Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Mydło smołowe do higieny intymnej

Mydło smołowe do higieny intymnej - antybakteryjny produkt kosmetyczny, sprawdzony w czasie.

Smoła brzozowa i olejki eteryczne z kory brzozy są w stanie skutecznie zwalczać infekcje grzybicze na skórze i błonach śluzowych, przywracając normalną mikroflorę.

Funkcje

Higiena osobista jest ważna nie tylko dla kobiet, ale także dla każdego mężczyzny. Kosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych są dostępne w postaci miękkich żeli i mydeł o działaniu antyseptycznym. Korzystanie z nich jest łatwe i wygodne, a ponadto specjalne narzędzia są zaprojektowane do ich codziennego mycia. Wraz z najnowszymi innowacjami producentów, mydło smołowe nadal nie jest gorsze od nich. Myją twarz i ciało, w ginekologii używają do eliminacji wielu problemów kobiet i dbają o okolice bikini po depilacji.

Korzyści z tego mydła są znane i sprawdzone w praktyce. Wyjaśnia to właściwości smoły brzozowej, która jest częścią środka do czyszczenia ciała. Smoła jest doskonałym lekarstwem na stany zapalne skóry i błon śluzowych, ponieważ antyseptyczny ekstrakt z brzozy zawsze był stosowany w celach antyseptycznych. Produkty do pielęgnacji składników smoły pełnią następujące funkcje:

  1. Wspomaga gojenie małych skaleczeń i ran. Zapobiega pojawianiu się czyraków, odcisków, pomaga w skaleczeniach i oparzeniach.
  2. Poprawia krążenie krwi i przyspiesza rogowacenie martwych komórek.
  3. Usuwa toksyny z organizmu, przydatne jako środek moczopędny. Zapobiega gromadzeniu się toksyn w tkankach i mięśniach ciała, zatruwając ludzkie ciało.

Smoła smołowa jest aktywną częścią maści Wiszniewskiego. Aby dodać do mydła, z reguły nie stosuje się smoły, ale olejki eteryczne otrzymane przez wyciskanie z koncentratu brzozy. Produkt zachowuje naturalny ostry zapach, przypominający zapach spalonej kory brzozy.

Produktem końcowym jest mydło, nie zawiera żadnych syntetycznych substancji, a mianowicie barwników i dodatków chemicznych, w tym nadających mu aromat.

Jak się to stosuje?

W porównaniu do łagodnie działających żeli i mydła w płynie smoła jest grubsza, szczególnie z wyglądu. Dlatego wiele kobiet nie jest pewien, czy powinny używać tego narzędzia do mycia. Jednak ginekolodzy mówią coś przeciwnego - nie tylko jest to możliwe, ale także konieczne, mydło jest absolutnie nieszkodliwe. Taki środek do higieny intymnej z reguły nie jest przeznaczony do bardzo długiego leczenia, ale pomaga w pleśniawce. Optymalny okres użytkowania wynosi około siedmiu dni. Smoła działa dobrze, gdy jest myta podczas ciąży i okresu poporodowego, szwów leczniczych i małych pęknięć.

Grzybica lub pochwa pochwy, czasami sprawia kobiecie wiele niedogodności - pieczenie, swędzenie i inne nieprzyjemne odczucia w okolicy intymnej. Dzieje się tak, ponieważ grzyby osadzają się na błonie śluzowej, stale naruszając zdrowie mikroflory pochwy. PH skóry wynosi 5,5, a błony śluzowej jest znacznie niższe - 3,3. Grzyby drożdżowe osadzają się na błonie śluzowej, zaburzając równowagę i czyniąc środowisko jeszcze bardziej kwaśnym niż to konieczne. Aby zneutralizować, zaleca się reakcję z inną substancją, zasadą, która występuje, gdy stosuje się mydło smołowe. Ginekolog powie ci szczegółowo, jak używać mydła, a w celu zapobiegania pochwie i zapaleniu pęcherza intymnego kosmetyki ze smołą stosuje się dwa do trzech razy w tygodniu.

Jeśli zdecydujesz się wybrać ten środek do mycia, lepiej kupić mydło w płynie w butelce z dozownikiem.

Jeśli Twoja skóra jest cienka i sucha, ostrożnie używaj mydła lub szamponu. Podczas noszenia ciasnej bielizny, w czasie upałów pojawiają się podrażnienia i drobne obrażenia na skórze, wcierane obszary. Czasami pojawiają się małe rany po nieudanym goleniu w okolicy bikini. W celu szybkiego wyeliminowania tych problemów kosmetyki ze smołą będą w porządku. Mydło będzie miało zauważalne działanie przeciwzapalne i przeciwzapalne na skórę. Kora brzozy zawiera specjalną substancję - betulinę. Aby efekt antyseptyczny był jak najbardziej skuteczny, umyj mydłem zimną wodą, nie wyższą niż 30 stopni Celsjusza.

Opryszczka, nużyca, egzema i pasożytnicze wysypki skórne opuszczą cię, skóra stanie się zdrowsza. Czasami masz do czynienia z takim problemem, jak pojawienie się wszy.

Taka choroba jest rzadka w naszych czasach, ale nadal ważne jest, aby wiedzieć, że kostka mydła z ekstraktem z kory brzozy również złagodzi pediculosis wszystkich członków rodziny.

Jak gotować w domu?

W aptekach nie brakuje takich leków. Na półkach aptek i sklepów można znaleźć tę cudowną miksturę w postaci stałego mydła, a także szamponu i żelu na bazie ekstraktu z brzozy. Ale możesz przygotować skuteczne kosmetyki do strefy intymnej i w domu. Wytwarzanie mydła jest bardzo interesującą procedurą, a po przygotowaniu tego, co lubisz, otrzymasz prawdziwą satysfakcję. Najpierw musisz wziąć stare naczynia, których już nie używasz do gotowania lub innych celów, ponieważ zapach smoły będzie dość silny.

Ostry zapach najlepiej łagodzi dodatek rumianku, oregano, tataraku, chmielu, lawendy i innych aromatycznych składników. Aromatyczne olejki eteryczne - lawenda, migdał i inne - nie będą przeszkadzały. Aby uzyskać łagodny detergent, na bazę wybiera się delikatne mydło dla dzieci. Jest uznawany za najbardziej neutralny ze wszystkich dostępnych w sprzedaży, o najniższym pH.

Mydło dziecięce do smoły domowej wciera się na drobną tarkę i miesza z jedną szklanką wody. Powstałą kompozycję ogrzewa się w łaźni wodnej aż do całkowitego stopienia. W momencie, gdy masa stanie się całkowicie płynna, dodaj smołę brzozową. Takie proporcje - około 10% (2 łyżki stołowe) powinno być smołowe z całkowitej masy gotowanego produktu higienicznego. Ilość dodanego wyciągu z brzozy zależy od celu kompozycji. W celu higieny intymnej dodaje się minimalną ilość smoły, aby nie uszkodzić błony śluzowej i skóry w tym delikatnym obszarze.

Składniki są dokładnie mieszane podczas gotowania. Gotowe mydło pozostawia nieznaczne ostygnięcie. Gdy temperatura produktu osiągnie około 40 stopni, można go wlać do silikonowych form. Okazuje się, że ma jednolity ciemny kolor.

Możesz użyć produktu po 1-2 tygodniach, kiedy paski staną się twarde. Jeśli zapach jest bardzo silny, wyjmij formy chłodzące w powietrze, na przykład na balkon.

Recenzje

Niektórych klientów po raz pierwszy zaalarmował ostry zapach mydła smołowego. Ale w praktyce produkt rosyjskich producentów, takich jak Nevskaya Cosmetics i OAO Vesna, cieszy się wysoką jakością. W przypadku twarzy, jamy ustnej i ciała wiele kobiet stale używa mydła, myje swoje intymne okolice. Widoczny jest wyraźny efekt, znikają wszelkie nieprzyjemne odczucia, mydło tworzy antybakteryjną ochronę przed grzybami i infekcjami. Kobiety twierdzą, że próbowały wielu środków na leczenie łuszczycy i egzemy, ale drogie leki nie działały, tylko środek smołowy pomógł im wyeliminować swędzenie i zwilżenie błon śluzowych. Kobiety zauważają również, że cała rodzina, korzystając z ich przykładu, chętnie używa cudownego mydła. Detergent jest stale w łazience jako środek terapeutyczny i przeciwzapalny. Kiedy na skórze w obszarze intymnym pojawiają się otarcia i zadrapania, natychmiast zmieniają się w ciemny pasek, który pachnie jak płonące polana w ogniu.

Zobacz wideo poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat mydła smołowego.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz