Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak przykleić naklejki z lakierem hybrydowym

Piękne paznokcie i idealny manicure to marzenie każdej kobiety. To nie tylko znak pielęgnacji, ale także sposób na wyróżnienie się z tłumu, pokazanie swojej indywidualności. Dzisiaj rynek paznokci oferuje wiele oryginalnych produktów, dzięki którym każdy manicure zyskuje specjalny styl i pozwala kobiecie być w centrum uwagi. Jednym z najbardziej spektakularnych atrybutów doskonałego wykończenia paznokci są suwaki. Jakie są ich cechy i jak przykleić takie naklejki na lakier żelowy?

Cechy elementu dekoracyjnego

Suwaki do paznokci są jedną z najpopularniejszych technik manicure. Ten termin w tłumaczeniu z angielskiego oznacza „zjeżdżać”. Są to specjalne naklejki, które są cienkimi filmami o wzorze różnych tematów. Dzięki specjalnemu składowi takie folie są trwale przymocowane do powierzchni płytki paznokcia.

Projekt suwaka z powodzeniem zastępuje malarstwo artystyczne; wygląda idealnie. Stosowany do lakierów hybrydowych i powłok na wierzchu utrwalaczem, przedłuża żywotność manicure, nie tracąc nasycenia kolorów i połysku.

Zalety takiego produktu do paznokci obejmują prostotę pracy: można wykonać projekt paznokci za pomocą naklejek nie tylko od profesjonalnego mistrza w salonie kosmetycznym. Takie zdjęcia mogą stać się ozdobą wszystkich palców lub pokazać się tylko na kilku, co wygląda nie mniej pięknie i efektownie. Mogą mieć różne rozmiary, całkowicie pokrywają powierzchnię płytki paznokcia lub tylko część wybraną do projektu. Takie zdjęcia są również odpowiednie dla Francuzów, jeśli przykleisz je bliżej podstawy paznokcia.

Przestrzegając pewnych zasad użytkowania, możesz samodzielnie ozdobić paznokcie manicure i suwakami w domu. Oszczędza to czas na malowaniu płytek paznokcia, pozwala stworzyć pełnowartościowy manicure, a także podkreślić dowolny palec.

Naklejki dekoracyjne są bezpieczne dla paznokci. Nie uszkadzają ich struktury, są łatwe i rzadko kapryśne po usunięciu. Ponadto suwaki są sprzedawane za darmo w wielu wyspecjalizowanych sklepach, więc zakup ich na podstawie twoich preferencji nie jest trudny.

Takie ozdoby do paznokci mają szeroki zakres cen, co pozwala wybrać zarówno luksusowe drogie (od 500 do 1000 rubli), jak i bardziej akceptowalne wzory (20-100 rubli), nie gorsze pod względem urody od drogich odpowiedników.

W zależności od rodzaju naklejek mają różne metody klejenia. Każda technologia ma swoje własne niuanse, których naruszenie doprowadzi do utraty nienagannego rodzaju manicure.

Temat rysunków

Kolorowe zdjęcia można kupić w każdym butiku kosmetycznym. Jednocześnie ich tematyka jest często zdumiewająca i kłopotliwa: chcesz kupić wszystko, tak piękne. Najpopularniejsze motywy obrazów na takich elementach projektu to:

 • rysunki zwierzęce (wszelkiego rodzaju kocięta, psy, węże, tygrysy, pantery, lamparty, niedźwiedzie);
 • ptaki (pawie, mewy, rajskie ptaki);
 • ozdoby (geometria, koronka z przegrzebkami, paski);
 • nadruki (kwiatowe, abstrakcyjne wzory, kompozycje z motylami, wzory pod skórą gadów i kolor skór zwierzęcych);
 • koronki (pajęczyna, wszelkiego rodzaju wzory koronkowe wykonane w jednym lub kilku odcieniach, imitacja tekstur tekstylnych);
 • portrety (znane osoby, twarze kobiet, sylwetki);
 • postaci z kreskówek (odpowiednie dla młodzieży);
 • Japońskie wzory (sakura, gejsza, szkice anime itp.);
 • Motyw świąteczny (bałwany, płatki śniegu, gile, jelenie, kompozycje świąteczne);
 • owoce i jagody (różne wzory z jednym lub większą liczbą przedmiotów);
 • styl rockowy (czaszki, krzyże i podobne akcesoria);
 • glamour (serca, kokardy, gwiazdki, złote lub srebrne litery).

Wzory mogą być kolorowe, monochromatyczne, płaskie, z niewielkim reliefem. Niektóre rysunki sugerują symetrię, inne jej nie potrzebują. Obecnie częściej stosuje się darmowy motyw, w którym akcenty są przyklejone do zaledwie kilku paznokci.

Gatunek

Dziś wybór takich produktów jest dość szeroki. Istnieje wiele odmian naklejek do projektowania paznokci.

Woda

Naklejki wodne to cienka folia umieszczona na białej papierowej podstawie. Cechą naklejek jest konieczność bazowania na półprzezroczystym podłożu, dlatego należy starannie wybrać odcień lakieru. Tło powinno być w harmonii z paletą kolorów wzoru i nie łączyć się z nim w jedno niezrozumiałe miejsce.

Wady tego rodzaju naklejek obejmują prawdopodobieństwo uszkodzenia przedmiotu obrabianego w trakcie dopasowywania go do rozmiaru i kształtu.

Samoprzylepne

Takie rysunki przedstawiają znak świetlny (fragmenty z przylepną powierzchnią umieszczone na specjalnym podłożu). Ich cechą jest niezależność. Aby je przykleić, wystarczy oddzielić lepką warstwę i przykleić fragment na powierzchni paznokcia.

Same naklejki mogą przedstawiać poszczególne obiekty określonego rysunku lub być pełnoprawnym przedmiotem. Występują w postaci różnorodnych zestawów po 10 płytek, zaprojektowanych specjalnie do pokrycia całej powierzchni paznokcia. Zestawy stworzone dla kurtki wykonane są w formie pasków.

3D

Naklejki tego typu różnią się wielkością. Są lekko wypukłe, w przeciwieństwie do zwykłych płaskich zdjęć. Tego rodzaju suwaki mogą być pełnowartościowym elementem dekoracyjnym lub akcentem paznokcia.

Takie naklejki są w wodzie i kleju. Zasadniczo nie są trudne do pracy, chociaż czasami mogą pojawić się trudności (przy projektowaniu manicure na całej powierzchni paznokcia). Obecność niewielkiej płaskorzeźby (wybrzuszenia) nie przeszkadza w codziennym życiu, nie drapie i nie przywiera do ubrań i innych przedmiotów.

Zalety naklejek 3D obejmują możliwość łączenia ich z innymi dekoracyjnymi elementami dekoracyjnymi (na przykład zwykłymi naklejkami). Są wygodni w pracy i często wyglądają piękniej niż ich odpowiedniki. Wady obejmują trudność z usunięciem naklejki podczas zdejmowania pokrywy. Specjalne zmywacze do żelu nie są przeznaczone do takich procedur, więc będziesz musiał zeskrobać taką naklejkę.

Metody aplikacji

Istnieje kilka metod naklejania naklejek do paznokci. Każda technika jest wyjątkowa na swój sposób, więc możesz wybrać najlepszą opcję. Wykonanie projektu suwaka krok po kroku jest w rzeczywistości o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, nie zajmuje dużo czasu.

Na bazie wody

Suwaki są przycinane do wielkości gwoździ, a następnie zanurzane w wodzie. Możesz użyć serwetki zanurzonej w wodzie, przyczepiając wycięty fragment do jednego paznokcia. Film ze zdjęciem łatwo się odklei w obu przypadkach.

Na nie wysuszonym lakierze hybrydowym

Jedną z najbardziej niezawodnych metod projektowania suwaków jest metoda nakładania zdjęć na nie wysuszoną warstwę pigmentu. Doświadczeni rzemieślnicy doradzają użycie pędzla podczas wygładzania naklejki. Obraz nie rozerwie się i nie położy się równomiernie na powierzchni płytki paznokcia. Pędzel pozwala ciasno przymocować naklejkę do podstawy bez pęcherzyków powietrza i fal.

Zaletą tej metody jest doskonała trwałość, ponieważ warstwa powłokowa jest suszona wraz z suwakiem. Przyleganie suwaka do powłoki przy tej opcji klejenia będzie tak silne, jak to możliwe. Dlatego w tym przypadku wystarczy jedna warstwa utrwalacza (wykończenia).

Na wierzchu z lepką warstwą

Ta metoda jest bardzo wygodna i najłatwiejsza. Suwaki nakłada się na lakier nawierzchniowy po zabarwieniu. W przeciwieństwie do lakieru bazowego, wierzch ma gęstszą i grubszą konsystencję, co upraszcza procedurę nakładania zdjęć na powierzchnię płytek paznokcia.

Naklejka jest rozkładana za pomocą pędzla, a następnie mocowana za pomocą powłoki wykończeniowej. Należy spróbować, aby rozmiar naklejki, jeśli to możliwe, nie wykraczał poza boczne krawędzie płytki paznokcia.

Na gotowy manicure

Ta metoda pozwala zaktualizować już ukończony manicure. Jeśli paznokcie są poplamione lakierem hybrydowym, ale po kilku dniach chcesz zmian, jest to idealne rozwiązanie. Jednocześnie nie trzeba usuwać starej powłoki, aby zmienić wygląd paznokci.

W takim przypadku, aby nie tworzyć nadmiernej grubości powłoki i nienaturalnego wyglądu, lepiej nakleić suwak na ultrabond (bezkwasowy podkład). Radzi sobie z naklejkami i nie stwarza przeszkód w pracy. Po zakończeniu projektu musisz naprawić manicure warstwą wierzchnią bez warstwy kleju.

Projekt fotograficzny na długich paznokciach

W tym procesie musisz wyrównać naklejki pod względem kształtu i rozmiaru, najbardziej odpowiedniego dla każdego określonego paznokcia. Jednak nie jest przerażające, jeśli folia wystaje poza krawędź gwoździa: wtedy można ją ciąć nożyczkami, a po wyschnięciu można ją obrabiać pilnikiem.

Prostując suwak za pomocą elastycznej szczotki, musisz usunąć wszystkie puste przestrzenie. Jeśli naklejka nie pasuje dobrze na powierzchnię gwoździa, możesz wykonać małe nacięcia. Niektórzy eksperci używają pomarańczowego sztyftu do prostowania filmu projektowego.

Po przyklejeniu folii mocuje się ją warstwą nawierzchniową bez warstwy klejącej. Lepiej jest, jeśli blat ma połysk: wygląd obrazu będzie bardziej atrakcyjny. Ponadto nie należy przyklejać takich zdjęć do ciemnej podstawy, jeśli zdjęcie jest wyblakłe i wykonane w półprzezroczystych, stonowanych kolorach.

Praca z suwakiem spodoba się każdemu przedstawicielowi płci pięknej, niezależnie od wybranej metody klejenia zdjęć. Czas trwania procedury nie zajmie więcej niż 10-15 minut, pod warunkiem, że praca zostanie wykonana spokojnie i dokładnie.

Nie każdy doświadczony mistrz potrafi narysować takie wzory i znacznie dłużej. Główną zasadą wszystkich etapów projektowania jest dokładność na każdym etapie. Technika przyklejania suwaków na bazie wody przypomina nieco decoupage.

Ile powinno się trzymać?

Przy prawidłowym wykonaniu projektu naklejki pozostają na paznokciach przez co najmniej dwa do trzech tygodni lub dłużej. Na trwałość takiego manicure wpływa delikatne obchodzenie się z powłoką. Dotyczy to szczególnie prac domowych, w których dłonie mają kontakt z wodą oraz agresywnymi detergentami i chemikaliami.

Aby nie zastanawiać się, dlaczego naklejki nie przyklejają się do paznokci przez długi czas, a piękna powłoka szybko złuszcza się, musisz przestrzegać wszystkich zasad manicure z lakierem hybrydowym na każdym etapie. Ważne jest, aby wszystkie czynności wykonywać ostrożnie, bez wad. Każda najmniejsza niedoskonałość sklejenia zepsuje idealny wygląd paznokci i ostatecznie doprowadzi do konieczności usunięcia powłoki.

Ponadto na trwałość kolorowego wzoru z naklejkami wpływa zastosowanie wysokiej jakości komponentów w pracy. Lepiej jest kupować lakiery żelowe od sprawdzonych firm, które są testowane w czasie i mają pozytywne opinie od doświadczonych rzemieślników pracujących z tego rodzaju powłoką.

Pokrycie może skrócić żywotność w przypadku zmian hormonalnych w ciele podczas ciąży. Ponadto naklejki mogą pozostać na paznokciach mniej, jeśli same płytki paznokcia są niezdrowe i poważnie przerzedzone. Aby pomóc w cienkich paznokciach, można użyć specjalnego żelu ujędrniającego, którego nie trzeba później usuwać metodą piłowania.

Jak tłumaczyć w domu?

Technologia suwakowego lakieru do paznokci wymaga znajomości technik rzemieślników pracujących w salonie. Aby przedłużyć żywotność kolorowego projektu, musisz poprawnie i krok po kroku postępować zgodnie ze wszystkimi instrukcjami od samego początku.

Przed nałożeniem podkładu należy przetworzyć paznokcie i wykonać lekki manicure bez namaczania. W takim przypadku musisz usunąć naskórek, przyciąć kształt paznokci, ostrożnie przetworzyć wolną krawędź paznokcia. Nie tylko jakość powłoki, ale także jej trwałość zależy od jej gładkości.

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że idealny manicure implikuje taką samą długość i kształt wszystkich paznokci. Jeśli użyłeś oleju lub kremu podczas obróbki paznokci, należy je usunąć.

Następnie powierzchnię płytki paznokcia należy przeszlifować miękkim pilnikiem do naturalnych paznokci (buff). Należy to zrobić delikatnie, usuwając tylko połysk. Jeśli mocno naciskasz buff, możesz uszkodzić strukturę paznokcia, usuwając nie tylko jego naturalną warstwę ochronną. Paznokcie potraktowane piłą będą wyglądać matowo.

W następnym etapie potrzebny jest odtłuszczacz (odwadniacz). Usunie resztki trocin po zmieleniu oraz pozostałą śmietanę lub olej, jeśli były używane na samym początku. Na tym etapie ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na koniec gwoździa, wnętrze wolnej krawędzi i rolki boczne. Jeśli istnieje nieobrobiony obszar, może to prowadzić do naruszenia odporności powłoki.

Po całkowitym usunięciu warstwy keratyny należy użyć podkładu bezkwasowego. Jest to szczególnie konieczne w przypadkach, gdy paznokcie są cienkie i miękkie. Ten składnik manicure pomaga poprawić przyczepność powłok do powierzchni paznokci, wzmacniając ich strukturę.

Po przygotowaniu paznokci do malowania nałóż warstwę podstawową. Powinien być cienki, równomiernie rozmieszczony na całej powierzchni płytki paznokcia. Ważne jest, aby nie zapomnieć o końcu gwoździa i bokach. Powłoka podstawowa ma lepką warstwę, której nie można dotknąć: zapewnia maksymalną przyczepność paznokcia za pomocą pigmentu. Podczas pracy musisz starać się robić wszystko ostrożnie, aby nie naruszyć integralności powłoki.

Charakterystyczną cechą całego manicure z użyciem lakieru żelowego jest potrzeba suszenia każdej nałożonej warstwy na bazie żelu. Konieczne jest usunięcie niedoskonałości przed polimeryzacją w lampie UV lub LED. Gruba warstwa może szybko pękać, co wpłynie na jakość i trwałość kolejnych kroków.

Kupowanie specjalnej lampy może dezorientować nieoświeconych klientów. Jest to jednak ważne narzędzie do manicure, ponieważ dzięki niemu lakier hybrydowy, baza i top twardnieją.

Możesz kupić budżetową wersję kompaktowej lampy. Nie trzeba kupować wydajnego urządzenia do suszenia dwóch rąk jednocześnie: w domu wystarczy schludne urządzenie, zakupione w przystępnej cenie.

Po nałożeniu podkładu nakładany jest kolorowy lakier hybrydowy. Zwykle ma dobrą gęstą pigmentację, więc jedna lub dwie cienkie warstwy wystarczą na równomierne tło bez pasków i niepomalowanych obszarów. Po nałożeniu każdej warstwy są one polimeryzowane w lampie. Czas schnięcia zależy od rodzaju lampy.

Urządzenie LED ma większą moc i skraca całkowity czas tworzenia manicure. Suszenie jednej cienkiej warstwy w takiej lampie trwa 10-30 sekund. Jednak producenci często wytwarzają produkty do paznokci, które nie są zaprojektowane do pracy z nimi. W takim przypadku lepiej kupić lampę ultrafioletową, jest to uniwersalne urządzenie do wszystkich rodzajów powłok. Czas polimeryzacji jednej cienkiej warstwy wynosi 2 minuty.

Suwaki są przyklejone do przygotowanej powierzchni. Ich konstrukcja może być najbardziej różnorodna, zależy to od wyobraźni i stylu wymyślonej kompozycji. Metoda nakładania naklejek różni się od ich odmian. Ten proces jest bardzo ekscytujący i kreatywny. Sklejając zdjęcia, można je ozdobić małymi kryształkami i mikrokulkami.

Po zaprojektowaniu suwaka można zastosować warstwę wykończeniową. Top jest utrwalaczem, jest nakładany w gęstszej warstwie, dlatego wysycha nieco dłużej. Czas polimeryzacji w lampie LED górnej powłoki wynosi 1 minutę, w ultrafiolecie - 3-4 minuty.

Warto zauważyć, że lampy UV różnią się mocą.Kupując takie urządzenie do użytku domowego, lepiej wybrać model o mocy 36 watów. Jest to optymalna wartość, aby nie zaszkodzić manicure i nie zaburzyć równowagi wodnej skóry.

Wskazówki od profesjonalnych rzemieślników

Oprócz przestrzegania wszystkich tych zasad doświadczeni mistrzowie pracujący w dziedzinie paznokci zalecają wybór głównego odcienia naklejek dokładnie.

 • Jeśli zostanie wybrany biały kolor, pożądane jest, aby był czysty, bez zanieczyszczeń. Na takim tle lepiej przykleić jasne i atrakcyjne naklejki. Taki szkielet jest idealny do każdego projektu suwaka, ponieważ może uczynić rysunki bardziej nasyconymi.
 • Jednym z faktycznych odcieni lakieru hybrydowego do zdjęć są odcienie skóry i beżu i różu. Dzięki jasnym odcieniom obraz nie straci wyrazu i będzie wyraźny.
 • Wybierając kontrastowe tło dla rysunków, należy wziąć pod uwagę kombinację kolorów. Odcień lakieru hybrydowego powinien stanowić harmonijną podstawę wzoru.
 • Przed rozpoczęciem pracy musisz przygotować niezbędne narzędzia, aby nie rozpraszały ich poszukiwania podczas manicure.
 • Podczas projektowania naklejek wodnych lepiej jest używać ciepłej wody: w ten sposób folia szybciej odsunie się od podłoża.
 • Jeśli zdjęcie nie leżało w tym samym miejscu, w jakim było zamierzone, nie próbuj go przenosić. W takim przypadku istnieją dwa sposoby: przywróć wszystko od nowa lub spróbuj naprawić wadę za pomocą innych elementów dekoracyjnych (kamyczek, blask).
 • W pełni przygotowany manicure należy chronić przed kontaktem z wodą przez co najmniej pół godziny po wyschnięciu warstwy wykończeniowej.
 • Aby suwak był trwałym i wysokiej jakości zdobieniem do paznokci, należy zwrócić szczególną uwagę na uszczelnienie wolnej krawędzi paznokcia. Nie możemy o tym zapomnieć z każdą warstwą powłoki, w przeciwnym razie naklejki zaczną się odklejać po kilku dniach.

Problemy z pracą

Czasami wykonując wszystkie kroki krok po kroku, nie można osiągnąć idealnego rezultatu. Przyczyny tego są zwykle następujące.:

 • Jeśli naklejka spada wraz z powłoką nawierzchniową, przyczyną jest to, że warstwa wierzchnia lub lakiernicza jest słabo wysuszona.
 • Powstawanie zmarszczek na powierzchni obrazu wskazuje, że jakość naklejki jest niska lub jej folia ma dużą grubość. Przyczyną może być jednak to, że suwak jest zbyt mokry.
 • Wióry górnej powłoki mogą wskazywać, że nie miał on minimalnego prześwitu na bocznych rolkach.
 • Łuszczenie się powłoki może być spowodowane niewystarczającym uszczelnieniem końca gwoździa. Jest to obowiązkowy krok w manicure, który jest potrzebny, aby stworzyć rodzaj kieszeni, w której znajduje się naklejka.

Spraw, aby paznokcie były piękne dla każdej kobiety. Aby to zrobić, potrzebujesz niezbędnych urządzeń, powłok, naklejek i pożądania. Gotowy wynik zadowoli gospodynię i przyciągnie uwagę innych.

Przeczytaj więcej na temat nakładania etykiet na lakier żelowy w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Paznokcie hybrydowe i naklejki wodne Pooow! Pooow! : (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz