Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Depilacja nici

Współczesna kosmetologia oferuje kilka opcji usuwania włosów z różnych części ciała. Prawie każda kobieta doświadczyła golenia, usuwania włosów i różnych metod usuwania włosów. Ostatnio metoda usuwania włosów za pomocą nici stała się bardzo popularna. Ta technika jest znana od dawna, jednak stała się popularna dopiero teraz. Wiele dziewcząt, ucząc się tej unikalnej techniki, może na zawsze porzucić inne metody usuwania nadmiaru włosów.

Funkcje procedury

Usuwanie włosów za pomocą nici jedwabnej nazywa się handlem. Historia tej metody rozpoczyna się w Azji, gdzie w ten sposób mężczyźni i kobiety pozbyli się nadmiaru roślinności na ciele. Jedwabna nić służy do depilacji dowolnej części ciała, ale częściej na twarzy. Uważa się, że jest to najbardziej delikatna i bezbolesna opcja, a jej działanie utrzymuje się przez kilka tygodni.

Filamentowe usuwanie włosów służy do regulacji kształtu brwi i pozbycia się włosów na nogach. Jedwabna nić jest w stanie poradzić sobie nawet z grubymi włosami, co czyni tę metodę depilacji szczególnie istotną.

Gwintowanie jest uważane za procedurę salonową, ponieważ tylko prawdziwy profesjonalista może opanować tę technikę i zastosować ją do klientów. Ale wielu rzemieślników może samodzielnie nauczyć się tej prostej nauki, aby przeprowadzić procedurę w domu. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także pozwoli dziewczynie nauczyć się czegoś nowego.

Sam proces składa się z trzech punktów:

 • Przygotowanie obszary skóry;
 • Skręcanie wątki
 • Wyzwolenie z włosów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest dość proste, ale tak nie jest. Nieprawidłowy splot nici i niewłaściwy kąt mogą zepsuć proces usuwania włosów.

W salonach kosmetycznych usługa „elektroliza żarnika wolframowego", w którym stosuje się dwa rodzaje nici: o średnicy 0,8 i 0,1 milimetra. W zależności od grubości włosów mistrz wybiera pożądaną nić, która jest używana do elektrolizy. Ta metoda jest bardziej skuteczna i bezbolesna w porównaniu z handlem domowym.

Elektroliza za pomocą filamentu wolframowego może przyczynić się do tego, że po kilku miesiącach włosy na nogach, rękach i pachach przestaną rosnąć. Dlatego wiele dziewcząt stosuje tę metodę. Ponadto to urządzenie w rękach mistrza pozwoli zaoszczędzić czas na niezależne usuwanie włosów.

Lampy

W celu przeprowadzenia handlu, musisz przygotować mocną nić, duże lustro, środek czyszczący, krem ​​dla dzieci, talk lub proszek talku oraz maść do spowolnienia wzrostu włosów. Aby nie zranić palców podczas zabiegu, musisz zdobyć specjalne urządzenia do mocowania nici, które można kupić w sklepie kosmetycznym. Pod koniec zabiegu będziesz potrzebować lodu lub zimnego kompresu, który zmniejszy zaczerwienienie i obrzęk.

Jak korzystać z domu?

Usuwanie włosów w domu własnymi rękami nie jest trudne, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami. Cały proces nie zajmie dużo czasu, jeśli starannie się do tego przygotujesz.

Technika usuwania włosów:

 1. Najpierw musisz wyczyścić obszary skóry z potu i tłuszczu. Aby to zrobić, odpowiedni jest słaby roztwór alkoholu, który pomoże zdezynfekować obszary skóry.
 2. Skóra musi być na parzeaby usunięcie włosów nie było tak bolesne. Aby to zrobić, najlepiej wziąć gorącą kąpiel lub zastosować gorący kompres na 10 minut. Po pewnym czasie skórę suszy się serwetką i posypuje proszkiem.
 3. Teraz musisz zrobić wątek. Jego końce należy związać, a następnie nałożyć wszystkie palce obu rąk z wyjątkiem kciuków. Należy to zrobić, aby powstała pętla, którą należy kilkakrotnie skręcić.
 4. Kciuk i palec wskazujący musisz popchnąć obie pętle, aby były asymetryczne.
 5. Obie pętle tworzą liczbę 8. Musi być nałożony na miejsce, w którym włosy zostaną usunięte, aby miejsce skręcania było pod włosami w kierunku ich wzrostu. Duża pętla powinna znajdować się na włosach.
 6. Miejsce skręcania jest przedłużone pod włosami i szybko rozsuń palce w dolnej pętli. Miejsce skręcania złapie pożądane włosy i wyciągnie je.
 7. W ten sposób usuwane są wszystkie niepotrzebne włosy.
 8. Po zakończeniu procedury w miejscu usunięcia najlepszy jest zimny ręcznik. Pomoże to zmniejszyć zaczerwienienie i złagodzi lekki obrzęk.

Zaleca się, aby nauczyć się jeździć.przystosować się, aby złapać odpowiednie włosy. Na pierwszy rzut oka jest to prawie niemożliwe, więc musisz „wypełnić rękę”. Dopiero po nauczeniu się usuwania nadmiaru włosów z idealną dokładnością możesz przełączyć się na brwi i anteny.

Dla tej metody depilacji ważne jest wybranie określonego wątku. Na przykład w sklepach kosmetycznych sprzedawane są specjalne nici, które są przeznaczone do tej procedury. Jeśli nie było to pod ręką, możesz użyć zwykłej mocnej nici wykonanej z naturalnej bawełny.

Jak się uczyć?

Na pierwszy rzut oka handel wydaje się skomplikowaną i niezrozumiałą metodą, ale przy ostrożnym podejściu możesz zweryfikować coś przeciwnego. Aby nauczyć się samodzielnie usuwać włosy nitką, potrzebujesz zapału i cierpliwości, bez których nie możesz się niczego nauczyć.

Aby zminimalizować prawdopodobieństwo awarii, musisz wybrać odpowiednią długość i grubość nici. Powinien być wystarczająco krótki i niezbyt cienki, aby ułatwić zarządzanie. Możliwe jest przedłużenie nici już po pełnym rozwinięciu techniki.

Oświetlenie w pomieszczeniu powinno być jasne, aby widoczne obszary skóry wymagały depilacji. Z zastrzeżeniem tych zasad nauka uczenia się może odbyć się w krótkim czasie.

Jak przekręcić?

Największym problemem w procedurze handlu jest skręcenie nici. Aby to złożyć, wiele dziewcząt wymaga dużo czasu i energii i nie wszystkie z nich odnoszą sukces. Nic nie jest skomplikowane w skręcaniu nici, najważniejsze jest to, aby była wystarczająco mocna i miała małą długość.

Nić powinna mieć kształt ósemki, która jest kilkakrotnie skręcona w środku. Jest to konieczne, aby utworzyć pętlę, która następnie podnosi pożądane włosy i usuwa je.

Jak trzymać?

Istnieje specjalna instrukcja, jak trzymać nitkę podczas usuwania włosów.. Ta metoda obejmuje obie ręce, kciuk i palec wskazujący, które trzymają pętlę. Niektórzy mistrzowie radzą trzymać górną pętlę w pięści.

Ręce powinny być suche, aby nić nie wyślizgnęła się podczas sesji. Podczas usuwania włosów zaangażowany jest tylko kciuk i palec wskazujący, które muszą być ostro rozłożone podczas chwytania włosów.

Jak depilować?

Przed procedurą usuwania anten nad korekcją wargi lub brwi musisz przygotować nić o długości 35-45 centymetrów. Jego końce należy połączyć i wykonać węzeł. Następnie musisz rozciągnąć nić obiema rękami i skręcić, aby na środku było 5-6 skrętów. Najważniejsze jest to, że podczas procesu usuwania włosów jedna pętla powinna być nieco większa od drugiej - łatwiej będzie wyciągnąć włosy.

Aby wszystko działało idealnie, procedura jest przeprowadzana przed dużym lustrem w ciągu dnia. Włosy przylegają do nitki, dociskając ją dobrze do skóry. Skręcona część powinna znajdować się nad włosami, a pod nim powinna znajdować się mała pętla. Dolne oczko pociąga się ostrym ruchem, tak że miejsce skręcania podnosi włosy i szybko je rozrywa.

Ważne jest, aby dzięki tej metodzie mieszki włosowe były również usuwane, co pozwala na wykonywanie procedury raz w miesiącu, ponieważ włosy rosną powoli.

Brwi są regulowane od grzbietu nosa, a dopiero potem układają się na powiece. Anteny są usuwane zaczynając od krawędzi, powoli przesuwając się do obszaru nad wargą.

Nauka samodzielnego depilacji twarzy jedwabną nicią jest całkowicie możliwa samodzielnie. Ale nie należy mieć nadziei, że wszystko się ułoży po raz pierwszy. Kilka prób - i rozwój technologii zostanie zakończony.

Konsekwencje

Trading - Jest to dość bolesna procedura, ale wykonując ją regularnie, możesz nauczyć się nie zauważać bólu. Po usunięciu włosów miejsce depilacji zmieni kolor na czerwony i nieco puchnie, ale można tego uniknąć, nakładając lód lub zimny ręcznik. Podrywanie brwi i anten za pomocą pincety jest tą samą bolesną procedurą, co handel, ale czasami wymaga więcej czasu i staranności.

Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, po wymianie musisz przestrzegać kilku zaleceń:

 • Nie stosować na miejsce usuwania włosów podkład lub proszek na jeden dzień.
 • Umyć najlepiej zimną wodąaby zmniejszyć obrzęk i ukoić skórę.
 • Nie może być narażony w ciągu 24 godzin depilowana skóra narażona na działanie promieni ultrafioletowych.
 • Przez kilka dni po zabiegu nie można opalać się w wannie lub saunie, niepożądane jest również opalanie się.
 • Aby uniknąć wrastania włosów, po 5-7 dniach musisz masować skórę peelingiem.

Przeciwwskazania

Próbowanie nie jest odpowiednie dla wszystkich ludzi, dlatego przed rozpoczęciem usuwania włosów musisz upewnić się, że ta metoda nie jest dla Ciebie przeciwwskazana.

Ludzie, którzy mają opryszczka, nie można przeprowadzić tej procedury, dopóki nie zostanie całkowicie wyleczona. Lepiej nie stosować tej metody na przeziębienia, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

Podczas ciąży eksperci zalecają również odroczenie handlu, aby bolesne odczucia nie zaszkodziły zdrowiu matki i dziecka.

Usuwając włosy nitką, należy unikać miejsca, w którym są brodawczaki, brodawki lub pieprzyki. Jeden niezręczny ruch może uszkodzić nowotwór, co jest niezwykle niebezpieczne.

W przeciwnym razie nie ma przeciwwskazań do usuwania włosów za pomocą nici jedwabnej. Jedyne, co musisz zrobić, to ostrożnie i ostrożnie, aby nie przypadkowo wyciągnąć niewłaściwe włosy. Na przykład regulacja brwi.

Plusy i minusy

Każda metoda depilacji lub depilacji ma swoje zalety i wady. Po ich przestudiowaniu możesz wybrać najbardziej odpowiednią metodę dla klienta. Tryding ma kilka zalet w porównaniu z innymi metodami usuwania włosów, co zwiększa jego popularność.

Plusy:

 • Idealna precyzja - usuwanie włosów z włókien może wychwycić nawet krótkie włosy i je wyciągnąć. Pozwala to usunąć wszystkie niepotrzebne włosy, dzięki czemu skóra jest idealnie gładka.
 • Wysoka prędkość - technika pozwala na jednoczesne usunięcie wielu włosów, aby przyspieszyć proces usuwania włosów.
 • Długi wynik - ze względu na fakt, że nitka wyciąga włosy wraz z cebulką, ich wzrost spowalnia. W ten sposób możesz zapomnieć o goleniu i skubaniu przez 2-4 tygodnie.
 • Bezpieczeństwo - Do handlu wykorzystywany jest jednorazowy wątek, więc nie ma ryzyka zarażenia się jakąkolwiek infekcją.
 • Brak wrastających włosów - nić pozwala ostrożnie usunąć włosy wraz z mieszkiem włosowym, co pomaga uniknąć wrastania włosów.

Wady:

 • Bolesność - Pierwsze procedury mogą wydawać się bolesne, ale ból ten można znieść.
 • Trudność - początkujący mogą zepsuć kształt brwi, jeśli wybiorą nić nieprawidłowo lub jeśli wykonają procedurę zbyt delikatnie.
 • Wrastające - nieprawidłowa operacja może prowadzić do wrastania włosów, a to jest obarczone stanem zapalnym.

Recenzje

Usuwanie włosów za pomocą jedwabnej nici stało się bardzo popularne nie tylko wśród płci pięknej, ale także wśród mężczyzn. W końcu handel pozwala pozbyć się golenia lub innych metod usuwania włosów przez 2-4 tygodnie. Nawet krótkie włosy, których nie można usunąć pęsetą, można usunąć nitką.

Recenzje na temat handlu są w większości pozytywne. Pomimo pewnego bólu procedura ma wiele zalet, które pozwalają znieść tę niedogodność. Po kilku sesjach uczucie dyskomfortu zniknie, a osoba przyzwyczai się do wykonywanych manipulacji.

Ci, którzy samodzielnie opanowali tę technikę, zauważają jej łatwość i szybkość. Ponadto są zadowoleni z wydajności domowej procedury. Po depilacji nie występuje podrażnienie skóry po goleniu i brak włosia. Jest wystarczająco długi, aby usunąć włosy nitką niezależnie od nóg, ramion i okolic bikini, ale możesz zrobić piękny kształt brwi lub usunąć anteny w ciągu kilku minut.

W następnym filmie obejrzyj mistrzowską klasę drogiej procedury salonowej - handel.

Obejrzyj wideo: NITKOWANIE BRWI: fakty, mity, poradnik (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz