Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Golenie w okolicach bikini

Wiele dziewcząt jest zainteresowanych pytaniem, jak prawidłowo golić się w intymnej okolicy. Ta procedura jest delikatna, więc każda dziewczyna powinna zapoznać się ze wszystkimi cechami tego wydarzenia. Myśląc o sposobie wyeliminowania nadmiernej roślinności, należy zacząć nie tylko od elementu estetycznego. Należy wziąć pod uwagę komfort, praktyczność golenia. Jeśli włosy na nogach zostaną usunięte bez problemów, obszar intymny może powodować wiele trudności. Z tego powodu powinieneś przeanalizować ten temat tak szczegółowo, jak to możliwe.

Funkcje

Wiele kobiet lubi golenie w intymnych miejscach, chociaż współczesny świat kosmetologii oferuje wiele sposobów na wyeliminowanie włosów w tym obszarze. Podobne kobiece procedury wyróżniają się minimalnymi kosztami czasu z trwałym efektem. Jednak prawie każda kobieta woli golić strefę bikini w domu.

Jak golić dziewczyny?

Każda dziewczyna powinna wiedzieć, jak ogolić intymny obszar, aby procedura ta przebiegała bez nieprzyjemnych konsekwencji. Aby prawidłowo usunąć włosy, musisz przestrzegać kilku zasad.

Powinieneś zdecydować, jak chcesz zobaczyć swoje łono. Musisz wybrać opcję, która pomoże ci podkreślić swoją kobiecość i seksualność. Istnieje kilka opcji fryzur:

 • Możesz całkowicie usunąć całą roślinność. Jeśli całkowicie ogolisz intymny obszar, twoje zdrowie nie zostanie uszkodzone. Odpowiedzialnie podchodź do procesu, aby nie skaleczyć skóry.
 • Za pomocą szablonu. Możesz umieścić szablon o dowolnym kształcie w okolicy łonowej. Następnie musisz usunąć całą roślinność w pobliżu szablonu, pozostawiając włosy o niezbędnym kształcie w intymnym obszarze. Takie akcesoria można kupić w wielu sklepach sprzedających produkty dla dorosłych. Możesz dokonać zakupu online.
 • Możesz zrobić pasek. Jest to linia włosów, która zaczyna się w wargach sromowych i rozciąga się na pępek. Jeśli chcesz, możesz uczynić tę linię grubą lub cienką, w zależności od rodzaju roślinności.

Przewodnik:

 • Przed pójściem pod prysznic musisz obciąć włosy nożyczkami. Pozostaw roślinność o długości 6 mm. Możesz użyć maszynki do golenia z żelem lub maszyny z dużą liczbą ostrzy.
 • Aby obciąć włosy z maksymalnym efektem, należy wziąć mały pasmo włosów i odciąć je. Nie próbuj tworzyć równej fryzury, wystarczy pozostawić krótką długość.
 • Jeśli boisz się używać nożyczek, możesz użyć trymera elektrycznego, który nie ma typu obrotowego ostrza. Urządzenia, w których obracają się ostrza, mogą zranić skórę.
 • Będziesz musiał wziąć prysznic, aby zmoczyć roślinność w intymnej okolicy. Przed zabiegiem możesz leżeć w łazience. Jeśli mieszki zostaną zmiękczone, roślinność zostanie usunięta za pierwszym razem. Jeśli planujesz oczyścić okolice bikini, należy to zrobić przed goleniem, aby skóra nie była podrażniona.
 • Jeśli w pobliżu nie ma prysznica, możesz użyć wilgotnego ręcznika, umieszczając go w intymnym obszarze na 10 minut. Otrzymasz podobny efekt.
 • Teraz musisz wyeliminować martwe komórki. Skórę należy oczyścić nie tylko przed zabiegiem, ale także po nim. Za pomocą peelingu usuniesz nadmiar zrogowaciałych komórek, dzięki czemu proces golenia będzie płynny i przyjemny. Użyj twardej ściereczki lub specjalnej gąbki do okolic bikini.
 • Teraz musisz zmoczyć intymny obszar. Używaj tylko ciepłej wody. Po wykonaniu tego kroku możesz zacząć stosować specjalne produkty do golenia. Ten przedmiot jest uważany za bardzo ważny. Nie gol się bez użycia smaru.
 • Kupuj tylko specjalne kremy do tego obszaru, w których nie ma dodatków aromatycznych. Jeśli podejrzewasz, że masz wrażliwą skórę, przetestuj jej niewielką część przed nałożeniem. Aby zobaczyć cały proces golenia, używaj tylko przezroczystych żeli, z których nie ma piany.
 • Teraz możesz wziąć brzytwę, lekko ją zwilżając. Po zabiegu należy go umyć i wytrzeć do sucha. Możesz się golić tylko powolnymi ruchami, kierując się ściśle na porost włosów. Ramię powinno znajdować się nieco nad łonem, aby rozciągnąć skórę w tym obszarze.
 • Nie wywieraj nacisku na skórę. Konieczne jest upewnienie się, że ruchy maszyny były tak małe, jak to możliwe, ponieważ każde działanie usuwa również powierzchnię nabłonka.
 • Jeśli masz kręcone włosy i nie masz czasu na golenie, możesz użyć elektrycznej maszynki do golenia. Pomoże jeszcze bardziej przyciąć włosy, a maszyna będzie potrzebna tylko do niewielkiej korekty wyniku.
7 zdjęć

Golenie między biodrami wygląda następująco:

 • Musisz zgiąć w talii i podnieść jedną nogę. Najlepiej zacząć od lewej stopy, jeśli jesteś praworęczny i odwrotnie. Podczas przechylania możesz zobaczyć potrzebną strefę. Jeśli czujesz się komfortowo, połóż uniesioną nogę na boku wanny lub umywalki, aby ułatwić proces.
 • Nie zapominaj, że ten obszar jest również obrany.
 • Gdy skóra stanie się mokra, zacznij nakładać żel do golenia. Upewnij się, że produkt nie spadnie na obszar między wargami. Jeśli uważasz, że żel zmył się wodą, ponownie go zastosuj.
 • Golenie odbywa się za pomocą ruchów poziomych, które są wykonywane z zewnątrz w. Za pomocą maszyny nie trzeba mocno naciskać na skórę. Aby napiąć skórę, możesz otworzyć nogi. Korzystając z tej samej techniki, druga strona warg sromowych jest ogolona.

Czy dziewczyna może się ogolić w wieku 12 lat?

Dziś dziewczęta chcą stać się dorosłymi bardzo wcześnie. Zaczynają używać kosmetyków wcześnie i ubierają się jak dorośli. Niektóre dzieci zaczynają usuwać włosy we wczesnym wieku. Wielu specjalistów pracujących w salonach kosmetycznych informuje, że często przynoszą dzieci w wieku 10-12 lat, aby usunąć nadmiar włosów ze skóry. Z reguły dziewczęta stosują taką procedurę, której włosy są grube i ciemne z pigmentem.

Wiele dziewcząt decyduje się na golenie strefy bikini. Informują, że odczuwają dyskomfort z powodu nadmiernej roślinności na ciele, a także cierpią z powodu kpin ze strony przyjaciół.

Eksperci nie zalecają rozpoczynania golenia w intymnym obszarze tak wcześnie, ponieważ w większości przypadków zmiany w strukturze włosów są zauważalne tylko dla ich właściciela. Pamiętaj, że golenie wpływa na mieszki włosowe. Prowadzi to do obowiązkowych procedur powtarzania.

Jeśli ciało dziewczynki zaczęło się odbudowywać już w wieku 12 lat, nie chwytaj natychmiast brzytwy. Z reguły w tym wieku wiele dziewcząt nadal chodzi z delikatnym puchem w intymnej okolicy. Ale niektóre śniady i ciemnowłose piękności, nawet w tym wieku, mogą cierpieć z powodu aktywnego wzrostu twardych i ciemnych włosów.

Gdy zaczyna się miesiączka, pęcherzyki zachowują swój jasny kolor, więc nie musisz uciekać się do golenia w wieku 12 lat. Jeśli okresy w tym wieku są już stabilne, decyzję o wyeliminowaniu włosów należy podjąć na podstawie struktury i uczucia dyskomfortu. Dziewczyny, które uprawiają gimnastykę i tańczą, po wyeliminowaniu nadmiernej roślinności zyskują dodatkową pewność siebie.

Eksperci uważają, że wiek czternastu lat jest uważany za wiek optymalny dla pierwszej procedury. W tym okresie dziewczyna zaczyna zamieniać się w dziewczynę, obserwuje się zmianę zainteresowania. Ona już chce polubić płeć przeciwną. Niektóre dziewczyny zaczynają używać makijażu i same decydują się na golenie okolic bikini.

W tym okresie włosy zaczynają grubsze i stają się zauważalne. Młode piękności są już niewygodne w strojach kąpielowych i szortach, a to sugeruje, że powinieneś zacząć dbać o siebie w intymnej okolicy.

Nie mieć zarostu

Wiele dziewcząt zna sytuację, gdy włosie odrasta następnego dnia po goleniu. Jeśli nie chcesz często golić swojego łonu, zwróć uwagę na paski woskowe, a także laserowe usuwanie włosów. Ta procedura pozwala pozbyć się roślinności na długi czas. Podczas używania maszynki do golenia częste golenie staje się nieuniknione.

Pamiętaj, że między procedurami należy wstrzymać na kilka dni.

Jak wybrać maszynę?

Aby mieć pewność, że okolice bikini są idealne, a golenie wygodne, musisz wybrać dobrą maszynę. Każda dziewczyna zna nowoczesne akcesoria do golenia dla kobiet. Posiadają specjalny pasek nawilżający, który przyczynia się do wygodnego i łatwego golenia. Możesz kupić maszynę jednorazowego użytku lub wielokrotnego użytku.

Szczerze mówiąc, te maszynki do golenia są tworzone tylko dla nóg. Różnica jest fundamentalna: dla delikatnej strefy, która obejmuje intymne, takie maszyny będą nieskuteczne.

Aby uzyskać maksymalny efekt, możesz używać maszyn dla mężczyzn. Mają ostre ostrze, co upraszcza procedurę. Maszynki do golenia dla mężczyzn mają na celu wyeliminowanie nadmiernej roślinności w trudno dostępnych miejscach, co wskazuje na gwarantowany pozytywny wynik.

Podrażnienie okolicy intymnej

Wiele dziewcząt, które uciekają się do procesu golenia w intymnej okolicy, obawia się, jak radzić sobie z silnym podrażnieniem. Strefa bikini jest jednym z obszarów najbardziej podatnych na podrażnienia ze względu na zwiększoną wrażliwość. Czynnik ten opiera się na tym, że istnieje bardzo cienki i delikatny rodzaj nabłonka, który jest podatny na podrażnienia.

Z reguły zapalenie i trądzik występują natychmiast po depilacji i nie znikają przez kilka dni. Skóra zaczyna zaczerwienić się, a dziewczynki odczuwają silne swędzenie i dyskomfort. Powinieneś wiedzieć, jakie leczenie będzie skuteczne przeciwko temu objawowi, i zrozumieć, jak zapobiec pojawieniu się podrażnienia.

Dlaczego się pojawia?

Zapalenie i wysypka może wystąpić z kilku powodów:

 • Zbyt częste używanie maszynki do golenia;
 • zaniedbanie smarów do golenia;
 • niewłaściwa pielęgnacja skóry po usunięciu roślinności;
 • wrażliwa skóra.

Wszystko to prowadzi do tego, że na skórze zaczynają pojawiać się wysypki. Cały obszar intymny swędzi, co powoduje bardzo silny dyskomfort.

Jak zdjąć?

Jeśli obawiasz się silnego swędzenia z zaczerwienieniem, możesz namaścić skórę. proste rozwiązanie z rumianku. Waciki zwilża się roztworem i nakłada na skórę przez 3-5 minut. Procedurę powtarza się kilka razy dziennie i pozwala usunąć zaczerwienienie wieczorem.

Niektóre dziewczyny decydują się na użycie po goleniuguzy dla dzieci (zamiast specjalnych żeli). Wykonują świetną robotę z irytacją.

Kiedy problem wegetacji zniknie, rozwiąż problem z bielizna. Wybierz majtki wykonane z naturalnego materiału. Nie eksperymentuj ze stylami. Wrażliwy nabłonek może reagować negatywnie na kontakt z materiałami syntetycznymi.

Jeśli mówimy o narkotykach, istnieje doskonały lek o nazwie Pantenol To narzędzie szybko eliminuje podrażnienia i swędzenie w wrażliwych obszarach ciała.

Jeśli zauważysz trądzik, Chlorheksydyna zapewni niezbędną pielęgnację obolałej skóry. Rozwiązanie nakłada się na wacik, który nakłada się na obszar problemowy. Wiele dziewcząt decyduje się leczyć skórę tym konkretnym lekiem, ponieważ nie ma zapachu.

Jeśli masz wrażliwą skórę i po goleniu odczuwasz silne podrażnienie, to bardzo pomoże. olejek z drzewa herbacianego. To stara i sprawdzona metoda, która pomoże ci zdobyć zaufanie do siebie.

Jeśli podczas golenia przeszkadza silne swędzenie i podrażnienie, odrzuć tę metodę usuwania włosów. Spróbuj kremy do depilacji. Depilatory przeznaczone do wrażliwego nabłonka nadają się do pierwszego użycia.

Jest wiele oznacza wyeliminowanie włosów bez podrażnień. Musisz tylko wybrać opcję odpowiednią dla twojego typu skóry. Nie bój się eksperymentować i cieszyć się najnowszymi produktami oferowanymi przez rynek kosmetyczny. Jeśli napotkasz podrażnienie, te wskazówki pomogą ci szybko się go pozbyć.

Jak tego uniknąć?

Aby zapobiec stanom zapalnym w okolicy bikini, należy pamiętać o kilku zasadach:

 • Eksperci zalecają zakup elektrycznej maszynki do golenia. Unika podrażnień. Takie urządzenie jest bardzo skuteczne w radzeniu sobie z roślinnością.
 • Jeśli korzystasz z urządzenia, częściej zmieniaj ostrza. Najlepiej jest wymienić po każdej procedurze.
 • Kupuj tylko wysokiej jakości maszyny z wygodnym uchwytem.
 • Po usunięciu włosów puder dla niemowląt należy nałożyć na skórę, którego podstawą jest talk.
 • Spójrz na swoje pranie. Musi być czysty, musi być często zmieniany. Wybierz naturalne materiały, ponieważ to kontakt z tkaniną często powoduje podrażnienia. W niektórych przypadkach podobny problem może być spowodowany reakcją alergiczną. Może wystąpić z powodu kontaktu fizycznego.

Te metody pomogą zapobiec podrażnieniom i sprawią, że golenie stanie się przyjemną procedurą.

Jakie inne szkody są możliwe w wyniku niewłaściwego golenia?

Często dziewczyny nie wiedzą, jakie błędy popełniają podczas usuwania włosów. Niektórzy ludzie wolą zaniedbywać elementarne zasady, mając nadzieję, że kłopoty je ominą. Aby nie spotkać się z negatywnymi konsekwencjami, powinieneś wiedzieć, jak golić włosy w intymnym obszarze:

 • Nie możesz się golić przed wzrostem włosów. Nie każda dziewczyna lubi wynik po goleniu według wzrostu, ponieważ efekt nie jest tak idealny. Dlatego wielu decyduje się golić „pod płaszcz”. W takim przypadku otrzymasz czystą skórę, ale tylko przez krótki okres. Po chwili napotkasz silne podrażnienie.
 • Nie maszynek do golenia kilka razy na jednym obszarze skóry. Z powodu tego działania usuwa się cienką warstwę nabłonka. Pamiętaj: jeśli ostrze nie usuwa wszystkich włosów przy pierwszej próbie, należy je wyrzucić.
 • Nie gol się codziennie. Regularność procedury ustala się indywidualnie. Włosie pojawia się następnego dnia, więc wielu decyduje się na codzienne golenie. Jeśli przyzwyczaiłeś skórę do codziennych zabiegów, nie przerywaj. Po przerwie skóra musi ponownie przyzwyczaić się do takiego harmonogramu. Jeśli nabłonek jest bardzo wrażliwy, gol się rzadziej.
 • Nie używaj mydła. To narzędzie nadaje się tylko do mycia rąk, ale nie do golenia w intymnej okolicy. Mydło pomaga usunąć naturalną ochronę skóry i wysusza ją. Czynniki te prowadzą do stanu zapalnego.
 • W przypadku braku procedury obierania możesz zauważyć, że włosy wrastają w skórę, powodując duże niedogodności.
 • Nie rysuj, nie pocieraj ani nie dotykaj skóry w tym obszarze. Paznokcie mogą zranić skórę, wprowadzić brud, co doprowadzi do stanu zapalnego.

Recenzje

Większość dziewcząt woli używać zwykłej maszynki do golenia, aby usunąć niechcianą roślinność w intymnej okolicy.Sądząc po recenzjach, można zauważyć, że maszynki do golenia nie powodują bólu (w przeciwieństwie do pasków woskowych lub depilatora). Ta procedura nie jest tak droga. Z tego powodu dziewczęta o niskim progu bólu mogą używać tylko maszynki do golenia.

Wiele kobiet mówi o tym, jak radzić sobie z irytacją. Większość używa olejku z drzewa herbacianego. Takie narzędzie wyróżnia się niską ceną i skutecznością. Nawet dla tych, którzy mają bardzo wrażliwą skórę, ta metoda stała się ratująca życie. Chlorheksydyna również wykazała dobre wyniki, pomagając wyeliminować pryszcze w tym obszarze.

Dziewczyny, które ćwiczą golenie w strefie intymnej, zalecają stosowanie tylko drogich maszynek do golenia, aby procedura była jak najbardziej skuteczna. Kupując dobrą maszynę, zaoszczędzisz czas, nie denerwujesz się i unikniesz bólu. Nawet najdroższe paski woskowe nie mogą się równać z goleniem, ponieważ ich działaniu zawsze towarzyszy ból.

Golenie w intymnym miejscu pomaga zdobyć pewność siebie tylko wtedy, gdy przestrzegane są wszystkie zasady. Nie noś syntetycznej bielizny, używaj tępych maszyn i gol „na sucho”. Te dziewczyny, które przestrzegają zasad, pozostawiają tylko pozytywne komentarze. Niezadowolenie z golenia wykazują tylko właściciele bardzo wrażliwej skóry, a także te dziewczyny, które naruszyły technikę usuwania roślinności ze strefy bikini.

Jak golić obszar bikini brzytwą bez podrażnień, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: PODRAŻNIENIA PO GOLENIU I PO DEPILACJI. JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ? JAK ZAPOBIEGAĆ? (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz