szybko go zrozumieć i nauczyć się, jak łatwo poradzić sobie z zadaniem. Jedynym problemem może być to, że poprawienie takiego makijażu będzie dość problematyczne, ponieważ produkt wysycha w ciągu kilku sekund, a w przypadku pomyłki wszystko musi zostać natychmiast naprawione.

Solid

Ten typ jest zwykle sprzedawany w postaci suchego ołówka lub prasowanego proszku w małym słoju. Ołówek jest bardzo wygodny w użyciu, szybko i łatwo pozwoli ozdobić oczy. W przypadku pudru wszystko jest nieco bardziej skomplikowane: z reguły jest przeznaczony dla profesjonalnych wizażystów, którzy nakładają go specjalnym pędzlem z cienką końcówką.

Nawiasem mówiąc, ten rodzaj eyelinera ma największą paletę kolorów. Srebrne i złote kolory są idealne do makijażu wieczorowego, niebieskie lub brązowe dla oryginalnych dziewcząt, które kochają różnorodność, klasyczne czarne garnitury każdemu.

Żel

Ten typ eyelinera jest nieco podobny do aplikacji płynu. Jest to produkt o konsystencji żelu umieszczony w małym słoju z zakrętką. Pędzle do takich produktów nie znajdują się w zestawie, dlatego należy je kupić osobno.

Wiele dziewcząt, które potrafią rysować strzały za pomocą tego narzędzia, nie może już przełączać się na inne, ponieważ jest to pod wieloma względami wygodniejsze, przede wszystkim dzięki pędzelkowi, który można wykorzystać do rysowania absolutnie dowolnego rodzaju strzał - od zacienionych „smokey eyes” do pięknych w stylu Bridget Bardot.

Śmietana

Taki eyeliner ma wygląd podobny do żelu. Jest również sprzedawany w małych okrągłych butelkach, ale ma kremową konsystencję, która pozwala narysować strzałki nie tylko suchym, ale także mokrym pędzlem. Niektórzy wizażyści preferują takie brwi.

Pisak z filcu

Ten produkt jest idealny dla początkujących, ponieważ pozwala narysować piękną strzałę jednym ruchem dosłownie za pierwszym razem. Zasada działania tutaj jest jak zwykły pisak. Konieczne jest zdjęcie nasadki z jednej strony i przekręcenie końcówki z drugiej, aby ciecz dotarła do końcówki do rysowania w postaci trójkątnej gąbki lub pędzla.

Niestety ten typ ma kilka wad wraz z zaletami:

  • Takie kredki do oczu szybko się kończą lub wysychają.
  • Sama gąbka w niektórych markach jest bardzo krótkotrwała i może zostać rozczochrana w ciągu kilku tygodni.
  • Narysuj cienką strzałkę za pomocą tej wkładki będzie trudne.
  • Kolor tych produktów nie jest tak nasycony jak kolor cieczy. Pomimo prostoty i prędkości strzałki mogą okazać się wyblakłe, ponieważ płyn w środku jest prawie półprzezroczysty.

Skład

Z reguły wszystkie kredki do oczu mają podobny skład, ale wodoodporne mają dodatkowe składniki, które nadają im dodatkową trwałość. Kompozycja łączy naturalne oleje i żywice, które nie pozwalają na rozprzestrzenianie się produktu i zapewniają jego nieusuwalność.

Niektórzy producenci uzupełniają kompozycję o składniki takie jak witaminy E i C, które delikatnie odżywiają i nawilżają skórę powiek.

Jak spłukać

Jak już wspomniano powyżej, wodoodporne kredki do oczu nie są zmywane zwykłą wodą. Jeśli spróbujesz wymazać strzały pod bieżącą wodą, możesz uzyskać podrażnienie skóry powiek. Ale usuwanie kosmetyków z oczu może być bardzo proste za pomocą specjalnych produktów, które można kupić w prawie każdym sklepie lub aptece.

Jednym z najczęstszych sposobów usuwania wodoodpornego eyelinera jest wysoce rafinowana wazelina, a następnie oliwka, kokos lub inne olejki bazowe, które nie tylko pomogą bez problemu usunąć makijaż z oczu, ale także nawilżą miękką skórę powiek i przyspieszą wzrost rzęs.

Aby więc wytrzeć wodoodporny eyeliner z oczu, należy delikatnie nałożyć odrobinę oleju palcami wzdłuż rzęs do obszaru makijażu i odczekać około dziesięć sekund. Po tym czasie należy wziąć wacik i przytrzymać go nad oczami, usuwając pozostały płyn z oczu.

Pamiętaj, aby spłukać twarz, aby olej nie dostał się do oczu.

Możesz również usunąć kosmetyki z oczu za pomocą niektórych kosmetyków, takich jak żel, mleko, balsam lub woda micelarna. Aby to zrobić, nałóż niewielką ilość produktu na wacik i przetrzyj go zamkniętymi oczami od wewnętrznego rogu do zewnętrznego. Następnie weź czysty dysk i usuń pozostały produkt.

Niektóre dziewczyny używają dwufazowego zmywacza do makijażu, który łączy olejki i wzmocnioną wodę.

Przed użyciem dobrze wstrząśnij butelką, aby wszystkie składniki zostały wymieszane. Kiedy kompozycja stanie się jednorodna, musisz ją zwilżyć wacikiem i nałożyć na oczy na piętnaście sekund. Następnie delikatnie przetrzyj powiekę, usuwając resztki kosmetyków. Gdy oczy są czyste, dysk obraca się i proces powtarza się w celu usunięcia resztek.

Ale najłatwiej jest użyć specjalnych impregnowanych chusteczek, aby usunąć makijaż z twarzy. Są bardzo wygodne, ponieważ można je zabrać ze sobą - kompaktowe opakowanie zmieści się w każdej torebce. Przede wszystkim musisz wyjąć serwetkę z opakowania, a następnie wyprostować ją i nałożyć ją na oczy delikatnymi ruchami, aby umyć makijaż. Powtórz w razie potrzeby.

Ocena

Według opinii wielu blogerów, możesz zrobić małą ocenę najlepszych niezatartych eyelinerów. Wśród płynnych liderów można wyróżnić: Guerlain, „Liquid Precision Eyeliner 2000 Procent Waterproof”, płynna wodoodporna wyściółka od Podszewka Essence and Baby Doll autorstwa „Yves Saint Laurent”. Od eyeliner-markerów rozróżnij „Liner Feutre” Bourjouosa i super cienka wkładka od L'Oreal Paris. Niektórzy uważają, że wysokiej jakości eyeliner i towary „Two Timer Dual Ended” autorstwa NYX.

Z produktów żelowych polecam zakup wodoodpornego produktu „Zestaw Smashbox Jet”, super odporna podszewka Manhattan Gel, marka produktu żelowego Nyx i żelowa podszewka Maybelline „Trwały dramat”.

Zobacz omówienie eyelinera w filmie poniżej.

Obejrzyj wideo: Test eyelinerów GoldenRose eyeliner wodoodporny & mascara #014 (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz