Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Henna brwi

Każda kobieta chce być zawsze nieodparta. W tym celu każda piękność przywiązuje wielką wagę do swojego ciała: dłoni, twarzy, włosów i makijażu. Czasami zajmuje to sporo czasu. Musisz dbać nie tylko o skórę twarzy, ale także o rzęski, brwi. Pielęgnacja brwi obejmuje dbanie o ich kształt, kondycję i kolor. Jednak nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się pięknymi brwiami. Na ratunek mogą przyjść kosmetyczki, które znają sekrety urody. To oni mogą stworzyć cud za pomocą zwykłej henny - podkreślają piękno i ekspresję. Jednak opieka domowa wymaga przestrzegania pewnych zasad. Jeśli wiesz, co i jak zrobić, Twoje brwi zawsze pozostaną piękne.

Korzyści z malowania

Henna jest pochodzenia naturalnego. Rośliny suszy się i miele na drobny proszek. Powstała kompozycja służy do nadania koloru rzęsom i brwiom. Ponadto hennę można stosować do celów medycznych.

Korekta brwi henną stała się ostatnio modnym trendem. Rzeczywiście, teraz modne są naturalne szerokie brwi. Ich piękno jest w stanie podkreślić ten naturalny lek. Dba o włosy znacznie lepiej niż jakiekolwiek związki chemiczne.

Narzędzie ma wiele zalet:

 • Naturalny korzystny skład, w którym nie ma śladów konserwantów, substancji aktywnych chemicznie, amoniaku i innych składników. On jest naturalny.
 • Bezpieczeństwo. Absolutnie wszystkie dziewczęta mogą używać henny, nie zaszkodzi nawet kobietom w ciąży lub damom podczas laktacji i karmienia piersią.
 • Narzędzie praktycznie nie powoduje reakcji alergicznych. W bardzo rzadkich przypadkach, z indywidualną nietolerancją, może wystąpić reakcja skórna.
 • Naturalna farba ma działanie lecznicze na włosy. Wzmacnia je, ma korzystny wpływ na ogólny stan. Podczas używania henny brwi wyglądają na grubsze.
 • Po zabarwieniu włosy wzmacniają się i zaczynają rosnąć lepiej. Po zabiegu wyglądają na grubsze i zadbane niż przy użyciu farb chemicznych.
 • Kompozycja ma zdolność do barwienia skóryDlatego mogą tatuować brwi. Ta procedura jest absolutnie bezbolesna, ponieważ produkt nie szczypie i nie podrażnia skóry.
 • Barwienie jest trwałe. Naturalny barwnik trwa dłużej na brwi niż jakikolwiek inny syntetyczny barwnik do brwi. Oznacza to, że nie musisz często wykonywać tej procedury.
 • Pomimo trwałości hennę można łatwo zmyćjeśli wynik cię nie zadowoli. Pomoże to sokowi z cytryny i żelowi do głębokiego oczyszczenia skóry.
 • Dla każdego wyglądu możesz wybrać odpowiedni odcień farby. W tym celu do kompozycji dodaje się dodatkowe naturalne składniki.
 • Koszt naturalnego barwnika jest znacznie niższyniż kosmetyk chemiczny.

Jeśli zastanawia się, co jest jeszcze lepsze (farba lub henna), nie można znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Ktoś woli naturalny skład, a ktoś syntetyczne narzędzie. Warto pamiętać, że procedurę barwienia brwi można przeprowadzić w domu i w salonie. Wybierając naturalny barwnik, należy jednak wziąć pod uwagę kilka niuansów:

 • Henna musi być dłużej utrzymywana przez włosy niż farby;
 • Konieczne jest osiągnięcie niezbędnej konsystencji kompozycji, aby nie rozprzestrzeniała się i nie kruszyła;
 • Aby przeprowadzić procedurę opieki domowej, potrzebujesz wystarczających umiejętności.

Dla kogo odpowiednie jest zabarwienie?

Naturalna henna jest bardzo przydatnym lekarstwem, które ma wiele zalet. Służy do brwi, rzęs i farbowania włosów. Duża paleta nasyconych kolorów, przystępna cena sprawiają, że ten barwnik jest bardzo popularny. Jednak nie wszystkie panie są gotowe, aby spróbować. Można to wytłumaczyć faktem, że nie są pewni, czy naturalna wersja będzie im odpowiadać. Niektórzy boją się alergii.

Aby zrozumieć, czy produkt może powodować reakcję alergiczną, konieczny jest prosty test. Aby to zrobić, weź niewielką ilość produktu, rozcieńcz go wodą, sokiem z cytryny i nałóż mieszaninę na zgięcie łokcia. Moczyć przez godzinę, spłukać wodą i odczekać dwa dni. Jeśli w miejscu nałożenia mieszanki nie ma zaczerwienienia ani podrażnienia (skóra pozostaje taka sama jak poprzednio), oznacza to, że produkt jest odpowiedni dla Ciebie. Jeśli produkt jest odpowiedni, możesz bezpiecznie farbować brwi.

Ponieważ henna jest nieszkodliwa, nadaje się dla absolutnie wszystkich, nawet kobiet w ciąży (niezależnie od terminu). Ponadto kompozycję można stosować w następujących przypadkach:

 • Jeśli brwi są cienkie i zbyt jasne;
 • Jeśli chcesz dodać gęstość i kolor do brwi;
 • Jeśli nie chcesz robić tatuażu w salonie;
 • Jeśli chcesz osiągnąć stabilny wynik po barwieniu;
 • Jeśli chcesz pomalować siwe włosy.

Aby poprawić wynik i utrzymać go przez długi czas, możesz codziennie nakładać olej rycynowy na włosy. Nada brwiom blask, piękno, zdrowie i gęstość.

Modelowanie brwi za pomocą farbowania należy wykonywać raz w miesiącu. Jeśli na skórze w pobliżu miejsc, w których ma być stosowana kompozycja, występują rany, oparzenia lub inne obrażenia, procedurę należy odrzucić.

Rodzaje henny

Aby wynik barwienia przyniósł tylko radość, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór środka. Nie jest to tak ważne, jeśli wykonasz zabieg w salonie, ponieważ używa się tam profesjonalnej henny. Jeśli planujesz farbować brwi w domu, do wyboru kompozycji koloryzującej należy podchodzić z całą odpowiedzialnością, ponieważ wynik zależeć będzie od tego bezpośrednio.

W sklepach kosmetycznych można znaleźć następujące rodzaje henny:

Irański

Jest to najtańszy i najczęstszy rodzaj farby. Jest znany od kilkunastu lat. Po zabarwieniu włosy zyskają ciepłe odcienie brązu. Aby uzyskać kolor zbliżony do czarnego, do farby należy dodać niewielką ilość basmy. Niewielka ilość kawy sprawi, że kolor będzie bardziej nasycony. Suchy proszek to dość duże kawałki, a przygotowana kompozycja wysusza brwi i ma raczej specyficzny zapach.

Indianin

Jest wyższej jakości i ma przyjemny aromat. Ten proszek jest delikatniejszy i bardziej miękki niż irański. Kolory, które można uzyskać, są również zróżnicowane: brązowy i czarny, a także złote odcienie. Otrzymany odcień jest bardzo nasycony i jednolity. Koszt tego narzędzia będzie jednak nieco wyższy.

Sudańczyk

To bardzo drogie narzędzie, rzadziej spotykane niż inne. Nie trzeba go mieszać z dodatkowymi substancjami. Rezultatem barwienia będzie miedziany kolor brwi, który nie jest odpowiedni dla wszystkich. Być może dlatego ten rodzaj henny nie jest używany tak często jak inne.

Egipski

Znalezienie w bezpłatnej sprzedaży jest prawie niemożliwe, najczęściej sprowadzane jest z Egiptu lub zamawiane przez Internet. Proszek może jednak zawierać szkodliwe zanieczyszczenia, dlatego należy go stosować bardzo ostrożnie.

Turecki

Jest to henna bardzo wysokiej jakości, charakteryzująca się drobnym mieleniem. Czas ekspozycji kompozycji na włosy jest znacznie dłuższy niż jakikolwiek inny. Z zastrzeżeniem wszystkich zasad przygotowania kompozycji kolor pozostanie na długo. Jednak cień nie jest wystarczająco nasycony. Powinieneś wybrać kolor, który najlepiej pasuje do koloru oczu i włosów.

Rodzaje wydania

Zwykłą i najczęstszą postacią jest proszek. Można go wlać do opakowania lub w postaci kapsułek. Aby przygotować farbę, wymieszaj proszek z wodą lub produktem dostarczonym z kapsułką. Rozcieńczyć farbę zgodnie z instrukcjami. Najczęściej producent zaleca przyjmowanie tak dużej ilości wody, aby farba przypominała kwaśną śmietanę w konsystencji. Woda powinna mieć normalną temperaturę. Zbyt zimno lub za gorąco sprawi, że farba będzie mniej skuteczna.

Rzadszą formą uwalniania jest gotowa kompozycja w tubie. Ten widok różni się tym, że jest bardzo wygodny w użyciu. Należy jednak pamiętać, że jedna butelka zawiera farbę do 200-300 zastosowań. Henna w fiolkach jest bardziej odpowiednia do stosowania w salonach, ponieważ jest wielu klientów. Do użytku domowego w tubie jest dużo farby, ale butelkę można podać znajomym, aby produkt nie miał czasu, aby stać się bezużytecznym.

Domowa technika barwienia

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie pokolorować brwi, powinieneś wiedzieć, jak zrobić to dobrze. Aby wynik barwienia brwi w domu Ci się podobał, powinieneś wyraźnie przestrzegać zaleceń z instrukcji:

 • Wybierz odpowiednie narzędzie dla siebie. Wybierz markę, producenta i formularz wydania.
 • Przeczytaj instrukcje dołączone do zakupu.
 • Test na możliwe reakcje alergiczne.. Trzeba to zrobić, chociaż henna i hipoalergiczne. Jeśli zamierzasz uzupełnić kompozycję o inne składniki, wówczas wymagany jest test.
 • Przygotuj wygodne ubrania lub szlafrok, który nie będzie szkoda, jeśli dostanie się na niego farba. Weź ze sobą wygodne rękawiczki.
 • Obierz swoją twarz skupiając się na obszarze wokół brwi. Następnie musisz odtłuścić obszar aplikacji.
 • Rozcieńczyć narzędzie (zgodnie z instrukcjami na opakowaniu). Zalecenia w instrukcjach zależą od rodzaju henny.
 • Narysuj kontur brwi.ułatwi to ich korektę.
 • Zastosuj kompozycję od końcówek do główki brwi.. Obie brwi należy leczyć jednocześnie.
 • Jeśli farba wykroczyła poza kontur, natychmiast usuń ją wilgotną ściereczką.
 • Aby uzyskać bogatszy odcień, nałożyć farbę grubą warstwą.
 • Przy pierwszym zastosowaniu moczyć barwnik na brwiach przez 40-50 minut. Po dwóch lub trzech procedurach możesz samodzielnie ustalić czas działania, ponieważ na końcu będziesz wiedział, jaki odcień chcesz uzyskać.
 • Lepiej jest usunąć zaschniętą farbę za pomocą wacikana który nakładany jest olejek eteryczny. Mistrzowie zalecają stosowanie eukaliptusa lub migdałów. Instrukcje na opakowaniu powinny szczegółowo opisywać, jak usunąć barwnik z włosów, ponieważ zależy to również od rodzaju henny.
 • Nadmiar włosów należy zrywać.
 • Pierwszego dnia po farbowaniu unikaj ekspozycji na parę, wilgoć i ciepło na brwiach.
 • Henna pozostaje na moich włosach od dłuższego czasu, szczególnie jeśli opiekujesz się nimi po barwieniu.

Możesz dowiedzieć się, jak pokolorować brwi henną z poniższego wideo.

Jak widać, farbowanie brwi w domu nie jest bardzo trudne, więc nie trzeba wcale iść do salonu. Przy uważnym przestrzeganiu każdego akapitu instrukcji, nawet pierwsze barwienie pozwoli ci uzyskać pożądany rezultat.

Jak hodować?

Aby wynik procedury barwienia w pełni spełnił wszystkie oczekiwania, musisz nie tylko wybrać odpowiedni produkt, ale także wiedzieć, jak go rozcieńczyć, zastosować i jak długo to trwa.

Jeśli kupiłeś gotową kompozycję w tubie, pozostaje tylko ostrożne nałożenie. Jeśli zakupiona henna zostanie wydana w postaci proszku, musisz ją samodzielnie rozcieńczyć.

Z reguły na opakowaniu producent wskazuje, jak hodować hennę. Czasami brakuje tych informacji. Prawie zawsze proszek henny należy rozpuścić w ciepłej wodzie (w stosunku 1: 1). Ciecz należy dodawać stopniowo, aby farba nie okazała się zbyt płynna i nie rozprzestrzeniała się. Jednak zbyt gruba kompozycja również nie musi być wykonana, będzie trudna do zastosowania. Rozwiedziona henna stanie się optymalna do barwienia, gdy jej tekstura będzie przypominać kwaśną śmietanę. Ponadto, podczas hodowli henny, możesz dodać sok z cytryny lub inne składniki, które sprawiają, że kolor jest bardziej nasycony.

O zasadach hodowli henny - w następnym filmie.

Jeśli kupiłeś nowy proszek, którego wcześniej nie używałeś, należy przeprowadzić test pod kątem możliwego wystąpienia reakcji alergicznych.

Zasady aplikacji

Więc decydujesz się na samodzielną korektę brwi. Aby to zrobić, kupiłeś hennę, przygotowałeś kompozycję koloryzującą i nadszedł czas, aby zastosować ją na włosy. Ten proces wymaga również zgodności z pewnymi zasadami.

 • Przygotuj włosy i skórę do aplikacji: oczyść je i odtłuść.
 • Piękny kształt brwi będzie zależeć od prawidłowego konturu. Narysuj ołówkiem lub szablonem.
 • Farbę należy nakładać od czubka do nosa, a obie brwi należy pomalować jednocześnie. Nie musisz przekraczać obwodu.
 • Trzymaj kompozycję we włosach przez wymagany czas.
 • Spłucz farbę wacikiem. Kontakt z wodą pierwszego dnia jest przeciwwskazany.

Aby zachować kolor dłużej, po zabiegu farbowania należy zwrócić uwagę na pielęgnację brwi.

Po koloryzacji brwi

Po zabiegu barwienia musisz zadbać o brwi, dzięki czemu nasycony kolor pozostanie na długo na włosach. Ta procedura nie jest bardzo skomplikowana, warto ją poznać i przestrzegać tylko kilku zaleceń:

 • Barwione włosy nie powinny być narażone na agresywne czynniki. Nie nakładaj masek, balsamów, kremów ani innych produktów kosmetycznych na brwi.
 • Aby brwi wyglądały zdrowiej i jaśniej, należy codziennie nakładać naturalny olej: oliwkowy, rycynowy, migdałowy lub inny.
 • Jeśli wykonasz te proste czynności, modelowanie brwi nie będzie musiało być często powtarzane.

Popularne marki

Hennę do brwi można bardzo łatwo znaleźć w każdym sklepie kosmetycznym i na stronach internetowych. Jest produkowany przez wielu producentów, więc bardzo trudno jest ustalić, który z nich jest najlepszy. Rozważ cechy niektórych znanych marek:

„Henna brwiowa” - Indyjski produkt kosmetyczny. Jest dostępny zarówno w postaci proszku, jak i gotowej (w tubach). Duża paleta kolorów pozwala wybrać odcień dla każdej dziewczyny. Kolor utrzymuje się na włosach nawet przez półtora miesiąca, podczas gdy nie blaknie. Jednak koszt tej henny jest bardzo wysoki.

„Viva” - również produkowany w Indiach. Kosztuje mniej niż Brow Henna i trwa około dwóch tygodni. Paleta odcieni jest prezentowana w kolorach czarnym i brązowym. Formą uwalniającą jest proszek, w dodatku w kapsułkach znajduje się olej kokosowy, dzięki czemu znacznie łatwiej jest zmyć kompozycję z włosów.

„Godefroy natychmiastowy odcień brwi” wyprodukowano w USA i wyprodukowano w kapsułkach. Paleta kolorów jest reprezentowana przez pięć nasyconych odcieni. Barwnika i kapsułek nie należy mieszać z wodą, ale ze specjalną emulsją. Narzędzie jest dość drogie, ale można go używać zarówno w domu, jak iw salonach.

„Nivaly” produkowane również w USA. To całkowicie naturalne lekarstwo. Dostępny w postaci żelu w specjalnym markerze tubusowym. Cena tej henny jest wysoka. Paleta ma tylko dwa kolory: czarny i brązowy. Używanie w domu powinno być bardzo ostrożne, wyraźnie spełniając wszystkie wymagania instrukcji.

Mayur - przedstawione w nieco szerszej kolorystyce niż inne produkty. Kategoria cenowa jest średnia. Skład farby może obejmować nie tylko naturalne składniki, dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na skład.

DE.CO. - dostępny w kapsułkach. W sklepach można znaleźć czarne, brązowe kolory. Taka henna jest stosunkowo niedroga. Zawiera tylko naturalne składniki.

Kosmetyki Lucas - bardzo odporna henna, produkowana w małych słoikach. Trzyma brwi przez półtora miesiąca. Ma silne działanie lecznicze.Musi być hodowany ze zwykłą wodą.

Estel - To gotowa farba do brwi. Zestaw zawiera emulsję, a także zestaw naczyń do hodowli i ochrony powiek. Kolorystyka jest bardzo nasycona, dość łatwo jest znaleźć odpowiedni odcień dla siebie. To bardzo dobre narzędzie do pierwszego barwienia.

„Natural Henna D'ajour” - henna, którą można stosować zarówno do brwi, jak i rzęs. Poprawia strukturę kolorowych włosów, stymuluje ich wzrost. Farba utrzymuje się na brwiach przez prawie miesiąc. Do przygotowania farby nie są potrzebne żadne chemikalia, wystarczy ją rozcieńczyć wodą. Paleta kolorów jest obszerna, jest nawet czerwono-czerwony odcień.

Henna jest sprzedawana w wielu sklepach, ale lepiej kupić ją w zaufanych lokalizacjach lub od autoryzowanych przedstawicieli, aby uniknąć podróbek.

Każda kobieta sama decyduje, w jakiej formie kupić produkt: w proszku lub w postaci płynnej. Przy zakupie skontaktuj się z producentem i przeczytaj skład.

Recenzje

Dziewczyny, które wykonały procedurę barwienia brwi henną, zauważyły, że samo w sobie nie jest to bardzo skomplikowane. Można to przeprowadzić w domu. Po zabarwieniu kolor pozostaje przez około miesiąc, co odróżnia hennę od farb chemicznych.

Wiele kobiet ufa farbowaniu włosów profesjonalistom w salonach. Sami mistrzowie wybierają odpowiedni odcień, kierując się pragnieniami klientów. Według pań brwi po pielęgnacji salonu wyglądają nieco lepiej i dokładniej niż po domu.

Wszystkie kobiety zauważają, że najtrudniej jest wybrać odpowiedni odcień, szczególnie po raz pierwszy. Ale ci, którzy już znaleźli lekarstwo, pozostają wobec niego lojalni.

Niektóre dziewczyny odkryły barwienie henną nie tak dawno temu. Z reguły wszyscy chcieli dostać tatuaż, ale nie mogli się zdecydować. Ktoś poszedł do salonu, a mistrz zasugerował, aby spróbować zacząć od barwienia henną. Przyjaciele kogoś przekonali. Tak czy inaczej - wszystkie panie były bardzo zadowolone z wyniku.

Kobiety, które mają zabarwione brwi w domu, mówią, że ta procedura wymaga wystarczającej zręczności. Po pierwsze, musisz odpowiednio przygotować farbę, a po drugie, ostrożnie nałóż ją wzdłuż konturu.

Każda kobieta chce mieć piękne brwi, ale nie każdy może zdecydować się na procedurę tatuażu. Dobrą alternatywą byłoby farbowanie brwi naturalną henną. Pomaga poprawić wygląd włosów, nadać im blask i zdrowie.

Obejrzyj wideo: HENNA BRWI - JAK JĄ ZROBIĆ (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz