Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak umyć hennę z włosów?

Aby pokolorować włosy, wielu woli naturalną hennę jako najbardziej optymalną alternatywę dla farb o składzie chemicznym. Nie niszczy struktury włosów, nadaje im piękny kolor z bogatym odcieniem miedzi lub brązu, pielęgnuje, wzmacnia i sprawia, że ​​kosmyki są mocniejsze i zdrowsze. Ale jeśli konieczne jest zmyć ten jasny czerwony kolor, wiele kobiet zaczyna doświadczać pewnych trudności. Ten proces wymaga specjalnych metod i niektórych niuansów, które zostaną szczegółowo opisane w tym artykule.

Krótko o najważniejszej rzeczy

Henna do włosów to sproszkowana roślina lawonii (Lawsonia inermis), która jest powszechna w lasach tropikalnych Azji, Ameryki, Afryki i Australii. Najwyższe liście mają szczególnie silne właściwości kolorystyczne i są najczęściej używane do malowania ciała - mehendi. Do farbowania włosów pobierane są dolne liście lawsonii, które po wysuszeniu są kruszone na proszek. Istnieje również bezbarwna henna, która jest uzyskiwana z łodygi.

Iranian jest najpopularniejszą farbą o pikantnym aromacie siana i pozostawiającą czerwony kolor na włosach. Indianin jest droższą opcją, po której loki stają się jasne i błyszczące na zewnątrz, mocne i zdrowe w środku. Kolor barwiony henną zmienia się od ciemnobrązowego do brązowo-czerwonego.

Henna z kolorowym pigmentem doskonale nadaje się do lekkich loków i jest idealna dla kobiet o brązowych włosach. Ten rodzaj farby nie jest odpowiedni dla brunetek, ponieważ trudno jest zabarwić ciemne włosy. Ale niektóre proszki zawierają dodatkowe składniki, które umożliwiają uzyskanie prawie czarnego koloru włosów.

Jak długo pozostaje po barwieniu?

Trwałość barwienia henną zależy od jej rodzaju, braku jakichkolwiek dodatkowych zanieczyszczeń i rodzaju włosów w proszku. Ponadto ma efekt kumulacyjny, więc po kilku zastosowaniach kolor będzie trwał dłużej.

 • Bezbarwna henna ma lekki efekt rozjaśniający. na jasnych włosach i po farbowaniu może zniknąć w ciągu kilku dni.
 • Z ciemnymi włosami (ze względu na specyfikę ich struktury) kolorowa henna dojdzie do końca pierwszego miesiąca.
 • Struktura falowanych włosów jest bardziej porowata, dlatego farba z kolorowym pigmentem z nich zostanie wypłukana szybciej niż z prostych pasm. Ten proces zajmie około 6 tygodni.
 • Brunet i rudowłosi przedstawiciele „pięknej połowy” wystarczająco długo zabarwi się henną. Jasny miedziany odcień zachwyci ich przez 3-4 miesiące.

Powody spłukiwania

Jednym z minusów kolorowania loków farbą naturalną jest otrzymanie nieplanowanego wyniku. Dzieje się tak zwłaszcza podczas barwienia osłabionych pasm o uszkodzonej strukturze. Rozważ najczęstsze przypadki, gdy chcesz zmyć kolorowy pigment henny.

 • Niepożądany odcień: czasami po farbowaniu włosy zyskują niezupełnie zaplanowany czerwony, a nawet niebieski lub zielony odcień, który nie wygląda bardzo estetycznie.
 • Zmiana koloru włosów: Dla tych, którzy chcą zmienić swój wizerunek, farbowanie włosów w innym kolorze będzie problematyczne, ponieważ amoniak dość słabo farbuje na pasmach farbowanych henną, a uzyskany kolor nie pasuje dokładnie do pożądanego.

Jak mogę szybko wypłacić pieniądze w domu?

Po procesie farbowania włosy poddaje się dokładnemu badaniu koloru i stanu włosów. Jeśli wynik nie zaspokoi pragnienia, musisz natychmiast działać. Im wcześniej henna zacznie zmywać włosy, tym większa szansa na usunięcie niechcianego odcienia. Wynik zależy również od jakości farby i indywidualnych cech. Ale najprawdopodobniej henna nie zostanie całkowicie wypłukana, ale warto liczyć na ściemnienie jasnoczerwonego koloru i podatność loków na późniejsze zabarwienie farbami amoniakalnymi.

Poniżej znajdują się ogólne wskazówki dotyczące usuwania działania Lawsonia.

 • Natychmiast po barwieniu kilkakrotnie spłucz włosy szamponem, aby pewna ilość pigmentu koloru pozostawiła strukturę włosów wraz z pianką.
 • Farba jest najszybciej zmywana w ciągu pierwszych kilku tygodni po aplikacji. Po tym, jak niezawodnie je głęboko w włosy.
 • Często za mało jedna procedura wydalania, więc etapy wymywania należy powtórzyć kilka razy. Należy pamiętać, że chemikalia często niekorzystnie wpływają na zdrowie loków, dlatego podczas mycia należy obiektywnie ocenić stan włosów.
 • Maski pozwalają oszczędzić drogę wyciągając farbę z najgłębszych warstw włosów.
 • Po kilku zabiegach po umyciu włosy są gotowe do farbowania, ale tylko w ciemniejszych lub czarnych odcieniach.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie henny. W domu możesz korzystać z naturalnych składników w postaci produktów mlecznych, kwasów owocowych i masek olejnych.

Przepisy na skuteczne maski

Maski wykonane ze składników żywności wystarczająco dobrze eliminują pigment barwny, a składniki można pobrać bezpośrednio z lodówki.

Należy pamiętać, że skuteczność produktu wzrośnie, jeśli po nałożeniu głowa zostanie przykryta torebką z polietylenu i owinięta ręcznikiem frotte.

 • Ze śmietany. Do tej maski najlepiej nadaje się oleista, lekko kwaśna śmietana. Powinien zostać doprowadzony do ciepłego stanu i nałożony na całej długości włosów przez 40-50 minut. Ponadto to narzędzie nasyci skórę i włosy różnymi składnikami odżywczymi.
 • Z kefiru. Wymieszaj około litra kefiru z niewielką ilością glinki kosmetycznej, która jest sprzedawana w aptece w postaci proszku. Po uzyskaniu jednorodnej kompozycji nakładaj ją przez kilka godzin na całej długości włosów.
 • Z drożdży. Wymieszaj paczkę drożdży z kefirem, umieść w ciepłym miejscu. Po pęcznieniu masy nałóż ją na włosy i przytrzymaj przez 2 godziny. W razie potrzeby tę procedurę można powtórzyć kilka razy w ciągu 3-4 dni.
 • Z cebuli. Aby zrobić tę maskę, ściśnij kilka głów cebuli, aby uzyskać świeży sok z cebuli. Możesz po prostu zrobić owsiankę cebulową za pomocą blendera i nałożyć ją zamiast soku na całą powierzchnię włosów na głowie. Po 30-40 minutach spłucz ciepłą wodą szamponu. Minusem tej maski jest bardzo żrący zapach cebuli.
 • Z czerwonej papryki. Ta maska ​​jest również używana do przyspieszenia wzrostu włosów i rozbudzenia mieszków włosowych. Aby to zrobić, nalegaj na wódkę kilka strąków czerwonej papryki i nakładaj na włosy przez maksymalnie 20 minut, a następnie dobrze spłucz.

Maski z dodatkiem różnych naturalnych olejów pomogą również zmniejszyć korozję barwnego pigmentu.

Włosy po nałożeniu tych masek wymagają dokładnego umycia szamponem.

 • Z oleju słonecznikowego. Olej słonecznikowy należy lekko podgrzać w łaźni wodnej i rozprowadzić grzebieniem na lokach. Zmyć szamponem co najmniej kilka godzin później.
 • Z masła Wymieszaj trochę naturalnego masła z odrobiną siemienia lnianego, podgrzej w łaźni wodnej aż do uzyskania jednorodnej kompozycji i nałóż na włosy przez kilka godzin. Procedurę tę należy powtórzyć kilka razy.
 • Z oliwy z oliwek. Wymieszaj równe proporcje oliwy z oliwek i gorczycy. Rozgrzej się trochę i aplikuj przez 30-40 minut. Powtarzaj kilka razy w tygodniu.

Naturalną farbę można usunąć za pomocą innych substancji, które są również pod ręką od dobrej gospodyni domowej.

 • Mydło do prania. Brązowe, niezbyt przyjemnie pachnące mydło ma wiele pozytywnych właściwości, w tym może pomóc pozbyć się jasnego koloru henny. Aby to zrobić, umyj włosy i zawiń je na 15-20 minut. Po ich upływie należy dobrze spłukać włosy za pomocą pielęgnacyjnej odżywki do płukania.
 • Ocet Stołowy Konieczne jest rozpuszczenie kilku łyżek octu w litrze ciepłej czystej wody, po czym wlać ten roztwór do umywalki i zanurzyć w niej włosy, chroniąc oczy przed dostaniem się do niego. Konieczne jest, aby narzędzie działało na włosy przez 15 minut, w tym celu możesz trzymać włosy w miednicy tak długo, jak to możliwe, a następnie po prostu zanurz je często. Po zabiegu należy spłukać włosy ciepłą wodą za pomocą balsamu.

Barwny pigment maski z zawartością alkoholu jest wystarczająco dobrze wyprany.

 • Koniak Połącz w równych ilościach koniak i olej rycynowy. Zastosuj do zamków przez 40-60 minut. Następnie spłucz odżywką do włosów.
 • Soda Wymieszaj trochę alkoholu z sodą oczyszczoną. Dodaj trochę soku z cytryny i nakładaj na włosy przez kilka godzin. To narzędzie ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie loków, ale całkiem skutecznie wyeliminuje działanie henny.
 • Wódka Wymieszaj wódkę, oliwę z oliwek i nektar pszczeli w jednym pojemniku. Podgrzej i rozprowadź mieszaninę przez włosy od nasady aż po same końce. Po 3-4 godzinach dokładnie spłucz.

Profesjonalne narzędzia

Szybszy i bardziej optymalny wynik w przywróceniu oryginalnego koloru można uzyskać w salonie kosmetycznym, w którym specjalista określi najbardziej odpowiedni produkt do włosów i prawidłowo zapewni profesjonalną pomoc w myciu kolorowych pigmentów.

Pożądany efekt można osiągnąć niezależnie za pomocą specjalnych związków, które są sprzedawane w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Rozważ najpopularniejsze.

 • „Hair Remake Light Remake Color” - Mycie składające się z naturalnych kwasów owocowych i składników ziołowych delikatnie wpływa na włosy i wypycha kolorowy pigment bez niszczenia struktury. Aby uzyskać bardziej optymalny wynik, zaleca się kilkakrotne użycie tego narzędzia.
 • „Colorianne Brelil” niszczy wiązanie chemiczne struktury włosów i henny, w wyniku czego farba łatwo opuszcza pasma. Naturalne kwasy i białka roślinne wpływają oszczędnie na włosy, nie rozjaśniając ich.
 • „Salerm” walczy wystarczająco dobrze z naturalnym barwnikiem, ale pożądany efekt osiąga się dopiero po kilku aplikacjach. Co więcej, ma dość wysoki koszt w porównaniu do podobnych narzędzi.
 • „Paul Mitchell” - narzędzie, które cieszy się pewnym popytem wśród fryzjerów. Dobrze umyj pigment, nie uszkadzając włosów.
 • „Decoxon 2faze Kapous” - Profesjonalne narzędzie, które rozjaśnia pasma o jeden ton po użyciu.
 • „Estel Color Off” nie całkiem skuteczny do zmywania henny. Po kilku zabiegach pozostaje niezbyt atrakcyjny odcień, ale można go całkowicie odmalować w pożądanym kolorze za pomocą farby zawierającej amoniak.

Recenzje

W wyniku monitorowania licznych recenzji i recenzji wideo blogerów kosmetycznych i zwykłych fashionistek można zidentyfikować główne przesłania:

 • Większość kobiet woli profesjonalne kompozycje, ponieważ pozwalają szybciej osiągnąć pożądany efekt;
 • Zbyt suche maski alkoholowe struktura włosów, dlatego użytkownicy zalecają naprzemiennie te preparaty z różnymi składnikami odżywczymi, które będą miały działanie regenerujące.

W następnym wideo znajdziesz różne wskazówki dotyczące usuwania henny z włosów.

Zostaw Swój Komentarz