Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Henna do włosów

Najnowszym trendem naszych czasów jest naturalność. Podczas gdy producenci znanych marek nadal ulepszają receptury związków chemicznych, coraz więcej dziewcząt woli środki, które od dawna znane są z ich leczniczych właściwości. Henna do włosów jest jednym z najpopularniejszych sposobów poprawy kondycji włosów.

Co to jest

Henna to proszek z rośliny Lawsona. Kobiety ze Wschodu korzystały z niego jeszcze przed naszą erą, która jest znacznie dłuższa niż korzystanie z tego narzędzia przez europejskie dziewczyny. My, Lavsonia, rodzimy wiele pytań i sporów, dlatego ważne jest, aby zrozumieć jej istotę, ponieważ może ona przynieść znaczące korzyści. Lavsonia rośnie w ciepłych krajach. Jego głównymi dostawcami są Iran, Egipt, Maroko, Indie. Klimat tych krajów, choć podobny, ale wciąż ma swoje własne różnice, co pozostawia ślad na samej lawsonii, na przykład indyjska henna ma więcej tonów niż irańska.

Produkcję henny można uznać za bezodpadową, ponieważ wykorzystuje się każdą cząsteczkę tej uzdrawiającej rośliny. Tak więc oleje są ekstrahowane z kwiatów, proszek koloryzujący jest ekstrahowany z liści, a bezbarwna henna jest wytwarzana z łodyg dla dziewcząt, które chcą tylko wzmocnić włosy cudownym kleikiem, bez farbowania.

Sam proszek ma jasnozielony stonowany ton przypominający khaki. Zapach henny jest trawiasty i prawie neutralny. Idealnie, konsystencja powinna być drobno zmielona, ​​która słynie z produktów indyjskich producentów. Istnieje jednak również większe mielenie, na przykład w przypadku gatunków irańskich można znaleźć liście nieszlifowane. Koszt Iranu jest znacznie niższy. Ten czynnik wpływa na łatwość nakładania i zmywania mieszanki z włosów.

Warto powiedzieć, że ton proszku może być zbliżony do brązowego. Nie powinieneś bać się wchodzić w skład sztucznych dodatków, jednak nadal musisz być ostrożny. Kolor zależy bezpośrednio od odmiany henny i oczywiście najlepszą kategorię uważa się za najwyższą kategorię z jasnozielonym odcieniem. Liście Lavsonii, z których uzyskuje się taki nasycony kolor, są zbierane latem, natychmiast susząc je w palącym słońcu, a chlorofil, który wpływa na nasycenie koloru, jest utrzymywany przy maksymalnej dawce. Średnie i niższe stopnie w nazwie oznaczają liście, które podlegają powolnemu suszeniu i utraciły chlorofil w swoim składzie, co oznacza, że ​​barwienie nimi jest praktycznie nieskuteczne.

Funkcje

Cechy henny są bezpośrednio związane z jej użyciem. Więc stosuje się proszek lavsonia:

 • podczas barwienia loków w kolorze od czerwonego do bordowego;
 • podczas wzmacniania mieszków włosowych;
 • leczenie łupieżu;
 • normalizacja bilansu tłuszczu w skórze głowy.

Efekt ten osiąga się dzięki dobroczynnym składnikom, które można zobaczyć w tej roślinie. Tak więc w kompozycji znajduje się kwas, który wiąże keratynę w strukturze włosów, wygładzając puszyste łuski. Garbniki i olejki eteryczne znajdujące się w lawsonii odpowiadają za połysk loków, porównywalny z profesjonalnym laminowaniem.

Nie można nie wspomnieć o chlorofilu, który przyczynia się do trwałego i jasnego zabarwienia. Proces barwienia loków nie szkodzi, ponieważ pigment barwiący pokrywa tylko loki, nie penetrując naturalnej struktury włosów. Po zabiegach henną włosy nie boją się agresywnego słońca i wody morskiej, ponieważ niewidzialna ochrona otacza i pokrywa cienkim, niezauważalnym filmem. Kontynuując temat barwienia henną, ważne jest, aby powiedzieć o hipoalergiczności produktu. Naturalna henna w workach, składająca się wyłącznie z proszku, nie powoduje żadnych nieprzyjemnych objawów u osób o wrażliwej skórze. To daje jej przewagę nad barwnikami chemicznymi.

Jednak dziś możesz kupić lawsonię w różnych formach. Na przykład płynna henna - To jest gotowy do użycia produkt. Proszek w takich produktach został już zamieniony w zawiesinę o doskonałej konsystencji z dodatkiem różnych korzyści dla włosów, takich jak olej łopianowy. Takie dodatki nie są prostym krokiem marketingowym, ponieważ wszelkie barwniki ziołowe suszą loki, a oleje służą jako neutralizatory tego procesu.

Odcień henny - Kolejny częsty mieszkaniec na półkach supermarketów. Jest to odcień balsamu na bazie henny. Jednocześnie w składzie można również zaobserwować barwniki, emulgatory i inne związki chemiczne, dlatego przed zakupem ważne jest dokładne przestudiowanie listy składników. W przeciwnym razie środki barwiące są naprawdę dobre, ponieważ zawartość różnych zmiękczaczy ma pozytywny wpływ na stan włosów, uzyskując lekki odcień.

Profesjonalna henna dostępne również w sprzedaży. Co ciekawe, w bezbarwnych preparatach nie stosuje się lawsonii, ale kasji. Jest to inny rodzaj rośliny leczniczej należącej do odmian roślin strączkowych. Tylko hennę z lawsonii można uznać za prawdziwą. W przypadku brwi stosuje się mieszaninę uzyskaną z proszku lawsonii. W trakcie zabiegu nie tylko włosy są zabarwione i zagojone, ale także skóra.

Plusy i minusy

Niestety taki barwnik roślinny ma swoje wady, które w określonych przypadkach nakładają się na zalety. Zacznijmy jednak od profesjonalistów. Jak wspomniano wcześniej, naturalna henna to całkowicie naturalny produkt nasycony wieloma olejkami i witaminami. Pozwala pozbyć się łupieżu i wzmocnić mieszki włosowe, dodatkowo poprawiając ich połysk. Innym ważnym czynnikiem jest możliwość używania henny przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jego stosowanie jest możliwe zarówno do barwienia, jak i mieszania masek leczniczych. Wady henny obejmują:

 • niekompatybilny ze zwykłymi farbami. Tak więc henna nie może zrobić rudowłosej piękności z brunetki z kolorowymi lokami. Maksymalnym możliwym efektem jest cienki miedziany przelew włosów na słońcu;
 • henna jest trudna do malowania farbami chemicznymi. Na jasnych włosach kolor może łatwo zmienić kolor na zielony po takich procedurach;
 • blondynki, które zdecydują się zabarwić loki henną, uzyskają ten odcień w nieskończoność. Mycie henny z lekkich pasm jest prawie niemożliwe, ponieważ wytrwale zjada się w łuskach włosów;
 • nieskuteczny w malowaniu siwych włosów;
 • ma negatywny wpływ na trwałość, prostując elastyczne loki;
 • długie i częste stosowanie neguje wszystkie użyteczne właściwości rośliny, dzięki czemu loki stają się matowe i podzielone.

Podsumowując powyższe, można śmiało powiedzieć, że henna jest w stanie przekształcić włosy, nadając im tajemniczy odcień, jednak przy ich użyciu ważne jest, aby poczuć miarę.

Producenci

Pragnąc powierzyć swoje włosy profesjonalistom, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy wyborze producenta henny. I powinieneś zacząć od studiowania indyjskiej henny, ponieważ to ona wygrywa dzięki dokładności mielenia i różnorodnym tonom.

Wybitnym przedstawicielem henny z Indii jest marka Lady hena. W jego asortymencie widać naturalną brązową i czerwoną hennę. Warto zauważyć, że w celu uzyskania miękkiego brązowego odcienia hennę w kompozycji miesza się z innym naturalnym barwnikiem - basmą. Również Lady hena Wprowadza naturalne farby na bazie henny. Dzięki barwnikom paleta kolorów produktów waha się od miedziano-czerwonych odcieni do odcieni burgunda. Jednak słowo „naturalny” w nazwie nie wyklucza składników chemicznych, dlatego ważnym czynnikiem jest tutaj sprawdzenie ewentualnych alergii na składniki.

Innym przedstawicielem indyjskiej henny, którą można kupić w Rosji, jest Aasha. Jest również reprezentowany przez różnorodność gatunków. Więc hennę można podzielić:

 • Ajurwedyjski
 • ziołowy.

Pierwsze spojrzenie, przedstawione w kilku odcieniach, odżywia i odżywia włosy, nadając im lekki od czerwonego do brązowego odcienia. Ziołowa henna zawierająca barwnik może stać się trwałą farbą, jednak, podobnie jak w poprzednim przypadku, możliwe są reakcje alergiczne. Ziołowej henny nie można uznać za całkowicie naturalną.

Khadi - Marka kosmetyków naturalnych z Indii. W jego asortymencie można zobaczyć szampony i olejki do włosów, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Nie został Khadi i oprócz produkcji henny. Pięć stylowych odcieni, jeden neutralny i dwa rodzaje basmy - oto, co dziś marka ma. Warto powiedzieć, że każdy produkt jest całkowicie naturalny i nie zawiera niczego oprócz henny i basmy.

Oprócz Indian na sprzedaż można również znaleźć hennę marokańską. Producent Sahara tazarin produkuje w 100% naturalny drobno zmielony produkt, w niczym nie ustępujący indyjskim. Warto powiedzieć, że cena takich produktów jest o rząd wielkości wyższa, ponieważ marokański Lawson jest uważany za jeden z najbogatszych w olejki eteryczne i inne przydatne substancje.

Odcienie

Henna we wszystkich odcieniach może być kolorowa lub bezbarwna. Jasność cienia zależy od odmiany i kraju pochodzenia. Uważa się więc, że można uzyskać najbardziej ognisty czerwony odcień za pomocą sudańskiej lawendy. Iranu i Indii pod względem nasycenia nie można z nim porównać, ale dzięki znajomości niektórych sztuczek mogą nadać równie atrakcyjny ton.

Jaki to kolor?

Indian Lavsonia jest dziś dostępna w kilku kolorach, a mianowicie:

 • złoto
 • kasztan;
 • swallowtail;
 • bordowy;
 • drzewo herbaciane.

Jednak ważne jest, aby uważać, ponieważ naturalny kolor henny jest tylko czerwony, co oznacza, że ​​do farby dodano barwniki chemiczne lub naturalne. Ten ostatni oczywiście sprawi, że twoje włosy będą tylko piękniejsze. Dodatki chemiczne w większości przypadków zawierają parafenylenodiaminę, która słynie z masy reakcji alergicznych. Należy tego unikać i nie zadowalać się pięknymi odcieniami z jego pomocą. Można stosować czysty proszek lawsonii zmieszany z różnymi dodatkami.

 • Tak więc, z mieszanki henny można uzyskać czekoladowy odcień, jeśli zmieszamy go z kakao lub kawą, a także z łupinami orzecha włoskiego lub gałki muszkatołowej.
 • Jasnoczerwona paleta jest dostępna podczas mieszania henny na wywar ze skórki pomarańczowej. Dla blondynki najlepszym rozwiązaniem byłby napar z rumianku lub soku z cytryny.
 • Hibiskus o zamglonym kolorze jest łatwy do uzyskania po zmieszaniu z sokiem z buraków, bulionem śliwkowym lub czerwonym winem. W tym przypadku idealny odcień uzyskuje się zarówno z irańskiej, jak i indyjskiej lawendy. Naturalne barwniki nie zaszkodzą włosom.

Barwienie

Farbowanie loków henną jest zawsze ciekawym procesem z udziałem przygód, ponieważ odcienie mogą być inne. Kolor może z powodzeniem leżeć na ciemnych i farbowanych włosach, tworząc piękny ton. Henna będzie leżała na jaśniejszych lokach o wiele jaśniej, zachwycając się przelewem miedzi. Według ekspertów maksymalna manifestacja koloru występuje drugiego dnia.

Dziś salony piękności odchodzą od klasycznego barwienia, oferując bardziej nowoczesne opcje. Tak więc w salonie możesz wypróbować modną ombre z henny. Ciemne korzenie płynnie przechodzą w wyjaśnione końcówki. W domu osiągnięcie takiego wyniku jest prawie niemożliwe.

A także bielenie henną jest teraz możliwe, który jest idealny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, które chcą zmienić ton swoich loków. Chłonne odmiany henny są tutaj mieszane z korzystnymi kwasami owocowymi, rozjaśniając włosy z maksymalną korzyścią dla nich. Według klientów włosy po zabiegu stają się lepsze niż po farbowaniu.

Klasyczne malowanie henną może z łatwością odbywać się w domu.

Jak malować w domu?

Domowe farbowanie włosów odbywa się w kilku niezbyt trudnych etapach. Jeśli więc wybierzesz grubą hennę, ważne jest, aby przesiać ją przez sito. Pomoże to spłukać naturalną farbę loków. Ilość proszku zależy od długości włosów. W przypadku długich pasm wystarczy użyć 2-3 worków po 100 gramów, krótkich - jedno opakowanie wystarcza na 3 zastosowania. Konieczne jest również przygotowanie miejsca pracy, polietylenu i ciepłego kapelusza lub ręcznika, aby utrzymać mieszankę na lokach. Najlepszą opcją byłby obszar w pobliżu lustra, ponieważ dokładność kolorowania będzie odgrywać decydującą rolę w końcowym wyniku.

Farbowanie włosów henną w domu - w następnym filmie.

Jak hodować?

Przygotowanie wywaru lub wody do hodowli jest ważnym etapem, od którego zależy otwarcie pigmentu barwiącego henną. Herbatę rumiankową, napar ze śliwki lub zwykłą wrzącą wodę należy schłodzić do temperatury 70 stopni. Po wyhodowaniu henny musisz pozwolić jej zaparzyć. Może to potrwać trzy lub więcej godzin. Lakmusowy test gotowości to lekko przyciemniony proszek. Niektórzy eksperci zalecają rozcieńczenie już wlewanej mieszaniny kefirem lub sokiem z cytryny. Ten ostatni, warto powiedzieć, negatywnie wpływa na jędrność i elastyczność loków, powodując ich wysuszenie. Oprócz środowiska kwaśnego włączenie ylang-ylang lub rozmarynu do olejów nie będzie zbędne.

Jak złożyć wniosek?

Gotową kompozycję o konsystencji płynnej kwaśnej śmietany nakłada się na włosy za pomocą gąbki lub pędzla. Według doświadczonych dziewcząt używanie pędzla z innej farby jest wygodniejsze niż używanie grzebieni lub gąbek. Powinieneś zacząć od korzeni, płynnie przechodząc do końcówek. Warto zauważyć, że farbowanie włosów na całej długości występuje co najwyżej raz na sześć miesięcy, ponieważ henna nie boi się promieni słonecznych i słonej wody, co oznacza, że ​​nie ma tendencji do blaknięcia. Malowanie zarośniętych korzeni jest jedyną procedurą wymaganą po zastosowaniu henny.

Lepiej na brudnych lub czystych włosach?

Henna, w przeciwieństwie do farb chemicznych, jest stosowana tylko na czyste, właśnie umyte włosy. Dzięki temu pigment lepiej penetruje włosy, niezawodnie utrwalając nasycony kolor. Ponadto fakt, że nie zaleca się mycia włosów przez dwa dni po zabiegu, sprzyja również czystym lokom.

Ile musisz zatrzymać?

Tutaj czas trwania może się znacznie różnić. Tak więc, aby uzyskać jasny odcień, powinieneś trzymać mieszankę przez 40 minut, aby uzyskać bogaty i jasny - przez całą noc. Tylko eksperymenty pomogą ustalić właściwy czas. Leczenie włosów wymaga ekspozycji 20-30 minut. Po zabiegu mieszaninę zmywa się szamponem, dodając maskę do włosów.

Czy zostaną pobrane w folię?

Do owijania włosów można użyć folii lub polietylenu. Pierwszy typ jest zalecany w większym stopniu dla blondynki, ponieważ po owinięciu włosów polietylenem zamiast bogatego czerwonego odcienia blond włosy stają się brudne i marchewkowe. Nie dzieje się tak w przypadku ciemnych włosów i dlatego możesz zastosować tę lub inną metodę według własnego uznania.

Jak często to możliwe?

Pomimo swojej naturalności przedłużone stosowanie henny bez dodatkowego odżywiania włosów niekorzystnie wpływa na jej kondycję. Gdy lśniące włosy szybko stają się kruche, a nawet gorzej, zaczynają wypadać. Aby uniknąć takich negatywnych sytuacji, ważne jest, aby farbować hennę na całej długości włosów co sześć miesięcy. Bezbarwne maski henny z suplementami diety są wykonywane nie częściej niż raz w miesiącu.

Recenzje

Przede wszystkim użytkownicy zwracają uwagę na doskonałe właściwości henny jako naturalnego barwnika. Miedziano-czerwony kolor można łatwo uzyskać zarówno od irańskiego, jak i od indyjskiej i marokańskiej henny. W ciemniejszych odcieniach dziewczyny mieszają hennę z basmą. Warto powiedzieć, że najczęściej wybierane są niewłaściwe proporcje tych dwóch barwników, z których kolor unosi się w brudnych, niedokładnych odcieniach. Wiele osób znajduje wyjście w gotowej mieszance basmy i henny, co gwarantuje cudowny czekoladowy ton.

Zioła na bazie lawendy są również doceniane przez kobiety. Szybkość aplikacji i piękne hasła na opakowaniu wabią potencjalnych nabywców. Fryzjerom zdecydowanie zaleca się unikanie takich produktów, ponieważ jego skład zawiera tanie barwniki, które mogą powodować alergie i nie szkodzić gorzej niż farba chemiczna.

Specjaliści od henny stoją na prostotę i naturalność. Ich zdaniem, gojący się proszek jest łatwy w pielęgnacji podczas wprowadzania olejków, alg i innych przydatnych składników. Wynik po takich procedurach jest przyjemny, ale kategoria cenowa nie uderza w budżet rodzinny.

Dziewczyny chętnie wyrażają swoje opinie na temat henny, układając szczegółowe zdjęcia przed i po jej zastosowaniu. Na ich podstawie można śmiało powiedzieć, że po pierwszym użyciu loki zaczynają świecić blaskiem gęstych włosów orientalnych piękności. Ponadto do tego efektu dodaje się blask i gęstość wizualną, osiągnięte poprzez pokrycie mieszków włosowych niewidocznym filmem.

Doświadczone panie, które od kilku lat malują głowę henną, ostrzegły piękności przed niebezpieczeństwami związanymi z jej częstym stosowaniem. Przy odpowiednim użyciu kolor nie traci nasycenia przez długi czas, co oznacza, że ​​jedna procedura jakości raz na kilka miesięcy będzie dość wystarczającą pielęgnacją za pomocą tego ziołowego składnika.

Zostaw Swój Komentarz