Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Podstawa do skóry problematycznej

Ze względu na problemy środowiskowe, złą dziedziczność, niedożywienie i obfitość śmieciowego jedzenia, brak snu i inne „uroki” współczesnego życia w dużym mieście, wiele dziewcząt ma problemy ze skórą. Kosmetyczki i lekarze przedstawiają statystyki, według których tylko osiem lub dziesięć na sto kobiet ma skórę, z której naprawdę można być dumnym. Reszta stale musi radzić sobie z nieprzyjemnymi i nieestetycznymi objawami.

Pryszcze, trądzik i zaskórniki wymagają szczególnej opieki i leczenia. Ponadto należy go wdrażać kompleksowo, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Musisz skupić się na dobrym odżywianiu, bogatym w witaminy i składniki odżywcze, spożywając wystarczającą ilość płynów przez cały dzień. Istnieją specjalne maski pielęgnacyjne i pielęgnacyjne, toniki i kremy, które zapewniają przyzwoitą pielęgnację problematycznej skóry właściwej w codziennych warunkach.

Leczenie może potrwać dość długo i chcę być teraz pięknem o doskonałej skórze. W tym przypadku korektory, proszki i, oczywiście, kremy pod podkład pomagają płci pięknej. Lekkie i nieważkie narzędzie BB raczej nie pomoże ukryć szczególnie wyraźnych obszarów problemowych. Producenci kremów podkładowych derma z istniejącymi niedoskonałościami obiecują doskonałe pokrycie bolesnych miejsc i pielęgnację, co zapobiega dalszemu pojawianiu się nowych problemów.

Ogromne znaczenie w pielęgnacji i jakości makijażu takiego naskórka ma właściwy wybór barwnika.

Funkcje

Panie, które nie są szczęśliwymi właścicielkami doskonałej skóry, konieczne jest bardzo skrupulatne podejście do wyboru produktów tonalnych. W końcu skóra z poważnymi problemami będzie boleśnie reagować na czynniki drażniące, ma zwiększoną wrażliwość na składniki kompozycji. Ponadto powinien mieć wystarczająco wyraźne właściwości matujące i barwiące.

Spójrzmy na właściwości tonalnego produktu potrzebnego, gdy jest stosowany do skóry problematycznej.

 • Jedna z wymaganych właściwości ten ton powinien być hipoalergiczny. Szczególna wrażliwość problematycznej skóry właściwej wymaga kompozycji, która nie wywołuje objawów alergicznych, podrażnień, zaczerwienień i stanów zapalnych.
 • Tekstura powinna być wystarczająco lekkadzięki czemu krem ​​nadaje się do rozszerzonych porów. Nie zatykający się krem ​​nazywa się non-comedone. Jeśli nie ma tej właściwości, resztki kremu w porach skóry przyciągną brud, nie uwalniając tłuszczu i potu. Z powodu tego stanu zapalnego trądzik i czarne plamy staną się jeszcze większe.
 • Wraz z łatwością tekstury ton powinien być dość gęsty. Kompozycja kryjąca guzy może być zbawieniem dla osoby z poważnymi problemami, stanem zapalnym, śladami trądziku i czarnymi plamami. Profesjonalny produkt zapewniający stabilną powłokę może mieć szczególnie dobrą zdolność do powlekania. Przy dobrym nakładaniu się nieregularności i niedoskonałości kompozycja nie powinna tworzyć maski na skórze właściwej i być nieprzepuszczalna dla powietrza.
 • Współczynnik SPF ponieważ ochrona takich produktów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest pożądana. Ogniska zapalne i wrażliwy naskórek powinny być szczególnie chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ta zasada jest również odpowiednia podczas nakładania kremu w okolice oczu.
 • Składniki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnymsą również ogromnym plusem dla kremów tego typu. Pozwalają nie tylko ukryć problematyczne obszary, ale także leczyć stany zapalne.
 • Do tłustego i mieszanego naskórka zawartość składników matujących będzie korzystna. Nie tylko usuwają tłusty połysk, ale także regulują produkcję sebum przez skórę właściwą. W tym celu możesz doskonale użyć naturalnych olejków i ekstraktów roślinnych - takich jak rumianek, ziele dziurawca lub drzewo herbaciane.

W warunkach letnich i zimowych konieczne jest wybranie odpowiednich właściwości produktu. W gorącym sezonie kosmetyki powinny mieć zwiększoną ochronę przed słońcem, a na zimę zimno dobrze nadaje się opcja z ochroną przed zimnem i wiatrem.

Konieczne jest wybranie produktu ze znakiem na korespondencji z rodzajem naskórka. Umożliwi to najdokładniejsze wyrównanie wszystkich wad. Oczywiście naklejka na opakowaniu nie jest gwarancją jakości. Dlatego konieczne jest zbadanie składu wybranego produktu.

Skład

Wśród składników kremu podkładowego koniecznie będą obecne substancje, które sprawią, że jego tekstura będzie wygodna w użyciu i wygodna w noszeniu. Pigmenty, które zapewniają gęstą powłokę i naturalny odcień skóry są również obowiązkowe w przypadku takich produktów kosmetycznych. Ale poza tym fundusze przeznaczone na pielęgnację skóry problematycznej powinny być bezpieczne, a jeszcze lepiej - przydatne dla naskórka.

Zatrzymajmy się bardziej szczegółowo na temat bezpieczeństwa produktu. Najlepiej, jeśli będzie miał naturalny skład. Ale na półkach sklepowych nie ma tak wielu takich towarów. Aby znaleźć organiczny fundament, musisz ciężko pracować. Ale nawet jeśli kosmetyki zawierają sztucznie wytworzone składniki, nie powinny zawierać szkodliwych substancji, szczególnie przeciwwskazanych w wrażliwej skórze właściwej.

 • Najbardziej szkodliwa substancja, który można znaleźć w składzie tonu to aluminium. Rzadziej można go znaleźć w kosmetykach matujących. Naukowcy udowodnili, że ten element ma nieprzyjemną właściwość gromadzenia się w komórkach na skórze. W przyszłości wysokie stężenie glinu w tkankach organizmu może powodować powstawanie guzów nowotworowych.
 • Silikon - Bardzo popularna substancja w produktach tonalnych. Ponadto można go znaleźć zarówno w produktach budżetowych, jak i premium. Ze względu na swoją obecność w kompozycji krem ​​tworzy nieprzepuszczalny film na powierzchni naskórka. Skóra przestaje otrzymywać tlen, a także nie może pozbyć się nadmiaru wilgoci. Ciepło i wilgotność wywołują wzrost i rozmnażanie bakterii i mikroorganizmów, które są jedną z przyczyn stanów zapalnych i trądziku.
 • Inną negatywnie działającą substancją jest glikol propylenowy. Słynie z wywoływania objawów alergicznych. Jest również w stanie wchłonąć wodę, pozbawiając skórę nawilżenia. Nieprzyjemny jest jego efekt w połączeniu z silikonem. Ze względu na swoją aktywność alergiczną glikol propylenowy wywołuje pojawienie się mikrourazów na powierzchni skóry, a bakterie, które rozmnażają się z powodu filmu silikonowego, aktywnie z niego korzystają. Poprzez mikropęknięcia i plamy mogą przenikać w głąb naskórka, wywołując głębokie stany zapalne i ropienie.
 • Gliceryna uzyskane nie z roślin, ale syntetycznie, mogą wpływać na skórę jako glikol propylenowy. Jednocześnie substancja uzyskana z olejów roślinnych działa dobrze na skórę.
 • Talk w proszku nie powinien być obecny w zdrowych kosmetykach organicznych. Jest w stanie wchłonąć wodę i lipidy, pozbawiając naskórek wilgoci i ochrony. Może powodować pierwsze objawy suchości i więdnięcia skóry.

W przypadku tłustej skóry problematycznej lepiej jest użyć nietłustego kremu mineralnego. Nie może zawierać tłuszczów, ale może zawierać lotne silikony. Wyparowują z powierzchni skóry, pozostawiając cząsteczki pigmentu i korzystne elementy.

Nielotne silikony można również stosować na suchą skórę, która stworzy oddychającą powłokę na skórze właściwej, umożliwiając jej przyjmowanie tlenu bez utraty wilgoci.

Naturalna gliceryna jest bardzo przydatna dla naskórka, ma silne działanie nawilżające.

Dobrze, jeśli podstawa dla problematycznej skóry właściwej zawiera naturalne oleje i ekstrakty roślinne, witaminy i aminokwasy, przeciwutleniacze. Substancje te odżywiają naskórek, przywracają i zwalczają oznaki starzenia.

Często do takich produktów kosmetycznych dodaje się ekstrakt z pestek winogron i zielonej herbaty, kompleksy witaminowe. Wyciąg z lukrecji i pigwy pomaga kontrolować produkcję tłuszczu przez skórę. A olejek z drzewa herbacianego, wyciąg z rumianku i ziele dziurawca mają działanie przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe.

Sucha skóra potrzebuje nieco innych produktów do pielęgnacji. Są to składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, gliceryna, witaminy A i E.

Gatunek

Podkład dla problematycznej skóry właściwej może mieć różną teksturę.

 • Kremy do podkładu mają lekką konsystencję płynną. Nie zatykają porów, nie zaskoczyły. Nie należy również zakłócać wymiany tlenu naskórka z otoczeniem. Takie produkty najczęściej oparte są na olejach silikonowych, które są łatwe w użyciu i spłukiwane, a jednocześnie zapewniają wystarczający efekt maskowania. Ze względu na te właściwości takie fundamenty są najbardziej popularne wśród użytkowników do codziennego użytku.
 • Gęste fundusze mają cięższą teksturę. Dzięki temu mają efekt maskujący, który pozwala ukryć znaczące niedoskonałości skóry. Takie produkty najlepiej nadają się do stworzenia wieczorowego wyglądu. Do aplikacji można użyć gąbki lub specjalnego pędzla.
 • Korektor kamuflażu lub kremu ma najgęstszą i najgrubszą strukturę. Służą do maskowania takich niedoskonałości, jak blizny, blizny, trądzik, ślady pooperacyjne. W kompozycji najczęściej mają silikon lub wosk różnego rodzaju. Są dość trudne do zastosowania ze względu na specjalną teksturę, szczególnie na łuszczącą się skórę. Musisz mieć specjalne umiejętności, w przeciwnym razie krem ​​z pewnością stworzy efekt maski. Nie zaleca się codziennego używania takich produktów.

Lepiej jest, jeśli skład kosmetyków przeznaczonych do bolesnej skóry właściwej jest hipoalergiczny. Naturalne zdrowe składniki zapewniają przyzwoitą pielęgnację wrażliwej, skłonnej do zaczerwienienia skóry.

Kosmetyki apteczne mają zwykle dobry skład, często organiczny. Urzekające jest to, że takie produkty są sprzedawane wyłącznie w sieciach aptecznych, co jest gwarancją jakości i sprawdzonych składników w kompozycji. Jest w stanie nie tylko maskować problemy, ale także działać terapeutycznie.

Produkty apteczne są zalecane do stosowania w przypadkach bolesnych objawów na skórze.

 1. Demodekoza - Nieprzyjemna choroba skóry spowodowana przez specjalny rodzaj kleszcza. W przypadku nużycy zaleca się stosowanie produktów o najprostszym i najbardziej naturalnym składzie. Ton kremowy powinien być lekki i nietłusty. Dobrze, jeśli ma właściwości przeciwbakteryjne. W przypadku tej choroby, szczególnie przy wyborze produktu na lato, należy zwrócić uwagę na poziom ochrony przed słońcem. Współczynnik SPF musi być wskazany na kosmetykach w leczeniu nużycy.
 2. Trądzik różowaty charakteryzuje się zaczerwienieniem skóry i rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Kiedy zaleca się stosowanie tonu na bazie, która nie zawiera olejków, bez talku, zapachu. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu retinoli, hydrokwasów i innych składników kompozycji, a przed użyciem konieczne jest przeprowadzenie testu skórnego. Pamiętaj, aby w takich kosmetykach mieć ochronę przed promieniowaniem UV. Aby zneutralizować zaczerwienienie, możesz użyć tonalnego narzędzia z żółtymi pigmentami.
 3. Trądzik różowaty - rozszerzenie naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych. Dzięki temu produkt powinien być naturalny, o bezpiecznym składzie. Lepiej jest używać specjalnie zaprojektowanych kosmetyków, nie tylko ukryje sieć naczyniową, ale także zmniejszy lub wyeliminuje jej wygląd i zwiększy jego powierzchnię.

Jeśli na skórze występują plamy starcze, należy zwrócić uwagę na gęste kremy, które pozwalają ukryć zmianę koloru skóry właściwej. Obowiązkowa w tym przypadku jest ochrona przed światłem słonecznym, ponieważ ich narażenie może powodować pojawienie się nowych plam i zaostrzenie już istniejących. Z plam pigmentowych musisz wybrać gęste kremy o odpowiednim odcieniu skóry, a także naturalny odcień zdrowej skóry właściwej.

Lista środków nie zatyka porów

Niekomedogenny podkład jest bardzo istotny dla porowatej skóry właściwej. Najpopularniejsze nie zatyka porów w problematycznej skórze:

 1. Krem BB od Garniera;
 2. "Teint cud„Lancome;
 3. "Zawsze matowy„od Clarins;
 4. "Phyto teint eclat„od Sisley;
 5. "Rozwiązania przeciw skazy„z Clinique;
 6. Krem BB ”Hydreane„z La Roche-Posay;
 7. "Korektor Fundacji Płynowej Couvrance„od Avene.

Konieczne jest wybranie odcienia zgodnie z rodzajem skóry.

 • Z suchym typem Krem do naskórka powinien być jaśniejszy i bardziej płynny. Ta tekstura nie podkreśla złuszczania i zapewnia wilgoć. Oczywiście w celu prawidłowego nawodnienia powinien on zawierać takie składniki, jak gliceryna, kwas hialuronowy, silikony.
 • Dla tłustej skóry właściwej lepiej wybrać związki matujące. Nie powinny być tłuste, ale wystarczająco gęste. Dobrze, jeśli krem ​​nie zawiera silikonów i nie tworzy filmu na okładce. Matowe wykończenie pozwala pozbyć się tłustego połysku.
 • Dla wrażliwej skóry Odpowiedni krem ​​komfortowy, który nie powoduje podrażnień i alergii.

Popularne marki

Istnieje wiele odcieni kremu do pielęgnacji problematycznej skóry właściwej. Spójrzmy na najpopularniejsze marki, które produkują takie produkty.

 • Marka apteczna Clinique uwalnia towary ”Rozwiązania przeciw skazy". Ma przyjemną aksamitną powłokę, która dobrze maskuje niedoskonałości i obszary problemowe. Nie kryje wyjątkowych problemów, ale nadaje się do tłustego rodzaju naskórka. Zawiera kwas salicylowy, który przyspiesza odbudowę powłoki i tworzy powłokę antybakteryjną.
 • La roche-posay Ma efekt barwienia, wyrównuje niedoskonałości bez tworzenia wyraźnej powłoki. Świetnie nadaje się dla tych, którzy nie lubią używać wielu produktów do makijażu.
 • Krem BB z Holika holika - Koreański produkt, który może maskować różne obszary problemowe. Ma tylko jeden odcień i można go nakładać dowolnymi narzędziami do makijażu. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, który działa antybakteryjnie i produkuje sebum.
 • Zero wad produktu„(+ 14 godzin) to marka Yves Rocher. Ma przyjemną płynną konsystencję, dobrze maskuje i matuje. Jednak sucha skóra może podkreślać złuszczanie.
 • Kremowy korektor „Classic„z białoruskiej firmy”Belita". Ma dobry efekt maskujący, satynowe wykończenie i bardzo dobrą cenę. Pozwala stworzyć powłokę o różnej intensywności.
 • Kosmetyki "Exfoliak”wydane przez markę apteczną Noreva. Łączy funkcjonalność kremu dekoracyjnego, aby wyrównać ton i środek terapeutyczny. Nawilża, tworzy cienką warstwę o wystarczającym pokryciu, reguluje produkcję sebum. Zawiera witaminy i ceramidy, które redukują tłuszcz naskórka i mają właściwości przeciwzapalne.
 • Firma Avene daje opcje korygowania problematycznej skóry właściwej, można je znaleźć w serii „Czystość„. Krem nie zawiera tłuszczu, ma dość gęstą konsystencję. Producent zaleca nałożenie go na naskórek za pomocą gąbki zwilżonej wodą termalną z tej samej linii.
 • Marka medyczna Bioderma ma również szereg podstaw do problematycznego naskórka. To narzędzie ma działanie terapeutyczne i doskonale ukrywa wady. Po nałożeniu nie wygląda jak maska, ale nie ma matowego wykończenia.

Który jest lepszy?

W przypadku problematycznej skóry właściwej najlepiej wybrać produkty o minimalnej liczbie składników. Takie kosmetyki powinny być hipoalergiczne, najlepiej naturalne. Ugruntowani producenci aptek takich funduszy.Problematycznej skórze często towarzyszą nie tylko trądzik, trądzik i zaczerwienienie, ale także inne, poważniejsze choroby. Produkt z apteki nie tylko ukryje niedociągnięcia, ale będzie miał działanie terapeutyczne. Ostatecznie, przy odpowiednim doborze opieki, możesz pozbyć się wszystkich niedoskonałości.

W przypadku problematycznej skóry produkty o lekkim zabarwieniu nie są odpowiednie. Lepiej wybrać gęstszą powłokę, która zamaskuje nawet znaczące niedoskonałości. Jednak nie powinno tworzyć maski na twarzy.

Jak wybrać

Musisz starannie wybrać podkład w zależności od rodzaju i wyglądu skóry właściwej.

 • Najpierw musisz ustalić jaki masz rodzaj skóry. W przypadku suchego naskórka z problematycznymi obszarami odpowiedni jest lekki produkt na bazie wody lub oleju. Powinien zawierać przydatne substancje i składniki mające na celu nawilżenie. Może to być naturalna gliceryna, kwas hialuronowy lub suplementy witaminowe.
 • Tłusta skóra bardziej odpowiednia jest baza wodna produktu, która nie tworzy filmu na skórze właściwej. Powinien także zawierać składniki matujące i składniki, które regulują produkcję sebum. Antyseptyczne środki przeciwdrobnoustrojowe sprawdziły się dobrze. Przydają się w przypadku problematycznej skóry dowolnego typu. Mogą to być ekstrakty z ziół, takich jak rumianek lub ziele dziurawca, a także olejek z drzewa herbacianego.
 • Dla skóry mieszanej może wymagać kilku narzędzi o podobnym brzmieniu, ale różnych funkcjach. Chociaż wiele firm produkuje kosmetyki specjalnie dla połączonego naskórka, ogólnie suche i tłuste w strefie T.

W zależności od wagi niedociągnięć możesz wybrać produkt o różnej intensywności powlekania. Są jasne, gęste odcienie i efekt kamuflażu. Aby zamaskować pryszcze i lekkie zaczerwienienie, odpowiedni jest lekki ton. A w przypadku bardziej wyraźnych problemów, trądziku i blizn potrzebujesz narzędzia o gęstszej teksturze.

Aby efekt był jak najbardziej naturalny i piękny, musisz wybrać odcień najbardziej odpowiedni dla naturalnego odcienia skóry. Wybierając, możesz wybrać kilka odcieni, aby po zmieszaniu uzyskać idealny i niepowtarzalny kolor. W przypadku naskórka z zaczerwienieniem lub trądzikiem różowatym warto wybrać krem ​​o złotym lub żółtawym odcieniu. Pomoże zmniejszyć zaczerwienienie i ukryć go.

Podczas maskowania trądziku i stanów zapalnych może być konieczne jednoczesne stosowanie korektora w celu uzyskania najbardziej równomiernego pokrycia.

Wskazówki dotyczące aplikacji

Aby nadać twarzy idealny wygląd, musisz prawidłowo zastosować tonalne lekarstwo.

 • Przed użyciem skóra musi zostać oczyszczona. Rano wystarczy umyć zwykłą pianką lub żelem. Jeśli makijaż był obecny na twarzy, musisz go całkowicie pozbyć. Może w tym pomóc specjalny płyn do demakijażu lub woda micelarna.
 • Odpowiednią dla Twojego typu bazę nawilżającą lub makijażową należy nałożyć na skórę. Jeśli twój produkt ma pożądany efekt, możesz zacząć od niego.
 • Zastosuj kosmetyki w minimalnej ilościzapewniając pożądany rezultat. Nadmiar może powodować zatykanie porów. Czasami możliwe jest zastosowanie produktu tylko w obszarach problematycznych, podczas gdy musi być dobrze zacieniony, aby granice aplikacji nie były widoczne.
 • Przed zastosowaniem innych produktów, takich jak puder lub róż, musisz poczekać kilka minut. Prawie każdy odcień potrzebuje czasu, aby pochłonąć skórę i dostosować się do jej funkcji.
 • Jak maskować siniaki pod oczami? W okolicach oczu najlepiej stosować produkty specjalnie do tego przeznaczone. W końcu ta skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Przed nałożeniem tonu nałóż pielęgnacyjny krem ​​pod oczy. Możesz zamaskować torby żółtym tonem, który zamaluje niebieskawe przejawy pod oczami. Po nałożeniu takiego podkładu możesz użyć podkładu odpowiedniego dla naturalnego odcienia skóry na całej twarzy. Pozwoli również ukryć piegi lub plamy starcze o wystarczającej gęstości powłoki. A całkowite pozbycie się worków pozwoli na zastosowanie lekkiego odcienia lub proszku w miejscach zagłębień pod nimi, aby usunąć cienie z wybrzuszenia i nadać twarzy świeżość.
 • Dlaczego ton „wpada” w pory? Fundacja może podkreślić powiększone pory, dosłownie w nie wpadając. Może to wynikać z niskiej jakości produktu lub niewłaściwego zastosowania. Jeśli występuje taki problem, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu. Z góry należy użyć odpowiedniego kremu na dzień. Następnie nałóż podkład, który przygotuje skórę do odcienia. Niektórzy artyści makijażu zalecają stosowanie lekkiego kruchego proszku przed produktem podkładowym. Pomoże zamaskować pory i usunąć nadmiar tłuszczu. Barwnik będzie wówczas leżał płasko.

Recenzje

Według kosmetologów i użytkowników, marki aptek mają najlepsze właściwości dla problematycznej skóry. Ocena na czele Clinique, Avene i Bioderma. Najlepszy krem ​​do maskowania niedoskonałości można wybrać spośród zwykłych marek dekoracyjnych: Missha, Lancome, La roche-posay. Użytkownicy zauważają, że środki budżetowe z Garnier i „Belita".

Najważniejsze przy wyborze środka jest prawidłowe wybranie go zgodnie z rodzajem osłony skóry. Jeśli masz problemy, nie trać ich z oczu, ale najlepiej skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem. W końcu o wiele lepiej jest pozbyć się wad niż zamaskować je różnymi środkami każdego dnia.

Blogerka piękności mówi o podkładach do skóry tłustej i problematycznej.

Zostaw Swój Komentarz