Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Laserowe usuwanie owłosienia pod pachami

Pachy - jest to strefa, która często jest narażona na brzytwę i pozostaje bez linii włosów układanej przez naturę. Ponieważ skóra w tych miejscach jest dość wrażliwa, codzienne manipulacje mogą powodować poważne podrażnienia. A dodatkowy cios w postaci dezodorantów i antyperspirantów tylko pogarsza sytuację. Warto wiedzieć, że we współczesnym świecie istnieje bardziej wygodne i praktyczne rozwiązanie, na przykład laserowe usuwanie włosów. Jakie są jego cechy, co jest lepsze, tym gorsze niż zwykłe golenie, uczymy się dalej.

Zasada działania

Według nazwy zabiegu nietrudno zgadnąć, że wpływ na włosy występuje za pomocą wiązki laserowej. Urządzenie działa sekwencyjnie, ale jego skuteczność staje się stuprocentowa nie od pierwszej sesji. Laser kauteryzuje mieszki włosowe, a w miejscu, w którym zabieg został zakończony, włosy przestają rosnąć, ale jednocześnie lokalizacja jest ograniczona do niewielkiego obszaru skóry. Możesz określić, ile sesji potrzebujesz, ściśle indywidualnie, w zależności od gęstości, struktury włosów i rodzaju lasera. Porozmawiajmy o tym drugim bardziej szczegółowo.

Rodzaje laserów używanych do pracy pod pachą:

 1. Rubin. Można powiedzieć, że jest to najsłabsza opcja. Jednocześnie jest również najbardziej przestarzały, więc liczba procedur niezbędnych do całkowitego usunięcia włosów za pomocą takiego lasera będzie maksymalna. Efekt zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy masz jasną skórę i ciemne, dość gęste włosy.
 2. Dioda. Jego zasada działania przypomina poprzednią wersję, ale ze względu na to, że ma większą zdolność penetracji, efekt osiąga się nieco szybciej (jeśli śledzisz liczbę sesji), ale czas trwania jednej procedury może potrwać do 30 minut.
 3. Neodym Laser jest dobry, ponieważ pomaga pozbyć się blond włosów, w tym jeśli niedawno opalałeś się, a stopień linii włosów jest daleki od ludzi z południa, ta opcja jest dla Ciebie odpowiednia. Nadaje się również do skóry wrażliwej, którą łatwo podrażnić alternatywnymi metodami (usuwanie włosów lub depilacja).
 4. Aleksandryt. Do tej pory ten gatunek jest uważany za najczęstszy. Jest szybszy, mocniejszy i bardziej wszechstronny. Zasadniczo nadaje się do każdego rodzaju skóry i każdego koloru włosów, od jasnobrązowego do czarnego. Jedna procedura może zająć tylko 10 minut.

Bezpośrednie wskazania do zabiegu:

 • Wrastające włosy. To jest bolesne i niebezpieczne. Podrażnienie pod pachami może być śmiertelne, ponieważ gruczoły potowe są ściśle ze sobą powiązane, a infekcja może spowodować poważne zapalenie. Można złapać tak niebezpieczną chorobę jak zapalenie hydraden.
 • Zapalenie mieszków włosowych. Jest to kolejna choroba zakaźna, na którą wpływają same mieszki włosowe. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do ropnego stanu zapalnego, który znowu nie kończy się niczym dobrym.
 • Ciemne, gęste włosyktóre pozostają widoczne nawet po użyciu maszynki do golenia.
 • Kontuzjanakładany na delikatną skórę pod pachami podczas woskowania lub przy użyciu techniki shugowania.
 • Irytacja z golarki, która powoduje ciężki dyskomfort po każdej procedurze.

Przeciwwskazania:

 • Siwe, zbyt cienkie lub bardzo jasne włosy.
 • Świeża opalenizna. Lepiej jest wykonywać takie procedury przed świętami.
 • Okres ciąży i laktacji są również bezpośrednimi przeciwwskazaniami, ponieważ konsekwencje mogą wpływać na rozwój płodu lub noworodka.
 • Ostra postać chorób sercowo-naczyniowych.
 • Onkologia
 • Cukrzyca
 • Zimna lub wirusowa infekcja, zarówno tymczasowa, jak i przewlekła.
 • Plamy starcze lub pieprzyki znajdujące się w obszarze leczenia laserowego.
 • Ponadto procedura nie jest wykonywana dla dzieci poniżej 18 roku życia.

Nawet jeśli naprawdę chcesz, w takich przypadkach żadna szanująca się klinika nie przeprowadzi dla ciebie takich operacji. Może to być bardzo niebezpieczne i surowo zabrania się lekceważenia zaleceń.

Przygotowanie

 • Kilka dni wcześniej, kiedy idziesz do biura specjalisty, włosy trzeba będzie ogolić. Im krótsza długość włosów, tym bardziej zauważalny jest efekt zabiegu. Pamiętaj, aby użyć pianki do golenia, aby obciąć włosy pod cebulkami i przy minimalnym uszczerbku dla delikatnej skóry pod pachami.
 • W dniu zabiegu a dzień wcześniej nie można nakładać na skórę żadnych olejków, kremów, dezodorantów i innych kosmetyków. Naruszenie tej zasady może spowodować poparzenie.
 • Co najmniej kilka tygodni powinno dawać słońce. Opalanie będzie przeciwwskazaniem do zabiegu, więc nie ma bezpośredniego światła słonecznego i solarium.
 • Oczywiście muszę przygotować się do zabiegu, ale wynik pozostanie przez długi czas, więc tydzień będzie tolerowany.
 • Za około 10-14 dni Zanim odwiedzisz gabinet lekarski, a wiązka lasera oświetli twoje pachy, zaleca się zaprzestanie przyjmowania antybiotyków.
 • W odniesieniu do kosmetyków, możesz ich użyć, najważniejsze jest to, że w kompozycji nie ma alkoholu.
 • Ważne! Podczas zabiegu Ty i kosmetyczka powinniście nosić okulary ochronne. Jeśli są nieobecne, problemy ze wzrokiem mogą pojawić się później.

Późniejsza pielęgnacja skóry

Oczywiście, oprócz doskonałego efektu kosmetycznego, laser jest szkodliwy, ponieważ jest to dość silna interwencja. Aby wyeliminować nieprzyjemne konsekwencje i cieszyć się tylko rezultatem, musisz przestrzegać następujących zasad:

 • Nie możesz drapać pachy przez kilka dni po zabiegu. Zbyt ostry lub gorliwy ruch może wywołać procesy zapalne i tylko dodatkowo zwiększyć swędzenie.
 • Nie warto używać mydła lub żele pod prysznic o silnym zapachu lub granulki złuszczające w kompozycji. Tylko łagodny, kremowy produkt lub jeszcze lepsza zwykła woda. Na początku ogranicz się do tego.
 • Użyj maści lecznicze w pierwszych dniach po zabiegu. Przyspieszają regenerację i zapobiegają infekcjom.
 • Jeśli nadal masz włosy, które nie odeszły po pierwszej procedurze, w żadnym wypadku nie szarp ich pincetą ani nie próbuj się pozbyć. Spowoduje to jedynie wzrost i długo oczekiwany wynik może zostać utracony.
 • Wstrzymaj się od sportu, basenów, spa, łaźni i saun. Wszystko, co powoduje obfite pocenie się przez kilka następnych dni, powinno zostać usunięte z listy rzeczy do zrobienia. Naruszenie może zagrozić zapaleniu mieszków włosowych.
 • Kup z góry dezodorant bezalkoholowy. Po zabiegu laserowym nie warto suszyć zbyt suchej, a nawet podrażniającej skórę.

Nieprzyjemne konsekwencje

 • Jeśli to była pierwsza procedura, przez 24 godziny może utrzymywać się pieczenie lub nawet ból w miejscach, w których laser jest narażony. Jeśli uczucie nie minęło po dniu, powinieneś skonsultować się z lekarzem.
 • Po pierwszych sesjach możesz mieć małe ropnie. Ważne jest, aby były to osobne stany zapalne, a nie „stado”. W przeciwnym razie należy natychmiast skorzystać z usług specjalisty.
 • Jest prawdopodobne że przy niewłaściwym podejściu lub wyborze urządzenia laserowego efekt będzie niewidoczny. Jeśli po depilacji nie zauważyłeś absolutnie żadnej różnicy, warto zmienić podejście.
 • Przebarwienia - To nie do końca norma, ale nie powoduje śmiertelnych konsekwencji. Przyczyny, które mogą wywołać takie zmiany, leżą w niewłaściwej opiece po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami lekarza.

Recenzje

Jednym z najczęściej omawianych tematów są problemy związane z bólem. Sama procedura nie wyróżnia się żadnymi bolesnymi odczuciami. Nawet ludzie z wysokim progiem bólu mogą łatwo tolerować wszystkie manipulacje.

Wielu pacjentów skarży się również na zaczerwienienie i nadwrażliwość w pierwszych dniach po depilacji laserowej. Jest to normalne, ponieważ skóra reaguje negatywnie na tego rodzaju interwencję. Te działania niepożądane miną dość szybko i same z siebie.

Często pojawia się gorąca debata na temat liczby procedur niezbędnych do całkowitego pozbycia się niechcianych włosów. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, w każdym przypadku wszystko będzie ściśle indywidualne. Średnio liczba sesji może wynosić do 5.

Ogólnie procedura laserowej korekcji wnęk pachowych może być bardzo przydatna, ale co najważniejsze, należy zachować ostrożność. Pamiętaj, aby sprawdzić certyfikaty mistrza, wiarygodność kliniki i czy masz bezpośrednie przeciwwskazania.

Nie zaniedbuj znaczenia opieki po zabiegu i fazie przygotowawczej wcześniej.

Zadbaj o swoje piękno i zdrowie, ponieważ w tym przypadku chodzą trzymając się za ręce. Jedna zła manipulacja może prowadzić do łańcucha poważnych konsekwencji.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania owłosienia pod pachami znajduje się w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: DEPILACJA LASEROWA: PIERWSZE WRAŻENIA! (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz