Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak narysować strzałki na oczach za pomocą kredki do oczu?

Strzałki narysowane ołówkiem lub kredką do oczu natychmiast sprawiają, że wygląd jest bardziej wyrazisty, a obraz - efektowny. Jest to jeden z ulubionych artykułów do makijażu kobiet, który pojawił się w modzie w latach pięćdziesiątych i pozostaje modny do dziś. Wszystko to zależy od niesamowitej wszechstronności tego elementu makijażu oczu. Pasuje do każdej dziewczyny i jest w stanie ozdobić każde oczy.

Tajemnice i funkcje

Nie każdemu udaje się stworzyć gładkie i piękne strzały za pierwszym razem. Po pierwsze, do ich zastosowania wymagana jest pewna umiejętność. Po drugie, dla każdego kształtu oka musisz wybrać najbardziej udaną wersję strzałki. Wszystkie te problemy znikają wraz z praktyką. Pamiętaj, aby pamiętać: jeśli to nie zadziała po raz pierwszy, zadziała na piątym lub dziesiątym.

Nie jest trudno narysować dla siebie strzałki. O sukcesie takiego przedsiębiorstwa decyduje w dużej mierze przeznaczone do tego narzędzie jakości. Możesz pięknie rysować strzałki przy użyciu wszystkich produktów: płynnych lub suchych kredek do oczu, ołówków lub pisaków. Po prostu każda z nich ma pewne cechy, które warto rozważyć.

Zobaczmy, jak lepiej obsługiwać każdy rodzaj eyelinera:

Suchy eyeliner

Korzystanie z niego jest najłatwiejszym sposobem rysowania - z pewnym doświadczeniem i zręcznością. Takie narzędzie wygląda jak zwykły słoik z farbą. Ze względu na fakturę jest to sucha i stała substancja, którą należy lekko rozcieńczyć wodą.

Zaletą takiego eyelinera w porównaniu z innymi środkami jest to, że możesz uzyskać dowolną konsystencję kompozycji, która jest dla Ciebie wygodna. Najlepiej jest zrobić kremową konsystencję niż płyn. Dzięki temu kompozycja jest łatwiejsza do nakładania, nie rozprowadza się i nie smaruje. Taki produkt nie ma bardzo nasyconego koloru (w porównaniu do odpowiedników w płynie lub żelu), dlatego w celu utworzenia wyraźnej czarnej linii konieczne może być kilkakrotne szczotkowanie. Kolejnym plusem suchych kredek do oczu jest ich niesamowita opłacalność. Słoik zawiera skoncentrowany produkt, stworzenie makijażu zajmuje trochę czasu, więc możesz używać jednego opakowania przez bardzo długi czas.

Eyeliner w płynie

Dzięki niej możesz tworzyć bardzo wyraźne i skuteczne strzały. Aby narysować linię, musisz trochę poćwiczyć, ponieważ posługiwanie się pędzelkiem może być nieco niezwykłe dla tych, którzy zawsze używali ołówka. Może być żelowy lub kremowy, nieco różniący się fakturą i jest dostępny w słoikach, a także suchy.

Opcja żelu jest bardziej odpowiednia dla początkujących, nie wysycha natychmiast, dlatego w przypadku awarii można łatwo usunąć nieprawidłowe pociągnięcia. Zazwyczaj płynne kredki do oczu są wodoodporne, nie rozprzestrzeniają się pod wpływem deszczu, wilgoci i łez. Mają bogaty kolor węgla drzewnego i pozwalają stworzyć zarówno codzienny, jak i jasny świąteczny wygląd. Kremowy eyeliner nie jest tak jasny, ale wygodniejszy w stosowaniu i ma zwiększoną odporność. Makijaż z nią nie będzie musiał być poprawiany przez cały dzień.

Ołówkiem

Korzystanie z niego jest łatwiejsze, aby nauczyć się rysować strzałki. Linia okazuje się więc jaśniejsza i gładsza. Możesz eksperymentować z grubością i długością linii, ponieważ o wiele łatwiej jest usunąć i usunąć ołówek. Dla tych, którzy już wiedzą, jak używać ołówka, ale których nie lubi, całkiem możliwe jest, aby przynieść oczy w zwykły sposób, a wynik można już zakreślić za pomocą kredki do oczu. Ta forma narzędzia służy do tworzenia szerokich strzał (wraz z użyciem cieni), jednak ta opcja nie będzie w stanie utrzymać swojej stabilności przez długi czas.

Pisak z filcu

Możesz go używać w podobny sposób, jak ołówkiem. Pisak (lub wkładka) to połączenie ołówka i płynnego elementu. W kształcie jest taki sam jak zwykłe narzędzie do rysowania, ma filcową końcówkę. Jest wygodny w użyciu, podobnie jak ołówek, ale możesz uzyskać wyraźną i jasną opcję, jak przy użyciu żelu. Podczas stosowania linii za pomocą tego narzędzia jest bardzo wygodne korzystanie z metody początkowego umieszczania punktów wzdłuż przyszłej trasy linii.

Każdy rodzaj eyelinera można nakładać na różne sposoby. Kobiety w trakcie korzystania z różnych środków i tworzenia różnych form makijażu zwykle wybierają jedną metodę, którą następnie stosują. Jednocześnie zawsze jest miejsce na wyobraźnię i zastosowanie nowych technik.

Linia strzałki może być narysowana od środka lub możesz zacząć od wewnętrznego kącika oka. W niektórych sytuacjach tworzona jest strzałka z pociągnięciami. Najpierw rysowany jest segment od wewnętrznego narożnika do środka, następnie rysowana jest końcówka, a na końcu powstałe pociągnięcia są łączone, tworząc jedną linię. Kontur można nawet utworzyć z wielu punktów, które obrysowują strzałkę przyszłości. Kropki są umieszczane na wzroście rzęs i określają zagięcie. W trakcie ich łączenia można regulować grubość gięcia i linii.

Kredki do oczu mogą różnić się nie tylko fakturą, ale także kolorem. Standardowym odcieniem tego produktu jest czarny. Może mieć różne nasycenie i odcienie, ale jest uniwersalny. Ten kolor jest odpowiedni dla wszystkich kobiet i służy do tworzenia dziennych i wieczorowych stylizacji.

Zatrzymanie wyboru tylko na czarno nie jest tego warte, ponieważ przemysł kosmetyczny oferuje inne interesujące opcje. Brązowy jest również bardzo popularny. Może mieć różne odcienie. Jego użycie sprawia, że ​​obraz jest łatwiejszy i nieważki, doskonale uzupełniając codzienny makijaż. Nawet ciemne odcienie tego koloru wyglądają bardziej naturalnie niż czerń. Najważniejsze, że powinny być odpowiednio dopasowane do koloru włosów i nie mieć nienaturalnej czerwieni.

Oprócz standardowych (brązowe, czarne odcienie eyelinera) przemysł kosmetyczny oferuje inne jasne kolory: niebieski, zielony, fioletowy. Takie soczyste odcienie (a także dodatek błyszczy) pomogą uczynić makijaż wieczorowy nietrywialnym i niepowtarzalnym. Firmy kosmetyczne oferują również neonowe kredki do oczu, które stają się modne podczas tworzenia kreatywnego makijażu. Zwykle nie są używane osobno. Lepiej jest łączyć z czernią, w którym to przypadku oczy będą bardzo jasne i niezapomniane.

Bardzo ważnym punktem przy stosowaniu płynnego lub kremowego eyelinera jest wybór pędzla. Za pomocą najcieńszego pędzla do makijażu możesz narysować czyste linie. Wiele dziewcząt używa bardzo cienkich pędzli wysokiej jakości, które nie są przeznaczone do kosmetyków. Cienka i równa linia pozwala narysować ścięty pędzel. W każdym razie najpierw musisz wypróbować kilka opcji, a następnie zdecydować, które narzędzie najbardziej Ci odpowiada.

Rodzaje strzał

Istnieje wiele rodzajów strzałek. Różnią się grubością, początkiem linii, dolnym eyelinerem, końcówkami. Mogą być odpowiednie dla różnych rodzajów oczu i tworzyć obrazy odpowiednie na różne okazje. Rozważ cechy głównych rodzajów strzałek.

 • Proste - to cienki eyeliner górnej powieki, zaczynający się od wewnętrznego kącika oka.
 • Basic - linia ma całą szerokość górnej powieki, cienką, ale nieco grubszą niż prosta. Końce prostych i podstawowych gatunków nie są wygięte i kończą się w zewnętrznym kąciku oka.
 • Double - Jest to kontynuacja strzałki podstawowej z przejściem od dolnej powieki do jej środka.
 • Klasyczny - Ta forma jest linią powyżej górnej powieki, bez wyraźnej końcówki. Jego główną cechą jest cienki początek i stopniowo pogrubiająca końcówka.
 • Narożnik w dół - ma podstawowy kształt, ale kącik na zewnątrz oka jest zgięty, kontynuując trajektorię zewnętrznej powieki. W tej formie należy zachować ostrożność, ponieważ nie pasuje ona do każdego kształtu oka.
 • Tłuste - jest pogrubioną wersją klasycznych funkcji.
 • Upiąć - Jest bardzo podobny do klasycznej strzały, ale ma charakterystyczną wygiętą flirtującą końcówkę. Jest uważany za idealny, gdy kierunek końcówki wizualnie kontynuuje linię dolnej powieki.
 • Koci - ta strzała również unosi się, ale ma bardziej wyraźne pogrubienie w pobliżu zewnętrznego kącika oka i ostrą końcówkę, co sprawia, że ​​linia nad wzrostem rzęs jest prawie prosta, a wygląd luźny.
 • Podwójny róg - w kształcie przypomina pin-up, ale na końcu ma rozwidlony ogon.
 • Arabski - strzałka przebiega po górnej i dolnej powiece i ma pogrubienia od zewnętrznego kącika oka, ale nie zakrywa ślimaka w wewnętrznym kąciku. W tym momencie jest rozdarty i zwisa nieco z góry, tworząc specjalny kształt.
 • Luksusowe - forma jest bardzo podobna do arabskiej, ale wewnętrzny kącik oka jest całkowicie zakreślony, co daje nieodpartą ekspresję spojrzeniu i pewność obrazu.
 • Śpiący - Górna powieka w tej wersji jest podkreślona w podstawowy sposób, a dolna powieka jest dość grubym pociągnięciem do środka oka. Dolną krawędź można nawet zacienić, aby uzyskać pełny efekt. Taka opcja byłaby dobrym rozwiązaniem dla oczu, które mają zbyt duży kąt zewnętrzny.
 • Egipski - powtarza kształt luksusowego, całkowicie konturowego oka, a jednocześnie ma charakterystyczny zakrzywiony ogon i małą gałąź linii poniżej w zewnętrznym kąciku oka. To sprawia, że ​​makijaż wygląda jak egipski hieroglif, a jego wygląd sprawia, że ​​jest bardziej otwarty, nadając mu migdałowy kształt.
 • Nowoczesny - łączy klasyczną linię od góry, cienki eyeliner dolnej powieki i dodatkową linię od czubka strzałki, która biegnie wzdłuż zagięcia ruchomej powieki.
 • Rozłóż skrzydła - dość spektakularną opcją jest strzałka pin-up na górze, dość gruba wersja na dole, z małą zagiętą końcówką. Tworzy ciekawy i dynamiczny efekt, nie obciążając mocno obrazu.

Musisz narysować wszelkiego rodzaju strzałki, jak najbliżej konturu wzrostu rzęs. To stworzy idealne cienkie strzały. W razie potrzeby można je łatwo rozwinąć do pożądanej objętości. W przypadku dużych i szerokich strzał lepiej jest użyć specjalnego szerokiego pędzla. Przy odpowiedniej zręczności pozwoli to na uzyskanie ostrzejszego konturu, a makijaż będzie ostatecznie bardziej równomierny i graficzny.

Dziewczyny, które są szczęśliwymi posiadaczami dużych oczu w kształcie migdałów, mogą używać dowolnych strzał. Takie oczy są uważane za idealne i są idealne do różnych eksperymentów z obrazem. Szczególnie odpowiednie są dla nich klasyczne strzały.

Szeroko osadzone oczy powinny być otoczone dość szerokim pociągnięciem, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. W takim przypadku ogon strzał nie powinien się oddalać. Możesz ukończyć pociągnięcie cienką linią na dolnej powiece w zależności od wzrostu rzęs. Natalia Vodianova ma szeroko otwarte oczy, w jej makijażu można znaleźć kilka pomysłów.

Jeśli oczy są dobrze dopasowane, logiczne byłoby rozpoczęcie rysowania strzały z połowy wieku. Ogon może być wykonany z dowolnej długości. Dolną powiekę można również obniżyć, zaczynając od środka. Aby zrozumieć, możesz spojrzeć na makijaż, na przykład Scarlett Johansson.

Małe oczy jak Megan Fox, można powiększyć wizualnie, zaczynając od kociej strzały od wizualnego środka oka. Końcówkę można wyciągnąć za rzęsy i zgrubić w zewnętrznym kąciku oka. Dolną powiekę można również podnieść, ale przy tym należy zachować szczególną ostrożność. Przy takim kształcie oczu nieudany eyeliner może jeszcze bardziej zawęzić i sprawić, że makijaż będzie niechlujny.

Zbyt duże oczy pomogą wizualnie sprawić, że oba kredki do oczu będą węższe i bliższe ideału. W takim przypadku dolną powiekę można wyciągnąć wzdłuż wewnętrznej krawędzi, bliżej oka. Przykładem tego stylu jest makijaż. Mila Kunis.

Christina Ricci jest właścicielem okrągłych oczu. W jej makijażu strzała zaczyna się od ćwierć długości powieki, odchylając się od wewnętrznego kącika. Jego czubek można wydłużyć, a dolną powiekę opuszcza się. Jednak nie możesz tego zrobić na wzrost rzęs.

Wąskie oczy jak Lucy Lew, pomoże rozwinąć strzałkę z pogrubieniem na środku. Nie powinno być długiego ogona. Możesz użyć klasycznej wersji.

Oczy w dół, jak Julianne Moore, można poprawić za pomocą strzałki wygiętej w górę. Na dolnej powiece linia jest również dozwolona, ​​ale nie powinna przebiegać wzdłuż wewnętrznej powieki i być zbyt cienka.

Podniesione rogi pomogą naprawić linię z pogrubieniem w środku oka. Niech ogon będzie cienki, a dolny eyeliner biegnie wzdłuż wewnętrznej powieki.

Podwójne strzałki mogą być wykonane jako zwykłe czarne lub wyróżnić niektóre niezwykłe. Co więcej, za pomocą koloru podkreśla się rozgałęzienie. To byłaby dobra opcja na imprezę.

W przypadku niektórych rodzajów makijażu możesz użyć specjalnie przygotowanego lub zakupionego szablonu. Aby stworzyć idealne strzały (takie jak kocie oko), musisz przymocować szablon i narysować wzdłuż niego linię, pomoże to wyjaśnić, a nie poplamić powieki. Przygotowany szablon może być używany w przyszłości tyle razy, ile to konieczne.

Instrukcje krok po kroku

W procesie nakładania makijażu oczu za pomocą eyelinera należy wziąć pod uwagę kilka punktów, które ułatwią i poprawią:

 • Aby poprawić trwałość makijażu oczu po zwykłym produkcie do pielęgnacji oczu, musisz nałożyć bazę pod makijaż, a następnie cienką warstwę proszku. Proszek może mieć zwykły odcień lub być przezroczysty. Następnie zastosuj cienie odpowiednie dla wybranego obrazu. Nawet jeśli nie przewiduje się użycia cieni, taki preparat nie tylko sprawi, że makijaż będzie wyjątkowo odporny, ale także wizualnie zaprezentuje wygląd bardziej otwarty i wyrazisty.
 • Aby wykonać doskonałe strzały, musisz naprawić łokieć ręki roboczej. Wygodne jest ustawienie go na płaskiej, twardej powierzchni toaletki. Nie pozwoli to na wzdrygnięcie ręki i umożliwi płynne i dokładne rysowanie linii.
 • Możesz opuścić oczy, używając różnych narzędzi i różnych technik. Albo linia zostanie szybko i płynnie nałożona na powiekę, albo przyszły kontur można oznaczyć kropkami, a następnie połączyć w jednolitą strzałkę. W drugiej opcji strzałkę można zastosować do dowolnej żądanej grubości, dostosowując jednocześnie jej kierunek. Ta metoda jest dobra dla początkujących i uczy się nowego narzędzia do rysowania.
 • Schemat rysowania strzałek może być dowolny odpowiedni dla rodzaju oka. W takim przypadku linię należy zawsze narysować jak najbliżej granicy wzrostu rzęs. Pomiędzy rzęsami a eyelinerem nie powinna pozostać przerwa.
 • Za pomocą pędzla możesz rozmyć granice kredki. Możesz więc uzupełnić swoje oczy w bardzo popularnym stylu „Smoky Eyes”.
 • Na kredce do oczu możesz nakładać ciemne cienie, użyj do tego cienkiego mokrego pędzla. Pomoże to podkreślić i nieznacznie wydłużyć rzęski.

Nauka pięknego i łatwego wyglądu nie jest taka trudna. Wystarczy trenować regularnie tyle, ile potrzebujesz. Małe rekomendacje pomogą w tej sprawie, w której zastanowimy się, jak stopniowo stosować eyeliner na zawsze:

 1. Narysuj cienką linijkę za pomocą kredki do oczu lub ołówka jak najbliżej rzęs. Możesz nawet narysować przestrzeń między rzęskową. Ta początkowa linia może nie być bardzo równa i schludna, ponieważ wtedy nadal będzie na niej eyeliner. Spróbuj jednak wygładzić powiekę, w tym celu możesz lekko przechylić głowę, zakryć oczy lub delikatnie pociągnąć ją palcem.
 2. Narysuj czubek strzałki i jej zewnętrzną krawędź. Ogon może być różnej długości, wyginać się mniej więcej, rozwidlać w zależności od preferencji, motywów makijażu i kształtu oczu. W klasycznej formie czubek strzałki kontynuuje linię dolnej powieki i nie jest zbyt długi. Klasyczna forma pasuje do większości dziewcząt i jest uniwersalna do noszenia w ciągu dnia i wieczorem.
 3. Zewnętrzna krawędź i początkowa granica są starannie połączone ze sobą, tworząc kontur strzałki, i jest zamalowany. Ogon strzały powinien być cienki i pikantny. Sama linia powinna być cienka w wewnętrznym kąciku oka i bardziej dokładna w zewnętrznej części.

Mogą występować różnice w nakładaniu makijażu za pomocą eyelinera, ale znaczenie pozostaje takie samo.

Aby wygładzić linię przy braku odpowiedniego doświadczenia, możesz użyć kilku sztuczek:

 • Niektóre panie udzielają rad dotyczących udanego tworzenia strzał. Konieczne jest wzięcie suchej i czystej małej łyżeczki, przymocowanie jej do oka od zewnątrz, aby zakrzywiona część tworzyła ogon strzałki. Za pomocą sztućców bardzo łatwo będzie narysować strzałę, bez obawy, że zejdziesz i wejdziesz w złym kierunku.
 • Inni zalecają stosowanie gąbki do makijażu jako szablonu. Ostry róg tego akcesorium jest nakładany na zewnętrzny narożnik, a linia jest rysowana wzdłuż jego krawędzi.
 • Jeśli krawędzie strzały okazały się niezbyt równe, nie ma sposobu, aby je usunąć, podobnie jak w przypadku płynnego eyelinera, użyj lekkiego ołówka lub korektora, aby poprawić makijaż.
 • Łatka lub taśma mogą być również używane jako ogranicznik. Jest przyklejony pod górną powieką, tworząc linię ogona strzałki, którą należy ukończyć. Dzięki temu urządzeniu łatwo jest tworzyć graficzne i wyraźne strzałki, nie można bać się wspinać po krawędzi i sprawiać, że jest nierówna. Najważniejsze, aby podczas przyklejania nie dotykać rzęsek, wynik może być katastrofalny.
 • Jeśli ołówek do rysowania strzał jest zbyt twardy, przytrzymaj jego końcówkę nad zapałką lub zapalniczką przez trzydzieści sekund, a stanie się zauważalnie bardziej miękka i wygodniejsza w użyciu.

Recenzje

Sądząc po komentarzach w Internecie, możemy stwierdzić, że tak wiele dziewcząt ma problemy z rysowaniem strzałek na powiekach. Wiele osób lubi zalecenie używania taśmy klejącej lub kleju. Inni twierdzą, że uczyli się władcy.

Ważne jest, aby pamiętać, że prędzej czy później nauczysz się pięknie kształtować oczy. Twoja praca niewątpliwie zostanie nagrodzona, najważniejsze jest, aby nie wycofywać się z celu.

Nauka rysowania strzał. Więcej szczegółów znajduje się w filmie poniżej.

Obejrzyj wideo: Jak narysować oko. Poradnik #1 (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz