Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak rozcieńczyć tusz do rzęs?

Tusz do rzęs jest jednym z najbardziej niezbędnych narzędzi do codziennego makijażu. Dzięki temu rzęsy stają się dłuższe i grubsze, a wygląd jest bardziej wyrazisty. Ale, jak każdy produkt, z czasem traci swoje oryginalne właściwości, wysycha i nie można go używać. Jeśli tusz do rzęs wyschł i nie ma dodatkowych pieniędzy ani czasu na zakup nowego, możesz wypróbować jeden ze sposobów przywrócenia go w domu.

Powody suszenia

Przed reanimacją tuszu do rzęs powinieneś zrozumieć przyczynę jego wyschnięcia. Może to być:

 • Wygasła lub prawie wygasła. Średnia długość życia produktów do rzęs wynosi trzy miesiące, niezależnie od tego, jak często ich używasz. Pod koniec tego okresu kończy się i wysycha, w takim przypadku bezużyteczne jest stosowanie jakichkolwiek metod przywracania, a lepiej jest po prostu wyrzucić takie narzędzie, aby nie uszkodzić oczu.
 • Nieprzestrzeganie warunków przechowywania również przyczynia się do skrócenia okresu użytkowania. Jeśli rura okresowo leżała w bezpośrednim świetle słonecznym, w pobliżu gorących przedmiotów (na przykład pieców lub baterii) lub, wręcz przeciwnie, miała zbyt niskie temperatury, nie jest zaskakujące, że zmieniły się pierwotne właściwości jej zawartości.
 • Niewłaściwe użycie Składnikiem, który dodatkowo przyczynia się do suszenia, jest powietrze. Wyciągnij szczoteczkę z rurki ostrymi ruchami, szarpnięciami, a także umieść ją z powrotem, nie powinno być, bez względu na to, ile czasu pozostało do wyjścia. Szczotkę należy ostrożnie przekręcić i delikatnie wkręcić w butelkę, minimalizując w ten sposób ilość tlenu wchodzącego do wnętrza. Nie zapomnij również o szczelnym zamknięciu butelki i nie pozostawiaj tuszu przez długi czas otwartym, w przeciwnym razie bardzo szybko wyschnie.
 • Zły kształt szyi. Przed zakupem produktu dokładnie przyjrzyj się średnicy otworu na szczotkę - im węższy, tym mniej powietrza dostanie się do rurki, a zatem tym dłużej będzie trwać.

Wcześniej istniała teoria w życiu codziennym, zgodnie z którą, jeśli usuniesz korek z tuszy, będzie on trwał dłużej. Ta legenda nie ma nic wspólnego z rzeczywistością z kilku powodów. Po pierwsze, po zwolnieniu butelki z ogranicznika użycie tuszu do rzęs będzie trudne, ponieważ nadmiar szczoteczki trzeba będzie ręcznie usunąć serwetką. Po drugie, brak wąskiego ogranicznika doprowadzi do wzrostu ilości powietrza przenikającego do rurki, co wręcz przeciwnie, doprowadzi do jeszcze szybszego suszenia produktu.

W jakich przypadkach można przywrócić wysuszony tusz do rzęs?

Jeśli przyczyną wysuszenia tuszy nie jest data ważności, całkiem możliwe jest przywrócenie jej pierwotnych właściwości i rozcieńczenie. W końcu przyczyną suszenia jest odparowanie wilgoci, dlatego starają się przywrócić tę wilgoć, aby uratować zwłoki. Należy zauważyć, że przedstawione poniżej metody są przeznaczone głównie do jednorazowego użytku i jeśli tusz do rzęs ponownie wyschnie po jednej z metod przywracania, to nie ma nic więcej do zrobienia z wyjątkiem wyrzucenia go i kupienia nowej.

Skuteczne środki zaradcze w domu

Istnieje kilka sposobów na przywrócenie suchego lub starego tuszu do rzęs. Przed użyciem dowolnego rozpuszczalnika należy pamiętać, że musi on być niealergiczny i czysty, aby nie uszkodzić oczu.

Przed przystąpieniem do procedur odzyskiwania dokładnie przestudiuj skład tuszy, ponieważ zależy to od wybranej metody. W zależności od składu produktem może być:

 1. Na bazie parafiny lub wosku. W takim przypadku najlepszym sposobem byłoby użycie gorącej wody jako środka do podgrzania rurki.
 2. Na bazie wody Odpowiednie są tutaj bezpieczne metody, które mogą przywrócić równowagę wodną: woda destylowana, kojące krople do oczu, płyn do soczewek, płyn do demakijażu, gorąca herbata.
 3. Wodoodporne tusze. Nie można ich przywrócić za pomocą wody, ponieważ jest to sprzeczne z samą nazwą produktu. W przypadku produktów tego rodzaju pomoże - ogrzewanie, dodawanie funduszy na usunięcie wodoodpornych kosmetyków.

Przeanalizujemy wymienione metody bardziej szczegółowo:

Gorąca woda

Woda jest pierwszym produktem do rozcieńczania, który przychodzi na myśl. Jak wiesz, jest to uniwersalny rozpuszczalnik, dlatego dodając kilka kropli do rurki (lepiej zrobić to za pomocą pipety, aby nie przesadzić z ilością wody), zamykając ją szczelnie i dobrze wstrząsając, możesz osiągnąć dobry efekt. Ale warto pamiętać o niuansach związanych z jego użyciem:

 • metoda ta jest przeciwwskazana do wodoodpornych tusz i tuszów na bazie alkoholu ze względu na ich specjalny skład;
 • Zwykła woda zawiera wiele bakterii które mogą niekorzystnie wpływać na stan oczu. Dlatego lepiej będzie używać wody destylowanej;
 • po rozcieńczeniu wodą konsystencja produktu może być niejednorodna, z grudkami, a zastosowanie go może być niewygodne;
 • woda paruje dość szybko, i wkrótce tusz do rzęs może stać się jeszcze grubszy niż był, to na pewno będzie musiał zostać wymieniony;
 • wkrótce po użyciu zwykłej przegotowanej wody tusza może mieć nieprzyjemny zapachprzypominający bagienne błoto.

Przed dodaniem wody sprawdź skład tuszy na butelce. Jeśli jest w niej parafina, nie będzie trudno ją ożywić - po prostu włóż rurkę do gorącej wody na kilka minut - parafina stopi się, a tusz do rzęs ponownie będzie odpowiedni do użycia.

Krople do oczu

Krople do oczu są jedną z najbezpieczniejszych metod dla oczu, ponieważ ich skład jest specjalnie zaprojektowany do kontaktu z błoną śluzową oka. Konieczne jest rozróżnienie celu kropli - w składzie leku często dodaje się leki lub hormony, więc nie należy ich stosować. A środki nawilżające, na przykład „Vizin” lub „Artificial Tear”, mogą doskonale odnowić suchą kompozycję i nie zaszkodzić oczom i skórze wokół nich nawet po długim kontakcie. Ostrożnie spójrz na datę wyrzucenia kropli po otwarciu opakowania - w przypadku niektórych firm jest to nie więcej niż dwa tygodnie.

Płyn do soczewek

Płyn do soczewek, podobnie jak krople, jest jednym z najbezpieczniejszych środków, dzięki którym nie możesz się martwić efektem, jaki rozcieńczony środek będzie miał na oczy. Wystarczy dokładnie przestudiować jego skład - środki czyszczące lub smary mogą zostać dodane do nowych marek, mogą zaszkodzić skórze i rzęsom. Jego jedyną wadą jest to, że nie jest w każdym domu, ale tylko dla tych, którzy odpowiednio używają soczewek kontaktowych, więc ta metoda nie jest dostępna dla wszystkich.

Mocna herbata

Bez względu na to, jak dziwnie to zabrzmi, stary tusz do rzęs może odświeżyć mocną herbatę, a ponadto, w przeciwieństwie do tego samego płynu do soczewek, jest dostępny dla wszystkich. Wystarczy dodać kilka kropli pipetą do butelki lub zanurzyć szczoteczkę do tuszu w samej herbacie (najpierw dobrze ją spłukując), a następnie szczelnie zamknąć tubkę i wstrząsnąć. Najważniejsze w tej metodzie jest stosowanie tylko naturalnej czarnej herbaty liściastej, bez dodawania aromatów i innych chemikaliów, ponieważ nie wiadomo, jak wpłynie to na oczy. I w żadnym wypadku nie dodawaj cukru - jest to rozwiązanie korzystne dla namnażania wielu rodzajów bakterii, a ponadto skleja rzęsy.

Woda toaletowa lub perfumy

Ulubione perfumy mogą również działać jako środek redukujący, jeśli są wytwarzane na bazie bezalkoholowej, ponieważ alkohol bardzo źle wpływa na stan oczu i może prowadzić do poparzeń. Posyp 1-2 razy rurką i dobrze wstrząśnij. Nałóż delikatnie powstały tusz do rzęs, unikając kontaktu z oczami i skórą wokół oczu, i nie trzymaj go na rzęsach dłużej niż trzy do czterech godzin.

Olej rycynowy, migdałowy lub łopianowy

Metoda bezpiecznego rozcieńczania: dodaj kroplę rycynu, migdałów, łopianu i innych olejków. Najważniejsze, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie konsystencja stanie się lepka, a tusz do rzęs pozostawi ślady na powiekach i pod oczami.

Zmywacz do oczu

Zmywacz do oczu jest również dobrym rozwiązaniem dla tuszu, który stał się zbyt gęsty. Możesz używać różnych rodzajów - śmietany, toniku, mleka, pożądane jest tylko, aby tusza i środki miały jednego producenta, a kompozycja oczywiście nie zawierała alkoholu. Ta metoda ma kilka zalet - nie szkodzi oczom, przedłuża żywotność tuszy do kilku tygodni i jest odpowiednia nawet w przypadku tusz wodoodpornych.

Mleczko lub krem ​​do mycia twarzy

Mleczko lub krem ​​do mycia twarzy, a także preparat do demakijażu oczu mogą skutecznie ożywić tusz do rzęs. Tutaj możesz dać kilka wskazówek: wybierz narzędzie, które nie powoduje alergii i nie zawiera alkoholu, i nie przesadzaj z ilością, aby nie dostać zbyt płynnego narzędzia.

Należy pamiętać, że tusz do rzęs można hodować tylko na jeden z powyższych sposobów, nie można go łączyć - na przykład za pomocą płynu do soczewek jednego dnia, dodając środek do demakijażu oczu i czarnej słodkiej herbaty w trzecim. I jeśli to możliwe, nie powinieneś hodować go więcej niż jeden raz - lepiej kupić nowy.

Podczas stosowania odbudowy bardzo ważne jest, aby nie przesadzać z dawkowaniem - najczęściej powodem nieodwracalnego pogorszenia tuszu jest dodanie zbyt dużej ilości wody lub kropli do oczu.

Ważne jest również, aby pamiętać, że z różnych powodów żadna z powyższych metod nie pomoże przywrócić tuszu do rzęs. Zależy to zarówno od jego składu, jak i właściwości przechowywania i użytkowania. W takim przypadku musisz go po prostu wyrzucić bez żalu - serwowała tyle, ile mogła.

Czego nie można hodować?

Ponadto, aby dowiedzieć się, jak można hodować tusz, który zgęstnieje, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób nie można go wyhodować, ponieważ możesz przypadkowo się skrzywdzić. Zabronione metody hodowli:

Ślina

Ślina jest złożonym związkiem biologicznym, który zawiera wiele bakterii i zarazków, które nie są kompatybilne ze środowiskiem oka. Dlatego nawet jeśli ktoś powie, że możesz zwilżyć pędzel śliną i nic się nie wydarzy, nie powinieneś w to wierzyć. Taka nieostrożność może prowadzić do zapalenia spojówek i innych chorób oczu.

Produkty zawierające alkohol

Produkty na bazie alkoholu są dobrymi rozpuszczalnikami, ale w tym przypadku nie można ich kategorycznie stosować - doprowadzą do alergii, podrażnień, zaczerwienienia oczu i innych problemów. Wpłynie to również negatywnie na rzęsy - doprowadzi do zwiększonej utraty.

Nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest najniebezpieczniejszym rozcieńczeniem tuszy, którego nigdy nie należy stosować. Jeśli dostanie się do oczu, może wywołać poważne oparzenia, zapalenie przewodów ocznych, a nawet doprowadzić do pogorszenia widzenia.

Olej roślinny

Konsystencja oleju pomoże tuszowi wśliznąć się w grudki i nie będzie można go użyć. Ponadto olej sklei rzęsy, a tusz do rzęs popłynie, a nie będzie pięknie wyglądał makijaż oczu.

Jak przedłużyć życie?

Wcześniej czy później każdy produkt kosmetyczny się kończy, a tusz do rzęs nie jest wyjątkiem. Aby maksymalnie wykorzystać jego możliwości i nie rzucać ich z wyprzedzeniem, musisz poznać kilka prostych tajemnic, które mogą przedłużyć życie Twojego ulubionego produktu:

 1. Podczas zbierania tuszu do rzęs na pędzlu nie należy jeździć w butelce tam iz powrotemW przeciwnym razie nadmiar powietrza przedostanie się do wnętrza, co doprowadzi do wczesnego wysuszenia.
 2. Ostrożnie otwórz i zamknij rurkępoprzez skręcanie i skręcanie ruchów w spiralę - to również chroni przed powietrzem.
 3. Po rzęsach szczelnie zamknij opakowanie. Monitoruj również stan szyi: z czasem gromadzą się na nim resztki tuszy, które mogą zakłócać szczelne zamknięcie - można je łatwo usunąć bawełnianym wacikiem.
 4. Przestrzegać warunków przechowywania. Nie pozostawiaj go na otwartym słońcu i w pobliżu bardzo gorących przedmiotów, chroń go przed nagłymi zmianami temperatury w zimie. Optymalna temperatura wynosi od 5 do 25 stopni Celsjusza.
 5. Obserwuj stan pędzla. Okresowo może gromadzić się na nim kurz lub wysuszone tusze, dlatego należy je umyć.
 6. Jeśli oderwasz pierścień, aby usunąć resztki tuszki z szyi, możesz również znaleźć pewną ilość funduszyktóre mogą bardzo pomóc w nagłych wypadkach.

Recenzje

Ponieważ wiele dziewcząt napotkało problem, gdy tusz do rzęs nie kończy się na czas (na przykład nie ma możliwości zakupu), w Internecie pojawiło się wiele forów i tematów, w których dzielą się wskazówkami na temat tego, jak przedłużyć życie tuszu do rzęs. Oto kilka wskazówek, które dziewczęta udzielają sobie nawzajem na podstawie osobistych doświadczeń:

 • Średnio żywotność tuszy wynosi około 3 miesięcy, po czym zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości - suszyć, zwijać się w grudki, kruszyć. Ten czas nie zależy od klasy tuszu do rzęs - nawet luksusowych marek nie da się uniknąć. Służy około sześciu miesięcy, a czasem nawet roku, ale większość zgadza się, że tak długo nie można go używać.
 • Jednym z najczęściej wymienianych rozcieńczalników są łagodzące krople do oczu lub płyny do soczewek. Lekarze z forum ostrzegają: fundusze te, zdaniem dziewcząt, minimalizują ryzyko reakcji alergicznych, podrażnienia skóry i występowania procesów zapalnych oka. Wielu nosi taką bańkę w kosmetyczce.
 • Często pierwszym etapem odzyskiwania jest zanurzenie w gorącej wodzie na kilka minut - szczególnie ta metoda jest dobra, ponieważ nadaje się do wszystkich tusz zawierających parafinę lub wosk, a jest ich dużo. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu problemu skład produktu nie zmienia się, co ograniczy możliwość sprzyjającego środowiska dla szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto tę metodę można stosować znacznie częściej niż inne.
 • Aby rozgrzać tusz do rzęs, nie możesz zanurzyć go w kubku gorącej wody, ale położyć pachę, jak termometr, i zacząć robić makijaż. Podczas nakładania podkładu i innych produktów tusz do rzęs nagrzewa się i maluje bardzo dobrze.
 • Istnieje wyjaśnienie, dlaczego najlepszym sposobem ożywienia tuszu do rzęs jest użycie kropel: gdy tusz jest otwarty, woda wyparowuje z jego powierzchni, a kilka kropel wody po prostu zwraca tę odparowaną wodę. Jest w tym ziarno prawdy, ale oprócz wody parują również inne specjalne substancje, z których niektóre zapobiegają zrzucaniu zwłok. Dlatego jego odzysk zależy od tego, ile niezbędnych substancji już zniknęło.
 • Sposobem uniknięcia wysuszenia tuszy jest regularne mycie szczotek pod strumieniem ciepłej wody bez użycia detergentów i palców. Następnie musisz zmoczyć pędzel serwetką, ale nie wycieraj go do sucha i zamknij tubkę.
 • Mleczko do demakijażu lub mleczko do demakijażu miga również wśród używanych produktów. Najważniejsze jest to, że kompozycja nie zawiera alkoholu i substancji, które mogą wywoływać alergię.
 • Brak opinii na temat stosowania czarnej herbaty do rozcieńczania tusz (z wyjątkiem gorącej wody, w której można ją umieścić). Być może wynika to z faktu, że na niektórych stronach piszą, że musisz dodać cukier do herbaty, a słodka woda sklei rzęski, a makijaż okaże się niechlujny. Również użycie herbaty wpłynie na skład produktu, co może nieprzewidywalnie wpłynąć na stan oczu. Dlatego cukru nie można stosować w żadnym przypadku, a herbaty można używać tylko z naturalnego czarnego liścia.
 • Należy pamiętać, że manipulowanie odzyskiem nie zawsze może zakończyć się powodzeniem - zależy to zarówno od składu tuszy, jak i od daty produkcji, od tego, jak był używany wcześniej i czy przestrzegano warunków przechowywania. U niektórych dziewcząt tusze po rozcieńczeniu alkoholem (oczywiście alkoholu nie można stosować), mlekiem do usuwania makijażu i utrzymywania w gorącej wodzie, tusz do rzęs ostatecznie się pogorszył.
 • Nie gorliwie i nie mieszaj kilku metod rozcieńczania: w tym przypadku więcej nie oznacza lepszego. Na przykład dodanie roztworu do soczewek do tuby i podgrzanie spowoduje rozpadający się tusz do rzęs.
 • Istnieją dwa rodzaje dziewcząt - zwolennicy i przeciwnicy rozcieńczenia tuszy. Ten pierwszy twierdzi, że korzystanie z wody, ogrzewania lub kropli do oczu jest bezpieczne, nic nie spada, a tusz do rzęs może trwać około roku. Drugi mówi, że żadna z metod nie pomogła im, tusz do rzęs tylko pogorszył się do końca, i radzą ci kupić nowy (zwłaszcza, że ​​tusze ze starych kolekcji są tanie), aby chronić twoje oczy. Jakiego rodzaju dziewczyny się odnosić - każdy wybiera dla siebie, na podstawie osobistych doświadczeń.
 • Często rada, że ​​lepiej wyrzucić tusz do rzęs, jest słyszana od tych, którzy nie zdołali przywrócić tuszu do rzęs na podstawie własnego doświadczenia. Może to wynikać z użycia niewłaściwych środków (na przykład jedna dziewczyna dodała szampon do tuszu do rzęs - nic dziwnego, że szczypała oczy) lub zbyt dużej ilości płynu.

Przed przystąpieniem do odbudowy tuszy zastanów się, jak to jest konieczne. Jeśli nie ma innych opcji, użyj najbezpieczniejszych środków - wody destylowanej, kropli do oczu lub płynu do soczewek, aby zapobiec uszkodzeniu skóry i rzęs. Pamiętaj, że zdrowie jest nie do uratowania.

Następny film to przepis wyjaśniający, jak ożywić wysuszony tusz do rzęs.

Obejrzyj wideo: DIY Jak uratować tusz do rzęs? Red Lipstick Monster (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz