Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Podrażnienie i inne skutki woskowania

Przez cały czas jednym z najważniejszych warunków kobiecego piękna była miękka i gładka skóra przypominająca brzoskwiniowy. Jednak ludzkie ciało nie jest takie z natury. Istnieje wiele obszarów pokrytych niepotrzebnymi włosami: wgłębienia pachowe, twarz, okolice bikini, ręce i nogi. Specjaliści z branży kosmetycznej wymyślili mnóstwo sposobów na pozbycie się tego obciążenia. Być może najczęstszym z nich jest depilacja woskiem.

Najbardziej nieprzyjemne konsekwencje

Należy wyjaśnić, że istnieją 2 pojęcia, które oznaczają pozbycie się niepotrzebnych włosów na ciele i twarzy - usuwanie i depilacja włosów. Różnica polega na tym, jaki wpływ ma ta lub inna procedura na włosy. Depilacja polega na usunięciu włosów wraz z mieszkiem włosowym, depilacji - pozbyciu się części włosów widocznej na powierzchni.

Woskowanie (lub woskowanie) ma zarówno oczywiste zalety, jak i wady. Dziś dowiesz się, jakie negatywne konsekwencje mogą wystąpić, jak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia i jak dbać o skórę, jeśli nadal występują.

Każda osoba jest indywidualna. To, co doszło do jednego, może zaszkodzić drugiemu. Dziewczyny, po obejrzeniu wystarczającej liczby reklam, w których piękności z idealnie gładką skórą afiszują, spieszą się do salonu piękności lub sklepu kosmetycznego, nie podejrzewając, że niewłaściwie wykonana procedura woskowania może negatywnie wpłynąć na stan skóry. Mogą wystąpić następujące problemy:

 • Z powodu braku doświadczenia z gorącym woskiem to może się poparzyć. Jeśli zdecydujesz się wykonać procedurę samodzielnie, wybierz ciepły lub zimny wosk.
 • Jeśli twoje naczynia znajdują się blisko skóry, z powodu szorstkiego działania mechanicznego, można zdobyć siniaki. W takim przypadku lepiej odmówić woskowania i wypić lek zwężający naczynia krwionośne.
 • Najczęstszy problem - podrażnienie w postaci zaczerwienienia, wysypki, swędzenia i łuszczenia się skóry. W takim przypadku musisz wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji i wyeliminować te problemy.
 • Wrastające włosy może również pojawić się po woskowaniu. Aby uniknąć ich pojawienia się, warto ostrożnie przygotować obszary przetwarzania przez szorowanie.

Często zadawane pytania

Wiele kobiet jest zainteresowanych odpowiedziami na niektóre pytania związane z woskowanie.

Ile włosów nie rośnie?

Z reguły efekt utrzymuje się przez 2 tygodnie. To stwierdzenie dotyczy każdego rodzaju wosku.

Po co dorastać?

Przyczyn tego uciążliwości może być kilka: zbyt gruby naskórek, fluktuacje hormonalne w ciele (dlatego zaleca się przeprowadzanie zabiegu w środku cyklu miesiączkowego), uraz i bliznowacenie kanału włosów, częste golenie złą, nieostrą brzytwą i noszenie ubrań wykonanych z tkanin syntetycznych.

Dlaczego jest zarost?

Może istnieć jedna z 2 opcji: albo twoje włosy są nadal bardzo małe i po prostu nie przylgnęły do ​​wosku, więc nie możesz ich usunąć, lub rosną bardzo szybko. Jedynym wyjściem może być ich golenie.

Jak szybko mogę iść do solarium?

Aby uniknąć niepotrzebnego przebarwienia, nie zaleca się opalania na 2 dni przed depilacją i w ciągu 2 dni po niej.

Dlaczego pojawił się trądzik?

Pojawienie się tego problemu może wynikać z następujących przyczyn: zwiększona wrażliwość i suchość skóry, nieprzestrzeganie zasad higieny i infekcja; zbyt agresywny zabieg i uraz naskórka, zapalenie mieszków włosowych wrastających włosów, alergia na produkty pszczele, stosowanie zbyt gęstej śmietany po depilacji, słaba odporność.

Przeciwwskazania

Każda procedura ma przeciwwskazania, woskowanie nie jest wyjątkiem. Zachowaj ostrożność podczas przeprowadzania, jeśli:

 • W „interesującej” pozycji. Nie zapominaj, że depilacja woskiem jest dość bolesną procedurą. Jeśli to możliwe, lepiej wybrać inną metodę usuwania niechcianych włosów. W przeciwnym razie ból może wywołać skurcz macicy, a nawet poronienie.
 • Dym Palenie osłabia naczynia krwionośne, a ich ściany są cienkie i podatne na zranienia. To samo dotyczy osób z trądzikiem różowatym. Konsekwencjami mogą być siniaki pojawiające się z powodu pękania naczyń włosowatych.
 • Podejmij antybiotykoterapię leki rozrzedzające krew lub hormony.
 • Ostatnio robiłam peeling stosując agresywne składniki: salicylowy lub alfa-hydroksykwasy.
 • Pił alkohol lub pili kawę przed zabiegiem.

Jest to lista ograniczeń, na podstawie których woskowanie jest niepożądane, ale nadal możliwe. Ale są pewne przypadki, gdy jest to bezwzględnie przeciwwskazane:

 • AIDS, cukrzyca, toczeń, onkologia;
 • świeża opalenizna (codzienna recepta);
 • przyjmowanie leku „Accutane”, terapia przeciwtrądzikowa;
 • ciąża w ostatnim trymestrze ciąży.

Cechy procedury w różnych częściach ciała

Każda procedura ma swoją własną charakterystykę i należy to wziąć pod uwagę.

Na twarzy

Wstępnie wyszoruj twarz, usuń zrogowaciałą warstwę skóry. Delikatnie nałóż wosk lub przyklej pasek woskowy, aby usunąć anteny lub włosy na brodzie. Ostrym ruchem przeciw wzrostowi włosów oderwij go od skóry. Delikatnie usuń resztki produktu, nasmaruj leczony obszar lekkim środkiem nawilżającym.

W ramionach

Osobliwością wzrostu włosów w tym obszarze nie jest wzdłuż kończyny, ale na zewnątrz, prostopadle. Ten, kto pierwszy woskuje ręce, może się trochę pomylić. Nałóż wosk na dłonie w kierunku wzrostu i usuń - przeciw.

Na stopach

Tutaj włosy rosną lekko w spiralę, o czym powinien pamiętać zarówno doświadczony mistrz, jak i nowicjusz. Dlatego sensowne jest nakładanie i usuwanie wosku lekko po przekątnej. Podobnie jak w przypadku depilacji rąk, aplikacja jest wykonywana, usuwanie - przeciw wzrostowi włosów.

W okolicy bikini

Najbardziej wrażliwy i bolesny obszar. Procedurę przeprowadza się za pomocą gorącego wosku, małych pociągnięć i szarpnięć. Czasami wymagane jest dodatkowe przetwarzanie za pomocą pincety.

Rekomendacje

Aby osiągnąć lepsze wyniki, należy wziąć pod uwagę pewne przydatne wskazówki.

Pielęgnacja skóry po depilacji

W dniu woskowania nie zaleca się nakładania kosmetyków na obszar, który zostanie poddany depilacji. Wyjątkiem może być wyłącznie dezodorant pod pachami. Wskazane jest noszenie ubrań i bielizny z naturalnych „oddychających” materiałów.

Dwa dni po zabiegu nałóż krem ​​nawilżający, olej lub „Panthenol” - aby ukoić podrażnioną skórę. Rób to przez kilka dni.

Po 4-5 dniach należy leczyć skórę peelingiem. Konieczne jest powtarzanie tego 2 razy w tygodniu, aby uniknąć pojawienia się wrastających włosów. Po szorowaniu użyj specjalnego narzędzia do spowolnienia wzrostu włosów.

Czego nie można zrobić później?

W ciągu dnia nie zaleca się stosowania talku w proszku lub dezodorantu, a także produktów o zapachu perfum (perfumy, mydła i płyny zapachowe), produktów do opalania i kosmetyków dekoracyjnych (podczas zabiegów na twarzach). Surowo zabrania się odwiedzania plaży, solarium, łaźni, sauny, łaźni tureckiej, mycia w gorącej kąpieli.

Jak uspokoić podrażnienie?

Jeśli nie jesteś w stanie zapobiec podrażnieniu i uszkodzeniu skóry, nie rozpaczaj. Można i należy z nimi walczyć. Do tych celów istnieją zarówno leki, jak i środki ludowe:

 • Leczyć dotknięty obszar Solcoseryl, Miramistin lub Actovegin.
 • Przejdą krosty i pryszczenamaszczony mieszaniną 2 kropli olejku eukaliptusowego i 3 kropli olejku z drzewa herbacianego.
 • Czerwone kropki można usunąćdołączając do nich wycięty liść rośliny aloesu.
 • Burn blistry zniknąsmarowane gliceryną lub olejem roślinnym. Pantenol to świetna pomoc.
 • Dbaj o dotkniętą skórę Możesz również użyć wywarów z ziół leczniczych (rumianek, nagietek, glistnik). Zwilż czystą gazę lub bandaż i nałóż w odpowiednie miejsca.

Recenzje

Woskowanie stało się dość popularne wśród uczciwej połowy ludzkości. Jednak nie wszystkie kobiety uzyskują niezbędny efekt, nie wszyscy są zadowoleni z jakości procedury. Oto plusy wspomniane przez tych, którzy lubili woskowanie:

 • Gładsza i delikatniejsza skóraniż po użyciu brzytwy.
 • Więcej procedur woskowania, im cieńsze stają się nowo rosnące włosy, ich liczba maleje.
 • Optymalna równowaga cena i jakość.
 • Woskowanie jest łatwe do zrobienia niezależnie, w domu.

Wady tej procedury:

 • Bolesność
 • Nie wyklucza się wzrostu włosów i stanów zapalnych mieszków włosowych.
 • Mogą pojawić się przebarwienia, mogą pojawić się czerwone kropki, siniaki, pryszcze i mikrourazy.

Po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi niuansami woskowania, z jego pozytywnymi i negatywnymi stronami, będziesz mógł zdecydować, czy powinieneś wykonać tę procedurę, czy nie.

Nie zapominaj, że kompetentny specjalista i przestrzeganie wszystkich zasad pielęgnacji skóry pomoże zminimalizować potencjalne ryzyko.

Woskowanie w domu - obejrzyj wideo.

Obejrzyj wideo: Jak wykonać depilację by uniknąć "truskawkowych nóg"? Dzień Dobry TVN (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz