Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Krem z henny

Przecenienie zalet henny na włosy jest po prostu niemożliwe. Ale wielu odmawia korzystania z niego z powodu pewnych trudności podczas użytkowania, takich jak plątanie się włosów, długotrwałe przygotowanie i płukanie. Teraz, gdy krem ​​z henny jest w sprzedaży, wszystkie te problemy są pozostawione.

Funkcje

Zasadniczo krem ​​z henny jest produktem gotowym do użycia. Wszystko, czego wymaga kupujący, to otworzyć paczkę i nałożyć produkt na pasma zgodnie z instrukcją.

Od pierwszego momentu pojawienia się na półkach sklepowych wiele kobiet zakochało się w tych produktach i niemal natychmiast zaczęło kupować. Tę dość wysoką popularność można wytłumaczyć następującymi cechami tego produktu:

 • Ma naturalny i bezpieczny skład, bez amoniaku i nadtlenku wodoru. Pozwala to na swobodne stosowanie kremu z henny bez obawy o negatywny wpływ na loki.

 • Możliwość bezpiecznego farbowania włosów w prawie każdym odcieniu. Kolorystyka tego produktu jest teraz bardzo szeroka. Obejmuje odcienie czerwony, czarny, brązowy i czerwony.

 • Ostateczny kolor włosów wygląda bardzo pięknie, z głębokim odcieniem i przelewem.

 • Następuje naturalne wzmocnienie i pogrubienie włosów. Miał na celu wzmocnienie pasm henny i był używany od niepamiętnych czasów.

 • Regularne stosowanie tego narzędzia pozwala przyspieszyć wzrost pasm, pozbyć się łupieżu i nadmiernej tłustej skóry głowy.

 • Intensywne odżywianie samych pasm i skóry głowy. Zapewniają to zarówno aktywne składniki samej henny, jak i specjalne suplementy mineralne i witaminowe.

 • Dla tych, którzy chcą używać kremu z henny tylko jako środka leczniczego do włosów, bezbarwny krem ​​z henny jest w sprzedaży.

 • Łatwość użycia. Henna nie musi być hodowana, mieszana ani wstrząsana. Jest już w pełni gotowy do użycia. Łatwo się aplikuje i nie plami skóry.

 • Nie ma ograniczeń co do liczby zastosowań miesięcznie. Jeśli zaleca się stosowanie farby do włosów nie częściej niż raz na cztery tygodnie, krem ​​henny można stosować znacznie częściej.

 • Niski koszt. Jak pokazuje praktyka, jedna paczka farby do włosów w kategorii masowego rynku kosztuje tyle samo, co trzy paczki kremowej henny.

Nic dziwnego, że wszystkie te cechy w agregacie łatwo zapewniły kremową hennę tak dużej popularności. Warto szczególnie zauważyć, że w sprzedaży występuje w kilku formach: do włosów oraz do rzęs i brwi.

Skład

Wcześniej mówiono, że skład tego narzędzia jest całkowicie bezpieczny dla loków, ponieważ zawiera tylko naturalne składniki:

 • Irlandzka henna Na podstawie tego komponentu powstaje ten produkt. Od czasów starożytnych roślina ta była uważana za jedną z najbardziej przydatnych dla nici. Wzmacnia je, przywraca, przyspiesza wzrost włosów i dodaje objętości.

 • Olej z łopianu. Ten składnik nie jest wymagany, jednak taki krem ​​z olejem łopianowym jest najbardziej przydatny do loków. Ten składnik aktywnie odżywia włosy, nadaje im blask, przywraca ich strukturę, a także korzystnie wpływa na wzrost.

 • Związki białkowe, w szczególności keratyna. Działa jako materiał budowlany wraz z rozwojem nowych włosów, a także pomaga przywrócić ich strukturę i zwiększyć elastyczność.

 • Olej z kiełków migdałów i pszenicy przywracają pasma, chronią je przed pojawieniem się rozdwojonych końców, aktywnie odżywiają skórę głowy i same pasma. Te dwa składniki zwiększają elastyczność włosów i wzmacniają ich naturalny połysk.

 • Aby dodać dodatkową objętość pasmom, a także wzmocnić mieszki włosowe, dodaj do składu tego narzędzia witamina b5.

 • Ekstrakt z żeń-szenia przywraca lokom naturalną siłę, piękno i zdrowie. Co więcej, to on przedłuża życie korzeni.

 • Gliceryna stosowany w celu maksymalnego nawilżenia włosów, nadania im blasku, a także w celu wyeliminowania łuszczenia i swędzenia.

Jeśli krem ​​z henny jest produktem koloryzującym, jego skład obejmuje naturalne pigmenty barwiące. Oczywiście skład tego produktu jest znacznie bezpieczniejszy dla włosów i wiele razy bardziej przydatny niż tradycyjne barwniki.

Czy czyścisz lub brudzisz włosy?

Wiele kobiet, które po raz pierwszy decydują się na farbowanie włosów kremem z henny, nie wie, jak prawidłowo je stosować. Instrukcje dotyczące tego narzędzia mówią, że należy go nakładać na mokre włosy, ale nie należy go czyścić ani zabrudzać.

Wielu przedstawicieli płci pięknej jest w tym przypadku odstraszanych od faktu, że na brudne włosy należy nakładać zwykłe środki koloryzujące, dlatego ten produkt stosuje się również zgodnie z tą samą zasadą. To nie jest do końca poprawne. Krem z henny ma łagodniejszy skład, dzięki czemu nie może zaszkodzić lokom, a dodatkowa ochrona tłuszczu włosów, wręcz przeciwnie, może zakłócać prawidłowe jednolite zabarwienie loków. Dlatego najlepiej stosować ten produkt na czyste, właśnie umyte pasma.

Ponadto nie zapominaj, że ten produkt jest zmyty bez użycia szamponu, co oznacza, że ​​jeśli zamki były brudne, to po zabarwieniu pozostaną takie same.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy same włosy są bardzo lekkie, cienkie i porowate. Można je farbować przez pierwsze dwa dni po umyciu szamponem. Konieczne jest jedynie wstępne zwilżenie loków czystą, ciepłą wodą.

Jak wybrać

Aby nie być rozczarowanym nowym nabyciem, musisz bardzo odpowiedzialnie podejść do wyboru i zakupu tego produktu. Pierwszą rzeczą do zapamiętania: jest to, że barwiona henna w postaci kremu nie nadaje się do rzęs i brwi. Muszą być pomalowane inną odmianą tego produktu. W przeciwnym razie wynik końcowy może być nieprzewidywalny.

Najlepiej jest preferować produkty, które zostały niedawno wydane. Podczas długotrwałego przechowywania większość przydatnych właściwości tego produktu po prostu odparowuje, a wynik barwienia może różnić się od deklarowanego przez producenta.

Płynna henna, która jest sprzedawana w gotowej formie, w rzeczywistości powinna mieć konsystencję śmietany lub płynnej śmietany. W żadnym wypadku nie powinien być zbyt płynny, w przeciwnym razie wystąpią trudności w jego stosowaniu. Sprawdzanie tego jest dość łatwe. Musisz po prostu zmiażdżyć paczkę w dłoniach. Jeśli henna jest zbyt płynna, opakowanie łatwo się marszczy.

Z góry powinieneś zdecydować o pożądanym odcieniu. Dziś paleta kolorów tego narzędzia składa się z 9 odcieni. Istnieją odcienie, które są bardzo do siebie podobne. Dlatego najlepiej jest kupić kilka identycznych opakowań kremowej henny na raz, do przyszłego użytku.

Jeśli stosuje się bezbarwny produkt, powinien on być biały lub jasnozielony. Kolorystyka henny powinna mieć odcień zbliżony do końcowego koloru włosów. Powinieneś wiedzieć, że czarna henna jest wytwarzana przy użyciu chemicznych dodatków i basmy. Takie produkty należy stosować ostrożnie. I lepiej dać pierwszeństwo najbardziej naturalnemu lekowi, to znaczy, że jest on wytwarzany na bazie henny i basmy, bez użycia parafenylenodiaminy.

Jeśli dzień przed użyciem balsamu do farby lub odcienia, lepiej odmówić zakupu i użyć kremowej henny w ciągu następnych 15 dni. W przeciwnym razie sam wynik użycia tego narzędzia może stać się naprawdę nieprzewidywalny.

Jeśli zdecydujesz się użyć henny do włosów po raz pierwszy, najlepiej kupić bezbarwny środek. Używając go raz, będziesz w stanie ocenić jakość wybranego produktu i firmy, zobaczyć jego wpływ na włosy, a także upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna na ten produkt bez radykalnej zmiany wizerunku. Następnym razem będzie można uzyskać cień, który ci się spodoba, bez obaw.

Jak złożyć wniosek?

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, zastosuj krem ​​z henny prawidłowo, zgodnie z zaleceniami producenta. To jedyny sposób na osiągnięcie maksymalnego efektu.

Przede wszystkim należy powiedzieć o częstotliwości korzystania z tego narzędzia. Jeśli używana jest bezbarwna wersja henny, zwykle stosuje się ją dwa razy w tygodniu. Jeśli stosuje się krem ​​koloryzujący na bazie tej rośliny, to częstotliwość jego stosowania zależy bezpośrednio od częstotliwości szamponu. Ten rodzaj barwienia nie jest trwały, a intensywność koloru zmniejsza się po każdym kontakcie włosów z wodą i detergentami.

Ogólnie rzecz biorąc, malowanie w domu odbywa się w kilku etapach:

 • Mycie włosów lub, jeśli to możliwe, zwilżanie czystych pasm ciepłą wodą.

 • Czesanie loków.

 • Natychmiast nakładając kremową hennę na całą długość loków. To narzędzie, w przeciwieństwie do tradycyjnych farb do włosów, zaleca się nakładać natychmiast na całą długość włosów. Aby uzyskać najlepszą i najbardziej równomierną aplikację po rozprowadzeniu henny, włosy należy masować, wykonując ruchy imitujące mycie głowy.

 • Izolacja pasm. Aby to zrobić, musisz nałożyć specjalną plastikową czapkę na głowę, a jeśli jej brakuje, po prostu owiń głowę w torbę. Z góry należy zaizolować włosy specjalnym kapeluszem lub dużym ciepłym ręcznikiem.

 • Mieszaninę pozostawia się jako taką na pasmach przez czas określony przez producenta. W zależności od wybranego tonu może wahać się w zakresie od 20 do 55 minut.

 • Po upływie określonego czasu produkt usuwa się z włosów zwykłą chłodną wodą. Najlepiej jest używać bieżącej wody. Spłukiwać, aż woda wypływająca z pasm stanie się czysta. Aby naprawić uzyskany wynik barwienia, zaleca się wykonanie ostatniego płukania zakwaszoną wodą z octem. Należy to również zrobić po każdym szamponie.

 • Suszenie włosów Po zabarwieniu najlepiej jest osuszyć zamki za pomocą chłodnego osuszacza powietrza. To usunie cząsteczki henny pozostające we włosach.

 • Po zakończeniu suszenia loków, jeśli to konieczne, nadal możesz czesać włosy, opuszczając w nich głowę na 5-7 minut. Spowoduje to trwałe usunięcie cząstek produktu z pasma.

Jak widać, barwienie pasm kremu henną w domu nie jest tak trudnym zadaniem. Najważniejsze jest to, że oprócz pożądanego odcienia włosów będziesz w stanie dalej leczyć i wzmacniać pasemka.

Należy również pamiętać, że ten produkt jest w stanie dość silnie zabarwić skórę dłoni i samych paznokci, a nawet jeśli wejdzie w kontakt ze skórą i przedłużony kontakt z nią, plamy farby mogą pozostać na ciele. Dlatego zanim zaczniesz nakładać produkt, musisz założyć rękawiczki na dłonie i zakryć ramiona płaszczem lub ręcznikiem. Jeśli nie masz pod ręką specjalnych rękawic, zrobią to najtańsze rękawiczki medyczne. Jeśli henna jest używana w jasnych kolorach, nie jest konieczne stosowanie rękawiczek, ale w przypadku odcieni czarnych, ciemnobrązowych i jaskrawoczerwonych ich użycie jest niezwykle pożądane.

Skórę twarzy w pobliżu strefy wzrostu włosów należy wstępnie nasmarować grubą warstwą tłustego kremu do twarzy. Jeśli henna dostanie się na te obszary skóry, można ją łatwo usunąć, wycierając krem ​​ze skóry bawełnianym wacikiem.

Przestrzeganie tych prostych zaleceń pomoże nie tylko uprościć proces barwienia loków henną w domu, ale także uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji tej procedury.

Wynik

Jednym z najważniejszych wskaźników jakości farb do włosów jest końcowy wynik ich stosowania. W przypadku stosowania kolorowego kremu z henny rezultatem jego regularnego stosowania będzie:

 • Lśniące, piękne włosy.

 • Wzmocnienie mieszków włosowych. Z tego powodu wypadanie włosów jest aktywnie zmniejszane, ich końce przestają się dzielić, a co najważniejsze, wzrost włosów jest przyspieszony.

8 zdjęć
 • Ogólne odzyskiwanie loków. Przy regularnym stosowaniu tego produktu nawet najbardziej uszkodzone pasma mogą znów stać się piękne i zdrowe.

 • Piękny, naturalny i bardzo jasny kolor włosów. Używając henny do barwienia pasm, nie trzeba się martwić, że ostateczny efekt barwienia będzie wyglądał nienaturalnie.

W takim przypadku, jeśli produkt zostanie nałożony na wcześniej farbowane włosy, końcowy efekt jego użycia może różnić się kolorem od deklarowanego przez producenta. Dlatego konieczne jest użycie kremu z henny nie wcześniej niż dwa tygodnie po farbie.

Nie zapominaj, że takie zabarwienie nie jest trwałe. Czas trwania efektu będzie bezpośrednio zależeć od częstotliwości szamponu, a także częstotliwości używania samej henny. Im rzadziej myjesz włosy i im częściej używasz tego kremu koloryzującego, tym dłużej możesz cieszyć się pięknym, nowym odcieniem włosów.

Ogólnym efektem korzystania z tego produktu jest wyeliminowanie ich utraty, ogólne odzyskiwanie i poprawa wyglądu.

Jak długo to trwa?

Odporność barwników na loki jest jednym z głównych kryteriów ich wyboru. Ale ta zasada nie dotyczy w pełni kremowej henny. Wyjaśnia to fakt, że taki produkt jest w większości przeznaczony do ogólnego leczenia i wzmacniania loków.

Jeśli mówimy bezpośrednio o jego trwałości, to zależy to bezpośrednio od następujących czynników:

 • Jak bardzo wybrany odcień produktu jest zbliżony do naturalnego koloru włosów. Im bliżej są te odcienie, tym dłuższy będzie efekt barwienia.
 • Częstotliwość szamponu. Pigmenty koloryzujące są intensywnie usuwane z włosów po każdym myciu. Dlatego im częściej używasz szamponu, tym mniej trwałej henny będzie.
 • Czas ekspozycji na słońce. Na słońcu kolory wypalają się, podobnie jak same włosy. Aby przedłużyć trwałość uzyskanego odcienia, zaleca się ochronę pasm przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w szczególnie jasne i upalne dni.
 • Częstotliwość użycia wpływa również bezpośrednio na trwałość wyniku. Im częściej używasz kremu z henny, tym dłużej możesz zapisać wynik.

Warto szczególnie zauważyć, że ciemniejsze odcienie w palecie mają większą odporność. Są całkowicie zmywane z włosów po około 3 tygodniach od jednorazowego użycia. Jasne kolory nie mogą pochwalić się tak długim czasem. Z reguły nie są widoczne na włosach po 10 dniach.

Recenzje

Większość dziewcząt, którym udało się wypróbować kremową hennę na sobie, twierdzi, że jest ona wielokrotnie lepsza niż zwykła farba do włosów. Kupujący zwracają uwagę na niską cenę, całkowicie naturalny skład, łatwość użycia, jako najważniejsze zalety tego produktu.

Ich zdaniem ważnym plusem jest to, że takie narzędzie nie tylko nie szkodzi lokom, ale odwrotnie: wzmacnia je, leczy, pogrubia, zatrzymuje wypadanie włosów i eliminuje rozdwajanie końcówek. W końcu żadna, nawet najdroższa i najtrwalsza nowoczesna farba do włosów, nie może pochwalić się takimi zaletami.

Wśród niedociągnięć konsumenci zauważają niski poziom trwałości, a także niewielką paletę kolorów i całkowity brak odcieni blondu. Ale te wady można łatwo wyeliminować. Jeśli użyjesz kremu z henny raz w tygodniu, kolor loków zawsze będzie jasny i nasycony. A dla blondynki idealny jest bezbarwny krem ​​z henny.

W każdym razie ten kosmetyczny produkt do koloryzacji ma wszelkie prawo do istnienia, a dla wielu kobiet stał się odpowiednikiem zwykłej farby do włosów.

Dowiedz się więcej o cudownym kremu z następnego filmu.

Obejrzyj wideo: TRYING THE DARKEST FAKE TAN!! (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz