Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Korektor w płynie

Każda kobieta dąży do idealnego obrazu, ale nie można tego osiągnąć, jeśli masz jakiekolwiek skargi na skórę twarzy. Kobiety w każdym wieku przywiązują tak dużą wagę do pielęgnacji twarzy. Pod tym względem korektory są niezbędnymi pomocnikami - specjalnymi kosmetykami, które maskują lokalne niedoskonałości na skórze.

Funkcje

Korektor w płynie to produkt, który cieszy się zasłużoną popularnością ze względu na swoją wielofunkcyjność i skuteczność. Przeznaczony jest do pracy w wrażliwych obszarach twarzy - wokół ust i oczu, w pobliżu skrzydeł nosa. Zwykle zaleca się nakładać na suchą, tłustą, a także nadwrażliwą skórę.

To narzędzie jest skuteczne w walce z drobnymi zmarszczkami, zaczerwienieniami, cieniami i workami pod oczami. Ze względu na lekką konsystencję prawie nie jest zatkany w porach. Należy jednak pamiętać, że właśnie ze względu na płynną konsystencję niewiele pomaga w maskowaniu trądziku i trądziku, dlatego należy go stosować ściśle zgodnie z jego przeznaczeniem.

Zalety funkcjonalne korektora w płynie wynikają z faktu, że:

 • bezpieczny przy stosowaniu na wrażliwych obszarach twarzy;
 • skutecznie zwalcza zaczerwienienia;
 • Dzięki funkcji odblaskowej dobrze maskuje oznaki braku snu (siniaki), a także worki pod oczami i zmarszczki;
 • przyczynia się do maskowania powiększonych porów i małych sieci naczyniowych;
 • mając efekt rozjaśnienia, skutecznie ukrywa obszary o nierównomiernym kolorze;
 • Dzięki obecności witamin i przeciwutleniaczy w kompozycji poprawia ogólny stan skóry i zwiększa jej koloryt.

W wąskim profesjonalnym sensie korektor w płynie jest specyficznym produktem kosmetycznym, który nie jest identyczny z korektorem, chociaż oba te środki mogą maskować niedoskonałości skóry. W porównaniu z korektorem można zauważyć, że korektor w płynie ma wiele specjalnych właściwości, które obejmują:

 • lekka półprzezroczysta tekstura;
 • prawie nieograniczona możliwość kompatybilności z innymi środkami tonalnymi;
 • dopuszczalność jego wykorzystania do objęcia obszarów o znacznym obszarze;
 • brak kolorów (co jest charakterystyczne dla korektora), obecność tutaj bogatej palety odcieni;
 • zdolność nie osuszania skóry (co jest typowe dla korektora), ale jej nawilżanie;
 • potrzeba użycia go zamiast podkładu lub po nim (co nie jest typowe dla korektora, który należy zastosować przed nim).

Gatunek

Zakres kosmetyków do maskowania jest bardzo zróżnicowany. Aby wybrać odpowiednią opcję spośród wielu marek i marek, powinieneś wiedzieć, że korektor może mieć inną konsystencję, co ostatecznie określa jego wąski cel funkcjonalny.

Produkty tego typu są zwykle dzielone na różne typy (w zależności od konsystencji): płynne, kremowe, suche, ołówki i patyczki.

W przeciwieństwie do innych rodzajów kosmetyków maskujących, korektor w płynie charakteryzuje się łatwością użycia substancji. Z tego powodu jest przeznaczony do tych części twarzy, które charakteryzują się zwiększoną wrażliwością, a mianowicie do okolic oczu, warg, skrzydeł nosa.

Obecnie płynne środki maskujące są często wytwarzane z różnymi dodatkowymi funkcjami „wykańczającymi”, zgodnie z którymi są klasyfikowane. W jednej grupie wyróżnia się fundusze, które charakteryzują się zwiększoną odpornością i tworzą efekt matowy. Druga grupa obejmuje specjalne „satynowe” korektory, które zapewniają bardziej naturalny stopień makijażu. Osobną odmianę tworzą kompozycje zawierające cząstki odblaskowe.

Należy pamiętać, że takie dodatkowe funkcje różnią się znacznie (w zależności od producenta).

Wskazówki dotyczące wyboru

Właściwy wybór produktu maskującego jest warunkiem skuteczności jego użycia. Aby wybrać najbardziej odpowiednią kompozycję kosmetyczną dla Twojej skóry, musisz przestrzegać następujących ogólnych zaleceń:

 • wyraźnie zidentyfikuj te obszary na skórze twarzy, które wymagają dostosowania;
 • kupić rodzaj korektora, którego gęstość ściśle odpowiada obszarowi najbliższej aplikacji;
 • weź pod uwagę charakter stosunku koloru skóry i produktu kosmetycznego
 • dla właściwego wyboru nie rób zakupów w sztucznym oświetleniu;
 • aby upewnić się, że wybór odcienia jest prawidłowy, przeprowadź test próbny.

Jak korzystać?

Korektor w płynie jest skutecznie stosowany do rozwiązywania problemów w okolicy oczu. W przypadku twarzy w okolicy oczu wymagana jest delikatna konsystencja produktu kosmetycznego, ponieważ w tym obszarze na cienkiej skórze powierzchowne żyły i plamy starcze są bardzo widoczne.

Planując rozpoczęcie stosowania korektora w płynie, musisz dowiedzieć się, jak go prawidłowo używać. Główne zalecenia dotyczące jego stosowania są następujące:

 • ponieważ zmarszczki na twarzy są szczególnie charakterystyczne dla obszaru pod oczami, nie używaj produktu o gęstej konsystencji (nie pozostanie na skórze przez długi czas), preferuj płynną kompozycję;
 • przed nałożeniem korektora w płynie na suchą skórę pod oczami użyj kremu przeznaczonego do oczu;
 • dla dodatkowego efektu rozjaśnienia pożądanego obszaru wokół oczu wybierz produkt z pigmentami odblaskowymi i witaminą K, wzmacniając efekt rozjaśnienia skóry;
 • aby uniknąć nieprzyjemnego zatykania się płynnego środka maskującego w zmarszczkach, użyj mieszanki korektora z podkładem (możesz zastąpić podkład lekkim serum);
 • nie używaj tłustej bazy;
 • w celu zwiększenia przyczepności ciekłego środka maskującego do skóry przed nałożeniem zaleca się nałożenie bezbarwnego przezroczystego proszku w okolicach oczu;
 • Aby maskować defekty na skórze wokół oczu, preferuj te preparaty, które są zdecydowanie jaśniejsze niż twoja skóra (1-2 odcienie).

Profesjonalne produkty maskujące są łatwe w użyciu. Są one stosowane punktowo (na wcześniej stosowanej podstawie). W takim przypadku zwykle zaleca się wbicie takiego narzędzia w problematyczne miejsce lekkimi ruchami palców, a następnie wymieszanie za pomocą specjalnej szczotki lub zwilżonej gąbki.

Nie można wcierać korektora w skórę, więc delikatne obszary mogą zostać uszkodzone. Nadmierne tarcie może również powodować zbyt zauważalną powłokę.

Podczas pracy z korektorem makijażyści preferują pędzel, ponieważ zapewnia on nie tylko niezbędną higienę, ale także dokładniejsze cieniowanie.

Podczas nakładania korektora na okolice oczu nie należy zapominać o kilku technicznych niuansach:

 • nakładanie płynu do maskowania kół pod oczami powinno odbywać się zgodnie z zasadą „odwróconego trójkąta”, zgodnie z którą przetwarzany jest nie tylko obszar pod oczami, ale także przylegająca część policzka;
 • dla zapewnienia świeżości twarzy, produkt ten należy nałożyć na okolice wewnętrznych kącików oczu;
 • powinien być zacieniony bezpośrednio u podstawy wzrostu dolnych rzęs.

Po zakończeniu procedury nakładania korektora w przeznaczone do niego miejsca musisz poświęcić trochę czasu na wyschnięcie. Jeśli zobaczysz, że z twarzą uformował pewną „całość” i nie wyróżnia się jako oddzielne miejsce, możesz zacząć nakładać podkład. Należy pamiętać, że pod korektorem szczególnie wrażliwe obszary (na przykład pod oczami) nie są nakładane na podkład.

Wybór rodzaju produktu kosmetycznego maskującego zależy również od charakterystyki sezonu. Na przykład w okresach wysokiej temperatury lepiej jest zastosować suchy korektor. Podczas upałów zaleca się stosowanie proszku: nie tylko pomoże to bezpiecznie naprawić, ale także zapewni twarzy przyjemny matowy odcień.

Recenzje kobiet, które regularnie używają korektora w płynie wskazują, że większość uważa, że ​​jest to nie tylko wygodne w codziennym stosowaniu, ale także bardzo skuteczne. Naprawdę pomaga poradzić sobie z wieloma niedoskonałościami skóry - nie powodując przy tym żadnej szkody.

Popularność korektora w płynie szybko rośnie. Nie powinniśmy zapominać, że największy efekt można osiągnąć, jeśli produkt jest umiejętnie stosowany jako część pełnego zestawu kosmetyków do maskowania. Korektor w płynie należy stosować wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem, w oparciu o indywidualne cechy skóry.

Poniższy film pomoże ci uniknąć typowych błędów podczas ubiegania się o fundusze.

Obejrzyj wideo: Kamuflaże Catrice: płynny kontra kremowy! Red Lipstick Monster (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz