Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Henna Golecha

Naturalna henna znajduje swoje zastosowanie w wielu formach. Jest aktywnie wykorzystywany do gojenia włosów, farbowania, a także staje się środkiem do tymczasowych tatuaży, zwanych „mehendi”. W celu wdrożenia unikalnych wzorów możesz użyć zwykłego proszku z henny lub skorzystać z zaawansowanych rozwiązań zapewniających wygodę każdemu rzemieślnikowi. Henna Golecha jest jasnym przedstawicielem innowacji w zakresie rysowania henną.

Co to jest

Mehendi są dziś bardzo popularne i prawdopodobnie wszyscy zastanawiali się, czy te procedury są niebezpieczne dla skóry. Więc naturalna henna jest proszkiemuzyskiwane przez zmielenie liści lawsonii rosnących na ciepłych ziemiach Iranu, Egiptu, Indii i Maroka.

Proszek jest bardzo przydatny dla skóry i włosów, ponieważ nie na próżno kobiety orientalne używają tej rośliny do pielęgnacji ciała od stuleci.

Piękno Wschodu i mehendi rysują, wypełniając je symboliką. Naturalna henna jest sprzedawana w zwykłych torebkach w postaci suchego proszku, a także w postaci gotowej substancji przypominającej pastę. Ten ostatni został zaprojektowany specjalnie do tatuaży. Przydatne oleje są często dodawane do zakupionych mieszanin.

Funkcje

Henna Golecha to produkt pochodzący z Radżastanu, który znajduje się w słonecznych Indiach. Pakowanie może służyć:

 • tuba;
 • miękki stożek.

Zarówno jeden, jak i drugi gatunek mają ochronną nasadkę lub nasadkę, która zapobiega wysuszeniu otwartej mieszanki. Skład pasty zawiera naturalne substancje:

 • liście lawsonii;
 • sok z cytryny;
 • olej z aloesu;
 • olejek eukaliptusowy;
 • woda

Taka kompozycja podoba się specjalistom, ponieważ eksperci od biotatuaży wiedzą z pierwszej ręki, że rozcieńczenie henny wodą nie może w pełni ujawnić barwnika.

Z drugiej strony oleje reagują z substancjami, dzięki czemu barwnik pigmentowy odbija się na skórze z doskonałym efektem.

Obecność wody jest również możliwa do wyjaśnienia, ponieważ rozcieńczenie mieszaniny czystymi olejami stworzy silnie skoncentrowaną mieszaninę, która może powodować alergie. Sok z cytryny to kolejny niezbędny składnik w profesjonalnej mieszance.

Ciekawą cechą henny jest szeroka paleta kolorów. W asortymencie można zobaczyć odmiany czarne, srebrne, białe, złote, brązowe, pomarańczowe, niebieskie, czerwone, zielone, bordowe. Dzięki tej różnorodności najjaśniejsze wzory są łatwe do zrealizowania.

Nie zapominaj jednak, że naturalny proszek może mieć wyjątkowo czerwonawo-brązowy odcień, zmieniając się w zależności od stężenia w ciemnobrązowy lub czerwonawy. Dlatego można śmiało powiedzieć, że Golecha używa sztucznych kolorów podczas produkcji.

Producent nie wskazuje pełnego składu na opakowaniu. Jednak specjaliści zajmujący się sprawdzaniem wszystkich gotowych mieszanek „kolorowej” henny zwracają uwagę na obecność parafenylenodiaminy w prawie wszystkich z nich. Ta substancja chemiczna może powodować alergie na wrażliwą skórę, a nawet zniekształcać ją oparzeniem. Może się to jednak nie zdarzyć, jednak nadzieja na przypadek związany ze skórą nie jest zbyt rozsądna. Inne dane mówią o kolorowej hennie jako akrylowym hipoalergicznym brokacie, czyli mieszaninie henny i farby, których nie można wchłonąć przez skórę, dlatego efekt jej użycia jest ulotny.

Instrukcje użytkowania

Zastosowanie gotowej mieszanki ułatwia stosowanie rysunków. Przed rozpoczęciem pracy należy otworzyć pokrywkę na rurze lub odciąć końcówkę stożka nożyczkami, cofając minimalną odległość, ponieważ linie powinny okazać się cienkie.

Prawidłowa technika ciągłego rysowania zapewnia:

 • dokładne złuszczanie okolicy ciała, na której planowane jest mehendi;
 • odtłuszczanie alkoholem;
 • szkic rysunku piórem na skórze (jeśli masz umiejętności, przedmiot ten można pominąć;
 • rysunek wybranego obrazu;
 • minimalny okres wchłaniania - 40 minut;
 • usunięcie wysuszonej skórki mieszanki;
 • nanoszenie naturalnego oleju na skórę.

Możesz zapoznać się z techniką rysowania henną, oglądając poniższy film.

Po zabiegu biotatuażu powierzchnia jest chroniona przed wodą przez jeden dzień. Maksymalne nasycenie kolorów henną Golecha „Fast Color” można zobaczyć w dniu 3.

Recenzje

Recenzje produktów są liczne, co oznacza, że ​​jest popularny. Używanie henny jest łatwe, a początkujący aktywnie z niej korzystają. Według użytkowników pasta dobrze leży na skórze i szybko schnie. Specjaliści nie uważają tego produktu za prawdziwą hennę, nazywając go chemicznym i niebezpiecznym. Biorąc pod uwagę zdrowie swoich klientów, wolą samodzielnie hodować proszek przy użyciu sprawdzonych naturalnych olejów i dodatków.

Testy henny Golecha - w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Instant Henna Golecha brand result by Rosr Henna Collections,Rosr Bridal Exquisite (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz