Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak zastosować róż na okrągłej twarzy?

Rumieniec - jeden z najpopularniejszych rodzajów kosmetyków dekoracyjnych. Dla wielu współczesnych kobiet stosowanie takich produktów jest obowiązkową codzienną procedurą. Za pomocą różu możesz nie tylko uczynić makijaż bardziej atrakcyjnym, ale także dostosować kształt twarzy.

Funkcje

Rumieniec można przypisać wyjątkowemu wyglądowi produktów dekoracyjnych. Używając makijażu, makijaż na okrągłej twarzy wygląda harmonijnie i kompletnie. Róż doskonale podkreśla piękno i naturalność kobiety, dzięki czemu skóra nabiera lekkiego, zdrowego blasku.

Ponadto kosmetyki równoważy makijaż, za jego pomocą można dopasować okrągły kształt twarzy. Ponadto rumieniec ma funkcję ochronną: po ich zastosowaniu skóra nie cierpi z powodu nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto dobrze maskują drobne wady związane z wiekiem na twarzy, z ich pomocą łatwo ukryć małe zmarszczki. Do głównych zalet tych kosmetyków należą:

  • róż odpowiedni dla wrażliwej skóry cierpiącej na podrażnienia;

  • kosmetyki oparte są na naturalnych składnikach;

  • Rumieniec jest prezentowany w kilku formach.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do innych produktów dekoracyjnych, kosmetyki te nie mają przeciwwskazań do stosowania. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku różu mineralnego, który zasadniczo zawiera minimalną ilość syntetycznych dodatków (dają charakterystyczny odcień).

Rumienić się na okrągłej twarzy

Jak już wspomniano, rumieniec wykonuje funkcję korekcyjną i najczęściej są używane do okrągłej twarzy. Wiadomo, że idealną formą jest owal, a wizualnie taki efekt można osiągnąć za pomocą tych narzędzi. Szczególną uwagę przy stosowaniu kosmetyków należy zwrócić nie na technikę nakładania warstw, ale na odcienie. To zależy od tego, jak zakończy się udany i prawidłowy makijaż na okrągłej twarzy. Zasadniczo do korygowania rysów twarzy używane są neutralne odcienie. Najbardziej udanymi opcjami są terakota i beż, przypominające jasną opaleniznę po aplikacji. Dobrym wyborem byłyby odcienie szaro-różowe.

Powoli rumień na okrągłą twarz powolnymi ruchami, kierując się tak, aby kontur stał się owalny. Używając szerokich pociągnięć, niewielką ilość makijażu należy rozprowadzić z obszaru uszu do brody. Aby osiągnąć maksymalny pozytywny efekt, rumieniec należy nakładać od skrajnych boków czoła i na zewnętrzne części brwi. Szczególną uwagę należy zwrócić na obecność zdrowego blasku, który można stworzyć za pomocą tych kosmetyków.

Właściciele okrągłego kształtu muszą rozprowadzać ton, zaczynając od kości policzkowych i docierając do świątyń. Do rysowania konieczne jest użycie specjalnego pędzla. Podczas tworzenia makijażu na okrągłej twarzy ważnym momentem jest wtapianie. Podczas tego procesu pamiętaj o przestrzeganiu gładkich przejść, ponieważ wyraźnie zaznaczone linie utworzą efekt maski. Wtapianie należy wykonywać płynnymi ruchami, kierując się na linię włosów.

Aby stworzyć najbardziej naturalny makijaż, najlepiej zastosować jasne odcienie. Zaleca się wybranie tonów pasujących do odcienia skóry.

Zasady korekcji konturu

Po wybraniu odpowiedniego typu musisz nauczyć się go używać. Istnieje pewien schemat nakładania kosmetyków na okrągłą twarz, a jeśli planujesz to robić codziennie, najlepiej ściśle przestrzegać ustalonej techniki. Na początek policzki należy wydłużyć, aby kości policzkowe wyraźnie wystawały na twarz, ponieważ warstwa jest nakładana na tę część. Przejścia muszą być starannie zacienione, aby makijaż wyglądał tak naturalnie, jak to możliwe, a okrągła twarz zyskała owalny kontur.

Następnie musisz się uśmiechnąć, ponieważ w ten sposób na policzkach pojawiają się „jabłka”. Kosmetyki nakłada się na ten obszar, po czym ponownie wykonuje się cieniowanie. Aby maksymalnie podkreślić naturalność, pod kościami policzkowymi nakłada się ciemny odcień. Lekki cień należy nałożyć na spód. Aby zrobić makijaż na okrągłej twarzy, zaleca się użycie pędzla. Zasadniczo wraz z rumieńcem są zawsze dodatkowe narzędzia, które są warte użycia. Profesjonalni charakteryzatorzy zalecają, aby nie odmawiać takiej opcji. Ponadto po nałożeniu na okrągłą twarz należy również wziąć pod uwagę rodzaj różu.

Istnieje kilka głównych rodzajów tych kosmetyków.

Gatunek

Suche

Najpopularniejsze i najłatwiejsze w użyciu to rumieniec na sucho. Podstawa produktu zawiera naturalne składniki, elementy mineralne i dodatki koloryzujące, które nadają pożądany odcień. Ze względu na lekki skład rumieniec nie wysusza skóry i koryguje rysy okrągłej twarzy, nadając jej wyraźne linie. Do nakładania suchych kosmetyków najczęściej używany jest specjalny miękki pędzel lub gąbka. Wcześniej na skórę nakładano cienką warstwę proszku. Jeśli połączysz ten makijaż z tonalnym podkładem, makijaż nie będzie wyglądał całkiem naturalnie. Suchy róż można stosować do skóry mieszanej i normalnej.

Kremowy

Równie popularne są kremowe kosmetyki. Zawiera nie tylko naturalne składniki i talk, ale także różne elementy nawilżające, które można uznać za prawdziwe „zbawienie” dla suchej skóry. Proces nakładania kremowych preparatów na okrągłą twarz nie różni się od pierwszej opcji. Najpierw musisz użyć tonalnego podkładu, pudru, a dopiero potem - kosmetyków dekoracyjnych. Aby zastosować róż, nie zaleca się używania pędzla, musisz zrobić wszystko opuszkami palców.

Żel

Kolejnym rodzajem są kosmetyki dekoracyjne, przypominające konsystencję żelu. Róże mają przezroczystą teksturę, co można uznać za główną zaletę. Dzięki temu makijaż wygląda zdrowo i naturalnie. Produkty mają dobrą trwałość, ale muszą być nakładane tonalnie, ponieważ makijaż nie będzie wyglądał zbyt pięknie. Ten typ jest odpowiedni dla właścicieli normalnej skóry.

Musy

Inną ciekawą opcją jest rumieniec przypominający mus. Produkty te są bardzo popularne wśród profesjonalnych artystów makijażu. Są wygodne w użyciu, mają doskonałą trwałość. Główną zaletą kosmetyków jest to, że nie rozmazywają się i nie kruszą. Produkty świetnie nadają się do tworzenia owalnych konturów twarzy.

W kulki

Nie mniej popularnym rodzajem są rumiane kule. Cechą produktów jest to, że w jednym pudełku prezentowane są różne odcienie. Dzięki temu podczas aplikacji można uzyskać wyjątkowy odcień. Makijaż z takimi kosmetykami wygląda tak naturalnie, jak to możliwe, opcje w kształcie kuli nie wymagają cieniowania.

Wskazówki i porady

Jeśli po raz pierwszy aplikujesz róż do makijażu na okrągłej twarzy, możesz skorzystać z zaleceń profesjonalnych makijażystów dotyczących prawidłowego nakładania makijażu. Mistrzowie twierdzą, że stosowanie nadmiernej ilości makijażu nie jest tego warte. Obszar wokół ust również nie musi być przetwarzany.

Rumieniec nie jest zalecany do nakładania linii prostej. Narzędzie powinno poruszać się prosto, ale w końcu musisz wykonać łuk w niektórych obszarach, aby wskazać wyraźne kontury. W przeciwnym razie makijaż nie będzie zbyt naturalny. Warstwy należy nakładać stopniowo, tworząc lekką relief z cieniowaniem. Zbyt dużo makijażu na twarzy nie zagra w twoje ręce, a na koniec twarz będzie wyglądać na odmalowaną.

Podczas tego procesu zaleca się zbieranie minimalnej ilości materiału na szczotkę. Jeśli jest nadmiar, możesz go strząsnąć z dłoni. Do tego procesu używaj dobrej jakości szczotek. Wiele dziewcząt i kobiet stara się oszczędzać na akcesoriach, co już jest błędem.

Lepiej jest kupić produkt wysokiej jakości, który będzie łatwy i prosty w obsłudze, niż stale zmieniające się pędzle.

To samo dotyczy kosmetyków. Pamiętaj, aby używać produktów z minimalną ilością syntetycznych dodatków. W przeciwnym przypadku, przy regularnym stosowaniu skóra staje się przesuszona i traci elastyczność. Wybierając kosmetyki i akcesoria, zwróć szczególną uwagę na producenta

Jak idealnie zastosować rumieniec na okrągłej twarzy, zobacz następny film.

Zostaw Swój Komentarz