Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Czy możliwe jest usuwanie włosów w czasie ciąży?

Interesująca pozycja kobiet wynika z szeregu pytań nie tylko w zakresie żywienia, ale także higieny osobistej. Częstym pytaniem kobiet w ciąży jest to, czy usuwanie włosów można wykonać w czasie ciąży. Eksperci twierdzą, że przepis ten nie jest przeciwwskazaniem, ale ważne jest przestrzeganie kilku zasad. Na przykład, aby przeprowadzić procedurę wyłącznie w czystych warunkach, nie ma znaczenia, w domu lub w specjalistycznym salonie, używaj akcesoriów jednorazowych (rękawiczki, maszynki do golenia, szpatułki) i sterylnych urządzeń. Czystość pokoju i narzędzi dotyczy nie tylko kobiet w ciąży i karmiących, ale wszystkich dziewcząt decydujących się na zabieg usuwania włosów.

W czasie ciąży szczególnie zwiększa się wrażliwość i podatność., a każde wydarzenie zmienia się w coś wyjątkowego, nastawienie zmienia się na „drżące”, a podejście staje się niezwykle poważne. Mówiąc o depilacji kobiet w ciąży, ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich stan psycho-emocjonalny i zadbać o komfortowy klimat w gabinecie kosmetologa. Jeśli kobieta w ciąży zaryzykuje samodzielne usunięcie włosów i zastanawia się, czy jest to bezpieczne dla zdrowia dziecka i dla niej, odpowiadamy - absolutnie, jeśli przestrzegasz zasad czystości i przeprowadzasz procedurę zgodnie ze wszystkimi standardami.

Jak usunąć włosy dla kobiet w ciąży?

Golenie jest najłatwiejszym, bezbolesnym i najszybszym sposobem na pozbycie się włosów, ale nie najdłużej.

Golenie jest wybierane przez kobiety obawiające się bólu przed depilacją a ci, którzy doświadczyli żylaków, ponieważ z poważnymi problemami z żyłami nóg, woskowanie nie jest wskazane.

Depilacja w czasie ciąży jest tego warta, ponieważ:

 • Podczas ciąży włosy zaczynają rosnąć szybciej. - powoduje dyskomfort nawet w zwykłym życiu, trzeba przyznać. Golenie często nie jest opcją. Prowadzi to do przerzedzenia skóry i jej podrażnienia, więc usuwanie włosów będzie doskonałym wyjściem z pozycji „owłosionej”.
 • Nadwrażliwość na skórę prowadzi do podrażnieniazwłaszcza po goleniu.
 • Kobieta zaczyna się intensywniej pocićwłosy zachowują wilgoć i pot, działają jako sprzyjające środowisko dla rozwoju bakterii i pojawienia się nieprzyjemnego zapachu.
 • Gdy brzuch wystarczająco urósł, samo golenie może stać się prawdziwym problemem, a czasem nie można uniknąć skaleczeń brzytwą. Potem nadszedł czas na wycieczkę do salonu do zaufanego mistrza (przynajmniej przyjaciół).
 • Aby zachować atrakcyjność dla męża.

Opcje usuwania włosów w różnych momentach

Zacznijmy od przeciwwskazań: Laser i fotoepilacja nie są wskazane dla kobiet w ciąży i kobiet, które planują ciążę i aktywnie nad nią pracują. Lekarze nie badali jeszcze wpływu tych metod na zdrowie nienarodzonego dziecka, dlatego po prostu wyklucz je z listy.

 • Depilacja Jest to metoda powierzchownego usuwania włosów za pomocą maszynki do golenia lub specjalnego kremu. Tutaj walka dotyczy ciała włosów, które są odcinane lub rozpuszczane, ale rosną już następnego dnia (jeśli zostanie użyta brzytwa). Krem do depilacji usuwa włosy na około 7-10 dni, ale kobiety w ciąży nie zawsze lubią tę procedurę - w interesującej sytuacji (a zwłaszcza jeśli złapie się zatrucie), zapach kremu po prostu drażni, a nawet powoduje wymioty.

Jeśli wybierzesz depilację kremem, wybierz produkt o najmniejszej ilości aromatu, jednym słowem „zapachowo”.

 • Depilacja Różni się tym, że po przeprowadzeniu mieszek włosowy jest usuwany, a skóra dłużej pozostaje gładka - około dwóch tygodni. Każde usuwanie włosów jest bolesne: korzeń włosów jest ściśle związany z zakończeniami nerwowymi, a po usunięciu żarówki odczuwamy ból. Nieprzyjemne odczucia mogą nasilać się w czasie ciąży - prawie każda kobieta staje się bardziej wrażliwa ze względu na zmiany poziomów hormonalnych.

Depilacja za pomocą depilatora umożliwia przeprowadzenie zabiegu w domu. Aby zmniejszyć ból, wstępnie schładzaj skórę za pomocą kompresu lub użyj żelu chłodzącego, maści i kremy o działaniu znieczulającym są zabronione (substancje, które tworzą krem, łatwo przenikają przez barierę łożyskową i mogą nie wpływać na zdrowie płodu w najbardziej pozytywny sposób).

Niektóre urządzenia są sprzedawane z dyszą chłodzącą - zmniejsza ból. Ten rodzaj usuwania włosów często wiąże się z ich wrastaniem, dlatego po każdej procedurze zaleca się stosowanie kremu przeciw wrastaniu włosów i nie zaniedbywanie zarostów. Ten rodzaj depilacji jest odpowiedni dla kobiet z dość wysokim progiem bólu (szczególnie, jeśli zabieg wykonuje się po raz pierwszy lub po długiej przerwie), z napiętą skórą i skłonnością do wrastania włosów.

Cukier lub woskowanie odbywa się głównie w salonie. Pamiętaj, aby powiedzieć mistrzowi, że spodziewasz się dziecka, gdy brzuch nie jest jeszcze widoczny. On z kolei będzie traktował cię jeszcze bardziej z czcią i wykluczy wszelkie irytujące czynniki, będzie zainteresowany twoim samopoczuciem.

Planując ciążę, na wczesnym i późnym etapie, podczas karmienia piersią, możesz wykonać depilację. Wstępnym testem jest zbadanie reakcji alergicznej wosku i cukru, ponieważ są one potencjalnymi alergenami, zwłaszcza jeśli w interesującej sytuacji wrażliwość i wrażliwość skóry na produkty kosmetyczne wzrosła.

Matki karmiące, procedura shugowania lub depilacji cukrem, elektro - lub konwencjonalna depilacja również nie są zabronione. Składniki preparatów nie wpływają ani na jakość, ani na ilość mleka matki.

Ważne punkty:

 • W późnych stadiach każdy ból może powodować napięcie macicy. Ważne jest, aby rozmawiać z mistrzem o wszystkich swoich odczuciach, a zwłaszcza wtedy, gdy żołądek chwyta i pojawia się ostry ból (czyli w brzuchu). Jeśli okres wynosi 36-40 tygodni, poród można rozpocząć w dowolnym momencie, ale w każdym przypadku będziesz mógł dostać się do szpitala położniczego.
 • Zastosowanie woskowania (metoda na gorąco) jest przeciwwskazane w żylakach i na późniejszych etapach. Gorąca masa może powodować nieprzyjemne odczucia kobiety.
 • Jeśli planujesz usunięcie włosów po raz pierwszy, wybierz wcześniejszą datę. - nie powinieneś chodzić na procedurę w 40 tygodniu, lepiej zrobić to przynajmniej w 20 tygodniu.

Który sposób wybrać dla różnych obszarów ciała?

Nogi

Możesz wybrać dowolną metodę: depilator, cukier lub wosk. Ale jeśli jesteś wyprzedzony przez żylaki, musisz skonsultować się z ginekologiem i zawsze z flebologiem - na zalecenie pierwszej lub własnej prośby.

Gorący wosk w połączeniu z ostrymi ruchami szarpiącymi nie są korzystne dla chorych żył.

Bikini

Lepiej wybrać procedurę salonu i doświadczonego rzemieślnika, zatrzymać się w klasycznej „strefie majtek”. Odwiedź salon i określ, który mistrz pracował z kobietami w ciąży i skontaktuj się z nim. Kompetentny specjalista wybierze optymalny skład (minimum substancji chemicznych i maksimum składników naturalnych), komfortową temperaturę wosku lub cukru (przygotuj się na mały test termiczny) i ogólnie zapewni przyjemną atmosferę.

Przez długi czas, trzymając bikini, trzymaj brzuch rękami - to uspokoi ciebie i dziecko, nieco złagodzi ból. W intymnym miejscu skóra jest szczególnie wrażliwa, być może mistrz zasugeruje usunięcie włosów w okolicy majtek i nie dotykanie „głębokich” - warg sromowych i okolicy międzykręgowej.

W każdym razie usunięcie włosów w okolicy intymnej jest warte wykonania nawet w czasie ciąży i lepiej to zrobić przed rozpoczęciem poczęcia. Z każdym zabiegiem zmienia się jakość włosów - stają się cieńsze, bardziej miękkie i bardziej sprężyste, a ich usunięcie w czasie ciąży wydaje się drobnostką.

Zaufaj swojej intymnej okolicy tylko mistrzowi z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym, który pracuje w sterylnym czystym pokoju i używa najnowszych świeżych związków. Chociaż usuwanie włosów u specjalisty jest droższe, ale trzeba przyznać, że zdrowie (w tym psycho-emocjonalne) jest droższe niż kilkaset rubli. Przez długi czas mistrz może odmówić wykonania procedury - możliwy brak doświadczenia, niechęć do wzięcia odpowiedzialności i inne powody mogą powodować kategoryczne „nie”, a to jego prawo.

Pachy

Nie bój się ich depilować. Wybierz dowolną metodę usuwania włosów w domu lub w salonie.

Twarz

W czasie ciąży zmienia się tło hormonalne - włosy mogą zacząć aktywnie wypełniać twarz, szczególnie często pojawiają się wąsy lub włosy na brodzie. Możesz zaciskać je pincetą na nieskończenie długi czas lub zwrócić się do doświadczonego mistrza, który za 15-20 minut uratuje cię przed nieprzyjemnymi „kumplami” na twojej twarzy.

Mistrzowie zazwyczaj oferują depilację woskiem lub cukrem - wybór należy do ciebie.

Przeciwwskazania

Następujące rodzaje usuwania włosów są przeciwwskazane dla kobiet w ciąży:

 • Elektroliza. Dzięki tej metodzie cebulka włosa jest niszczona przez prąd elektryczny. Takie „ciosy” są niebezpieczne dla dziecka.
 • Fotoepilacja Nic nie wiadomo o jego wpływie na płód. Jego istotą jest błysk światła, który niszczy strukturę mieszków włosowych i uszczelnia naczynia krwionośne (dostarczają włosom mikroelementy). Włosy tracą źródło energii i wypadają, a okres regeneracji trwa od miesiąca do sześciu miesięcy.
 • Laserowe usuwanie włosów. Nie testowany również u kobiet w ciąży i dlatego nie jest zalecany. Najważniejsze jest kierunek światła laserowego na mieszek włosowy, który dosłownie „wypala się”.

Wśród przeciwwskazań warto zwrócić uwagę:

 • Naruszenie integralności skóry: z skaleczeniami, ranami, otarciami, oparzeniami procedurę należy odłożyć (w dotkniętym obszarze);
 • W przypadku żylaków wykluczone jest woskowanie na nogach, należy skonsultować się z lekarzem w sprawie możliwych sposobów usunięcia włosów z ciała lub twarzy.
 • Cukrzyca - poważny powód, dla którego usuwanie włosów będzie musiało zostać odroczone. Wymagana jest konsultacja z lekarzem.
 • Opryszczka i inne choroby wirusoweOddziaływanie na obszary ciała - powód do rezygnacji z procedury.
 • Alergia. Niemożliwe jest usuwanie włosów na dotkniętych obszarach, w przypadku „czystych” - wybierz metodę usuwania włosów za pomocą depilatora (wosk i cukier są potencjalnymi alergenami). W każdym razie warto wykonać test wrażliwości na skład - nałóż małe narzędzie na zgięcie łokcia i oceń wynik po 10 minutach.

Kiedy nie robić?

Nie zaleca się wykonywania procedury, gdy kobieta jest zestresowana - spowoduje to dosłownie piekielny ból podczas jego wdrażania. Zaburzenia psychiczne i nerwowe, choroby układu nerwowego (na przykład padaczka) są przyczyną, dla których nie można wykonać depilacji.

Zabronione jest usuwanie wosku, cukru i włosów w okolicach bikini (i innych, jeśli wrażliwość skóry jest zbyt wysoka, a ból jest postrzegany jako tortury), jeśli istnieje ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.

Konsekwencje

Ból związany z usuwaniem włosów wpływa na stan emocjonalny matki i nienarodzonego dziecka. Procedura usuwania włosów „głębokim bikini” z woskiem lub cukrem w okolicy intymnej może prowadzić do wzrostu tonu macicy - może to stanowić zagrożenie dla zdrowia obu.

Lepiej jest rozpocząć procedurę z wyprzedzeniem - przed ciążądzięki czemu ciało jest przyzwyczajone do bolesnych wrażeń, które za każdym razem stają się bardziej tolerancyjne. Każda procedura sprawia, że ​​włosy stają się bardziej miękkie i mniej gęste i sztywne, nawet po pierwszym „głębokim” bikini zauważalna jest różnica - włosy tracą ciemny pigment i rosną wolniej.

Recenzje

Na forach „mamusi” temat usuwania włosów w czasie ciąży nie przestaje być istotny. Niektóre przyszłe matki praktykują usuwanie włosów w domu do ostatniego urządzenia i nie boją się prognoz lekarzy, że może to mieć negatywny wpływ na dziecko. Rzeczywiście, jeśli depilujesz cały czas i nie ma znaczenia, jaką metodę - depilator, wosk, cukier, to w czasie ciąży nie ma ryzyka (z normalnym przebiegiem).

Według lekarzy po raz pierwszy w czasie ciąży nie warto woskować ani usuwać cukru. Jeśli wcześniej ćwiczyłeś usuwanie włosów za pomocą tej metody, to kontynuuj, nie ma niebezpieczeństwa.

Lekarze twierdzą, że „gorące” usuwanie włosów jest zabronione przy hipertoniczności macicy i niskim łożysku, w szczególności niewłaściwe przywiązanie i ryzyko poronienia. Każdy ból wpływa na macicę, może po prostu zacząć kurczyć się i odrzucić płód (w skrócie) lub doprowadzić do porodu - w dużym. Oczywiście kosmetolog raczej nie rodzi na kanapie podczas usuwania włosów, ale bardzo dobrze może powodować napięcie macicy lub skurcze (przez długi czas).

Warto zauważyć, że ciało każdej kobiety jest indywidualne, ktoś nadal korzysta z depilatora lub idzie do salonu na shugaring do 40. tygodnia, i wcale się nie boją, a nawet nie bolą. Inni z samej wzmianki o „usuwaniu włosów” zaczynają gorączkowo ściskać brzuch.

Ktoś z mistrzów napisał, że nie można zrobić głębokiego bikini w interesującej sytuacji - macica może zacząć się kurczyć od impulsów bólowych, jednak na forach kobiecych łatwo jest znaleźć informacje, że przyszłe matki ufają swoim intymnym obszarom panom w dowolnym momencie, w tym dużym.

Czy możliwe jest usuwanie włosów w czasie ciąży? Następny film jest odpowiedzią na to pytanie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz