Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Rysunki nóg henny

Okres na plaży i sezon noszenia otwartych ubrań to doskonała okazja do ozdobienia ciała. Rysunek henną to świetny sposób na zwrócenie uwagi. Substancja jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Wiele osób, które nie są gotowe na prawdziwe tatuaże, wybiera właśnie takie wzory. Ta tradycja przyszła do nas z krajów wschodnich i jest bardzo popularna.

Co to jest Mehendi?

Mehendi (mehndi) to tradycyjne indyjskie malowanie ciała przy użyciu pasty z henny. Często takie rysunki nazywane są tymczasowymi tatuażami, ponieważ obraz całkowicie znika ze skóry po 2-3 tygodniach. Rzetelne śledzenie miejsca pochodzenia takiej sztuki jest trudne. Do tej pory powszechnie przyjmuje się, że mehendi pochodzi z krajów arabskich. Tymczasowe tatuaże z henny są również szeroko rozpowszechnione w krajach europejskich.

Mehndi pojawił się 5000 lat temu w starożytnym Egipcie. Tylko szlachetne damy mogły sobie pozwolić na dekorację henną. Malowanie ciała jest ściśle powiązane z tradycją. Indyjskie kobiety są pewne, że obrazy przyciągają szczęście i chronią przed kłopotami. Na tej podstawie istnieje tradycja malowania ciała panny młodej przed ślubem.

W różnych krajach wschodnich mehendi mają swoje własne cechy. Na Bliskim Wschodzie znajdziesz wzory roślin. W Indiach zwyczajowo stosuje się wzory koronek, symbole płodności i motywy religijne. Indonezja składa również hołd roślinom. Istnieje całkowite malowanie części ciała (poduszek, palców, stóp itp.). Ale w Malezji malowanie jest dozwolone tylko w przeddzień ślubu.

W naszym kraju dziewczęta coraz częściej preferują malowanie ciała henną ze względu na ich estetyczny wygląd. Wielu przyciąga fakt, że obraz całkowicie znika ze skóry. Możesz zastosować hennę na wiele sposobów, wiele technik jest łatwo wykonalnych w domu. W przypadku bardziej złożonych obrazów należy skontaktować się z kreatorem.

Wzór henny utrzymuje się na skórze średnio przez 10-14 dni. Czasami wskaźnik ten osiąga 21-30 dni.

To zależy od wielu czynników. Jeśli masz tłustą cerę, rysunek zniknie szybciej. Wiele zależy od częstotliwości podlewania obrazu. Pamiętaj, że częste stosowanie pigmentu przyspiesza proces starzenia się skóry.

Jeśli rysunek nie zadziałał lub musisz go z jakiegoś powodu zdjąć - będzie to trudne. Nie możesz po prostu spłukać henną, ale jest kilka wskazówek, które mogą ci pomóc. Na początek dobrze zagotuj miejsce rysunku i dokładnie umyj je myjką. Zamiast gąbki możesz użyć peelingu. Możesz więc usunąć górną warstwę naskórka, która zawiera pigment.

Jak wybrać hennę?

Henna dla mehendi jest sprzedawana w dwóch postaciach: proszku i pasty. Pasta jest świetna dla początkujących, trudniej jest pracować z proszkiem. Aby użyć suchego produktu, musisz dokładnie znać zasady rozcieńczania, niezbędne składniki i ich proporcje. Pastowaty produkt jest często sprzedawany w stożkach. Przed użyciem delikatnie odetnij końcówkę i ściśnij produkt.

Wybierając materiał, ważne jest, aby zrozumieć jego skład i pochodzenie. Istnieją dwa rodzaje henny dla mehndi:

 • Naturalne. Taki naturalny barwnik otrzymuje się z liści drzewa chininowego. Kolor produktu naturalnego jest brązowy. Jeśli kupujesz makaron w kształcie stożka, zwróć uwagę na jego wygląd. Jeśli zauważysz, że opakowanie jest opróżnione lub zdeformowane, oznacza to, że w środku jest produkt niskiej jakości. Ponadto opakowanie powinno być starannie zamknięte, bez otworów. Wynika to z faktu, że produkt może zamarznąć. Sama pasta ma płynną i miękką strukturę.
 • Kolorowa henna. Taki produkt jest wytwarzany przy użyciu dodatków chemicznych. Często sprzedawany w tubach lub słoikach. Dzięki barwnikom chemicznym henna może mieć dowolny kolor. Przed zakupem dokładnie sprawdź skład, aby upewnić się, że nie ma alergenów. Wybierz materiały, w których przeważają naturalne składniki. Rysunek takiej henny przypomina prawdziwy tatuaż kolorowy.

Nawet początkujący mistrzowie rozumieją, że jakość przyszłego stworzenia zależy bezpośrednio od właściwego materiału.

Świeżość henny i nasycenie kolorów są fundamentalne. Zdolność do barwienia skóry zależy od świeżości materiału. Nie możesz być pewien, że sprzedawca przestrzegał zasad przechowywania materiału, ale zdecydowanie możesz sprawdzić daty ważności przed zakupem.

Naturalna henna nadaje się na 1 rok. Jednak naprawdę dobry odcień można uzyskać tylko w ciągu pierwszych 3 miesięcy, z zastrzeżeniem zasad przechowywania, a następnie kolor zniknie. Dlatego ważne jest, aby zapytać sprzedawcę nie o termin ważności, ale datę produkcji. Jeśli masz okazję przestudiować pudełko z towarem - skorzystaj z niego.

Dobrej jakości hennę można wyróżnić za pomocą następujących znaków:

 • Stożek jest opuchnięty, nie można go popchnąć palcami.
 • Po otwarciu opakowania zobaczysz płynną i miękką pastę.
 • Henna arbitralnie powstaje z opakowania po otwarciu.

Wszystkie te zalecenia dotyczące świeżości odnoszą się w szczególności do naturalnej henny. Czerń i kolor mają w swoim składzie pierwiastki chemiczne, dlatego dłużej zachowują świeżość. Kolor zabarwienia w dużej mierze zależy od pierwotnego odcienia skóry. Naturalny brązowy barwnik na jasnej skórze może zmienić kolor na pomarańczowy. Rozważ te niuanse przy wyborze materiałów.

Style rysowania

Przed zastosowaniem obrazu powinieneś zdecydować o stylu. Możesz wybrać nowoczesny wzór lub zrozumieć bardziej starożytne motywy. Mehendi istnieje od setek lat iw tym czasie powstały pewne style:

 • Arabski Takie rysunki przypominają malarstwo orientalne, mają wiele elementów kwiatowych. Arabski mehndi nie ma specjalnych zasad dotyczących nakładania i nasycania kolorów. Jest tylko jeden warunek: zdjęcie musi wyglądać elegancko i bogato.
 • Afrykański Tutaj znajdziesz wiele wyraźnych pasków i regularnych kształtów. Taki tatuaż henną na nogach ma specjalne wymaganie: kontury obrazu powinny całkowicie pokrywać się z liniami stóp.
 • Indianin. Te rysunki są najtrudniejsze do wdrożenia. Znajdziesz tutaj wiele możliwych elementów: rośliny, postacie, zwierzęta. Co więcej, każdy element obrazu ma specjalne obciążenie semantyczne, nic nie jest po prostu przedstawione. Wzory w tym stylu zajmują dużo miejsca na ciele. Często imitują rękawiczki, pończochy lub bransoletki.
 • Azji Tradycje indyjskie i arabskie są ze sobą powiązane w tym kierunku. Jest charakterystyczna cecha - opuszki palców powinny być całkowicie zamalowane.
 • Europejski Ten kierunek jest uważany za najmłodszy ze wszystkich możliwych. Wszystkie powyższe są ze sobą powiązane w stylu europejskim. Tutaj nie znajdziesz żadnych specjalnych znaczeń, tajnych tradycji ani surowych zasad. Wybór wzoru zależy całkowicie od twoich preferencji. Ten nowoczesny kierunek jest bardzo atrakcyjny dla młodych ludzi i zapewnia doskonałe pole do wyobraźni.

Wiele osób uważa, że ​​tylko kobiety mają tendencję do ozdabiania ciała henną, ale jest to błąd. Mężczyźni często uciekają się do tej metody nakładania tymczasowych tatuaży. Jednak najczęściej jest to praktyczne. Na przykład Beduini żyją na pustyniach Afryki, używają henny, aby obniżyć temperaturę stóp. W tym celu mężczyźni po prostu zanurzają stopy w paście z henny.

Wartość położenia liczbowego

Ponieważ mehndi jest specjalną kulturą, częścią tradycji, rysunki mają specjalne znaczenie. Wybór miejsca zastosowania obrazu również nie jest wybierany losowo. Kraje arabskie i Indie święte wierzą w mistyczne znaczenie mehendi. Lokalizacja rysunku:

 • Prawa stopa.

Osoba z wizerunkiem na tej nodze wiecznie poszukuje siebie i swojej Jaźni, dlatego wyraża się pragnienie zwrócenia uwagi innych na ich zasady i wartości życiowe, cele.

 • Lewa stopa

Rysunek na udzie lub łydce lewej nogi wskazuje, że właściciel rysunku dokładnie wie, w którą stronę należy przejść przez życie, aby osiągnąć zamierzony cel.

 • Prawa stopa.

Osoba z takim obrazem jest raczej samolubna i nie ukrywa jej. Właściciel nie jest zadowolony ze swoich przyjaciół i znajomych; nie jest zadowolony z kręgu ludzi, z którymi jest zmuszony utrzymywać kontakt.

 • Lewa stopa

Właściciel nie ma wystarczającego wsparcia z najbliższego środowiska. Ponieważ rodzina nie zaspokaja potrzeby psychologicznej, osoba szuka wiarygodnego partnera życiowego, który stanie się wsparciem.

 • Goleń lub kostka.

Strefy te nie mają własnego mistycznego znaczenia. Interpretacja wzoru na dolnej części nogi lub kostce zależy bezpośrednio od wybranych wzorów, koloru i nasycenia wzoru.

Co oznaczają wzory?

Mistyczne znaczenie tatuaży henną nie jest ograniczone przez lokalizację. Sam obraz odgrywa dużą rolę. Specjaliści w tej dziedzinie zebrali najczęstsze obrazy i rozszyfrowali ich znaczenie. Oto, co musisz wiedzieć przed zastosowaniem rysunku:

 • „Dreamcatcher” z boku kostki.

Taki znak sam w sobie jest najsilniejszym talizmanem. Jest w stanie chronić swojego właściciela przed niespokojnymi koszmarami, bezsennością. Istotą maskotki jest właśnie ochrona przewoźnika podczas odpoczynku. Ważne jest, aby pajęczyna w centrum łapacza snów miała 8 skrzyżowań, jak Jest to symboliczne oznaczenie pająka.

 • Pióro w dowolnym miejscu na nogach.

Ten wzór jest dość znaczący i wszechstronny. Dzięki temu obrazowi możesz podkreślić swoją radość, odwagę, cierpliwość, zamiłowanie do mądrości i innowacyjnego myślenia. Taki symbol jest charakterystyczny dla osób kreatywnych, które nie uznają istnienia ram i konwencji.

 • Bransoletka na kostkę.

Takie mehendi staną się prawdziwą przyjemnością estetyczną dla koneserów. Takie rysunki mogą być dość proste lub, przeciwnie, zawierać wiele skomplikowanych szczegółów. Bransoletka została przedstawiona w celu zwrócenia uwagi na jej sukcesy i osiągnięcia w każdej dziedzinie życia.

 • Lotus

W krajach wschodnich lotos jest utożsamiany ze świętym wizerunkiem. Ten mehndi jest często rysowany na piechotę. Wartość może się różnić w zależności od złożoności obrazu i liczby płatków. Takie kwiaty symbolizują kobiecość, mądrość i seksualność. Taki wzór na ciele przyniesie wiele pozytywnych i jasnych zmian.

 • Podwiązka Mehendi.

Ten obraz jest typowy dla odważnych i zrelaksowanych dziewcząt. Imitacja pończochy lub podwiązki gumy to silny sygnał seksualny i informuje innych, że właściciel zdjęcia jest gotowy na żywe przygody.

 • Gwiazdki

Taki symbol wskazuje, że człowiek dąży do harmonii w sobie.

 • Romb

Dziewczyna, która nosi taki wizerunek, chce poinformować wszystkich o swojej emocjonalności, zmysłowości i wrażliwości.

 • Trójkąt

Każdy, kto nosi taką geometryczną figurę na nodze, precyzyjnie określił swój cel i podejmuje kroki w celu jego osiągnięcia.

 • Pantera

Taki dziki kot z reguły znajduje się na kostce lub kostce. Pantera uosabia silny i twardy charakter, wdzięk, kierownictwo instynktów, skłonność do szybkiej reakcji.

 • Kot

Taki obraz często wywołuje emocje i uśmiech, ale tylko dla tych, którzy nie znają prawdziwego znaczenia tego symbolu. Taki rysunek kobiecego ciała mówi o przebiegłości i skłonności do oszukiwania. Koty mają jeszcze inne znaczenie. Często symbol informuje innych, że posiadacz szuka osobistej niezależności i wolności.

 • Paw

Taki obraz jest często nakładany na bok łydki. Ptak symbolizuje wielkość i piękno, hart ducha. Często dziewczyny podkreślają romans swojej natury za pomocą takiego obrazu. Istnieją dowody na to, że paw może przyciągać szczęście i chwałę do życia właściciela.

 • Motyl

W kulturze wschodniej powszechnie przyjmuje się, że podobnie jak motyl może przekształcić się z gąsienicy, właściciel symbolu odradza się.

 • Sowa

Dziewczyny często przedstawiają sowę na biodrach lub stopach, ale mężczyźni na łydkach i kolanach. Znaczenie sowy jest wieloaspektowe, ale jego lokalizacja znacznie zawęża zakres interpretacji. Sowa na nodze to wyzwanie dla innych. Właściciel informuje, że nie wierzy w lojalność i przyjaźń tych, którzy są w pobliżu.

 • Rose

Dość powszechny obraz dla mehendi. Róża najczęściej symbolizuje dziewictwo i czystość. Obfitość pąków kwiatowych na zdjęciu symbolizuje miłość i początek nowego życia. Kompozycja z pąkami i liśćmi oznacza obfitość i dobrobyt.

 • Słońce

Ten obraz symbolizuje sens życia, jego energię i ciepło. Wcześniej uważano, że słońce jest boskim symbolem. Taki obraz może obudzić w tobie siły i wywołać przypływ pozytywnych emocji.

Technika aplikacji

Zaletą tatuaży z henny jest to, że można je wykonać niezależnie w domu. Nauka techniki jest dość prosta. Jedyne, co się liczy, to trzymanie się technologii. Na początek należy odpowiednio przygotować pastę z henny. Oto podstawowe zasady przygotowania:

 1. Około dnia przed narysowaniem wzoru wyrzuć solarium i każdą inną ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe.
 2. Rysowanie w jednym miejscu można wykonać nie więcej niż 2 razy w miesiącu. Eksperci twierdzą, że nasza skóra potrzebuje odpoczynku nawet od naturalnych pigmentów.
 3. Nie nakładaj kremów nawilżających na skórę, w której zamierzasz zastosować tatuaż z henny. Przeciwnie, umyj obszar mydłem i wytrzyj roztworem alkoholu. Więc usuwasz nadmiar tłuszczu ze skóry. Jeśli skóra ma złuszczanie lub guzy, pamiętaj o potraktowaniu obszaru peelingiem.
 4. Usuń włosy z miejsca przyszłego rysunku. Powodem jest to, że henna jest w stanie zabarwić nie tylko skórę, ale także włosy. W płatkach włosów pigment pozostanie na dłużej. Kiedy obraz całkowicie zniknie ze skóry, nadal będziesz mieć kolorowe włosy.

Gotowa pasta z henny jest sprzedawana w szyszkach. To samo można wykonać niezależnie od grubej folii lub papieru. Aby to zrobić, wystarczy zwinąć materiał w stożek i przymocować krawędzie taśmą klejącą. W spiczastym miejscu zrób dziurę szeroką igłą. Eksperci twierdzą, że używanie stożka jest wygodne i jest najlepszą opcją dla początkujących.

Jeśli kupiłeś hennę w proszku, mieszaninę należy przygotować samodzielnie. Makaron należy przygotować z wyprzedzeniem. Proces przygotowania mieszaniny etapami:

 • Zaparz mocną herbatę (3 łyżeczki herbaty w 0,5 litra wody).
 • Gotuj przez 5-10 minut na małym ogniu.
 • Odcedzić
 • Wlej powoli herbatę do 40 g henny w proszku. Mieszaj mieszaninę w sposób ciągły, aby zapobiec grudkom.
 • Dodaj 2-3 krople oleju mehendi lub eukaliptusowego i 2 łyżki soku z cytryny do roztworu.
 • W rezultacie otrzymujesz mieszankę, która w konsystencji przypomina pastę do zębów. Włóż do lodówki na 4 godziny.

Ta pasta może być przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu przez okres do 3 tygodni lub zamrożona na okres do 4 miesięcy. Istnieją prostsze metody gotowania. Możesz zmieszać równą ilość herbaty i soku z cytryny, dodać tam niezbędną ilość henny. Herbatę można zastąpić kawą. Niektórzy eksperci dodają cukier, aby zwiększyć lepkość. Zaleca się przetestowanie kilku metod i wybranie jednej, która Ci odpowiada.

Proste rysunki nóg można zastosować, nawet jeśli nie ma specjalnych umiejętności rysowania. Możesz użyć gotowych szkiców, a nawet szablonów. Rysunek:

 1. Test wrażliwości na hennę. Aby to zrobić, nałóż niewielką ilość pasty na łokieć i odczekaj 30-40 minut.Jeśli nie ma reakcji skórnych, możesz zastosować mehendi.
 2. Dokładnie opłucz obszar, aby uzyskać przyszły wzór mydła. W razie potrzeby zastosuj peeling.
 3. Usuń włosy z obszaru rysowania.
 4. Traktuj swoją skórę olejkiem eukaliptusowym lub specjalnym olejem mehndi.
 5. Teraz przechodzimy bezpośrednio do rysunku. Aby rozpocząć, najedź kursorem na główne linie. Dopiero potem narysuj małe elementy.
 6. Warstwa pasty na skórze powinna wynosić 2 lub więcej milimetrów.
 7. Błędy w procesie rysowania wzoru, usuń natychmiast bawełnianym wacikiem.
 8. Po nałożeniu obrazu pozostaw pastę na skórze na 1 godzinę.
 9. Usuń suchą skórkę ze skóry za pomocą specjalnego skrobaka lub tępej strony noża.
 10. Wykonuj mehndi w nocy, ponieważ obraz nie może być mokry przez następne 8 godzin.

Pomysły na modę

Wiele krajów używa starych stylów mehendi. Rysunki są postrzegane jako talizmany, uroki. Właśnie dlatego wzory mają charakter tradycyjny. Wiele dziewcząt woli stylizowane obrazy i przestrzega zasad. Współczesne dziewczyny często stosują rysunki nie w celu ochrony, ale do dekoracji ciała.

Mehendi jest często używany do wypróbowania rysunku w określonym miejscu przed wykonaniem regularnego tatuażu. Większość tych zdjęć można przypisać europejskiemu stylowi Mehndi. Cieszy się popularnością ze względu na różnorodność, przystępność cenową i optymalny czas noszenia. Często możesz eksperymentować, dopóki nie znajdziesz czegoś własnego.

Małe rysunki świetnie wyglądają na ciele. Na nodze możesz narysować zwierzę lub małego ptaka. Podkreślasz więc swoje funkcje, ale nie przyciągasz zbyt wiele uwagi. Często kompozycja oparta jest na obrazie serc, ptaków, zwierząt i roślin.

Wiele opcji modnych tatuaży dla dziewcząt jest niesamowitych. Dziewczyny wolą bransoletki, ozdoby, łapacze snów z piórami i kwiatami. Jeśli studiujesz męskie preferencje, wśród nich znajdują się inskrypcje, dzikie zwierzęta i różne symbole. Moda jest kapryśna, ale mehendi jest zawsze w modzie.

Proste rysunki mogą być stosowane niezależnie. Gotowe szkice pomogą ci dokonać właściwego wyboru. Lekkie bransoletki z piór świetnie wyglądają na kostkach dziewczynki. Motywy kwiatowe i kwiatowe mogą podkreślać elegancję nóg. Zwłaszcza jeśli owijają się wokół nogi. Aby rozpocząć, wypróbuj tradycyjne wzory. Eksperymentuj z pięknymi motywami natury lub koronkami.

O tym, jak poprawnie narysować mehendi na stopie - w następnym filmie

Loading...

Zostaw Swój Komentarz