Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Konturowanie

Aby zawsze wyglądać młodo i pięknie, płeć piękna składa wszelkie poświęcenie. Każda kobieta stara się być w centrum uwagi na każdym wydarzeniu, zwłaszcza jeśli spodziewana jest obecność dużej liczby gości.

Podobnie dziewczęta wydają się piękne, jeśli chodzi o robienie zdjęć.

Rzeczywiście piękno uchwycone na zdjęciach pozostanie na długo w pamięci. W takiej sytuacji pomaga konturowanie twarzy. Ta technika od dawna jest stosowana przez najmodniejsze i najbardziej znane osobistości.

Konturowanie to ten rodzaj makijażu, w którym można wizualnie poprawić kształt twarzy, nadając jej wyrazistości. Aby skorzystać z tej cudownej techniki, musisz znać kilka niuansów.

Co to jest

Aby uzyskać idealne kontury twarzy, nie musisz pędzić od jednej skrajności do drugiej i uciekać się do ryzykownych kroków, takich jak chirurgia plastyczna. Możesz to zrobić za pomocą bardzo niedrogich i prostych narzędzi, które można kupić w każdym sklepie kosmetycznym: zestaw pędzli i podkładów tonalnych o różnych odcieniach. Ponadto musisz wiedzieć, jak wykonuje się konturowanie twarzy. Modelując kontur twarzy, możesz osiągnąć oszałamiający efekt.

Pierwsze rzeźby owalu twarzy były testowane na sobie przez celebrytów. Zdjęcia zaczęły pojawiać się na stronach magazynów o modzie, gdzie obrazy najbardziej znanych osobistości uzupełniono bezbłędnym makijażem wykonanym przy użyciu ciemnych i jasnych odcieni, które tworzyły wyraźny zarys. Takie modelowanie opiera się na połączeniu światła i cienia, co pomaga podkreślić niektóre obszary skóry i ukryć inne, aby były niewidoczne.

Aby usunąć niedoskonałości, potrzebujesz kilku różnych ciemnych tonów.

Lekkie kosmetyki i rozświetlacze pomogą podkreślić zalety. Taka struktura twojego wyglądu powinna rozpocząć się od procedury wygładzenia odcienia skóry za pomocą zwykłego tonalnego środka.

Procedura zmian wizualnych w owalu twarzy jest znana od początku kina. Aby aktorzy w kadrze nie wyglądali „płasko”, wizażyści zaczęli stosować technikę konturowania. Stopniowo mocno wkroczyła w życie współczesnych gwiazd.

Należy wykonać kontur twarzy, przestrzegając niektórych zasad aplikacji:

 • Nie warto używaj odcieni czerwonych lub pomarańczowych, ponieważ są w stanie nadać kolorowi skóry bolesny odcień.

 • Nie powinien uzyskaj wysoki blask z dużymi iskierkami, ponieważ sprawią, że twoja twarz będzie nienaturalna. Preferuj ton jaśniejszy niż odcień skóry. Takie produkty nadadzą skórze miękki blask.

 • Korzystanie z konturowania Możesz sprawić, że Twój wygląd będzie bardziej wyrazisty. Aby to zrobić, wystarczy zastosować ciemny środek na obszarze między początkiem brwi a nosem.

Co robić

Aby podkreślić wszystkie zalety Twojej twarzy, nie wystarczy tylko znać technikę konturowania. Musisz także wiedzieć, w jaki sposób wykonują tę procedurę.

Wizażyści wyróżniają następujące typy kosmetycznych zabiegów modelowania konturów twarzy:

 • Suche konturowanie. Jak sama nazwa wskazuje, technika ta jest wykonywana przy użyciu suchych środków: proszków, odcieni o różnych odcieniach. Ten projekt może być używany do codziennego makijażu. Może to być wykonywane nawet przez początkujących, ponieważ produkty można łatwo nakładać i cieniować, całkowicie wtapiając się w skórę.
 • Konturowanie kremu. Odbywa się to za pomocą korektorów, różnych środków tonalnych, zakreślaczy. Początkujący i amatorzy nie poradzą sobie z tym typem, ponieważ nieprofesjonalne stosowanie kosmetyków stworzy efekt maski. Dlatego warto powierzyć konturowanie kremu mistrzom z wystarczającym doświadczeniem. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju „modelowania” jest to, że skóra jest nie tylko przesuszona, ale nawet nawilżona. Powinieneś skorzystać z tej procedury, jeśli wybierasz się na wieczorne wydarzenie lub sesję zdjęciową.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj preferujesz, najważniejsze jest, aby nie posuwać się zbyt daleko z zastosowanymi produktami kosmetycznymi, ponieważ wynik powinien być tak naturalny, jak to możliwe. Aby to osiągnąć, zwróć uwagę na fundusze, które zamierzasz wykorzystać. Wśród nich muszą znajdować się następujące produkty:

 1. Baza do nakładania makijażu.

 2. Paleta z suchymi lub kremowymi produktami kosmetycznymi. Zamiast tego możesz użyć tonalnych kremów i proszków w różnych kolorach.

 3. Stick do konturowania. Jest to rodzaj ołówka o określonym odcieniu, który łatwo nakłada się na określone obszary skóry.

 4. Set pędzle kosmetyczne. Wśród nich powinna być specjalna skośna szczotka do nakładania różu i kilka płaskich pędzli.

 5. Specjalny proszek utrwalić efekt. Wiele kobiet obchodzi się bez niej, ale profesjonalni makijażyści nalegają na jej użycie.

Ponadto nie możesz po prostu pójść do sklepu z kosmetykami i kupić pierwsze produkty, które przykuły Twoją uwagę.

Warto rozważyć wiele niuansów, aby nie kupować produktów, które ci nie odpowiadają.

Zwróć uwagę na markę zakupionego produktu. Paleta nieznanego producenta może zawierać dziwny czerwony odcień, który nada twarzy nienaturalny wygląd. Środki dla każdego rodzaju i koloru skóry są produkowane przez NYX, Anastasia Beverly Hills, Absolute New York.

Decydującym czynnikiem przy zakupie powinien być ciemny odcień obecny na palecie. Muszą być maksymalnie dwa tony ciemniejsze niż ton naturalny. Lepiej jest preferować ciepłe odcienie, ponieważ takie fundusze będą wyglądać bardziej naturalnie. Właściciele jasnego odcienia skóry mogą wypróbować produkty z różowym półtonem.

Dla początkujących w branży konturowania lepiej nadają się różne proszki, ponieważ o wiele łatwiej jest z nimi pracować. Przy zakupie takich produktów należy preferować Givenchy, Dior lub Maybelline.

Dla tych, którzy zdecydują się opanować modelowanie przy użyciu produktów o kremowej konsystencji, najlepsze są sztyfty Chabi. Za ich pomocą możesz szybko uzyskać dobre umiejętności modelowania twarzy. Preferowane powinny być patyczki Clinique. Wśród nich można znaleźć zarówno rozświetlacze, jak i ciemne kontury.

Wybierając rozświetlacz, pamiętaj, że nie powinien on mieć zbyt dużych migoczących cząstek, a jego kolor powinien być jaśniejszy niż cera o nie więcej niż dwa odcienie.

Kupując pędzle, należy preferować liczby 130-190, jeśli chodzi o stosowanie produktów naprawczych. Do cieniowania lepiej wybrać pędzle o dużym skosie. Liczy się także materiał, z którego wykonane są pędzle. W przypadku suchych produktów możesz wziąć pędzel zarówno z włókien syntetycznych, jak i naturalnych, ale w przypadku kremów powinieneś wziąć tylko naturalny pędzel.

Schematy krok po kroku dla początkujących

Aby właściwie wyrzeźbić, musisz wziąć pod uwagę makijaż, który zamierzasz wykonać: codziennie lub wieczorem. W każdym razie istnieją własne funkcje aplikacji, które musisz wiedzieć, jeśli chcesz wyglądać naturalnie i naturalnie. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest oświetlenie. Eksperci zalecają przeprowadzanie wszelkich manipulacji makijażem w naturalnym świetle lub jak najbliżej niego. Jeśli nie ma wystarczającej ilości światła, istnieje ryzyko uzyskania fałszywego makijażu, który będzie zbyt widoczny.

Główne etapy modelowania twarzy:

 1. Niezbędne nałóż podkład makijażowy na skórę.

 2. Powinienem wyrównuje powstały ton podkładem lub kremem BB.

 3. Z szeroki płaski pędzel wymaga nałożenia korektora na okolice oczu i skrzydeł nosa.

 4. Korzystanie ciemny korektor, powinieneś zarysować nos, rysując proste paski od nosa do czubka nosa. Ten krok pomoże dostosować kształt nosa, czyniąc go tak, jak chcesz.

 5. W następnym kroku konieczne jest podkreślenie kości policzkowych. Ponieważ odgrywają one ważną rolę w całej technice rzeźbienia, powinny stanowić główny nacisk. Aby prawidłowo podkreślić kości policzkowe, mentalnie konieczne jest narysowanie linii od ucha do ust, a następnie narysowanie policzków. Pod powstałą dolą należy zastosować ciemny korektor, aby ton w pobliżu ucha był tak ciemny, jak to możliwe. Nie powinieneś rysować linii do samego małżowiny usznej; lepiej zostawić mały obszar.

 6. Powinienem wyreguluj przednią część twarzy, szczególnie jeśli jest ona bardzo duża. Aby to zrobić, wystarczy narysować ciemny pasek z jednej świątyni do drugiej, cofając się o około centymetr od początku wzrostu włosów. W świątyniach należy położyć większy nacisk.

 7. Z Ciemny korektor musi przyciemnić górne powieki. Ta akcja pomoże nadać wyrazistości wyglądowi.

 8. Dalej musisz wziąć jasny zakreślacz i użyć go, aby podkreślić nos, środkową część czoła, kąciki oczu, kości policzkowe, obszar nad górną wargą i kąciki ust.

 9. Powinienem Ostrożnie cieniuj wszystkie linie. Przejścia należy wykonywać tak cicho i niezauważalnie, jak to możliwe. Konieczne jest rozpoczęcie procesu cieniowania od jasnych obszarów, stopniowo mieszając je z ciemnymi. Te ruchy można wykonywać palcami, ale można użyć pędzli.

Ta technika nadaje się do każdego rodzaju konturowania.

Jednak dzięki modelowaniu na sucho fundusze należy zacieniać natychmiast po ich zastosowaniu.

Jak sprawić, by twarz była cieńsza dzięki makijażowi?

Rzeźbienie twarzy różnych osobowości nie zawsze może być wykonywane tymi samymi ruchami i przy użyciu tych samych produktów. Nie ma uniwersalnego podejścia. Każda dziewczyna jest indywidualną osobą, która ma swój wygląd. Funkcje te należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania procedury kształtowania. Głównym zadaniem modelowania jest uzyskanie idealnej owalnej twarzy, w tym celu musisz wizualnie zmniejszyć niektóre obszary, a czasami usunąć drugi podbródek.

 • Wąska okrągła twarz Jest to możliwe dzięki wyjaśnieniu środkowej części twarzy i przyciemnieniu pozostałych obszarów skóry.

 • Za szeroki kształt nosa można zmienić, jeśli ciemne oznacza podkreślenie jego części bocznych, a światło - grzbiet. I możesz wizualnie usunąć długość nosa w prosty sposób - ostrożnie cieniując mały ciemny korektor na samym końcu.

 • Właściciele wąskiego wydłużona twarz, musisz skupić się na policzkach, aby nie wydłużyć owalu twarzy. Linia brody i kości policzkowych powinna być zaciemniona. Korzystając z różu, nie umieszczaj ich zbyt blisko świątyń.

 • Jeśli codzienny makijaż stworzony za pomocą suchych produktów, najpierw należy nawilżyć skórę, a następnie nałożyć podkład na makijaż twarzy. Makijaż wieczorowy przy użyciu kremów powinien zaczynać się od oczu i brwi, aby uzyskać efektowny wygląd.

 • Zmarszczki na twarzy wizualnie usunięty rozświetlaczem i środkiem nawilżającym.

Konturowanie piersi

Nie powinieneś myśleć, że technika konturowania ma zastosowanie tylko do wizualnych zmian kształtu twarzy. Za pomocą kosmetyków możesz na przykład dopasować sylwetkę, aby biust był bardziej wyrazisty. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Zastosuj ciemny środek na wewnętrznej linii klatki piersiowej w pobliżu zagłębienia i dobrze wymieszaj.

 2. Powinien to być mały proszek pierzaste narzędzie, które uczyni go bardziej niewidocznym.

 3. Do górnego dekoltu musisz nałożyć pędzelkiem trochę ciemnego bronzera.

 4. Aby wizualnie powiększyć rozmiar piersi jest konieczny, aby zastosować ciemny środek na linii obojczyków i wymieszać.

 5. Do końca dekolt wymaga nałożenia lekkiego korektora, mieszanki i pudru.

Przestrzegając tych prostych zasad, możesz łatwo podkreślić piękno swojej klatki piersiowej.

Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o wieczorne zajęcia.

Jak maskować fałdy nosowo-wargowe?

Fałdy nosowo-wargowe mogą powodować wiele problemów, na przykład podać wiek kobiety. Ten i inne niedociągnięcia można również ukryć za pomocą makijażu. Musisz to robić ostrożnie i powoli, aby osiągnąć pożądany efekt. Korekta powinna być przeprowadzona w następujący sposób:

 1. Czyszczenie skóry właściwej i jej nawodnienie. Łatwiej jest nakładać kosmetyki na przygotowaną skórę.

 2. Zastosowanie produktów podkładowych do makijażu i podkładu. Ciemniejszy tonalny produkt nakłada się na obszar nosowo-wargowy. Nie zapomnij dokładnie połączyć zastosowanych funduszy.

 3. Aplikacja nosowo-wargowa korektor wydruku, idealnie dopasowany do odcienia skóry, cieniowania produktu.

 4. Rzeźbienie reszta twarzy, w zależności od twoich preferencji i cech.

 5. Zastosowano utrwalenie oznacza za pomocą proszku. Ważne jest, aby nie barwił, w przeciwnym razie pożądany rezultat nie zostanie osiągnięty.

 6. Na koniec Makijaż powinien uzupełniać usta lekką szminką.

Modelowanie kości policzkowych

Kości policzkowe - jest to bardzo ważny obszar, o którym nie można zapomnieć podczas wykonywania konturów. Odpowiednio podkreślone, nadadzą arystokracji i szlachetności, a także poprawią owal twarzy. Dlatego konieczne jest prawidłowe ich podkreślenie. Aby podkreślić kości policzkowe, potrzebujesz ciemnych i jasnych korektorów. Ciemniejszy odcień nakłada się na obszar blisko skroni, a jaśniejszy odcień znajduje się w pobliżu ust. Po dobrym cieniowaniu kości policzkowe będą wyglądać tak naturalnie, jak to możliwe. Jeśli zastosujesz zbyt dużo, możesz zbyt mocno rozciągnąć owal twarzy, co nie zawsze jest wymagane.

Należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • Nie warto podkreśl kości policzkowe rumieńcem, ponieważ nadadzą twarzy nadmiar koloru zamiast dostosowywać jej kształt.

 • Nie warto stosować szarawe nienasycone produkty. Lepiej jest preferować ciepłe odcienie, ponieważ wyglądają bardziej naturalnie.

 • Ucz się lepiej konturowanie proszkowe. Łatwiej jest pracować ze szczotkami i palcami. Najważniejsze jest, aby uzyskać płynne przejścia światła i cienia na twarzy.

Wybór odpowiednich narzędzi i ich prawidłowe zastosowanie pomoże podkreślić odpowiednie obszary skóry i sprawi, że Twoja twarz będzie piękna i naturalna.

Do różnych rodzajów twarzy

Zdecydowawszy się na modelowanie twarzy, nie możesz osiągnąć pożądanego rezultatu. Często wynika to nie tylko z niewłaściwego wyboru środków, ale także z niewłaściwego nałożenia twarzy na owal. Aby uniknąć możliwych błędów, musisz znać niuanse każdej formy.

 1. Do właścicieli Owalna twarz ma szczęście, ponieważ nie muszą wkładać dużo wysiłku w tworzenie makijażu. Wystarczy nałożyć kontur na boczne części czoła, podkreślić brwi i kości policzkowe, a następnie nałożyć rozświetlacz na środkową część twarzy. Po zacienieniu procedura zostanie zakończona.

 2. Dziewczęta, w którym kształt twarzy wygląda jak prostokąt, musisz zadbać o modelowanie dolnej szczęki. Aby to zrobić, nałóż kontur wzdłuż boków dużymi pociągnięciami, a następnie wybierz strefę czołową. Zakreślacz wskazuje obszar pod oczami i środek podbródka. Delikatnie cieniuj.

 3. Do właścicieli okrągła twarz powinna zwracać większą uwagę na kości policzkowe. Jeśli sprawisz, że będą bardziej wyraziste i wąskie, możesz wizualnie przybliżyć swój typ twarzy do owalu. A następnie wykonaj makijaż pierwszego typu.

 4. Kobiety z trójkątną twarzą powinien unikać akcentów na brodzie. Musisz skupić się na czole, aby zbliżyć się do owalnego kształtu.Konieczne jest zwężenie czoła, a następnie dostosowanie kości policzkowych. Możesz sprawić, że podbródek będzie mniej ostry z powodu ciemnego środka. Produkt rozświetlający należy chodzić pod oczami, pośrodku czoła i brody. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o dobrym cieniu.

Przykłady gwiazd

Technika konturowania była pierwotnie stosowana przez wizażystów u zarania kinematografii. Stopniowo stał się powszechny i ​​zdobył publiczność. Pierwszymi, którzy wypróbowali to na sobie, były celebrytki.

Kim Kardashian jest uważany za założyciela makijażu przy użyciu technik rzeźbienia twarzy.

To ona po raz pierwszy zdecydowała się opublikować swoje zdjęcia po modelowaniu kosmetycznym. Następnie inne gwiazdy i zwykłe dziewczyny zaczęły masowo opanowywać technikę konturowania, aby wyglądać modnie, stylowo i naturalnie. Absolutnie wszyscy przyjęli tę procedurę, ponieważ efekt przekracza wszelkie oczekiwania.

Porównanie przed i po

Za pomocą prostych sztuczek możesz uzyskać oszałamiający efekt, który jest natychmiast widoczny. Wizażyści, którzy opanowali tę technikę, doskonale stają się bardzo popularnymi specjalistami w swojej dziedzinie.

Wiele kobiet, które przynajmniej raz skorzystały z tej procedury, było bardzo zadowolonych. Za pomocą prostych działań możesz stracić kilkanaście lat, wizualnie pozbyć się wielu niedociągnięć, zmienić kształt twarzy, a nawet wyrównać kolor skóry.

Dla dziewcząt cierpiących na niedoskonałości skóry właściwej modelowanie twarzy stało się prawdziwym zbawieniem. Niedoskonałości skóry można łatwo wyeliminować, wygląd staje się bardziej wyrazisty, a same dziewczyny wyglądają bardziej pewnie.

Modelowanie twarzy nie tylko zmienia owal twarzy, ale także sprawia, że ​​poszczególne jej części są bardziej skuteczne, na przykład usta mogą być bardziej pulchne i pociągające. Dziewczyny, które z natury nie są pozbawione piękna, po zabiegu rzeźbienia wyglądają oszałamiająco, jak prawdziwe modelki.

Oprócz twarzy możesz podkreślić dekolt za pomocą konturów.

Próbowało tego wiele kobiet, które uwielbiają obnosić się w sukienki z szerokim dekoltem.

Dzięki prawidłowemu stosowaniu kosmetyków możesz stworzyć wyrazisty stylowy wizerunek. Konturowanie pomoże stworzyć nowoczesny codzienny makijaż lub wyrazisty wieczór. Wiele dziewcząt spędza wystarczająco dużo czasu, aby wyglądać spektakularnie, chodząc na randkę lub imprezę. Najważniejsze jest, aby trzymać się z dala od wody, w przeciwnym razie nawet najbardziej trwałe kosmetyki mogą zawieść. Jeśli chcesz zaimponować swoim wyglądem, ale nie chcesz operacji, konturowanie jest dla Ciebie!

Dowiesz się więcej o konturowaniu twarzy w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Najgorszy i Najczęściej Popełniany Błąd w Konturowaniu Twarzy (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz