Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Golenie brzytwą

Powszechnie uważa się, że golenie za pomocą tak zwanego lęku należy już do przeszłości, ponieważ dziś możemy kupić całkowicie bezpieczną, a także dość ostrą maszynę. Jednak wielu mężczyzn może nie zgodzić się z tą opinią.

Golenie królewskie, czyli tak zwana procedura usuwania włosia za pomocą brzytwy, jest nadal bardzo popularna ze względu na swoją skuteczność.

Funkcje

Funkcja golenia za pomocą tzw. Obawy, czyli ostrzy maszynki wielokrotnego użytkuJa, który przypomina szeroki nóż składany, polega na dokładnym wstępnym przygotowaniu i przestrzeganiu technologii. W rezultacie - idealnie gładka i czysta skóra bez żadnych konsekwencji.

Innym ważnym szczegółem jest to, że golenie za pomocą niebezpiecznego ostrza wymaga wyjątkowo mokrej techniki. Polega na pierwotnym higienicznym przygotowaniu twarzy przed głównym zabiegiem. Idealnie jest to wykonywane natychmiast po wzięciu prysznica.

Twarz powinna być dobrze odparowana gorącą wodą, aby włosy stały się znacznie bardziej miękkie, a otwarte pory nie ograniczały tak bardzo mieszków włosowych, dzięki czemu proces golenia był bardziej komfortowy i skuteczny.

Proste gotowanie na parze i nawilżanie może być o wiele bardziej skuteczne niż stosowanie wszystkich rodzajów żeli. Głównym problemem jest to, że większość producentów żeli do golenia i pianek obiecuje jakość, której nie mogą zagwarantować. Ostatecznie wynik golenia zależy w dużej mierze od przygotowania i jakości ostrzy. Dlatego technologii suchej z reguły towarzyszy nadmierna suchość skóry, pojawienie się różnych podrażnień, stanów zapalnych i wysypek, a także niewielkie skaleczenia.

Kolejna opcja przygotowania na mokro - namocz ręcznik w gorącej wodzie, a następnie owiń nim twarz przez 5-10 minut. Następnie możesz rozpocząć golenie za pomocą maszyny z trzema ostrzami, ale najskuteczniejsze będzie użycie niebezpiecznej maszynki do wielokrotnego użytku.

Znane wielu osobom „niepokój”, gdy jest właściwie obchodzony, jest bardzo imponującym męskim dodatkiem. Ze względu na długość i kształt ostrza wystarczą 1-2 przejścia brzytwy przez skórę, aby całkowicie usunąć z niej włosy. Ponadto wykluczone jest dalsze podrażnienie naskórka, a dodatkowe usuwanie włosów nie jest konieczne.

Do golenia na mokro tylko długa broda jest niebezpiecznym ostrzem. Faktem jest, że długie włosy można wyciągnąć ostrzem, dzięki czemu zabieg może być bardzo bolesny. Ten problem rozwiązano przez wstępne obcięcie brody.

Jak wybrać maszynę?

Oczywiście sama jakość obaw odgrywa przede wszystkim ważną rolę. Dziś można je kupić tylko w wyspecjalizowanych sklepach i punktach sprzedaży, które same w sobie mogą być gwarantem jakości. Jednak rynek ma dość duży wybór ostrzy, w których łatwo można się zgubić.

Niemieccy producenci są niezmiennie bardzo popularni. Firmy takie jak Boker, Dovo i Hubert, a także Robert Klaas są szczególnie znane. Natychmiast warto przygotować się na poważne koszty, ponieważ dobry nóż brzytwy kosztuje znacznie więcej niż konwencjonalna maszyna z wymiennymi ostrzami.

Kupując, zawsze należy dokładnie sprawdzić niebezpieczną maszynę do golenia.

Aby nie stracić pieniędzy z jakością, zwróć uwagę na następujące szczegóły:

 1. Materiał, z którego wykonane jest ostrze. Standard jest uważany za wysokiej jakości stal nierdzewną lub stal węglową. W takim przypadku musisz wybrać komfort podczas golenia i żywotność ostrza. Faktem jest, że stal węglowa zapewnia najskuteczniejsze usuwanie włosów bez uszkadzania naskórka, jednak pogorszy się i stanie się matowa znacznie szybciej niż stal nierdzewna;
 2. Materiał rękojeści. Oczywiście czynnik ten nie odgrywa żadnej roli pod względem skuteczności procedur. Jednak wygodniej jest ogolić twarz, gdy maszyna wygodnie leży w dłoni. Doświadczeni mężczyźni mówią o rękojeści lęku jako ramy. Dziś w sklepach można znaleźć opcje uchwytów wykonanych z tworzywa sztucznego, stali, drewna, a nawet kości słoniowej;
 3. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na forma! Ostrza do golenia najlepszych mężczyzn mają lekko wklęsły kształt, dzięki czemu łatwiej je dopasować do guzków na twarzy. Jeśli brzytwa ma absolutnie równe i proste ostrze, lepiej natychmiast go porzucić!
 4. Daleko od ostatniej roli piętno. Na dobrym i wysokiej jakości produkcie godło producenta zostanie naniesione poprzez grawerowanie bezpośrednio na samym ostrzu. Jeśli znak zostanie nałożony farbą lub ogólnie zostanie umieszczony na uchwycie, oznacza to, że jest niskiej jakości;
 5. Study grubość ostrza. Tyłek, podobnie jak część naziemna, powinien być nie tylko cienki, ale taki sam między sobą;
 6. Powinieneś również zwrócić uwagę budownictwo. Klasyczna niezawodna ostrożność składa się z jednego lub dwóch elementów. Jeśli ostrze składa się w uchwycie, obraca się i jest trzymane u podstawy dzięki dwóm nitom. Obecność jakichkolwiek sprężyn i części mechanicznych jest uważana za zły znak;
 7. Ostrzenie. Przy wyborze ostrza to ustawienie jest najważniejsze dla wydajności golenia. Stopień ostrzenia gwarantuje nie tylko łatwe usuwanie włosów z twarzy, ale także długotrwałe działanie ostrza i możliwość jego ponownego ostrzenia z czasem.

Czego jeszcze będziesz potrzebować?

W przeciwieństwie do standardowego golenia, technologia na mokro z ostrożnością będzie wymagać zakupu dodatkowych akcesoriów. Jedną z najważniejszych, oprócz najniebezpieczniejszej brzytwy, jest pędzel do golenia.

Szczotka jest grubą szczotką z krótkim uchwytem. Jest to konieczne nie tylko do nakładania piany na twarz, ale także do ubijania. Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość i materiał, z którego wykonana jest sama szczotka.

Do tej pory istnieje dość duży wybór wszystkich rodzajów pędzli do golenia. Pędzel może być wykonany z materiałów syntetycznych, które są najprostszą i najtańszą opcją, a także włosia końskiego, szczeciny dzika, wełny borsuka lub wiewiórki.

Powinieneś wybrać na podstawie własnych preferencji, zwracając uwagę na sztywność i siłę pędzla.

Używanie wysokiej jakości pędzla do golenia pozwala pokonać bardzo gruby i gęsty pedobrze W przeciwieństwie do różnych gotowych pianek do golenia, które są sprzedawane w tubach lub puszkach, to narzędzie znacznie lepiej nawilża skórę. Ponadto pianka zatrzymuje ciepło, co jest bardzo ważne przy goleniu na mokro. Podczas nakładania piany zachodzi proces złuszczania martwych komórek skóry, co jest bardzo korzystne dla skóry, a ryzyko podrażnień i skaleczeń jest znacznie zmniejszone.

Dowolny krem ​​zmiękczający może być odpowiedni na bazę, jednak wielu mężczyzn woli bić pianę z najprostszego domowego mydła do twarzy i dłoni. Zasadniczo wystarczy niezawodne golenie na mokro regularna baza mydła bez żadnych dodatkowych komponentów.

Oprócz pędzla do golenia, mydła lub kremu, a także miski do ubijania piany, potrzebujesz gęstej ręcznik waflowy. Należy go namoczyć w gorącej wodzie, ścisnąć, a następnie owinąć twarz przez 5-10 minut bezpośrednio przed zabiegiem. Ta metoda przygotowania skóry twarzy w połączeniu z gęstą pianką uzyskaną za pomocą pędzla gwarantuje najbardziej efektywne i wygodne golenie.

Niektóre wyspecjalizowane sklepy oferują od razu zakup gotowego zestawu, który może obejmować nie tylko wysokiej jakości pędzel do golenia i samo ostrze, ale także mydło do golenia, pas do mielenia strachu i inne przydatne akcesoria.

Jak korzystać?

Opanowanie królewskiego golenia, które często nazywają procedurą za pomocą obaw, nie jest takie trudne. Oczywiście każdy z doświadczonych fryzjerów ma swoją ulubioną technikę, ale do golenia w domu wystarczy opanować ogólne zasady, które pomogą osiągnąć skuteczny wynik, a jednocześnie uniknąć błędów. Istnieje tylko pięć podstawowych kroków:

 1. Po wszystkich przygotowaniach zacznij od jednej strony twarzy., na przykład po prawej stronie. Aby to zrobić, najlepiej rozciągnij skórę policzka lewą ręką, aby ostrze ślizgało się znacznie łatwiej. Obcinaj włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, trzymając się pod kątem 30 stopni i bez dodatkowego nacisku i wysiłku. Zbyt duży lub mały kąt nachylenia ostrza może powodować skaleczenia skóry, a jeśli spróbujesz się ogolić przeciwko wzrostowi włosów, możesz napotkać problem ich wzrostu w przyszłości. Nie zapomnij również zmyć pozostałej piany z ostrza, aby nie wyschła.
 2. Lewa strona twarzy będzie trudniejsza do obsługi ostrzam, ponieważ wymaga zmiany ramienia roboczego. Jeśli wiesz, że nie masz wystarczającej zręczności, lepiej nie zmieniać dłoni, ale po prostu przyciągnij skórę do ucha i ogol włosy od góry do dołu, trzymając strach, aby lepiej widzieć położenie jego górnej części. W tym samym czasie, gdy samo ostrze opada, palce wolnej ręki również opuszczają się i rozciągają skórę dla lepszego przesuwania. Pod koniec golenia policzków konieczne jest kontynuowanie ruchu w celu usunięcia włosów z szyi i brody.
 3. Podczas golenia obszaru nad górną wargą należy go maksymalnie rozebrać.
 4. Golenie podbródka po prostu pociągnij dolną wargę do góry. W takim przypadku ruchy należy wykonywać od góry do dołu wzdłuż wzrostu włosów.
 5. Obszar pod brodą jest najtrudniejszy i wymaga delikatnego podejścia, ponieważ skóra jest bardzo cienka. Najlepiej jest lekko przechylić głowę do tyłu i napiąć mięśnie twarzy, jednocześnie ściągając skórę lewą ręką i prostując ją. Aby uzyskać większą skuteczność, golenie w tym obszarze musi być najpierw przeprowadzone ostrzem wzdłuż linii włosów, a następnie przeciw niemu. Początkującym zaleca się kilkukrotne powtórzenie ruchu ostrza wzdłuż linii włosów.

Niektórzy mężczyźni mogą być zdezorientowani, gdy mają do czynienia z listą niezbędnych sekwencji golenia. Aby to zrobić, musisz trenować, ale nie zapomnij o ogólnych zaleceniach:

 • Natychmiast zdecyduj o rodzaju uchwytu ostrza i ćwiczyć to. Istnieje tak zwany „chwyt” „kanoniczny” typu chwytania, w którym krawędź tnąca jest zawsze utrzymywana w górę lub w dół. Możesz także użyć swobodnego uchwytu, w którym musisz samodzielnie określić dogodne dla ciebie położenie ostrza;
 • Ważne jest, aby ćwiczyć trzymanie brzytwy, poczuj jej wagę i bezwładność. Podczas golenia ręka powinna być prawie całkowicie zrelaksowana;
 • Czasami może to potrwać kilka przejść ostrza.. Nie zapomnij za każdym razem spłukać twarz ciepłą wodą, a następnie ponownie nałożyć gęstą warstwę piany;
 • Okresowo płucz wodą„aby zapobiec wysuszeniu piany i resztek włosów na powierzchni krawędzi tnącej;
 • Zakończ zabieg obowiązkowym zabiegiem na twarzy. Najpierw spłucz go zimną wodą, a następnie nałóż żel lub balsam, który zmiękczy skórę i zapobiegnie stanom zapalnym;

Plusy i minusy

Wiele powiedziano o zaletach niebezpiecznego golenia. Depilacja jest bardzo skuteczna i gładka, zmniejsza się ryzyko podrażnień i stanów zapalnych, a sama procedura z odpowiednią zręcznością zajmie tylko 4-5 minut.

Oczywiście są też wady. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują następujące niuanse:

 • Golenie na mokro jest droższeniż klasyczne suche. Na przykład jednorazowa maszyna będzie kosztować tylko 10-15 rubli, ale wysokiej jakości niebezpieczna maszynka będzie kosztować około 100-200 dolarów, nie wspominając już o osobnym zakupie dobrej szczotki do golenia lub całego zestawu. Z drugiej strony, drogi zestaw do golenia z zagrożeniem wystarczy na bardzo długo.
 • Sama nazwa niebezpiecznej brzytwy mówi, że królewskie golenie nie jest żartem. W przypadku braku jakiegokolwiek przygotowania lub zasadniczo niewłaściwego podejścia do procedury można łatwo uzyskać poważne cięcie.
 • W rezultacie: wymaga specjalnego przygotowaniai zręczność.
 • W przeciwieństwie do golenia na sucho za pomocą obrabiarki do takiej procedury potrzebujesz odpowiedniego miejsca, na pewno będziesz potrzebować lustra i obecności ciepłej wody.

Recenzje

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje wielu mężczyzn przed niebezpiecznym goleniem, jest cena i potrzeba pewnych umiejętności. Przedstawiciele silniejszego seksu, którzy postanowili przymierzyć urok prawdziwego królewskiego golenia, nigdy nie wracają do tradycyjnych maszyn.

Podczas stosowania „obaw” skóra staje się absolutnie gładka, proces golenia jest całkowicie bezbolesny i imponuje swoją skutecznością. Ta metoda usuwania owłosienia twarzy jest zalecana przez wielu mężczyzn, którzy mają już bogate doświadczenie w dbaniu o swój wygląd.

Królewskie golenie brzytwą - w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Golenie brzytwą - początki - Czas Gentlemanów (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz