Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Eyeliner w żelu

Oczy są zwierciadłem duszy. Dlatego makijaż tej części twarzy ma decydujący wpływ na kobiecy wizerunek. Aby podkreślić piękne oczy, wiele osób używa makijażu w postaci strzałek. Gładkie linie są bardzo trudne do narysowania, ale na ratunek może przyjść eyeliner w żelu, który bardzo dokładnie podkreśla funkcje oczu i pomaga uczynić je bardziej wyrazistymi.

Funkcje

Eyeliner w żelu jest bardzo popularnym produktem kosmetycznym stosowanym przez wielu artystów makijażu. Jest to eyeliner w słoiku, który pozwala aplikować makijaż tak profesjonalnie, jak to możliwe i bardzo pięknie przynieść oczy. Główną zaletą tego rodzaju kosmetyków jest to, że jest bardzo łatwy w aplikacji, dzięki niemu możesz szybko i łatwo samodzielnie narysować strzałki na twoich oczach, a jednocześnie będą one bardzo równe i wyraźne. Ponadto wielką zaletą tego eyelinera jest to, że za jego pomocą można regulować grubość i długość linii wzdłuż powiek. Eyeliner w żelu różni się od zwykłego tym, że nakłada się go specjalnym pędzlem, takie kosmetyki same w małym słoiku. Można go łatwo zacienić i można nim wykonać dowolny makijaż.

Eyeliner na bazie żelu wyróżnia się stabilnością. Z reguły są to wodoodporne kosmetyki, które zachowują swoje piękno przez bardzo długi czas, ponadto strzały mogą pozostać w oryginalnej formie przez cały dzień. Nie możesz się martwić, że przed wieczorem zostaną wymazane. Ogromną zaletą tego eyelinera jest to, że wysycha bardzo szybko i nie możesz się martwić faktem, że zostanie wydrukowany na górnej powiece lub zużyty. Kolejną zaletą takich kosmetyków jest to, że ma dużą liczbę pigmentów, które są odpowiedzialne za jasność koloru. Dlatego strzały okazują się tak jasne, jak to możliwe i zachowują swój kolor przez bardzo długi czas.

Taki makijaż jest idealny do stworzenia uroczystego obrazu. Abyś mógł zwrócić uwagę na oczy, ten makijaż może być atrakcją obrazu. Charakterystyczny dla tego eyelinera jest również to, że jest bardzo łatwy do nałożenia, ponieważ można narysować linię małymi pociągnięciami i wygodnie jest ją mieszać, a także rozszerzać i przedłużać. Dlatego nawet ci, którzy zamierzają zrobić taki makijaż po raz pierwszy, mogą poradzić sobie z tym rodzajem makijażu. Jedyną wadą takich kosmetyków jest to, że bardzo szybko wysycha na powiekach i dlatego bardzo trudno będzie naprawić błąd popełniony podczas nakładania makijażu, to znaczy, że w tym celu musisz całkowicie usunąć tę linię z oczu i ponownie narysować.

Wielu ekspertów twierdzi również, że żaden eyeliner na bazie żelu nie reaguje w żaden sposób na warunki pogodowe, w tym wysoką wilgotność. Bardzo trudno jest również usunąć, przypadkowo uderzając dłonią, więc makijaż pozostaje niezmieniony przez długi czas. Bardzo dobrze i pięknie leży na powiekach i nie zsuwa się, jeśli jej okres ważności jeszcze się nie skończył. Należy również zauważyć, że w porównaniu do eyelinera takie narzędzie bardzo rzadko powoduje podrażnienie. Stosując go, nie odczujesz dyskomfortu, a ponadto taka linia praktycznie nie jest zauważalna w oczach. Wielką zaletą takiego produktu kosmetycznego jest jego opłacalność - jeden słoik wystarczy na długi okres czasu.

Kompozycja

Dobry żel do eyelinera składa się wyłącznie z wysokiej jakości składników i nie wysycha przez długi czas. Bardzo często producenci tworząc takie kosmetyki zawierają w swoim składzie witaminy i inne przydatne substancje. Zawiera również tylko najbezpieczniejsze i hipoalergiczne składniki, ponieważ powieki są jednym z najbardziej wrażliwych obszarów kobiecej twarzy. Dlatego takie produkty mają bardzo miękką teksturę i praktycznie nie zawierają szkodliwych składników.

Produkt składa się tylko z naturalnych barwników. Aby taki eyeliner był wodoodporny, w jego skład wchodzi guma, a dla gęstości tego środka zawiera różne rodzaje żywic lub zwykły wosk. Aby nadać mu kolor, dodaje się specjalne pigmenty barwne. Czarny eyeliner składa się z tlenku żelaza, a biały eyeliner to dwutlenek tytanu. Każdy konkretny produkt składa się z różnych substancji i pierwiastków, każdy producent wybiera skład niezależnie. Ale wszystkie są wykonane na bazie żelu, który nadaje mu taką strukturę.

Jak korzystać?

Główną cechą nakładania żelowego eyelinera jest to, że możesz rysować za pomocą niego tylko specjalnym pędzlem, a ten pędzel musi być elastyczny i cienki. Często producenci stosują takie pędzle w zestawie z takimi kosmetykami, ale możesz osobno kupić pędzel, który jest bardziej odpowiedni dla Ciebie. Malowanie oczu za pomocą takiego narzędzia jest dość proste. Przed rozpoczęciem tego procesu należy usiąść w dobrze oświetlonym miejscu, aby narysować najbardziej równomierne strzały.

Musisz bardzo poprawnie naprawić rękę, aby nie zaczęła się nagle nagle i linia nie rozmazała się. Możesz postawić łokieć na stole, parapecie lub innej twardej powierzchni.

Po ukończeniu wszystkich procedur przygotowawczych i nałożeniu podkładu na twarz możesz przejść do rysowania strzałek. Aby to zrobić, musisz zanurzyć szczoteczkę do oczu w słoiku eyelinera i wziąć na nią niewielką ilość. Następnie musisz narysować linię o małej grubości, zaczynając od wnętrza oka. Lepiej jest rysować linię nie w całości, ale małymi krótkimi pociągnięciami, powoli przesuwając się do zewnętrznej krawędzi oka. Po osiągnięciu końca wieku możesz lekko zgiąć pasek, a następnie delikatnie go rozwinąć.

Możesz również zacieniać strzałę, dzięki czemu jest bardziej dymna. Jeśli chcesz wyraźniej podkreślić oczy, możesz również narysować tę linię w dolnej części zewnętrznego kącika oka. Teraz makijaż oczu będzie gotowy, wystarczy spłukać pędzel, a sam eyeliner wyschnie bardzo szybko, nie musisz czekać.

Jak spłukać?

Wszystkie żelowe kredki do oczu mają bardzo stabilną strukturę, często trudno jest je usunąć zwykłą wodą. Dlatego wszyscy eksperci zalecają stosowanie specjalnego środka do usuwania makijażu podczas tej procedury. Środki do usuwania makijażu pomogą delikatnie usunąć makijaż i nie uszkodzić skóry wokół oczu. Lepiej nie używać do tego zwykłego mydła, aby uniknąć podrażnienia i zaczerwienienia oczu. Jeśli nie masz pod ręką specjalnego narzędzia do usuwania takiego eyelinera, możesz go zastąpić zwykłym olejem roślinnym, lepiej jest to oliwka. Ta metoda jest również dość skuteczna, ale usunięcie makijażu z oczu w postaci żelu do eyelinera w ten sposób będzie nieco trudniejsze.

Jak rozcieńczyć?

Ponieważ eyeliner na bazie żelu znajduje się w słoiku, będziesz musiał często go otwierać, a podczas makijażu produkt pozostanie otwarty. Ponieważ jego podstawa składa się z żelu, może dość szybko wyschnąć. Aby tego uniknąć, konieczne jest zamknięcie pokrywki pojemnika w miejscu, w którym jest on umiejscowiony tak ciasno, jak to możliwe, i staranie się, aby była otwarta możliwie jak najmniej. Jest tak wiele sposobów na rozcieńczenie takiego eyelinera, jeśli jest on suchy. Aby ożywić żel żelowy do oczu, możesz dodać do niego trochę płynów i delikatnie wymieszać. W ten sposób możesz przedłużyć żywotność jego działania na miesiąc, a nawet dwa.

Najczęstszym sposobem jest dodanie kropli oleju roślinnego do takiego eyelinera. Możesz użyć oleju z pestek brzoskwini, migdałów. Jeśli nie masz możliwości znalezienia tego rodzaju olejów, możesz użyć bardziej popularnej i popularnej opcji - oliwki. Jedna lub dwie krople wystarczą, aby rozcieńczyć taki eyeliner. A potem lepiej zostawić go na około pół dnia, aby jego konsystencja stała się najbardziej jednolita.

Niektórzy eksperci zalecają użycie bardzo prostej opcji, aby rozcieńczyć taki eyeliner. Możesz wrzucić do niej jedną kroplę soku z aloesu. Dzięki temu narzędzie uzyska przyjemniejszą konsystencję i będzie nasycone przydatnymi witaminami i innymi substancjami. Ale ta metoda przedłuży życie tylko od jednego do dwóch tygodni. Ponadto niektóre kobiety używają zwykłego alkoholu lub wódki, można je również zastąpić perfumami. Wystarczy jedna kropla na standardową tubkę, aby przywrócić tę kosmetyczną konsystencję. Możesz także użyć wody destylowanej, płynu do przechowywania soczewek kontaktowych lub wody oczyszczonej, takiej jak woda termalna, aby ją rozcieńczyć. Są to bardzo proste i bezpieczne metody i żadna infekcja ani szkodliwe bakterie nie dostaną się do twojego produktu kosmetycznego.

Możesz również użyć zwykłego toniku do twarzy lub wody, ale efekt takich funduszy będzie bardzo krótkotrwały, twój eyeliner wkrótce wyschnie. Kosmetyczki zalecają stosowanie środków do usuwania makijażu w celu rozcieńczenia takich kosmetyków i musi to być olej. Ale ta metoda rozcieńczania ma jedną istotną wadę: twój eyeliner bardzo szybko straci swoją trwałość. Jego konsystencja nieco się zmieni i nie będzie w stanie pozostać tak długo.

Najczęstszym sposobem, z którego korzysta wiele kobiet, jest podgrzewanie słoików za pomocą tego produktu kosmetycznego. Aby przywrócić eyeliner w ten sposób, konieczne jest bardzo szczelne zamknięcie nasadki tym produktem i umieszczenie jej w pojemniku z gorącą wodą na 10-15 minut. W ten sposób Twój produkt stanie się bardziej płynny i będzie łatwiej leżał na powiekach, ale ta metoda również nie jest bardzo skuteczna, ponieważ w miarę ochładzania takie kosmetyki ponownie twardnieją i zmieniają swoją strukturę w przeciwnym kierunku.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem rozcieńczenia eyelinera żelowego jest zakup specjalnego produktu zaprojektowanego specjalnie do tych celów. Używając rozcieńczalnika, możesz zmaksymalizować jego żywotność i nie uszkodzić konstrukcji.

Makijaż

Za pomocą żelowego eyelinera możesz stworzyć najciekawsze i różnorodne rodzaje makijażu. Do makijażu dziennego idealny jest biały eyeliner lub jego kremowe odcienie. Jeśli chcesz, aby Twój obraz był bardziej żywy i interesujący, możesz użyć fioletowego, niebieskiego lub innych jasnych i nietypowych odcieni takiego produktu kosmetycznego. Pomogą podkreślić kolor twoich oczu i je podkreślą. Ta opcja jest idealna na imprezę, ponieważ możesz wybrać kolor strzałki, aby dopasować sukienkę, a nawet torebkę.

Na wieczór warto wybrać brązowy lub czarny eyeliner. Makijaż za pomocą dowolnego takiego żelu wykonuje się po nałożeniu podkładu na powieki. Następnie możesz użyć cieni, które nakładają się na kolor eyelinera w żelu, i dopiero wtedy możesz uzupełnić makijaż pięknymi, równymi strzałami. Jeśli planujesz robić codzienny makijaż z takim produktem kosmetycznym, możesz przesunąć linię tylko do krawędzi powieki, nie zginając jej. Jeśli robisz makijaż wieczorowy, lepiej byłoby go podjechać lub narysować strzały, tworząc efekt kociego oka, to znaczy, przyprowadź oczy do zewnętrznych i wewnętrznych kącików za pomocą ostrych zakrętów. Ten rodzaj makijażu wygląda bardzo efektownie i niecodziennie, optycznie powiększa oczy i sprawia, że ​​są jaśniejsze i bardziej wyraziste.

Marki

Obecnie wiele znanych firm kosmetycznych produkuje żelowe kredki do oczu. Recenzje pokazują, że bardzo trudno jest nazwać najlepszą markę, ponieważ jest ich ogromna liczba, a każda z nich ma swoje zalety. Taką różnorodność kosmetyków produkują marki. Maybellinejego najlepszy eyeliner to „Lasting Drama 24h”, Vivienne Sabo, MAC, NYX, Essence, Avon i inni. Ten ostatni środek 2 w 1 może być stosowany nie tylko jako kontur oczu, ale także jako cień do powiek.

W następnym wideo - przegląd żelowych eyelinerów wiodących marek kosmetycznych: Essence, Catrice, Avon, Inglot, Maybelline.

Obejrzyj wideo: NAJLEPSZE EYELINERY + Jak Ulepszyć Eyeliner Żelowy (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz