Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Ostrza do golenia

Współcześni mężczyźni mają szczęście, ponieważ nie muszą męczyć się z mózgiem nad tym, jak usunąć irytujący zarost z twarzy, jak musiała to zrobić większość ich przodków. Gama maszynki do golenia jest tak duża, że ​​wybór najlepszej opcji jest dość prosty. Ale często silniejszy seks wybiera nie maszyny wielokrotnego użytku i maszyny elektryczne - wygodnych asystentów w procesie usuwania niechcianej roślinności na ciele, ale maszynki do golenia z użyciem ostrza do golenia wielokrotnego użytku, które umiejętnie operowali mężczyźni, którzy żyli u zarania XX wieku.

Trochę historii

Pierwsze na świecie ostrza ujrzały światło pod koniec lat 90. XIX wieku. To doniosłe wydarzenie wydarzyło się dzięki wynalazcy o nazwisku King Camp Gillette, na którego cześć cała firma została następnie nazwana. Mężczyzna jako pierwszy opracował technikę wykonywania ostrzy o zaostrzonych krawędziach z najcieńszej blachy stalowej. Produkt natychmiast zyskał popularność i stał się bardzo popularny. Jego główną zaletą było to, że z konieczności został szybko wymieniony, a maszyna znów stała się ostra.

Co więcej, samo ostrze było stosunkowo niedrogie. W rezultacie maszynki do golenia z wkładkami jednorazowego użytku ze stali nierdzewnej bardzo szybko wypchnęły niebezpieczne maszynki do golenia z rynku, a wielu konsumentów zastanawiało się już od roku: co robią maszynki, ponieważ mają świetną alternatywę!

Funkcje i zalety

Ostrza do golenia od momentu ich wynalezienia i nadal nie zmieniły swojego wyglądu. Jest to, jak poprzednio, płaska metalowa płytka z idealnie ostrym ostrzeniem krawędzi po obu stronach i otworem do montażu w maszynie. W zależności od producenta grubość ostrzy może się różnić. Produkty do usuwania włosów są zwykle pakowane w małe papierowe koperty. W takim przypadku strona tnąca nigdy nie dotyka owijarki. Zwykle 5-10 kopert mieści się w paczce.

Oczywiste zalety ostrzy obejmują:

 1. gwarancja maksymalnego kontaktu z górną warstwą naskórka;
 2. jakość golenie
 3. minimalna procent podrażnienia

Gatunek

We współczesnym świecie nie tylko przedstawiciele silnej połowy ludzkości, ale także młode damy martwią się problemem usuwania nadmiaru roślinności z organizmu. Dlatego producenci maszynki do golenia oferują jednorazowe modele narzędzi do golenia, zarówno męskie, jak i żeńskie. Istnieją również maszyny wielokrotnego użytku z wymiennymi wkładami. Różnią się liczbą ostrzy i obecnością na specjalnym pasku dla łatwego pływania głową.

Jak wybrać

Nie ma jednej zasady wyboru idealnego ostrza, i aby zdecydować o tym, będziesz musiał wypróbować wiele opcji na własnym ciele.

Współczesny rynek produktów do usuwania nadmiaru włosów jest pełen różnorodnych ofert. Najpopularniejsze są firmy Gillette, w szczególności modele Fusion, Powe r i Mach3, TM Venus, Perma-Sharp Super. Krajowi producenci są najbardziej rozpoznawalni pod takimi nazwami jak Schick, Sputnik, Big, produkcja Auchan również nie pozostaje w tyle. W tak szerokim asortymencie trudno się nie pomylić.

Kupując maszynę w kształcie litery T, musisz zrozumieć, że będziesz musiał przetestować wiele ostrzy, zanim wybierzesz odpowiednią opcję.

Eksperci nie zalecają używania tylko jednego ostrza - zdarza się, że wadliwa kopia pojawia się w opakowaniu, a opinia marki pogarsza się z powodu jednego nieudanego golenia. Warto również eksperymentować z obrabiarkami, ponieważ proces golenia zmienia się całkowicie podczas wymiany golarki.

Jak korzystać?

Ci, którzy jako pierwsi zdecydowali się użyć klasycznych ostrzy do usuwania włosów, muszą uzbroić się w cierpliwość i golenie bardzo ostrożnie, ale ostrożnie. W maszynach z wymiennymi wkładami wielokrotnego użytku prawie niemożliwe jest wyrządzenie sobie krzywdy, ale dwustronne maszynki do golenia często stają się winowajcami cięć. Na początku wielu boi się usunąć włosy brzytwą. Aby zyskać pewność siebie, warto zapoznać się z zasadami korzystania z takiego agregatu. W ten sposób należy użyć maszynki z ostrzami:

 1. Nawilżający szampon z ciepłą wodą. Dzięki tej procedurze jego włosie jest zmiękczone, a proces golenia zapewnia więcej przyjemności. Wszystkie włosy unoszą się dobrze, co oznacza, że ​​golenie będzie znacznie czystsze.
 2. Usuń nadmiar wilgoci za pomocą pędzla do golenia i nałożenia kremu lub pianki do golenia. Lekkimi ruchami okrężnymi produkt kosmetyczny nakłada się na obszar, który zostanie usunięty.
 3. Golenie. Maszynę należy trzymać w policzek o nachyleniu około 30 °. Zdejmij go. Powtórz manipulację ponownie.

Zaleca się wykonanie kilku ruchów wzdłuż wzrostu włosia, a jeden przeciw - podobna metoda gwarantuje idealne golenie.

Wobec wzrostu włosia nie warto częściej używać maszynki do golenia - zagraża to wrastaniu włosów.

Nie ma znaczenia, że ​​wybrano japońskie, irańskie dwustronne ostrza Nacet lub jakiekolwiek inne, najważniejsze jest to, że nie okazują się fałszywe.

Jak wyostrzyć?

Jeśli spojrzysz na żyletkę pod mikroskopem, nietrudno dostrzec, że ma zęby. Gdy maszynka jest tępa, zęby te zgrzytają i wystają w różnych kierunkach. Tylko ostrzenie przywraca wszystko do pierwotnego stanu.

Aby ostrzyć Gillette, możesz kupić specjalne narzędzie do szlifowania, na przykład Razorpit - temperówka do wkładów z ostrzami wszystkich systemów. Możesz także skorzystać z porady rzemieślników, którzy natychmiast oferują trzy sposoby przywrócenia kasety maszyny Gillette:

 • ostrzenie folia;
 • skóra pasek;
 • dżinsy.

Ostrzenie starego ostrza jedną z tych metod jest dość łatwe.

Raz możesz wypróbować jedną opcję, innym razem - inną. Ostrza z piór można również ostrzyć metodami ludowymi. Ale lepiej jest użyć specjalnej temperówki, która nazywa się ostrzałką do ostrzy. Każde ostrze jest na nim ostrzone.

Porady

Kupowanie żyletki zarówno dla krajowej marki, na przykład Sputnik, jak i zagranicznej Zazy to tylko połowa sukcesu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o produkt. Główne wskazówki to:

 1. Ostrze należy zawsze przechowywać w czystym miejscu, ponieważ zdrowie właściciela zależy bezpośrednio od tego czynnika - przede wszystkim higiena. Po użyciu maszynkę należy dokładnie umyć gorącą wodą. Uważa się, że jego żywotność zależy od częstotliwości mycia ostrza. Jeśli maszynka zostanie zatkana, pogorszy się zarówno jakość usuwania włosów, jak i ostrość samej wkładki tnącej. Najlepszym sposobem wyczyszczenia ostrza jest przepłukanie urządzenia pod bieżącą wodą.
 2. Pod koniec procesu golenia ostrze musi być dobrze wysuszone. Odbywa się to w celu dłuższego przechowywania produktu. Nadmierna wilgoć wywołuje pojawienie się rdzy, a inne części maszynki do golenia szybko się psują. Dlatego po użyciu urządzenie musi zostać zmoczone serwetką lub czystym ręcznikiem.
 3. Aby dodatkowo chronić ostrze, eksperci zalecają stosowanie specjalnych olejów. Do tej procedury potrzeba tylko kilku kropli spoiwa. Alternatywnie możesz zastąpić produkt olejkiem eterycznym lub olejkiem dla dzieci. Ponadto przydatne będzie przetwarzanie urządzenia za pomocą niewielkiej ilości alkoholu. W ten sposób można sterylizować i zapobiegać korozji.
 4. Nie ma znaczenia, jak gruby jest brzeszczot i którego produkcję, główną zasadą dobrej pracy jest jego terminowa wymiana. W większości przypadków ostrze ma specjalny kolorowy pasek. Jego przerzedzenie jest oznaką, że produkt należy już wyrzucić. Chociaż zdarza się, że pasek jest usuwany znacznie wcześniej niż oczekiwano. W takiej sytuacji szybkie usunięcie paska oznacza, że ​​ostrze nie jest odpowiednio zabezpieczone.

Recenzje

Na ostrzach tego samego producenta istnieje wiele recenzji - Ktoś je lubi, inni są oburzeni i mówią, że produkty są głupie i nie działają dobrze. Przyczyną takich sprzecznych komentarzy może być banalny zakup podróbki. Jeśli ostrza są wysokiej jakości, to z reguły nie mają negatywnych recenzji. Konsumenci szczególnie chwalą Gillette.

Ostrza tej marki idealnie przesuwają się i usuwają wszystkie włosy na ciele, nie stępiaj się przez długi czas i możesz ich używać przez długi czas, chociaż cena jest znacznie wyższa niż w modelach innych producentów.

Ale ten punkt jest dyskusyjny, ponieważ jedno ostrze Gillette służy nie mniej niż kilku ostrzom innych produktów nieznanych firm.

Odgrywa także rolę i cechy ciała każdej osoby. Im sztywniejsze włosie, tym szybciej ostrze się stępi.

Dowiedz się więcej o ostrzach do golenia w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Gillette Fusion Proshield - unboxing najnowszej maszynki do golenia (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz