Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Wosk do brody i wąsów

Jeśli chcesz, aby twoje wąsy były piękne i zadbane, musisz podjąć pewne wysiłki. Jeśli wąsy są długie, nie będą w stanie utrzymać swojego kształtu niezależnie. Ale dzięki specjalnym produktom pielęgnacyjnym to zadanie staje się całkiem wykonalne. Z takich funduszy stosuje się wosk do brody i wąsów.

Ten produkt zawiera naturalne składniki. Produkt jest pakowany w słoiki o różnych rozmiarach o pojemności 13 ml lub większej.

Małe opakowanie, jeśli jest właściwie używane, zwykle wystarcza na wystarczająco długi okres.

Szczególną uwagę należy zwrócić na nowoczesne stylowe formaty fryzur. Ale nie ma nic skomplikowanego w takiej opiece, więc każdy człowiek może poradzić sobie z tym zadaniem. Potrzebuje do tego specjalnych narzędzi do stylizacji i nożyczek.

Jeśli potrafisz wykazać się cierpliwością i nie będziesz się nudzić, odniesiesz sukces, a wtedy nie będziesz musiał desperacko całkowicie golić niegrzecznego zarostu.

Jeśli masz zamiar dołączyć do grona brzana i brodatego mężczyzny, powinieneś zrozumieć, że najtrudniejszym okresem są pierwsze tygodnie, kiedy włosy rosną zgodnie z zasadą „kto jest w lesie, kto jest przy opałach”. Ale to wszystko jest procesem naturalnym i z czasem włosy staną się bardziej łagodne, a broda nabierze ładnego wyglądu.

Takie zmiany można łatwo wyjaśnić - w końcu odrastająca broda staje się cięższa, a pod tym ciężarem włosy są lekko rozciągnięte, dzięki czemu fryzura jest znacznie dokładniejsza. Cierpliwość zostanie nagrodzona.

W przypadku, gdy formularz i tak Ci nie odpowiada, pomogą Ci produkty pielęgnacyjne. Najlepsze z nich to specjalny wosk do stylizacji.

Niektórzy używają klimatyzacji i chwalą jej właściwości „ciągnące”, dzięki czemu broda staje się gładka i przyjemnie ją dotyka. Jeśli robisz to regularnie, z czasem włosy na twarzy stają się pożądanym kształtem i nie zaciągają się.

Nie musisz jednak szukać specjalnej odżywki tylko do brody - nie ma jej w produkcji żadnej firmy, więc kup narzędzie do stylizacji włosów na głowie i bezpiecznie go używaj.

Zasady opieki

Nie porównuj pielęgnacji loków na głowie z troską o brodę. Możesz myć włosy codziennie, w zależności od rodzaju włosów, ale jeśli zrobisz to za pomocą włosów na twarzy, wówczas cały tłuszcz i oleje wydzielane przez włosy zostaną zmyte, co sprawia, że ​​broda jest niechlujna i całkowicie brzydka. Ale to nie znaczy, że lepiej nie myć brody - efekt będzie taki sam, a nawet gorszy.

Najlepiej postępować ostrożnie i przeprowadzać taką procedurę kilka razy w tygodniu.

Zwykłe mydło do prania nie jest do tego odpowiednie, ponieważ jest silniejsze niż wszystkie inne sposoby, aby je otłuścić i nic dobrego z niego nie wyjdzie. Ponadto za pomocą mydła łatwo jest pomylić włosy, ale czesanie ich później będzie bardzo problematyczne.

Według stylistów, jako grzebień do rosnącej brody najlepiej kupić zwykły plastikowy dodatek. Konieczne jest używanie go codziennie, aby włosy szybko przyzwyczaiły się do pozycji, do której starają się je przyzwyczaić. Ponadto taki grzebień może sprawić, że fryzura będzie wspanialsza.

Jeśli jesteś wystarczająco odważnym mężczyzną i zawsze pewny siebie, wybierz oryginalną stylizację.

Takie opcje stylizacji obejmują na przykład warkocze starannie wplecione w brodę. Taka fryzura może się zdarzyć, jeśli roślinność urosła do co najmniej pięciu centymetrów - umożliwia to tkanie sztucznych pasm, których długość może osiągnąć 20 cm.

Idealna stylizacja

Tylko specjalnie zaprojektowany do tego wosk doskonale ułoży zarośnięte wąsy i długą brodę. Jest to solidny produkt kosmetyczny nakładany na włosy palcami. Możesz je położyć i grzebień.

Aby prawidłowo nałożyć kompozycję utrwalającą, wosk nakłada się na środek brody, a stamtąd rozprowadza się na jego krawędzi.

To narzędzie może różnić się nie tylko kształtem słoika, ale także cieniem, a także mocą fiksacji.

Najczęściej mężczyźni przycinają wąsy, preferując krótsze i bardziej stylowe opcje. I to jest zrozumiałe - w końcu opieka nie jest dla nich tak kłopotliwa, ale jeśli wąsy są bujne, wówczas ich kształt pozostanie doskonały dzięki specjalnemu woskowi kosmetycznemu, który można zobaczyć po przeczytaniu recenzji mężczyzn. Zamknięty w ten sposób nigdy nie trafi do ust ani nosa.

Próba nałożenia wosku grubą warstwą nie ma sensu, nie wpłynie to na siłę utrwalenia i zostanie zmyta jak zwykle. Nadmierne zużycie jest bezużyteczne. Z reguły ten produkt nakłada się dokładnie od środka do końców, ale są fani, aby to zrobić na całej długości.

Nie ma problemów z spłukiwaniem, ponieważ najzwyklejszy szampon z łatwością sobie z tym poradzi.

Niektórzy producenci wytwarzają specjalny wosk do wąsów i brody nie w słoikach, ale w tubach. Takie opakowanie wymaga wcześniejszego przygotowania przed użyciem. Rozetrzyj delikatnie dłonią rurkę, po czym możesz przejść do aplikacji.

Takie produkty są sprzedawane w ogromnym asortymencie, dlatego też, aby dokonać właściwego wyboru Należy pamiętać o niektórych funkcjach:

  • Wosk można wytwarzać w różnych opakowaniach: w postaci ołówka lub twardej tuby, ale ich zawartość jest taka sama.
  • Wybierz kolor produktu na podstawie koloru własnej brody - powinny być ściśnięte tonem.
  • Jeśli nie lubisz tego zapachu, lepiej odmówić zakupu, ponieważ będąc stale pod nosem, zacznie cię bardzo drażnić. Wybierz opcję o przyjemnym zapachu dla Ciebie.
  • Koszt takiego produktu jest dość lojalny i wynosi około 150 rosyjskich rubli.

Niektórzy właściciele brody twierdzą, że specjalne olejki mogą również wygładzić niegrzeczne włosy, ale nie dają takiego efektu jak wosk.

Najważniejsze przy wyborze wosku na wąsy i brodę jest znalezienie narzędzia, które idealnie by Ci pasowało. Jeśli potrzebujesz tylko trochę uspokoić blask wąsów, całkiem możliwe jest uzyskanie lekkiego utrwalacza, a aby uzyskać idealny kształt, lepiej oczywiście wybrać wyjątkowo mocne utrwalenie

Robimy w domu

Nie musisz robić nic skomplikowanego własnymi rękami. Musisz tylko gotować:

  • trochę naturalnego wosku pszczelego;
  • Olej kokosowy
  • mały słoik lub tuba (można je wyjąć spod pomadki).

Otrzymasz łagodny środek, jeśli zmieszasz olej z woskiem w małym pojemniku (olej - 1 część, wosk - 2 części). Musisz przyzwyczaić się do oleju kokosowego, w przeciwnym razie ryzykujesz codzienne wdychanie irytującego nieprzyjemnego zapachu.

Konieczne jest stopienie składników na małym ogniu. Rezultatem powinna być jednorodna konsystencja. W gorącej formie wysyłamy mieszaninę do tuby lub słoika i pozwalamy medium całkowicie ostygnąć. Teraz możesz zobaczyć, co się stało.

Aby to zrobić:

  1. weź plastikowy grzebień i przeczesz go wąsami i brodą;
  2. weź niewielką ilość wosku i przytrzymaj go w dłoniach, aby był lekko zmiękczony i rozgrzany;
  3. nałóż produkt na końce brody, lekko je skręcając i zginając w wybranym przez siebie kierunku i staraj się nadać mu kształt.

Podsumowując, po raz kolejny chciałbym zwrócić szczególną uwagę na ilość zastosowanego wosku - nie powinno to być dużo. Zamiast pięknej, zadbanej brody, którą tak długo wyhodowałeś i chcesz być z niej dumny, możesz uzyskać żałosny widok przypominający niemyte włosy. A to jest całkowicie brzydkie, a nawet nieekonomiczne.

Przeczytaj więcej o wosku do wąsów i brody w poniższym filmie.

Zostaw Swój Komentarz