Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Co jest lepsze - cień ołówka lub brwi?

W oparciu o najnowsze trendy mody w makijażu dużą rolę odgrywają brwi. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ mogą stać się prawdziwą ozdobą lub wręcz zepsuć obraz. W tej chwili istnieje wiele różnych narzędzi do makijażu brwi, więc wybór czegoś konkretnego może być dość trudny. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć ten problem i rozważyć dwa najpopularniejsze produkty kosmetyczne do brwi - ołówek i cień.

Różnice

Najpierw musisz zrozumieć, jaka jest podstawowa różnica w użyciu jednego narzędzia od drugiego. Ołówek pozwala nie tylko bezpośrednio malować włosy, ale także regulować ich długość i szerokość. Cienie nie dają takiej możliwości - doskonale pokrywają włosy, ale w niektórych obszarach skóry nadal może być potrzebny ołówek.

Naturalne rysowanie brwi ołówkiem będzie wymagało pewnych umiejętności. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, lepiej użyć cieni. Z ich pomocą łatwiej jest nadrobić krawędzie, więc ta metoda jest odpowiednia nawet dla początkujących.

Pomimo tego, że łatwiej jest nakładać cienie, nie mają one odporności na ołówek, ponieważ mają tendencję do kruszenia. Oznacza to, że będziesz musiał nosić dodatkowe narzędzie w torbie do makijażu, aby naprawić makijaż przez cały dzień. A w deszczową pogodę lepiej całkowicie zrezygnować z cieni, preferując ołówek.

Jedną z wad ołówka jest to, że należy go stale szlifować, a rysik może się złamać.

Przy pomocy cieni bardziej naturalne będzie kolorowanie brwi, ponieważ pasują one łatwiej, co oznacza, że ​​mogą stworzyć bardziej naturalny obraz.

Co malować?

Wybierając ołówek do brwi, należy zwrócić szczególną uwagę na twardość rysika. Zbyt miękki nie zapewni niezbędnego oporu i może łatwo przepływać z powodu opadów atmosferycznych, a także z powodu wysokiej temperatury i wilgotności powietrza. Zapach powinien być nieobecny lub delikatny i przyjemny. Ołówek powinien być zaprojektowany specjalnie do brwi. Wysokiej jakości pręt ma jednolity kolor i nie zawiera żadnych wtrąceń.

Nie wolno nam zapominać, że ołówek powinien zawsze być dobrze naostrzony, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby można było z powodzeniem narysować nim krawędzie.

Przed użyciem ołówka zaleca się pozostawienie go na chwilę w zamrażarce. Rysik będzie więc twardszy, co oznacza, że ​​utworzy dokładniejsze linie.

Wybierając cienie do brwi, musisz kupić tylko matowy i bynajmniej nie błyszczący. Nie zaleca się używania sypkiego.

Teraz na rynku kosmetycznym produkowane są specjalne zestawy do makijażu brwi, w których jest wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć pełny obraz. Z reguły takie zestawy składają się z kilku odcieni cieni, wosku lub żelu do mocowania włosów, pincety, specjalnych pędzli do nakładania funduszy i szablonów. Korzystanie z nich jest dość wygodne. Palety z dwóch lub trzech harmonijnie dobranych odcieni cieszyły się dużą popularnością.

Oprócz cieni o kruchej konsystencji produkowany jest również krem. Są szczególnie odpowiednie dla dziewcząt z niegrzecznymi włosami. Są wygodne, ponieważ jednocześnie kolorują i naprawiają brwi, co daje trwały efekt.

Musisz dostrzec brwi nie tylko za pomocą produktu kosmetycznego, będziesz potrzebować specjalnej szczoteczki, aby je rozczesać. W przypadku braku jednego można go zastąpić dobrze umytą i wysuszoną szczotką z tuszy, najważniejsze jest to, że jest wystarczająco sztywny. Ponadto, aby naprawić włosy wystające w różnych kierunkach, musisz nałożyć żel lub wosk.

Wybierając produkt kosmetyczny do brwi, należy zwrócić szczególną uwagę na jego odcień. Możesz zauważyć, że wiele dziewcząt używa brązowego ołówka konturowego, ale zdarza się, że daje trochę zaczerwienienia. Bardziej naturalny odcień brwi zapewni szary zakres

Innym popularnym błędem jest wybór czerni, a przecież daleko jej do wszystkich. Tylko brunetki mogą zabarwić brwi, dziewczyny o blond włosach będą miały brzydki, a nawet wulgarny wygląd. Najlepszą wskazówką do wyboru odpowiedniego odcienia są twoje włosy. Harmonijny kolor będzie jeden, maksymalnie dwa tony ciemniejsze niż włosy. W ten sposób można uzyskać wyrazistość i świeżość obrazu, jednocześnie wyglądając naturalnie.

Przyda się następujący schemat wybierania odcienia kosmetyków do stylizacji brwi:

• brunetki - odcienie czarno-brązowe lub ołówek;

• brązowe włosy - ciemny brąz;

• czerwono - brązowy;

• jasnobrązowy - popielaty;

• blondynki - ciemny beż.

Jak złożyć wniosek?

Kiedy już zdecydowałeś się na wybór produktu kosmetycznego i jego odcienia, powinieneś poruszyć kwestie technologii barwienia.

Jeśli wybierzesz ołówek do makijażu brwi, w żadnym wypadku nie próbuj rysować za pomocą niego ciągłych linii. Nie sprawią, że Twój wygląd będzie piękny i modny. Zamiast tego wykonuj lekkie pociągnięcia. Podczas rysowania krawędzi nie naciskaj zbyt mocno ołówkiem.

Za pomocą ołówka możesz wykończyć brakujące włosy, dla których najostrzejsze części wykonywane są starannie. Podczas barwienia istniejącego ołowiu lepiej jest lekko przechylić go na bok.

Instrukcje dotyczące używania ołówka w makijażu brwi:

  • Przed użyciem ołówka przytrzymaj go przez kilka minut w zamrażarce, aby stał się trudniejszy.
  • Wybierz obszary brwi, które należy wyregulować, i przejedź je ołówkiem, wykonując lekkie pociągnięcia.
  • Delikatnymi przerywanymi ruchami obrysuj granice brwi.
  • Za pomocą specjalnego pędzla przeczesz brwi; pomoże to również delikatnie zacieniać linie ołówka.

Możesz spróbować użyć kilku odcieni tego samego koloru. W takim przypadku ciemność należy nakładać u podstawy brwi, w pobliżu grzbietu nosa i za pomocą jasnego odcienia zabarwić końcówki. Do tej metody makijażu na rynku kosmetycznym dostępne są podwójne ołówki z profesjonalnie dobraną kombinacją odcieni.

Cienie są zalecane w następującej kolejności:

  • Przeczesz brwi szczotką, aby były proste.
  • Za pomocą specjalnego pędzla lub gąbki nałóż cienie.
  • Po kolorowaniu ponownie przeczesać włosy i usunąć nadmierną ilość cieni, które wyczołgały się z konturu.
  • Aby zwiększyć kontrast, obszar pod brwą można zabarwić cieniami o lekkim odcieniu.
  • Na ostatnim etapie naprawiamy makijaż specjalnym żelem lub woskiem

Wykonanie pięknego makijażu brwi nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wypełnienie ręki wymaga trochę praktyki.

Recenzje

Ponadto, aby doskonale opanować technikę makijażu brwi, bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego narzędzia. Ciekawe, na co dziewczęta zwracają największą uwagę przy wyborze produktu kosmetycznego.

Przede wszystkim Ważne jest, aby znaleźć swój cień. Jest to trudniejsze dla jasnowłosych dziewcząt, ponieważ wiele kosmetyków może okazać się zbyt ciemnych, a stworzony obraz będzie po prostu nienaturalny. Dlatego wiele piękna próbnie próbuje znaleźć odpowiedni ton. Palety z kilkoma odcieniami cieni dają pewną przestrzeń do eksperymentów.

Wiele dziewcząt woli gotowe zestawy do makijażu brwi, składające się nie tylko z cieni, ale także pędzli, wosku, a nawet szablonów. Jest to całkiem uzasadnione ze względu na swoją wygodę.

Kredka do brwi ma również wielu fanów. Wygodni koneserzy wolą te opcje, które mają pędzel do czesania włosów i temperówkę.

Ważną cechą produktu jest jego trwałość, ponieważ tak ważne jest utrzymanie nałożonego makijażu przez cały dzień, bez konieczności ciągłego barwienia.

Ważne jest, aby ołówek lub cień pasowały dobrze i równomiernie. Nie każdy z nas jest profesjonalnym wizażystą, więc narzędzie powinno być wygodne i łatwe w użyciu.

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie, które narzędzie jest najlepsze do makijażu brwi. Zależy to od wielu czynników, w szczególności czysto indywidualnych. Schludne piękne brwi są najważniejszym elementem makijażu, który pomoże podkreślić najlepsze rysy twarzy. Najważniejsze jest, aby wybrać dla nich najlepszy produkt kosmetyczny, wypróbować różne opcje, aby zawsze być na topie.

Wykonuj brwi ołówkiem i cieniem do powiek. Który jest lepszy? Zobacz w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz