Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak umyć hennę brwią?

Barwienie henną jest jedną z najpopularniejszych procedur wśród kobiet. Główną zaletą tej metody jest to, że można ją łatwo stosować w domu, najważniejsze jest nauczenie się, jak to zrobić. Dość często zdarza się, że po zabarwieniu dziewczyny nie są zadowolone z wyniku, a w tym przypadku musisz skorzystać z różnych metod zmywania kompozycji brwiami.

Wybór materiału

Używając henny do barwienia po raz pierwszy, wiele dziewcząt i kobiet nie wie, jak prawidłowo przeprowadzić ten proces. W wyniku tego pożądany efekt nie został osiągnięty i trzeba szukać różnych metod szybkiego rozwiązania tego problemu.

Aby uniknąć takich sytuacji, musisz najpierw zapoznać się z ważnymi funkcjami. Na początek warto zrozumieć, że podczas zabiegu zabarwiane są nie tylko włosy, ale także otaczająca je skóra.

Jeśli zamierzasz rozpocząć biotatuowanie (jak często się nazywa ta metoda), musisz wybrać odpowiedni odcień farby. W takim przypadku musisz skupić się wyłącznie na funkcjach swojego wyglądu. Z listy należy natychmiast wykluczyć nasycony czarny kolor. Ta opcja jest odpowiednia dla właścicieli ciemnej skóry lub kobiet typu orientalnego.

W innych przypadkach zaleca się włączenie spokojnych, ciepłych tonów. Doskonałym wyborem jest henna w odcieniu brązu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość kompozycji użytej do barwienia. Eksperci zalecają wybór profesjonalnych farb henną, ponieważ praca z nimi jest znacznie łatwiejsza i szybsza.

Oto niektóre z głównych zalet tego typu:

  • Bezpieczeństwo Wszystkie profesjonalne zespoły przechodzą kilka etapów testów.
  • Wygoda podczas użytkowania. Produkt jest dostępny w wygodnym opakowaniu, w zestawie znajduje się specjalny dozownik do aplikacji.
  • Trwałość Farba zachowuje nasycony kolor przez kilka tygodni.

Kolejną zaletą takich preparatów jest to, że można je łatwo stosować w domu.

Warto zauważyć, że przed barwieniem gotowy proszek należy rozcieńczyć w gorącej wodzie i doprowadzić do konsystencji śmietany. Nie zaleca się łączenia henny z wrzącym płynem, ponieważ kompozycja straci wszystkie niezbędne właściwości.

Rodzaje henny

Ważnym punktem jest rodzaj henny, który służy do malowania.

  • Najpopularniejszą opcją jest materiał irański.. Ta henna znajduje się najczęściej w sprzedaży, popyt na nią jest dość wysoki, ze względu na niski koszt.

Tej opcji najlepiej nie używać do farbowania brwi, ponieważ proszek ma wiele wad. Henna ma nieprzyjemny zapach; nie jest zbyt wygodny w użyciu.

  • Szczególną uwagę należy zwrócić na gatunki indyjskie.. Ta henna jest najwyższej jakości (w porównaniu z innymi opcjami). Ma przyjemny aromat; po przetworzeniu uzyskuje się drobny proszek.

Najczęściej nowoczesne sklepy oferują 5 odcieni henny. Jest to zaleta, ponieważ każda kobieta ma możliwość wyboru opcji zgodnie z cechami własnego wyglądu.

  • Następnym gatunkiem jest henna egipska. Ta opcja jest rzadka w sprzedaży, więc kupowanie jej w sklepie kosmetycznym jest dość problematyczne. Wybierając taki produkt, należy zachować ostrożność. Wynika to z faktu, że producenci często nie wskazują składu materiału na opakowaniu (w Egipcie ten artykuł nie jest obowiązkowy). Często sole metali ciężkich mogą być obecne w torbie z proszkiem, co negatywnie wpłynie na procedurę.
  • Jednym z najlepszych rodzajów jest henna turecka.. Główną zaletą tego produktu jest jego wysoka jakość. W porównaniu z innymi gatunkami można zauważyć, że zabarwienie brwi za pomocą tureckiej kompozycji zajmie więcej czasu. Jednak przy właściwym użyciu uzyskasz pozytywny wynik.

Szybkie metody usuwania

Jeśli nie ukończyłeś procedury kolorowania brwi i pilnie potrzebujesz uciec od biznesu, możesz użyć kilku skutecznych metod, które pomogą Ci szybko rozwiązać ten problem. Pierwszą (i najbezpieczniejszą) metodą jest użycie profesjonalnych narzędzi. Takie kompozycje szybko i skutecznie usuwają hennę z dowolnej części skóry. Główną wadą tych narzędzi jest wysoki koszt.

Kolejnym skutecznym sposobem jest użycie amoniaku. Wacik należy zwilżyć płynem, po czym pomalowany obszar należy wytrzeć. Czynność można powtórzyć kilka razy - aż henna całkowicie zniknie.

Doskonałą opcją, dzięki której można prać hennę, będzie nadtlenek wodoru. Obszary skóry, na których pozostaje farba, należy intensywnie wycierać wacikiem zwilżonym kompozycją. Jeśli rany są obecne w leczonym miejscu, odczuwa się lekkie mrowienie.

Należy zachować ostrożność przy stosowaniu nadtlenku wodoru. Wynika to z faktu, że resztki kompozycji na brwiach mogą całkowicie odbarwić włosy.

Często do spłukiwania henny wykorzystywane są specjalne produkty do salonów. Głównym celem takich związków jest odbarwienie. Przed użyciem upewnij się, że produktu można użyć do usunięcia farby z brwi. W przeciwnym razie nie uzyskasz bardzo przyjemnego wyniku (na przykład włosy staną się zielone).

Główne sposoby

Jeśli masz brwi bezskutecznie, ale nie spiesz się, możesz zastosować bezpieczniejsze metody. Często, aby rozwiązać ten problem, stosuje się zwykły olej roślinny. Kompozycja nie tylko usunie farbę z brwi, ale także zachowa ich strukturę. Do zabiegu można użyć rącznika, migdałów, warzyw, oliwy z oliwek.

Aby usunąć hennę, wacik należy zwilżyć płynem. Cały dzień pocierają brwi. Wacik potraktowany olejem należy trzymać przez kilka minut w pobliżu pomalowanego miejsca, po czym należy wytrzeć skórę produktem zawierającym alkohol. Dobrym i bezpiecznym wyborem jest balsam lub perfumy.

Możesz umyć hennę brwą za pomocą soku z cytryny. Najczęściej tę metodę stosuje się w przypadkach, gdy cień okazał się zbyt nasycony. Wacik należy namoczyć sokiem z cytryny, a następnie nałożyć go na brew przez 3-4 minuty. W tym momencie możesz poczuć lekkie mrowienie, ale nie martw się, ponieważ jest to normalna reakcja.

W takim przypadku farba nie zostanie usunięta, ale stanie się trochę matowa. Do zabiegu można użyć nie tylko świeżego soku, ale także stężonego kwasu cytrynowego.

Często do usuwania farby używa się zwykłego mydła. Do usunięcia najlepiej użyć produktu gospodarstwa domowego 72%. Jeśli to mydło nie jest pod ręką, możesz wybrać zwykłą opcję. Przygotuj się jednak na usunięcie około 2 dni henny z brwi. Nie zapominaj, że zasady zawarte w mydle wysuszają skórę. W tym procesie zaleca się stosowanie odżywczego kremu.

Inną niedrogą metodą jest stosowanie sody i szamponu. Roztwór mydła należy wymieszać z 1/3 łyżeczki. napój gazowany Po całkowitym rozpuszczeniu produktu należy myć obszar nad brwiami. Po 30 minutach kompozycję można zmyć.

Dość często pasta do zębów służy do usuwania henny po zabarwieniu. Kompozycję należy ostrożnie nałożyć na włosy, a następnie zmyć. Jeśli planujesz całkowicie rozjaśnić brwi, procedurę można powtórzyć po chwili. Należy pamiętać, że pasta do zębów może powodować pieczenie i podrażnienie skóry. Z tego powodu lepiej jest używać go w minimalnej ilości.

Dla właścicieli wrażliwej skóry, aby usunąć farbę, możesz użyć wywaru z rumianku. Ta kompozycja delikatnie henną henną ze skóry. Rumianek (50 g) należy zalać szklanką wrzącej wody, po czym płyn pozostawia się na 1 godzinę. Następnie wacik należy zwilżyć w naparze i nałożyć na brwi przez 20 minut.

Tej opcji nie można przypisać liczbie szybkich metod, ale nie można wątpić w jej bezpieczeństwo. Skóra nie wysycha, a farba stopniowo opuszcza włosy.

Oczyszczanie skóry

Zwykle zdarza się, że włosy zyskują nasycony kolor w wyniku dostania się henny na skórę. W takim przypadku możesz skorzystać z kilku przydatnych zaleceń w domu. Najczęściej zarośla są używane do rozwiązania tego problemu.. Aby przygotować kompozycję, potrzebujesz soli morskiej, a także semoliny. Podstawą jest wzięcie żelu pod prysznic.

Najbardziej skuteczne są peelingi, które zawierają kwasy owocowe. Taka kompozycja nie tylko usunie farbę ze skóry, ale także szybko ją oczyści.

Możesz usunąć farbę za pomocą masek solnych. Procedura zajmuje trochę czasu, jest całkowicie bezpieczna.

Wskazówki i porady

Podczas usuwania farby ze skóry nie zapominaj o poszczególnych funkcjach. Ważne jest, aby pamiętać o prostych środkach ostrożności, które zachowają integralność i stan naskórka.

Podczas korzystania z funduszy nie trzeba narażać obszarów na zbyt duże tarcie. W takim przypadku istnieje ryzyko infekcji.

Środki suszące należy stosować z najwyższą ostrożnością. Przy niewłaściwym stosowaniu powodują łuszczenie i inne nieprzyjemne reakcje. Szczególnie konieczne jest staranne leczenie skóry wokół oczu.

Przed barwieniem zaleca się nałożenie kremu odżywczego na brwi. Zapobiegnie to zabrudzeniu skóry henną.

Jak umyć hennę brwą w domu, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: HENNA BRWI W DOMU EMILIA JUREK (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz