Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Golenie

Wielu mężczyzn uważnie się monitoruje. W końcu ich sukces zależeć będzie od tego, jak będą wyglądać. Każdego dnia silniejszy seks musi stosować brzytwę, aby skóra była gładka i atrakcyjna. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo się golić, aby uniknąć negatywnych konsekwencji, takich jak podrażnienie i dyskomfort. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie w tym artykule.

Trend azjatyckiej twarzy

Warto zauważyć, że azjatycki trend twarzy już dotarł do naszego kraju. Obejmuje gładką i zdrową skórę właściwą, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Przy pomocy specjalnej brzytwy płeć piękna może wyeliminować puch, usunąć zrogowaciałą warstwę z skóry właściwej. W rezultacie skóra będzie równa i gładka. Ten peeling jest przeznaczony raczej dla tych, którzy zastosują profesjonalny makijaż podczas sesji zdjęciowej. Twarz będzie wyglądać jak porcelana. Oczywiście niewiele kobiet zdecyduje się na takie działanie.

A jeśli pojawią się takie osoby, lepiej skonsultować się z wykwalifikowanymi specjalistami przed zabiegiem.

Jeśli chodzi o mężczyzn, gładkość pozostaje również modna. Idealnie gładkie golenie, które powtarza kontury twarzy, będzie w stanie powiedzieć nie tylko o swoim pięknie, ale także o sukcesie, pewności i determinacji. Te cechy przyciągają również kobiety płci przeciwnej.

Gatunek

Jeśli chodzi o główne typy procesu usuwania niechcianej roślinności, istnieją tylko dwa rodzaje. Pierwszym i najczęstszym jest golenie na mokro. Jest wybierany przez ponad 60% męskiej połowy populacji. Ten widok jest uważany za klasyczną opcję z użyciem pianki, pędzla do golenia i ostrego ostrza.

Inną powszechną formą męskiego golenia jest suchość. Zwykle do tej procedury stosuje się maszynki elektryczne. Warto zauważyć, że ta metoda znacznie zaoszczędzi czas. Jednak tym, którzy mają wrażliwą skórę właściwą, lepiej nie używać tej metody. Rozważ bardziej szczegółowo ich główne zalety i wady.

Mokry

Wielu twierdzi, że ten rodzaj golenia jest najwygodniejszy do golenia.. Polega na wstępnym odparowaniu skóry właściwej ciepłą wodą i pokryciu jej kremem lub żelem do golenia. Dzięki tym substancjom maszynka łatwo i naturalnie przesuwa się po Twojej twarzy. Zalety tej metody obejmują także szybkość. Możesz szybko i skutecznie uporządkować twarz. Ponadto, stosując tę ​​metodę, istnieje minimalna szansa na uszkodzenie górnych warstw skóry, jeśli wszystkie zasady będą przestrzegane.

Istnieją pewne wady.. Tak więc wszystkie manipulacje będą mogły być wykonywane w jakościowy sposób tylko w łazience. Odbywa się to w celu regularnego spłukiwania wody. W innym pomieszczeniu cały proces będzie niewygodny.

Suche

Ten rodzaj golenia ma również swoje zalety. Na przykład możesz szybko i skutecznie wygładzić twarz, nie tylko w łazience, ale w każdym otoczeniu. Możesz zabrać ze sobą specjalną brzytwę na wycieczki, wyjazdy służbowe. Nie zajmuje dużo miejsca. Ta opcja jest odpowiednia dla mężczyzn prowadzących aktywny tryb życia.

Wśród niedociągnięć można zauważyć nieco dłuższy czas zabiegu.a także niepożądane stosowanie golenia na sucho dla skóry wrażliwej.

Wybór metody zależy od twoich preferencji.

Jak usunąć włosy?

Wiele osób uważa, że ​​golenie jest dość łatwą procedurą.. Należy jednak starannie się na to przygotować, aby uzyskać oczekiwany wynik. Możesz podać przykład prawidłowego wzoru, zgodnie z którym każdy człowiek powinien działać, aby jego skóra stała się gładka, promienna, witalna i zdrowa.

W związku z tym powinieneś wybrać metodologię, zgodnie z którą uporządkujesz twarz. Aby procedura przebiegła dobrze, należy dokładnie przygotować skórę właściwą. Zacznij od umycia ciepłą wodą z mydłem. Jeśli nie masz dużo czasu, na kilka minut przymocuj do twarzy gorący ręcznik.

Jeśli masz długie włosy, nałóż olej.. W przypadku wrażliwej skóry lepiej jest użyć pędzla. Warto kupić specjalne mydło, spieniając je i delikatnie wcierać szczoteczką w skórę. Brzytwa musi być ostra i ostrożnie z nią pracować. Nie naciskaj zbyt mocno na jego uchwyt. Więc odetniesz mniej włosów, a ryzyko skaleczeń wzrośnie. Warto trzymać ostrze pod kątem trzydziestu stopni.

Uważnie monitoruj stan przedmiotu cięcia i zmieniaj ostrze na czas.

Po zabiegu nie zapomnij użyć balsamu nawilżającego, aby ukoić skórę właściwą twarzy. Chroni również skórę przed podrażnieniami i dyskomfortem. Powinieneś także posłuchać kilku wskazówek:

 • Po każdym ruchu opłucz głowę maszynki do golenia. Konieczne jest to zrobić pod strumieniem bieżącej wody, ponieważ włosy gromadzą się między ostrzami i zakłócają dobre przesuwanie narzędzia.
 • Zawsze miej przy sobie żel hemostatyczny. W końcu nawet doświadczeni mężczyźni nie są bezpieczni przed skaleczeniami. Substancje te pomogą szybko wyleczyć bolące miejsce.
 • Eksperci zalecają golenie włosów zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Możesz więc uniknąć wrastania i usprawnić procedurę.
 • Po zabiegu spłucz twarz zimną wodą. Golenie należy wykonać co najmniej pół godziny przed wyjściem na zewnątrz.

Wskazówki dla nastolatków

Jeśli zdecydujesz się ogolić wąsy po raz pierwszy, powinieneś wiedzieć, jak zrobić to dobrze. Podstawową zasadą jest nie spieszyć się. Całą procedurę należy przeprowadzić ostrożnie i początkowo zajmie to trochę czasu. Dzięki doświadczeniu możesz nauczyć się umiejętnego posługiwania się brzytwą. Nie odnoszą się negatywnie do pierwszych awarii podczas golenia. Z czasem zrozumiesz wszystkie subtelności.

Pamiętaj, że żyletka powinna poruszać się w jednym kierunku - od góry do dołu. Nie dociskaj urządzenia zbyt mocno do twarzy, aby nie naruszyć górnej warstwy skóry właściwej i nie spowodować obrażeń. Nie zapominaj, że skórę należy również dokładnie zdezynfekować, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Ciało nastolatka różni się tym, że włosy na jego ciele nie mogą wszędzie rosnąć tak samo. Na przykład na głowie mogą być miękkie, ale w okolicy policzków są twarde. Jest to konsekwencja działania męskich hormonów. Powinieneś także określić swój typ skóry. Jeśli nie możesz tego zrobić sam, powinieneś skontaktować się ze swoją pielęgniarką.

Ropnych formacji na skórze właściwej nie należy golić. Pojawią się częściej na innych obszarach twarzy. Należy unikać miejsc z brodawkami i innymi problemami skórnymi.

Przy pierwszym goleniu rzadko można uniknąć kontuzji. Zwykle są to małe kawałki, które należy zdezynfekować nadtlenkiem wodoru. Ponadto po zakończeniu procedury należy użyć specjalnego kremu nawilżającego. Nie zaniedbuj tej zasady, jeśli chcesz, aby Twoja skóra była gładka i wolna od podrażnień.

Kiedy mogę zacząć?

Oczywiście nie można podać dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Każda osoba ma indywidualne cechy. Ktoś dorasta wcześniej, ale dla kogoś ten proces zachodzi później. Wielu ekspertów uważa, że ​​optymalny wiek do rozpoczęcia użytkowania maszyny to osiemnaście lat.

Jednak często młodzi mężczyźni w wieku 14-15 lat mają już małe zarost. Wielu chłopców nie lubi takiej armaty i publicznie czuje się niekomfortowo. W tej sytuacji możesz zacząć golenie wcześniej, ale nie powinieneś uciekać się do procedury wcześniej niż 14 lat. Na przykład 10 lat jest jeszcze bardzo wcześnie na taki dorosły proces. Jeśli nie będziesz przestrzegać tej zasady, poddasz pożądaną skórę nastolatków naprężeniom mechanicznym, możesz znaleźć wiele problemów. Dlatego lepiej poczekać, aż naprawdę będziesz się golić.

Człowiek

Dla mężczyzn, którzy nie są fanami dużej brody, jest też kilka wskazówek, jak prawidłowo się golić:

 • Wybierz narzędzie jakości dla procedury. Nie warto oszczędzać. W ten sposób będziesz mieć bezpieczne, łatwe i łatwe golenie.
 • Nie prowadź ostrza przed wzrostem włosów. Możesz więc nie tylko wywołać podrażnienie, ale także wrastające włosy.
 • Przed każdą procedurą warto dokładnie przygotować skórę właściwą twarzy. Uprości to tylko codzienną procedurę. Najlepiej będzie odparować skórę.
 • W przypadku bardzo wrażliwej skóry właściwej lepiej jest stosować olej. Zmiękczy skórę, stworzy ochronny film na powierzchni.
 • Wybierz tylko wysokiej jakości maszyny. Nowoczesne modele mają zwykle trzy ostrza i specjalne paski zmiękczające. Wynik procedury będzie zależeć od jakości produktów.
 • Nie zapomnij o niedostępnych miejscach. Jeśli skóra ma fałdy, na przykład pod pachami, warto lekko pociągnąć skórę właściwą, aby ułatwić pracę urządzenia.
 • Nie naciskaj mocno na maszynkę do golenia. W przeciwnym razie ryzykujesz cięcia i negatywne emocje. Niech wszystkie ruchy będą tak lekkie i proste, jak to możliwe. Usunięcie włosów jest jedynie zmianą kierunku maszynki, a nie kliknięciem.
 • Po goleniu warto zachować szczególną ostrożność. Umyć ciepłą wodą i nałożyć po goleniu. Następnie powinieneś umyć się zimną wodą. Pomoże to zamknąć pory, aby nie zostały zabrudzone.
 • Nie bądź zbyt gorliwy. Czasami trudno jest osiągnąć idealnie gładki stan. Warto po prostu zgolić włosie i utrzymać twarz w czystości.

Nie mieć zarostu

Zdarza się, że po przeprowadzeniu zabiegu na twarzy nadal pozostaje niewielki zarost. Oznacza to, że mogłeś zrobić coś złego. Upewnij się, że urządzenie ma wystarczająco ostre ostrza. Aby wiedzieć, że tak właśnie jest, następnym razem zmień nową kasetę. Oczywiście trudno jest uzyskać idealną gładkość, uruchamiając maszynę tylko na porost włosów. Jeśli jednak wykonujesz ruchy w przeciwnym kierunku, możesz się skaleczyć. Takie ruchy wymagają specjalnych umiejętności.

Ponadto zazwyczaj włosie pozostaje, jeśli spieszysz się podczas wykonywania zabiegu, a także golenia bez użycia pianki, żelu. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, włosie nie powinno pozostać. Jeśli nadal decydujesz się zaryzykować i skaleczyć się, powinieneś natychmiast potraktować to miejsce środkiem antyseptycznym lub użyć klasycznej wody kolońskiej. Niech trochę płonie, ale wtedy wyleczycie ranę.

Niezbędne towary i akcesoria

Powiedzieliśmy już, że ważne jest, aby wybierać tylko wysokiej jakości produkty do golenia i akcesoria. W końcu to od nich zależy twoja umiejętność i pozytywny wynik. Możesz od razu kupić zestaw w sklepach, w których zostaną przedstawione wszystkie niezbędne narzędzia. Istnieją również zestawy podróżne, które możesz zabrać ze sobą w podróż, podróż służbową lub inną podróż.

Podstawą procedury jest brzytwa, w tym elektryczna brzytwa, trymer. Współcześni producenci oferują szeroką gamę opcji dla mężczyzn. Integralną cechą będzie również pędzel do golenia oraz różnorodne żele i kremy do golenia. Warto zaopatrzyć się w ręcznik waflowy, którym można wytrzeć twarz lub wyparować.

Ałun lub kamień ałunowy zapobiegnie podrażnieniom po depilacji. Dzięki swemu ściągającemu działaniu, szybko zmniejszy liczbę uszkodzonych naczyń włosowatych. Pomoże to zatrzymać krwawienie. Ałun jest również wezwany do zwężenia porów. Ograniczy to możliwość przedostania się bakterii do głębszych warstw skóry właściwej. Korzystanie z niego jest łatwe i proste. Po zakończeniu zabiegu zwilż je zimną wodą i delikatnie rozprowadź po twarzy. Niech minerał pozostanie na skórze właściwej przez kilka minut. Następnie możesz umyć się zimną wodą.

Co wybrać

Istnieje wiele opcji do golenia twarzy.. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji danej osoby. Na przykład użycie niebezpiecznej maszynki do golenia spowoduje poważne obrażenia. Dlatego jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, lepiej wybrać bezpieczniejszą metodę usuwania włosów. Najważniejsze jest przestrzeganie wszystkich zasad w każdej procedurze, nie spiesz się, a wtedy Twoja skóra będzie idealnie gładka.

Rano czy wieczorem?

O tym, kiedy lepiej się golić - rano lub wieczorem nie można powiedzieć na pewno. Wszystko będzie zależeć od twojego stylu życia, a także od indywidualnych preferencji. Wiele osób woli wyglądać jak igła, idąc do pracy. Tacy ludzie golą się rano. Jeśli przed nami jest miłośnik randek z kobietami, prawdopodobnie wieczorem się ogoli. Nie oznacza to, że włosy rosną szybciej w zależności od pory dnia, w której są usuwane. Wszystko zależy od twoich funkcji.

Jak gotować na parze?

Pierwszym i najważniejszym krokiem podczas golenia jest parowanie twarzy. Można to zrobić za pomocą ciepłej wody. Po prostu umyj to kilka razy. Lub weź ręcznik i namocz go w gorącej wodzie. Dołącz do miejsca, w którym będziesz się golić przez pięć minut. Oczywiście, im cieplejsza woda, tym lepiej. W takim przypadku nie pal się w twarz. Nie zapomnij również zmiękczyć zarostu. W tym celu można kupić w specjalistycznych sklepach specjalne oleje. Pocieraj fundusze lekkimi ruchami w obszarze wzrostu włosów.

Opieka kontrolna

Wielu mężczyzn uważa, że ​​po zabiegu golenia włosów nie trzeba nic więcej robić. Jest to jednak powszechne nieporozumienie. Zasadniczo męska skóra właściwa jest grubsza, ze zwiększoną tendencją do pocenia się, co oznacza, że ​​wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Codzienne golenie może powodować wysuszenie skóry właściwej twarzy mężczyzny. Możesz łatwo sobie z tym poradzić za pomocą różnych kremów specjalnie zaprojektowanych dla różnych rodzajów skóry. Wrażliwa skóra właściwa charakteryzuje się zaczerwienieniem. Jeśli odczujesz podrażnienie po goleniu, najprawdopodobniej masz wrażliwą skórę. Suchość będzie charakteryzować się uczuciem napięcia, utratą elastyczności. Cóż, pojawienie się pryszczów, nieregularności, wrastających włosów można przypisać problematycznej skórze.

Po goleniu należy traktować dotknięty obszar specjalnym środkiem nawilżającym. Chroń także skórę właściwą przed słońcem. Należy stosować filtry przeciwsłoneczne o współczynniku ochrony 15 lub większym.

Ponadto eksperci doradzają specjalne produkty zawierające minerały i witaminy. Będą odżywiać i łagodzić skórę właściwą. Na przykład witamina C pomoże stymulować produkcję kolagenu. Uważaj na swoją skórę właściwą dwa razy dziennie.

Konsekwencje niewłaściwej opieki

Jeśli zdecydujesz się zaniedbać co najmniej jedną zasadę golenia, możesz spotkać się z negatywnymi konsekwencjami. Należą do nich sucha skóra, łuszczenie, swędzenie, wysypka. Jeśli powierzchnia skóry właściwej swędzi, nie przeczesuj obszarów. Może również prowadzić do mikrourazów i bakterii.

Czasami po goleniu widać czarne kropki. Te ślady mogą być spowodowane wrastającymi włoskami lub użyciem niewystarczająco ostrej brzytwy. Warto zrewidować swoją koncepcję usuwania włosów. Jednak nie zniechęcaj się, istnieje wyjście z tej sytuacji. Możesz to naprawić i usunąć podrażnienie.

Jak usunąć podrażnienie?

Warto zauważyć, że różne czynniki mogą powodować podrażnienie. Na przykład sucha skóra stanie się źródłem podrażnienia. Lepiej zwilżyć skórę właściwą ciepłą wodą przed zabiegiem.Dobrym nawykiem będzie golenie po prysznicu lub kąpieli. Dzięki temu możesz osiągnąć idealnie gładką powierzchnię, skóra stanie się bardziej miękka, a ostrze będzie się lepiej ślizgać.

Jeśli chodzi o podrażnienie podczas golenia, może powodować brzytwę niskiej jakości o nieostrych ostrzach. Warto również zwrócić uwagę na piankę do golenia. Powinien pasować do ciebie w składzie. Kolejnym ważnym krokiem w pozbyciu się podrażnień będzie zastosowanie odpowiedniej techniki golenia.

Aby uniknąć negatywnych efektów po goleniu, spłucz twarz zimną wodą, aby zamknąć pory. Nawilż swoją skórę specjalnym balsamem. Można również stosować chlorheksydynę.

Najważniejsze jest wyeliminowanie powtarzających się błędów, które doprowadziły do ​​tego wyniku.

Czy to możliwe przed solarium?

Nie usuwaj włosów bezpośrednio przed solarium. Po zabiegu skóra potrzebuje odpoczynku. Nie wystawiaj go na kolejną ekspozycję na czynniki negatywne.

Sprawdziliśmy, jak prawidłowo wykonywać golenie mężczyzn. Teraz wiesz, co musisz zrobić, aby uniknąć podrażnień po zabiegu i co wybrać odpowiednie produkty do golenia. Kierując się wszystkimi zasadami, możesz osiągnąć idealnie gładką skórę. Pamiętaj, że ważne jest zachowanie higieny twarzy i innych części ciała, w których wykonywane są odpowiednie manipulacje.

Jak się golić - w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Jak uniknąć podrażnień i zacięć przy goleniu - Czas Gentlemanów (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz