Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Laserowe usuwanie włosów

Technologia laserowa jest od dawna stosowana w życiu człowieka. Jednym z zastosowań lasera dla zdrowia i urody jest usuwanie niechcianych włosów z dowolnej części ludzkiego ciała. Laserowe usuwanie włosów pozwala pozbyć się roślinności na zawsze. Warto rozważyć bardziej szczegółowo wszystkie aspekty tej procedury.

Co to jest

Laserowe usuwanie włosów polega na usuwaniu włosów poprzez wystawienie ich na trzon włosa - aż do żarówki. Pozwala go zniszczyć i zatrzymać wzrost na zawsze. Ta procedura znacznie różni się od zwykłych opcji usuwania włosów w domu. Najczęstszym sposobem na pozbycie się roślinności w domu jest użycie maszynki do golenia, a także kremów lub depilatorów.

Depilacja za pomocą maszynki do golenia lub kremu do depilacji umożliwia usunięcie tylko powierzchniowej części włosów znajdujących się nad skórą, dzięki czemu wzrost będzie dość szybki. To jest różnica między procedurami depilacji i usuwania włosów. Depilacja metodami domowymi pozwala całkowicie wyciągnąć włosy, znacznie spowalniając ich wygląd na powierzchni ciała.

Laserowe usuwanie włosów pozwala całkowicie zniszczyć mieszek włosowy, dzięki czemu nie może odrosnąć.

Działanie tej techniki opiera się na zawartości w naszych włosach i skórze specjalnej substancji koloryzującej - melaniny. Dzięki niemu powierzchnia pochłania energię światła, zamieniając ją w ciepło. Urządzenie do laserowego usuwania włosów wytwarza krótki, ale silny impuls świetlny, który jest pochłaniany przez włosy. Cała jego struktura (wraz z mieszkiem włosowym) ulega podgrzaniu, co powoduje śmierć włosów.

Niemożliwe jest zniszczenie wszystkich włosów jednocześnie. Chodzi o to, że tylko te włosy, które są w okresie aktywnego wzrostu, reagują na impuls laserowy. Reszta nie jest narażona na żaden efekt. W tym przypadku aktywne włosy stanowią zaledwie około dwudziestu procent wszystkich.

Z tego powodu, aby uzyskać idealny wynik (czysta i gładka skóra), należy wykonać kilka procedur.

Laserowe usuwanie włosów jest odpowiednie zarówno dla dziewcząt, jak i mężczyzn. Najczęściej kobiety pozbywają się niechcianej roślinności na nogach, pod pachami lub w okolicy bikini. Mężczyźni mogą wystawiać się na działanie dowolnego obszaru, w którym przeszkadzają im włosy: jamy pachowe, klatka piersiowa, podbródek i policzki.

Różnica w ekspozycji zależy od kontrastu między skórą a włosami. Aby uzyskać najbardziej oczywisty i najszybszy wynik, pacjent powinien mieć ciemne włosy i jasny naskórek. Tak więc energia światła zostanie pochłonięta przez włosy. Zniszczy ją bez wpływu na skórę. Można jednak teraz regulować pęd, aby wpływać na dowolną intensywność koloru włosów.

Laser lub elektroliza - co jest lepsze?

Elektroliza różni się od ekspozycji laserowej. Pierwsza procedura nie wykorzystuje energii światła, ale prądu elektrycznego. Po przytrzymaniu włosy są chwytane pincetą lub cienką igłą medyczną są wprowadzane do mieszków włosowych. Jedną z tych metod jest prąd elektryczny, który ogrzewa żarówkę i niszczy ją. Techniki laserowe i elektryczne są różne, ale pacjenci uzyskują ten sam wynik. Mieszki włosowe są zniszczone, a włosy nie mogą dalej rosnąć.

Konsekwencje po tych procedurach są różne. Po elektrolizie na skórze mogą pojawić się czerwone plamy, aw czasie regeneracji naskórka można zaobserwować lekkie swędzenie i pieczenie.

Po ekspozycji na laser może wystąpić lekkie zaczerwienienie., ale zwykle jest to konsekwencja niedawnej opalenizny lub nieprofesjonalizmu lekarza, który przeprowadził zabieg. Ale po usunięciu elektrycznym wynikiem słabego specjalistycznego treningu mogą być blizny na skórze właściwej - z powodu nieprawidłowego obliczenia aktualnej siły. Dlatego w każdym przypadku należy starannie wybrać specjalistę, ale należy zwrócić szczególną uwagę na to, jeśli konieczna jest elektroliza.

Jednocześnie prąd elektryczny może poradzić sobie z każdym rodzajem roślinności, w tym bardzo cienkim i lekkim. W końcu efekt nie zależy od zawartości melaniny we włosach.

Można stwierdzić, że elektroliza jest lepsza dla jasnych włosów. Ale jednocześnie laser jest bezpieczniejszą i bardziej bezbolesną metodą.

Funkcje procedury w różnych strefach

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala usunąć włosy z niemal całego ciała.

Profesjonalni kosmetolodzy powinni wziąć pod uwagę niuanse wzrostu i lokalizacji włosów w danym obszarze - w celu ich usunięcia jakości i prawidłowego obliczenia przebiegu niezbędnych procedur.

Głębokość mieszków włosowych zależy od obszaru na ciele. Od tego powinna zależeć długość fali, przy której laser będzie działał. Jeśli wybierzesz niewłaściwą sesję, będzie ona nieskuteczna. Cebulki włosów ramion, nóg, pleców, pach, bikini i piersi najgłębiej leżą u mężczyzn. Sprzęt powinien mieć wystarczającą długość fali dla wysokiej jakości przetwarzania tych obszarów. Poradzi sobie z tym laser diodowy lub neodymowy. Ale starsze urządzenia rubinowe i aleksandrytowe nie mogą zapewnić pożądanej długości. Z tego powodu współpracujący z nimi mistrzowie mogą wykazywać zwiększoną moc, która zagraża większą intensywnością bólu, a nawet poparzeń.

Włosy na twarzy, brodzie, powyżej górnej wargi leżą najbliżej powierzchni skóry. Problem polega na tym, że mogą być cienkie i jasne. W tym przypadku ponownie warto dokonać wyboru na korzyść nowszych modeli lasera neodymowego lub diodowego.

Obszar brwi można również obrabiać za pomocą lasera. Należy pamiętać, że końcówka lasera nie jest bardzo mała, więc nie można subtelnie regulować kształtu brwi. Procedura jest odpowiednia dla osób cierpiących na problem brwi zrastających się w nosie. W tym przypadku okazuje się, że można je dość łatwo rozwiązać.

Należy również wziąć pod uwagę stopień wrażliwości różnych stref. Zwykle najbardziej podatne na dyskomfort są okolice twarzy i bikini. Podczas depilacji tych miejsc warto zastosować żel znieczulający, który znacznie podniesie komfort usuwania włosów. To samo dotyczy nadwrażliwości.

Gatunek

Technologie laserowe, które może zaoferować nowoczesna klinika kosmetyczna, różnią się rodzajem:

 1. Tradycyjne laserowe usuwanie włosów wykorzystuje energię wiązki laserowej światła. Jest w stanie oddziaływać na włosy leżące na głębokości mniejszej niż cztery milimetry pod powierzchnią skóry.
 2. Elos - połączenie wykorzystania energii świetlnej i prądu elektrycznego, łączy technologię laserową i termolizę. Laser działa na powierzchnię włosów, a pod skórą mieszek włosowy jest niszczony przez wyładowanie elektryczne. Ta metoda pozwala oddziaływać na roślinność leżącą pod skórą przez pięć do sześciu milimetrów.
 3. Depilacja na zimno przeprowadzane z wyższą częstością leczenia naskórka. Ta poprawa minimalizuje ryzyko oparzeń termicznych i dyskomfortu. Ta opcja jest szczególnie istotna dla czarnych pacjentów.

Podczas depilacji stosuje się różne rodzaje sprzętu laserowego:

 • Laser rubinowy jest najstarszy. Może używać długości fali do 694 nm. Może wpływać tylko na ciemne włosy w połączeniu z białą skórą. Ponadto jest stosowany w kosmetologii, aby pozbyć się plam starczych i tatuaży o wystarczająco jasnych i kontrastujących kolorach.
 • Laser Aleksandrytowy zdolne do wytwarzania fal do 755 nm. Służy do pracy z włosami o jasnych lub czerwonych odcieniach. Służy również do usuwania pigmentacji i starych tatuaży.
 • Laser diodowy jest nowszą modyfikacją. Wykorzystuje długość fali do 810 nm. Pozwala to pozbyć się włosów dowolnego koloru i różnych naskórka. Ponadto jest stosowany w kosmetycznym leczeniu nadmiernego wzrostu włosów i ich sztywności. Z czasem stają się bardziej miękkie i jaśniejsze, a następnie całkowicie znikają.
 • Laser neodymowy to najnowsza i najdoskonalsza forma. Jego długość fali wynosi do 1063 nm, a promieniowanie podczerwone jest również obecne w wiązce światła. Pomaga walczyć nawet przy ciemnej roślinności na ciemnej skórze. Ponadto leczy sieci naczyniowe i włośniczkowe, zaskórniki i sprawia, że ​​blizny są mniej widoczne.

Fotoepilacja może być również laserem, ale wykorzystuje szersze podejście.

Kliniki używają różnych rodzajów laserów. Szeroka sieć salonów kosmetycznych Louis Dor oferuje pacjentom usuwanie włosów za pomocą laserów diodowych i aleksandrytowych. Niektóre urządzenia (np. „1S Pro„) łącz kilka technologii w jednym urządzeniu. I urządzenia”Sopran„łączą dwa efekty: laser i układ chłodzenia, który zwiększa komfort sesji.

Przygotowanie

Aby sesja depilacji zakończyła się sukcesem, konieczne są pewne środki przygotowawcze:

 • Nie opalaj się dwa tygodnie przed wyznaczonym czasem. Jeśli nie ma innego sposobu, zabezpieczyć obszary, które będą narażone. To musi być zrobione. Po pierwsze, kontrast między opaloną skórą a spalonymi włosami znacznie się zmniejszy. Znacząco obniży to skuteczność procedury. Po drugie, opalony naskórek jest niezwykle wrażliwy, a ostatnio wystawiony na słońce jest nadal podrażniony. W takim przypadku z powodu ekspozycji na światło podczas pracy lasera można uzyskać oparzenia i zaczerwienienia.
 • Dwa tygodnie przed sesją włosy nie powinny być wyciągane ani rozjaśniane. Lepiej zrezygnować z używania wosku, pasty cukrowej, domowego depilatora. Nie trzeba golić włosów. Optymalna długość wynosi od trzech do pięciu milimetrów. Pozwala osiągnąć maksymalną wydajność przy minimalnym dyskomforcie. Jednak w niektórych przypadkach w przeddzień zabiegu mistrz może poprosić cię o golenie roślinności.

Szczegóły w każdym przypadku powiedzą ci w kabinie.

Ile procedur potrzebujesz?

Pamiętaj - za pomocą energii lasera możesz usunąć tylko te włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu. Podczas zabiegu nie ma to wpływu na włosy „śpiące” i jest ich około 80% w naszej skórze. Nie zapominaj, że uzyskanie idealnie gładkiej skóry wymaga kilku sesji.

Liczba zabiegów zależy od rodzaju naskórka, cech i koloru linii włosów. Jest to określane przez lekarza w recepcji (z każdym pacjentem).

Istnieje rozpowszechniony przez agentów reklamowych mit, że możesz usunąć włosy w zaledwie trzech do czterech procedur. Mówi się jednak tylko, aby przyciągnąć klientów. Zazwyczaj uzyskanie satysfakcjonującego wyniku zajmuje około siedmiu do ośmiu sesji. W obecności problemów i chorób hormonalnych wzrost włosów może być przyspieszony przez działanie hormonów. Skóra na twarzy jest szczególnie podatna na ten efekt. W takim przypadku możesz potrzebować od dziesięciu do piętnastu sesji.

W praktyce kosmetycznej odnotowano przypadki, w których skóra pozbawiona włosów została osiągnięta w ciągu zaledwie czterech sesji. Ale to raczej wyjątek, potwierdzający regułę.

Zdecydowana większość pacjentów wymaga więcej niż czterech zabiegów laserowych w celu usunięcia włosów.

Opieka po

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych działań kosmetolog, który zajmuje się pacjentem, stosuje lek na leczony obszar ciała, który pomaga złagodzić podrażnienie naskórka.

Po sesji przez kilka dni osoba musi sama używać środków do pielęgnacji skóry właściwej. W tym celu można zastosować specjalny balsam, który działa odżywczo i zmiękczająco. W niektórych przypadkach podczas zabiegu mogą wystąpić oparzenia i podrażnienia. Jeśli tak się stanie, pacjentowi zaleca się stosowanie leków gojących rany i przeciwoparzeniowych - na przykład zawierających pantenol.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń lekarza, możesz pozbyć się wszystkich niepożądanych konsekwencji w ciągu jednego lub półtora tygodnia.

Warto zauważyć, jakich działań należy unikać po depilacji laserowej:

 • Zrezygnuj z opalania w solarium i w naturalnym słońcu na okres od jednego do dwóch tygodni. Jeśli jest to dla ciebie bardzo trudne, poczekaj co najmniej trzy do czterech dni. W przeciwnym razie wzrasta ryzyko podrażnienia i poparzeń.
 • Nie odwiedzaj też kąpiel lub sauna.
 • Leki również powinny być ograniczone. Należy zachować ostrożność podczas stosowania antybiotyków, leków przeciwpsychotycznych, hormonów, sulfonamidów i niektórych innych leków.
 • Jeśli nadal nie możesz obejść się bez oparzeń, nie możesz usunąć z nich skorup. W przeciwnym razie nie wyklucza się powstawania blizn lub pojawienia się obszarów o zwiększonej pigmentacji.
 • Musisz wyjść na słońce za pomocą kremu przeciwsłonecznego. Ponadto współczynnik ochrony SPF w nich powinien wynosić co najmniej 30.

Pamiętaj, że po ekspozycji na laser skóra jest podrażniona i wymaga ochrony i pielęgnacji. Codziennie używaj kremu nawilżającego, pielęgnacyjnego i przeciwsłonecznego.

Ile wystarczy?

Wszyscy, którzy uciekają się do zabiegu laserowego usuwania włosów lub po prostu o tym myślą, martwią się pytaniem, jak długo potrwa efekt. Nie wszyscy wiedzą, jak często będą musieli wykonywać procedurę.

Wynik zaczyna być zauważalny po trzeciej procedurze. Na niektórych małych obszarach włosy zwykle przestają rosnąć, na innych stają się jaśniejsze, cieńsze i rzadziej, rosną wolniej.

Jeśli roślinność jest ciemna, ale niezbyt gęsta i twarda, liczbę zabiegów można zmniejszyć do czterech, ale nie zdarza się to często.

Po pierwszej sesji drugi raz musisz przyjść do kliniki za około miesiąc. Kolejne procedury dodają kolejne dwa tygodnie. Po ukończeniu pełnego niezbędnego kursu (zwykle sześć do ośmiu sesji) możesz przedłużyć interwał do jednego roku. Jednak rzadko nikomu udaje się trwale usunąć roślinność. W przypadku większości pacjentów kosmetolodzy zalecają zabiegi wspomagające co najmniej raz w roku.

Liczba sesji i ich skuteczność zależy od różnych funkcji:

 • tło hormonalne różne powiązane choroby;
 • fabuła przetwarzanie;
 • struktury włosów ich sztywność i grubość;
 • kolory: ciemne włosy na jasnej skórze są dość łatwe do usunięcia, a przy mniej kontrastowych kombinacjach jest to już trudniejsze;
 • funkcje wzrostu roślinność.

Możliwe jest podzielenie wszystkich pacjentów stosujących tego rodzaju usuwanie włosów na kilka grup:

 • Pierwsza grupa obejmuje te którego linia włosów nie jest wcale gruba i koncentruje się głównie w obszarach zagłębień pachowych, strefy intymnej i na nogach. Mniej niż sześć zabiegów może być wystarczających dla uzyskania gładkiego naskórka. Następnie mogą utrzymać ten stan, powtarzając procedurę w odstępie dwóch lat.
 • Ci mężczyźni i kobiety, którzy z natury lub ze względu na zmiany hormonalneporażki włosy stają się grubsze i szybsze tworzą drugą grupę. Aby osiągnąć zamierzony cel, mogą potrzebować około dziesięciu sesji laseroterapii. Aby utrzymać gładką skórę, będą musieli powtarzać procedurę dwa razy w roku.
 • Trzeci typ obejmuje te którzy mają przeciwwskazania do stosowania laseroterapii.W takim przypadku problem zostaje rozwiązany przez kosmetologa, wszystkie ryzyka i pozytywne aspekty są brane pod uwagę, po czym podejmowana jest decyzja.

Konsekwencje

Podczas zabiegu może występować ból. (w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjenta). Możliwe są również negatywne skutki. Konsekwencje te mogą wystąpić ze względu na cechy organizmu, skłonność do reakcji alergicznych i niewłaściwe przygotowanie do sesji.

Czasami po zabiegu pacjenci skarżą się na zaczerwienienie skóry w obszarze leczenia laserowego, zwanym przekrwieniem. Ponadto odnotowano przypadki obrzęku skóry, siniaków. Możliwe są również oparzenia i ich konsekwencje, objawiające się w postaci pęcherzy.

Może się to zdarzyć z dwóch powodów. Po pierwsze: opalanie się lub solarium. Skóra po opalaniu jest podrażniona i bolesna. Dlatego oparzenia są możliwe z powodu intensywnej ekspozycji na światło podczas błysków lasera.

Ten stan leczy się lekami przeciwzapalnymi i leczniczymi (na przykład na bazie pantenolu).

Drugim powodem może być brak doświadczenia i odpowiedniego wykształcenia u lekarza prowadzącego zabieg. Można tego uniknąć tylko poprzez ostrożny wybór kliniki i specjalisty, upewniając się, że wszystkie niezbędne certyfikaty są dostępne.

Dlaczego nie porzucić?

Podczas zabiegu za pomocą temperatury mieszki włosowe w leczonym obszarze są niszczone. Z tego powodu włosy przestają rosnąć i wypadają. Ale to nie dzieje się od razu. Część roślinności znika w ciągu dwóch tygodni po sesji. Inne nie spadają, ale rosną, ponieważ większość roślinności podczas zabiegu znajduje się w fazie snu lub odpoczynku. Dlatego może być potrzebna następująca procedura, a następnie inna. Przebieg jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta - przez kosmetologa z kliniki depilacji laserowej.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne (w porównaniu z wieloma innymi metodami radykalnego usuwania włosów), ale istnieją pewne przeciwwskazania, w których zdecydowanie niemożliwe jest zastosowanie takiej procedury:

 • Nie usuwaj włosów za pomocą lasera podczas ciąży. Powinieneś powstrzymać się od karmienia piersią.
 • Ostra lub przewlekła choroba skóry (szczególnie w obszarze narażenia) - bezpośrednie przeciwwskazanie.
 • Niektóre choroby układ hormonalny (szczególnie cukrzyca).
 • Opryszczka i wszelkie inne choroby zakaźne w fazie aktywnej.
 • Onkologiczny choroby
 • Jeśli jest prawdopodobieństwo napadu padaczkowego, należy również wykluczyć procedurę, ponieważ liczne jasne błyski (nawet przez okulary) mogą powodować zaostrzenie.

Sprzęt laserowy jest dość poważnym sprzętem, który wymaga ostrożnej i kompetentnej obsługi.

Jeśli zdecydujesz się zastosować podobną metodę usuwania włosów, koniecznie wybierz dobrą klinikę kosmetologiczną i skonsultuj się z kompetentnym specjalistą.

Plusy i minusy

Jak każda innowacja, laserowe usuwanie włosów ma swoje zalety i wady. Lepiej dowiedzieć się o nich przed użyciem, aby rozsądnie rozważyć zalety i wady dla siebie.

Podczas ekspozycji laserowej włosy pochłaniają energię światła, zamieniając ją w ciepło (z powodu zawartości melaniny). Rdzeń się nagrzewa, pęcherzyk zapada się i wypada. W tym przypadku podgrzewane są włosy. Skóra nie nagrzewa się, więc praktycznie nie ma dyskomfortu. Najskuteczniejszy laser wpływa na roślinność, która unosi się nad skórą o trzy do pięciu milimetrów. Reszta wchodzi w fazę wzrostu po zabiegu, dlatego konieczne jest jej powtórzenie.

Warto więc wymienić główne wady usuwania włosów za pomocą lasera:

 • Potrzeba kilku procedur, od 7 do 10 (w zależności od struktury włosów, rodzaju skóry i indywidualnych cech).
 • Dla skuteczności zabiegu potrzebny jest kontrast między kolorem skóry a włosami. Laser działa dobrze z ciemnymi włosami rosnącymi na jasnej skórze, ponieważ tylko w tym przypadku światło zostanie maksymalnie wchłonięte przez strukturę włosów, a nie naskórek. Przy ciemnej skórze i czarnych włosach lub jasnych włosach na bladej powierzchni trudno jest osiągnąć zadowalający wynik.
 • Wielu przypisuje wady kosztowi procedury. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że zajmie to dużo sesji. Jednak inni są gotowi zapłacić nawet wysoką cenę, aby całkowicie pozbyć się niechcianej roślinności.

Laserowe usuwanie włosów ma kilka pozytywnych aspektów. Sprawiają, że jest bardzo popularny wśród konsumentów. Główne zalety:

 • Jeśli wszystkie warunki są spełnione, procedura praktycznie nie powoduje dyskomfortu. Przy wysokiej wrażliwości skóry lub w obszarach bogatych w zakończenia nerwowe można zastosować żele znieczulające w celu zwiększenia komfortu.
 • Poważne szkody wyłączone skóra, taka jak blizny lub blizny.
 • W przypadku maksymalnego kontrastu możesz stracić włosy na zawsze. W innych przypadkach po ukończeniu pełnego kursu wymagane są procedury wspierające - raz w roku lub sześć miesięcy.
 • Każda sesja nie zajmuje dużo czasu. To zależy od obszaru przetwarzania. Na przykład specjalista może leczyć obszar pod pachami w ciągu piętnastu minut. Biodra mają największą powierzchnię, więc praca nad nimi może potrwać 40 minut lub godzinę.

Ile lat możesz zrobić?

Hormonalna przebudowa trwa do okresu dojrzewania. Przed zakończeniem zmian hormonalnych nie ma sensu usuwać włosów tak radykalną metodą, ponieważ prawdopodobne jest, że linia włosów się zregeneruje.

Po 14-15 latach możesz przyjść do lekarza kliniki na konsultację. Określi, czy można już zastosować procedurę, czy też jeszcze poczekać.

Dlaczego nie można się opalać?

Opalanie sprawia, że ​​skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na ekspozycję.. Z tego powodu opalanie lub solarium nie jest zalecane przed ani po ekspozycji na laser. Rzeczywiście, procedura wykorzystuje światło o bardzo wysokiej intensywności. Ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe przed lub po zabiegu zwiększa ryzyko zaczerwienienia i poparzeń.

Recenzje

Opinie na temat depilacji laserowej są różne. Ktoś cieszy się z całkowitego wyzwolenia z roślinności, ale dla wielu powraca. Aby uzyskać idealny wynik, wymagana jest wcześniejsza konsultacja.

Bloger opowiada o mitach i realiach depilacji laserowej.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz