Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Depilacja twarzy

Bez względu na to, jak piękna jest fryzura i makijaż, bez względu na to, jak olśniewająca suknia nakłada się na kobietę, całe wrażenie może zepsuć mały, jak się wydaje, całkowicie niedostrzegalny szczegół - włosy na twarzy. Niestety wiele kobiet cierpi na ten problem.

Powody

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wzrost mieszków włosowych na twarzy. Zgodnie z wynikami badań stwierdzono, że pęcherzyki są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju zmiany zarówno w ciele, jak i na wpływy zewnętrzne. Rozważ najbardziej podstawowe przyczyny niechcianego wzrostu włosów na twarzy:

 • Zmiana poziomów hormonalnych. Bardzo często w okresie menopauzy kobiety, które osiągnęły wiek 50 lat, zauważają wzrost linii włosów na twarzy. Wynika to z faktu, że właśnie w tym wieku mają wzrost poziomu hormonu „męskiego” - estrogenu. Ponadto młode dziewczęta, które osiągają dojrzałość płciową, również zauważają wzrost tego wskaźnika. Jest to również związane ze zmianą poziomu hormonów.
 • Przyjmowanie środków antykoncepcyjnych. Bardzo często kobiety przyjmujące doustne środki antykoncepcyjne borykają się z tym problemem, ponieważ zawierają dużą ilość hormonów. Niestety, bardzo niewielu konsultuje się z lekarzem przed zażyciem leku, na podstawie opinii znajomych. To z kolei powoduje wiele problemów z ciałem, w tym zwiększenie poziomu niechcianych włosów na ciele i twarzy.
 • Dziedziczność. Kobiety niektórych narodowości mają wyraźny problem z nadmiernym owłosieniem twarzy. Najczęściej dotyczy to kobiet narodowości kaukaskiej. Ponadto zdarza się, że problem ten przechodzi z matki na córkę lub gdy ktoś z bliskich krewnych cierpi na wirtuozę.
 • Problemy kobiet. Czasami kobieta, która ma kilka włosów na brodzie lub czole, nawet nie podejrzewa, że ​​przyczyna leży znacznie głębiej niż na powierzchni linii włosów. Policystyczny jajnik powoduje wzrost brody.
 • Choroby układu hormonalnego. Kiedy kobieta ma problemy, na przykład z nadnerczami, często zwiększa niechciany wzrost włosów, ponieważ układ hormonalny jest odpowiedzialny za wiele procesów, w tym wzrost włosów.
 • Ciąża Bardzo często podczas przyjmowania preparatów multiwitaminowych lub hormonalnych u kobiet w ciąży występuje wzrost puszystych włosów w całym ciele, w tym na twarzy.

Metody trwałego usuwania włosów

Jeśli z jakiegoś powodu kobieta nadal ma niepożądane owłosienie na twarzy, natychmiast zastanawia się, jak w końcu się ich pozbyć. Aby to zrobić, musisz działać bezpośrednio na mieszek włosowy, aby go zniszczyć. Istnieje kilka sposobów trwałego usuwania niechcianych włosów:

 • Elektryczne usuwanie włosów. Specjalne urządzenie jest podłączone do setek małych igieł, które przebijają każde włosy i przesyłają przez nie prąd przemienny. Z powodu wytwarzanego ciepła włosy po prostu się wypalają i nie są już w stanie wytworzyć nowej cebulki włosów. Jeśli chodzi o bolesność, procedura jest daleka od przyjemnej; prawie zawsze stosuje się znieczulenie miejscowe. Ogromnym minusem tej techniki jest wysokie prawdopodobieństwo poparzenia, blizny i blizny mogą również pozostać.
 • Elektroliza. Technologia tej metody jest podobna do elektrycznego usuwania włosów. Wiele kobiet woli tę metodę, ponieważ jest ona znacznie mniej traumatyczna. Przez igły przepływa prąd galwaniczny, który zabija niepożądane włosy. Martwe włosy usuwa się pincetą.
 • Technika świetlna. Ta technika obejmuje najnowocześniejsze rodzaje usuwania włosów na zawsze - jest to fotoepilacja i laserowe usuwanie włosów. Zasada działania jest w przybliżeniu podobna: Wiązka światła niszczy włosy zawierające melaninę. Tylko w pierwszym przypadku laser działa na szeroki obszar, a w drugim przypadku na określony obszar. Ta metoda ma ogromne zalety. Na przykład skóra w ogóle nie jest uszkodzona, jest prawie bezbolesna, ryzyko jest minimalne. Nawet po zabiegu skóra nie wygląda na podrażnioną, bez blizn i otarć. To urządzenie radzi sobie z puszystymi włosami, na przykład wąsami nad wargą. Fotoepilacja oszczędza kobiety z bardzo gęstą roślinnością - w ciągu kilku sekund wpływa na duży obszar nawet bardzo sztywnych i kręconych włosów. Jedynym minusem tego typu jest niemożność usunięcia siwych włosów.
 • Elos - najnowocześniejsza technologia usuwania włosów na ciele i twarzy, oparta na zasadzie depilacji laserowej. Zawiera obie metody, działając na bardzo jasne włosy, których nie można usunąć powyższymi metodami. Dlatego ludzie, którzy chcieliby pozbyć się niechcianej metody siwe włosy Elos będzie najlepszą opcją. Kolejnym dużym plusem tej metody jest zdolność przebywania na słońcu tej części ciała, na której wykonano usuwanie włosów. Nie pozwalały na to zdjęcia ani laserowe usuwanie włosów.

Przeciwwskazania do procedur sprzętowych

Pomimo wszystkich zalet technik sprzętowych do usuwania niechcianego owłosienia twarzy, istnieje wiele przeciwwskazań. Dlatego jeśli podjęto decyzję na korzyść tej procedury, powinieneś się z nimi zapoznać. Oto lista najważniejszych przeciwwskazań:

 • Choroby onkologiczne;
 • Dziedziczna predyspozycja do krwawienia;
 • Formacje torbielowate;
 • Nerwoból;
 • Wiek piersi lub starczy (powyżej 75 lat);
 • Cukrzyca

Szczególnym czynnikiem jest obecność moli na ciele. Jeśli same w sobie nie powodują niedogodności i nie podjęto decyzji o ich usunięciu, możemy bezpiecznie rozważyć możliwość usunięcia owłosienia z niechcianego owłosienia twarzy, ponieważ zapewnia to ich obecność. Jedyne, czego potrzebujesz, aby zidentyfikować charakter pieprzyka - łagodny lub złośliwy. W pierwszym przypadku możesz delikatnie depilować pożądane obszary, próbując zminimalizować efekt za pomocą kreta, w drugim przypadku procedury sprzętowe są niedopuszczalne.

Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na znamiona. W przeciwieństwie do moli nie ponoszą ryzyka zachorowania na raka, ale nadal nie zaleca się narażania ich na kosmetologię sprzętową.

Metody usuwania tymczasowego

Obecnie istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia na twarzy. Współczesny rynek kosmetyczny oferuje różne sposoby usuwania włosów na każdy gust i każdą kieszeń. Rozważ najpopularniejsze metody:

 1. Depilacja Często możesz usłyszeć to słowo, jeśli chodzi o usuwanie włosów. Podczas depilacji usuwane są same włosy, które znajdują się nad skórą bez uszkodzenia korzenia. Bardzo często usuwanie włosów odbywa się w domu samodzielnie, ale należy zauważyć, że w klinice kosmetologicznej osoba z wykształceniem medycznym wykona usuwanie włosów znacznie lepiej, a wynik będzie trwał znacznie dłużej. Rozważ główne rozwidlenia depilacji:
 • Golenie. Za pomocą maszyny włosy są mechanicznie przycinane, ale nie wpływa to na cebulkę włosów i mieszków włosowych.
 • Lepkie paski do depilacji. Zazwyczaj paski papieru po jednej stronie są impregnowane woskiem, który skutecznie przylega do włosów, a następnie zdziera się ostrym ruchem, usuwając w ten sposób niechciane włosy. Istnieje wielu różnych producentów zestawów do woskowania, takich jak Weet lub ustaw „Markell".
 • Depilacja chemiczna. Za pomocą proszków, płynów, pianek i żeli ma wpływ na strukturę odrastających włosów. Staje się luźny i łatwo pęka u podstawy, depilując w ten sposób niechciane włosy. Zabieg jest mniej bolesny niż stosowanie lepkich pasków, więc można go stosować na twarz, jeśli producent na to pozwala.
 • Woskowanie Ta metoda opiera się również na zastosowaniu gorącego lub zimnego wosku. Grubą pastę nakłada się na pożądany obszar, a następnie czeka się czas, a wosk jest mechanicznie usuwany, a włosy przylegają do niego.
 • Wiosna. Elastyczna różdżka ciasno nawinięta na wiosnę jest dostępna w torbie do makijażu dla prawie każdej azjatyckiej kobiety. Zasada działania jest prosta: przewijając skórę, wiosna przechwytuje wszystkie widoczne i niewidzialne włosy.
 • Trymer. Aby bezboleśnie i szybko usunąć włosy, możesz użyć specjalnego urządzenia elektrycznego do twarzy - trymera. Małe, wygodnie umieszczone urządzenie z ostrym ostrzem szybko pozbywa się pistoletu lub anten nad górną wargą. Może również wyrównać kształt brwi i usunąć włosy z małżowiny usznej.

Popularne środki w domu

Być może każda kobieta wie, ile kosztują procedury usuwania włosów w salonach i klinikach kosmetycznych. Ma to szczególnie wpływ na przystępność cenową tych, którzy mają nadmierną „owłosienie” - prawdziwy problem, który należy rozwiązać kilka razy w miesiącu. Koszt usług w salonach jest różny, ale fakt, że są one klasyfikowane jako drogie, jest z pewnością.

Dlatego coraz więcej kobiet stosuje ludowe metody usuwania niechcianego owłosienia na twarzy. Jeśli wszystko zostanie zrobione ostrożnie, możesz samodzielnie pozbyć się nadmiaru włosów bez wydawania fantastycznej kwoty.

Na przykład wiele kobiet woli golenie. Jeśli kupisz drogą maszynę, możesz łatwo pozbyć się puszystych i blond włosów powyżej górnej wargi. Jedyną wadą tej metody jest to, że trzeba bardzo ostrożnie pracować z ostrzem, ponieważ istnieje ryzyko obrażeń. Ponadto włosy rosną wystarczająco szybko i stają się twardsze.

Bardzo wygodną metodą radzenia sobie z nadmiarem włosów są maski. W domu maska ​​na przykład z kurkumy jest dość prosta do wykonania. Wystarczy wymieszać przyprawę z wodą do pożądanej konsystencji i nałożyć na twarz. Przy dłuższym stosowaniu możesz zauważyć, że włosy stają się cieńsze i niewidoczne, a ich wzrost jest zauważalnie spowolniony.

Z wrastającymi włosami na skórze pomaga bardzo dobrze kwas salicylowy. Kwas, oczyszczając górną warstwę skóry, pomaga wrastającym włosom „wydostać się” na powierzchnię, po czym można je usunąć. Ponadto doskonale łagodzi podrażnienia, ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Jedną z najpopularniejszych ludowych metod usuwania niechcianych włosów jest nadtlenek wodoru. Jest środkiem antyseptycznym, również częścią domowych rozjaśniaczy włosów. Nadtlenek rozjaśnia pigment włosów, a następnie całkowicie je niszczy. Włosy stają się bardziej kruche, a pęcherzyk umiera. Ale dla końcowego wyniku należy użyć co najmniej 10% nadtlenku.

Ponadto, aby napełnić porost włosów, stosuje się napary z ziół. Oczywiście są w stanie usunąć włosy za jednym razem, ale systematyczne stosowanie pomoże pozbyć się niechcianego wzrostu włosów. Oto niektóre z tych roślin: nasiona pokrzywy, narkotyki, szafran, kurkuma, hiacynt, mak. Warto pamiętać, że wiele z nich jest toksycznych i należy je stosować z najwyższą ostrożnością.

Innym sposobem na usunięcie owłosienia twarzy jest stosowanie kompresów z sodą. W roztworze wodnym gazę lub watę zwilża się, utrwala na pożądanym obszarze i pozostawia na noc. Po kilku sesjach włosy na twarzy będą niewidoczne lub już odpadną. Ważne jest, aby nie zapomnieć o nałożeniu kremu nawilżającego na twarz.

Roztwór hydroperytu a także kompresy z sodą pozostawioną na noc. Wynik nie będzie długo oczekiwany, zwłaszcza jeśli powtórzysz procedurę co dwa dni. Jedyną wadą tej metody jest to, że preparat jest dość żrący, więc skóra na leczonym obszarze może bardzo się zepsuć i należy zastosować roztwór w gumowych rękawiczkach.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po usunięciu włosów z niechcianych obszarów warto zadbać o skórę, ponieważ jest to również bardzo dotknięte. Trądzik, zaczerwienienie i szorstkość - tak zwykle dzieje się na skórze po depilacji. Możesz użyć różnych metod, aby pomóc jej odzyskać. Na przykład męski krem ​​po goleniu pomoże złagodzić podrażnienia po depilacji lub goleniu.

Po depilacji niektóre kobiety stosują puder dla dzieci, ale dermatolodzy nie są zwolennikami tej metody, ponieważ zatykają one zranione pory, co może prowadzić do infekcji.

Aby usunąć zaczerwienienie na skórze, możesz zastosować środki ludowe: wytrzeć obszar wywar z rumianku, nagietka lub glistnika.

Pantenol - tylko wybawca dla zranionej skóry. Uspokaja skórę w ciągu kilku minut, łagodzi zaczerwienienia i swędzenie.

Balsam z soku z aloesu pomoże skórze wejść w komfortowy stan. Kompres będzie szczególnie skuteczny natychmiast po zabiegu. Dzięki temu skóra szybko się zregeneruje.

Recenzje

Jak pokazuje praktyka, wiele dziewcząt stosuje mechaniczne usuwanie niechcianego owłosienia na twarzy, aby uzyskać szybki wynik. Takie jak golenie za pomocą obrabiarki lub trymera. Pomimo faktu, że włosy wkrótce się pojawiają, te metody są najbardziej popularne ze względu na szybkość usuwania.

Drugą najpopularniejszą jest depilacja ze sprężyną. Metoda jest bardzo skuteczna, ale dość bolesna. Ciężko jest stać godzinom przed lustrem i usunąć wszystkie włosy z twarzy.

Najlepsze recenzje, które kobiety pozostawiają na temat lekkich technik usuwania niechcianych włosów. Wynik jest niewątpliwie ponad wszelkie oczekiwania, ale procedura jest bardzo droga. Ale po kilku sesjach niepotrzebną roślinność można zapomnieć na zawsze.

Jeśli chodzi o metody ludowe, dziewczęta zauważają wysoką skuteczność masek na bazie nadtlenku wodoru i płynów zawierających hydroperyt. Pomimo czasu aplikacji wynik jest odpowiedni dla wszystkich - zarost staje się znacznie mniejszy, a tempo wzrostu wyraźnie zmniejszone.

W następnym wideo - porady dotyczące usuwania włosów na zawsze w domu.

Obejrzyj wideo: Depilacja twarzy Wąsik Brwi Skronie Broda Meszek Jak pozbywam się owłosienia z tawrzy (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz