Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Wrastające włosy po depilacji

Depilacja to zabieg, który pozwala nie tylko trwale pozbyć się owłosienia na ciele (niszcząc ich korzenie), ale spowalniają ich dalszy wzrost. Ci, którzy już raz wypróbowali tę procedurę na sobie, zauważają jej widoczne zalety - w porównaniu z depilacją. Jednak czasami pojawiające się wrastające włosy po depilacji mogą powodować znaczny dyskomfort.

Po co dorastać?

Jedną z najważniejszych wad usuwania włosów jest zwiększony wzrost włosów - jakiś czas po jego trzymaniu. Istnieje wiele powodów, które przyczyniają się do ich wyglądu.

Przyczyny genetyczne sugerują zbyt gęstą warstwę naskórka, przez którą włosy osłabione po zabiegu nie mogą się wydostać. Z tego powodu zaczyna rosnąć pod górną warstwą naskórka, a nie nad nim. Kolejnym powodem z tej kategorii jest gwałtowna zmiana poziomów hormonów. Zwykle dzieje się to podczas leczenia lekami hormonalnymi, a także w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.

Druga kategoria przyczyn jest mechaniczna. Wśród nich są:

 1. Poważne uszkodzenie kanałów włosów. Wynika to z niewłaściwego usuwania włosów - przeciw ich wzrostowi. Depilację należy przeprowadzić w kierunku wzrostu roślinności.
 2. Nadmierna fascynacja peelingami prowadzi do naturalnego pogrubienia górnej warstwy skóry, przez które bardzo trudno będzie później wyłamać się włosom. Dotyczy to szczególnie tych, którzy regularnie usuwają zarost.
 3. Urazy powierzchni naskórka są przyczyną bliznowacenia kanalików włosowych, co prowadzi do wrastania włosów.
 4. Wrastające włosy pojawiają się po goleniu, gdy używana była maszyna o tępych krawędziach (lub golenie zostało wykonane w złym kierunku).
 5. Silnie wpływa na pojawienie się tego problemu (szczególnie w okolicy bikini) wybór odzieży. Zbyt wąska bielizna i legginsy zakłócają przepływ krwi, pociągają kanały włosów, a rezultatem są wrastające włosy.

Zarośnięta roślinność na nogach i w okolicy bikini powoduje wiele niedogodności.

Takie włosy psują wygląd, powodować swędzenie, a czasem pieczenie. Warto zrozumieć, że ten problem może pojawić się nawet u Ciebie, gdy wykonujesz najdroższe laserowe usuwanie włosów w elitarnym salonie. To samo dotyczy usuwania roślinności za pomocą depilatora w domu.

Niektóre kobiety często ignorują pojawienie się tego problemu, ponieważ nie rozumieją, dlaczego jest to niebezpieczne.

Dlaczego wrastające włosy są niebezpieczne?

Roślinność na ciele, która nie może przebić się przez górną warstwę naskórka na zewnątrz, jest niebezpieczna w tym, że:

 • Jest ognisko zapalne, w którym pojawia się ropa.
 • Kilka wrastających pobliskie włosy można połączyć w jedno wspólne ognisko zapalne.
 • W ciężkich przypadkach nie tylko ból, swędzenie, ale także wzrost temperatury.
 • Z nieterminowym leczeniem zamiast ropni mogą powstawać blizny i blizny, które można usunąć tylko chirurgicznie.

Takie pozornie całkowicie nieszkodliwe wrastające włosy mogą powodować poważne i niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia - jeśli leczenie zostanie wykonane przedwcześnie lub wcale.

W zaawansowanych przypadkach tylko doświadczony dermatolog może poradzić sobie z takim problemem. Specjalista odniesie sukces nie tylko w wyeliminowaniu takiego stanu zapalnego, ale także w wyeliminowaniu jego konsekwencji.

Nie zapomnij o takich konsekwencjach, jak zwiększone swędzenie, pieczenie i pogorszenie wyglądu skóry każdego dnia. Dlatego bardzo ważne jest na pierwszych etapach pojawiania się wrastających włosów nie tylko w celu ich wyeliminowania, ale także w dalszym ciągu próbować zapobiegać ich ponownemu pojawianiu się.

Jak się pozbyć?

Warto od razu wspomnieć, że nie ma uniwersalnego sposobu na pozbycie się zarośniętej roślinności, który pasowałby każdemu, a w każdym razie. Możesz poradzić sobie z tym problemem, ale zajmie to dużo czasu i cierpliwości. Walka polega nie tylko na wyeliminowaniu już wyhodowanych włosów, ale także na zapobieganiu ich ponownemu pojawieniu się. Wszystkie opcje są podzielone na dwa typy:

 1. Jaźń pozbywanie się wrastających włosów w domu.
 2. Odwiedź specjalista.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pierwszej opcji, najpierw musisz zaopatrzyć się we wszystko, czego potrzebujesz.

To zajmie ciepłą wodę, a jeszcze lepiej - wywar z nagietka lub rumianku. Będziesz musiał przygotować środek antyseptyczny, ręcznik, sterylną igłę i pincetę, alkohol, chusteczki antybakteryjne i cierpliwość. Na problematyczny obszar skóry nałóż ręcznik zwilżony gorącym płynem przez 2-4 minuty. Następnie skórę wciera się w środek antyseptyczny, a włosy delikatnie szturcha się igłą i wyciąga pincetą. Po zabiegu naskórek wyciera się alkoholem.

Jeśli nie ma zapalenia krostkowego w miejscu wrastania, to przed rozpoczęciem procedury można dobrze zeskrobać ciało. W niektórych przypadkach wrastające włosy znikają same. W tym celu konieczne jest odmawianie depilacji i depilacji przez kilka dni oraz stosowanie miękkiego peelingu co drugi dzień.

Możesz poradzić sobie z tym problemem za pomocą narzędzi aptecznych. Które z nich są bardziej skuteczne, zostaną opisane poniżej. Konkretne narzędzie w każdym przypadku powinno zostać wybrane przez specjalistę.

Podczas wizyty u specjalisty problem można rozwiązać na dwa sposoby: przez ręczne usunięcie wrastających włosów lub przez peeling chemiczny. Konkretny wybór produktu będzie bezpośrednio zależeć od kondycji skóry i ilości włosów.

Co robić, żeby nie rosnąć?

Jak w każdym innym przypadku, zapobieganie problemowi jest znacznie łatwiejsze niż późniejsze zwalczanie go. Istnieje kilka prostych ogólnych zasad, które mogą pomóc w zapobieganiu wrastaniu włosów:

 1. Przed zabiegiem aby usunąć nadmiar roślinności z ciała, zaleca się wziąć gorącą kąpiel lub prysznic, a także użyć peelingu lub twardego peelingu. Pomoże to zmiękczyć naskórek i uwolnić włosy na jego powierzchni.
 2. Na skórze pojawi się zaczerwienienie (szczególnie w okolicy bikini), nie zaleca się odwiedzania solarium, pływania w otwartej wodzie, a kontaktów seksualnych należy unikać w ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu.
 3. Naskórek w najbardziej wrażliwych obszarach zaleca się leczenie „chlorheksydyną” raz dziennie. Umożliwi to łatwe i bezbolesne złuszczanie martwych komórek i częściowe zastąpienie peelingu chemicznego.
 4. Specjaliści nie doradzają przez pierwsze trzy dni po usunięciu nadmiaru roślin nosić syntetyczne, zbyt ciasne ubranie (zwłaszcza bieliznę).

Są to ogólne zalecenia, których przestrzeganie pozwoli uniknąć takich problemów, jak pojawienie się wrastających włosów.

Ale dla każdego rodzaju usuwania włosów są również wskazówki. Zapobieganie pojawianiu się wrastających włosów za ich pomocą stanie się proste i łatwe.

Jak depilować?

Przed faktyczną procedurą usuwania włosów zaleca się wziąć gorącą kąpiel i lekki peeling. Każde usuwanie włosów jest konieczne tylko do wzrostu włosów. W przeciwnym razie dalszy wzrost włosów będzie bardzo trudny do uniknięcia. Po usunięciu roślinności zaleca się lekki peeling. Jest to konieczne, aby usunąć pozostały wosk lub inne produkty z powierzchni skóry.

Po zabiegu konieczne jest zmiękczenie i nawilżenie skóry odżywczym lub nawilżającym żelem lub kremem.

Najlepiej używać kosmetyków, które nie zawierają naturalnych olejków bazowych ani olejków eterycznych. W przyszłości korzystanie z peelingu nie będzie więcej niż dwa razy co 10 dni. Właściciele wrażliwej skóry powinni wykonywać tę procedurę tak mało, jak to możliwe - aby skóra miała czas na regenerację.

Jeśli te proste wskazówki nie pomogą poradzić sobie z problemem, wrastające włosy pojawiają się regularnie, musisz skonsultować się ze specjalistą (w sprawie zmiany rodzaju usuwania włosów).

Jak się golić?

Jeśli wolisz depilację (na przykład za pomocą maszynki do golenia lub specjalnego kremu), musisz pamiętać o następujących niuansach:

 1. Wybierz czas do depilacji należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry, a także zalecenia producenta.
 2. Musi być ściśle monitorowany po czasie ekspozycji produktu na skórę. Nawet jeśli po wskazanym okresie wynik nie zadowoli Cię w 100%, nie powinieneś sam wydłużać czasu ekspozycji.
 3. Zmyć pozostałości produkty do skóry powinny być czystą i chłodną wodą bez detergentów.
 4. Powinny być zawsze używane specjalny krem ​​po depilacji. Pomoże zmiękczyć i nawilżyć naskórek. Zaleca się zakup tego produktu z tej samej serii, co sam krem ​​do depilacji.

Dla tych, którzy wolą używać maszynki do golenia, możesz zalecić następujące czynności:

 1. Spróbuj za każdym razem Używaj tylko nowych maszynek do golenia. Jeśli były już w użyciu, to przed depilacją zaleca się ich zdezynfekowanie.
 2. Pamiętaj, aby użyć żeli lub pianki do golenia. Zmiękczy to skórę i ułatwi golenie.
 3. Ruchy - w kierunku wzrostu włosów.
 4. Nie warto zbyt mocno napnij skórę i naciśnij samą maszynę. Nie poprawi to jakości golenia, ale ryzyko obrażeń w tym przypadku jest poważnie zwiększone.
 5. Bezpośrednio Przed goleniem zaleca się wzięcie chłodnego prysznica z peelingiem. Gorąca woda w tym przypadku nie jest zbyt odpowiednia. Może zbyt mocno parować skórę, a w przyszłości maszyna nierównomiernie usunie włosy.
 6. Po zabiegu Depilację należy dokładnie spłukać ciepłą wodą, wytrzeć do sucha i nasmarować dowolnym produktem przeznaczonym do pielęgnacji skóry po goleniu.
 7. Pierwszego dnia Nie noś zbyt ciasnej syntetycznej odzieży.
 8. Użyj peelingu po takiej depilacji jest lepiej co trzy dni.

Aby znacznie zwiększyć skuteczność, możesz użyć specjalnych narzędzi zaprojektowanych do zwalczania wrastających włosów.

Najlepsze lekarstwa

Nie tylko pozbądź się już wrastających włosów, ale także niektóre specjalne leki, które mogą zapobiec ich pojawieniu się. Na półkach aptek i sklepów można zobaczyć produkty zaprojektowane specjalnie do zwalczania wrastających włosów: maści, peelingi, skórki i żele (na przykład „Ingrow Go”).

To specjalny balsam, który nie tylko pomaga zwalczyć wrastające włosy, ale także aktywnie usuwa podrażnienia po depilacji lub depilacji. To narzędzie nakłada się na niezbędne obszary dwa razy dziennie, w niewielkiej ilości i przy użyciu wacika. Jak pokazuje praktyka, dwa lub trzy dni zwykle wystarczają, aby całkowicie wyeliminować podrażnienia i zarośniętą roślinność.

Wydawanie pieniędzy na te drogie leki wcale nie jest konieczne; całkiem możliwe jest utrzymanie się przy pomocy ich tańszych (ale nie mniej skutecznych) odpowiedników.

Na przykład maść ichtiolowa, dobrze znana „Levomekol”, może nie tylko łagodzić podrażnienia. Aktywnie pomagają skórze odzyskać zdrowie po usunięciu roślinności, szybko leczą otarcia, skaleczenia, a także mają dobre działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwbakteryjne.

Maść hydrokortyzonowa różni się podobnym spektrum ekspozycji. Takie leki jak Tretinoina, Kalo Spray i Tend Skin okazały się całkiem dobre. Za pomocą takich narzędzi (koncentrując się na instrukcjach) możesz nie tylko pozbyć się tego problemu, ale także poprawić stan skóry.

Krem o zawartości chlorowodorku eflornityny wynoszącej 13% również uzyskał dobre recenzje. Łagodzi skórę, przywraca jej powierzchnię, a przy stosowaniu przez ponad 30 dni zapobiega pojawianiu się wrastających włosów.

Spray na bazie kwasu salicylowego może działać jako peeling chemiczny, bezpieczny dla skóry. Złuszcza martwe cząsteczki skóry z powierzchni naskórka, a także zmiękcza jego górną warstwę. Pomaga to włosom przedostać się na powierzchnię, a także leczyć ropnie.

Naturalny olejek jojoba lub olejek eteryczny z drzewa herbacianego skutecznie pomaga w walce z tymi problemami. Zmiękczają naskórek, łagodzą stany zapalne i pomagają wyeliminować nawet bardzo owłosione włosy, które wyrosły na skórze.

Bardzo ważną rolę w walce z wrastającymi włoskami i zapobieganiu ich pojawieniu się odgrywają peelingi i skórki. Fundusze te pomagają podnosić włosy nad skórą, złuszczają martwe komórki, a co najważniejsze - nieznacznie zmniejszają grubość górnej warstwy naskórka. Możesz użyć dowolnego szorowania ciała w sklepie, ale zarośla wykonane w domu z improwizowanych narzędzi są uważane za najbardziej skuteczne i przydatne.

Scrub do kawy mielonej jest uważany za najprostszy i najbardziej skuteczny.

Składa się tylko z gęstej śpiącej świeżo parzonej kawy. Peeling z jego użyciem można wykonać zarówno przed depilacją lub depilacją, jak i po nich.

Peeling na bazie soli morskiej ma nie tylko dobry efekt złuszczający. Ma również właściwości antybakteryjne. Aby go przygotować, użyj szklanki soli morskiej i jednej trzeciej szklanki dowolnego podstawowego naturalnego oleju - na przykład oliwy lub siemienia lnianego. Mieszankę stosuje się jako zwykły peeling do ciała.

Środki ludowe przeciwko wrastającym włosom

Również tradycyjna medycyna nie mogła zignorować tego problemu. Aby zwalczyć wrastające włosy, możesz skorzystać z następujących wskazówek:

 1. Użyj liści aloesu. Na dzień przed użyciem tę część rośliny należy usunąć w lodówce. Przed użyciem - drobno posiekaj lub wyciśnij jeden sok. Powstałą maskę nakłada się w postaci kompresów na obszary problemowe - przez 15-45 minut, dwa razy dziennie.
 2. Pieczona Cebula małe rozmiary należy przeciąć na pół i przyciąć w celu bandażowania w obszarze problemowym skóry. Opatrunek powinien być odświeżany co 5 godzin lub pozostawiony, jeśli to możliwe, na całą noc.
 3. Drobny środek dezynfekujący, przywracający maść, pomaga walczyć z wrastającymi włoskami, jest przygotowywany z równych części świeżej posiekanej cebuli i płynnego miodu. Dzięki tej maści skóra jest smarowana trzy razy dziennie.

Te proste przepisy pomogą pozbyć się wrastających włosów, jeśli są regularnie stosowane.

Recenzje

Zwykle recenzje na temat sposobów zwalczania wrastających włosów są pozytywne, ale wszystko zadziała tylko wtedy, gdy powyższe metody zostaną zastosowane razem. Kobiety twierdzą, że indywidualnie wiele przepisów jest ogólnie nieskutecznych lub nieskutecznych.

Sądząc po licznych recenzjach, jeśli postępujesz zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi usuwania włosów i depilacji, a także stosujesz przepisy, aby zapobiec pojawieniu się wrastających włosów, wszystkie niezbędne procedury można wykonać na najwyższym poziomie.

Dowiesz się więcej o tym, co zrobić z wrastającymi włoskami po usunięciu włosów z następnego filmu.

Obejrzyj wideo: Wrastające włosy i podrażnienie po depilacji - jak leczyć i zapobiegać (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz