Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Głęboka strefa bikini depilacji

Usuwanie niechcianych włosów jest koniecznością dla prawie każdej kobiety, ponieważ gładka skóra zawsze wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Depilacja głębokiej strefy bikini to świetna okazja do pozbycia się roślinności na długi czas.

Funkcje

Usuwanie roślinności wiąże się z dwiema koncepcjami:

 • usuwanie włosów;
 • depilacja

Depilacja niszczy mieszek włosowy, a depilacja niekorzystnie wpływa tylko na skórną część włosów. Efekt jest również doskonały. Depilacja depilacji prowadzi do krótkotrwałej gładkości od 1 do 3 dni. Depilacja zapewnia gładkość przez kilka tygodni. Włosy po zniszczeniu żarówki stają się miękkie, a depilacja zagęszcza je i utrudnia.

Co to znaczy

Usuwanie włosów polega na niszczeniu cebulki włosowej na różne sposoby, czy to wosku, shugowania, lasera. Usuwanie włosów z głębokich okolic bikini obejmuje uwalnianie roślinności łonowej, obszaru między biodrami, wargami sromowymi i pośladkami. Intymna fryzura na lewym cienkim pasku włosów łonowych może być również częścią zabiegu.

Gatunek

Dzisiaj usuwanie włosów cieszy się jego różnorodnością, a także zasadniczo innym wpływem na włosy. Najbardziej znaną procedurą od czasów Kleopatry jest bioepilacja. Do jego realizacji stosuje się kompozycję woskową, wśród której składników można zobaczyć żywicę sosnową, wosk pszczeli, kojące estry skóry.

Procedura bioepilacji przeprowadzana jest na trzy sposoby:

 • przy użyciu gorącego wosku;
 • obejmujący ciepłą mieszaninę;
 • metoda na zimno przy użyciu specjalnych pasków.

Gorący wosk jest uważany za najbardziej delikatny i mniej bezbolesny, ponieważ po nałożeniu szpachelką otwiera i paruje pory. Skórę poddaną takiej obróbce cieplnej łatwiej rozdzielić z roślinnością. Warto zauważyć, że temperatura wosku wynosi dokładnie 60 stopni. Odchylenie od tej wartości może spowodować poparzenie. Ciepłe i zimne metody głębokich bikini nie są często stosowane, ponieważ ból w tym przypadku jest dość wysoki.

Kolejne usunięcie roślinności na bazie naturalnych składników - Sugamlub shugaring. Ta metoda oparta jest na niedrogiej mieszance cukru z dodatkiem wody i soku z cytryny. Lepką pastę o karmelowym aromacie nakłada się na porost włosów i usuwa - zgodnie z porostem, co zdaniem ekspertów neutralizuje problem wrastania włosów. Możesz usunąć karmel za pomocą pasków papieru lub tkaniny na podstawie procedury woskowania lub możesz to zrobić ręcznie.

A jeśli pierwsze dwie metody można nazwać dość przystępnymi cenowo zarówno w domu, jak iw salonach kosmetycznych, elektroliza nie jest przeprowadzana w każdym centrum medycznym. Jego cechą jest konkluzja narzędzi, takich jak:

 • elektroda pęsety;
 • igła elektrody.

Pincety są szczególnie skuteczne w bezbolesnym usuwaniu włosów ze strefy bikini, jednak procedura z jego udziałem zajmuje dużo czasu. Igła do elektrody wykonana ze złota lub stopu medycznego jest włożona do pęcherzyka i niszczy podstawę włosów. Istotą tutaj jest wpływ na źródło prądu przemiennego o wysokiej częstotliwości, który natychmiast ogrzewa i niszczy. W obu przypadkach zaczerwienienie i skorupy pozostają na ciele, zakłócając gładkość w pierwszym tygodniu po zabiegu.

Innowacyjną procedurą była fotoepilacja. Jego działanie opiera się na świetle o wysokim impulsie. Dzięki temu efektowi cebulka włosów umiera, ponieważ nie otrzymuje właściwego odżywiania.

Korzyści z fotoepilacji są świetne:

 • ryzyko infekcji jest zredukowane do zera z powodu bezdotykowego działania na skórę i włosy;
 • prędkość procesu, nieprzekraczająca 30 minut;
 • wygładzenie i odbudowa skóry.

Warto powiedzieć, że pomimo wszystkich zalet, tylko ciemna roślinność może ulec procedurze. Bardzo jasne włosy nie zawierają pigmentu - melaniny, dlatego staranne usunięcie jest niemożliwe. Ponadto procedura nie jest wykonywana na uszkodzonej i zbyt wrażliwej skórze, ponieważ jest ona pełna oparzeń. Fotoepilacja ma własny okres rehabilitacji, wynoszący 5-7 dni. W tym czasie skóra nie powinna być narażona na opalanie i szorowanie.

Bardziej delikatną metodą będzie procedura depilatora. To urządzenie do usuwania zarostu może działać na zasilaniu bateryjnym lub sieciowym. Skóra podczas pierwszego użycia ulega stanom zapalnym, ale kolejne procedury stają się bardziej komfortowe. Roślinność po depilatorze przerzedza się, włosy stają się miękkie i nie podrażniają się, gdy rosną. Jednak miękkość staje się również znaczną wadą, ponieważ przy braku pielęgnacji skóry włosy nie mogą przedrzeć się przez warstwy skóry, co oznacza, że ​​pozostają wrastające.

Jak się przygotować?

Przygotowanie do depilacji to odpowiedzialne wydarzenie, ponieważ zmniejszy to ból i przedłuży efekt gładkości. Tak więc pierwszym warunkiem jest wybór daty procedury. Eksperci i doświadczone dziewczyny zalecają usunięcie włosów natychmiast po zakończeniu miesiączki lub w ostatnim dniu. Próg bólu w tym okresie jest zmniejszony, podobnie jak tempo wzrostu włosów.

Drugim ważnym warunkiem jest wybór metody i miejsca usuwania włosów. Dobry mistrz i niezbędne narzędzia będą kluczem do sukcesu.

Następnie nadchodzi kolej przygotowania skóry. Golenie powinno nastąpić 5-7 dni przed zabiegiem. W tym czasie odrosną włosy. Następnie, na dzień przed wydarzeniem, skórę oczyszcza się delikatnym peelingiem. Jeśli procedura odbywa się w domu, skóra jest odparowywana przed usunięciem włosów. Wizyta w salonie nie wymaga gotowania na parze, ponieważ mieszanka wosku lub cukru została już podgrzana do pożądanej temperatury.

Kolejnym kluczowym punktem jest przygotowanie psychologiczne. Maksymalny możliwy spokój i skupienie się na wyniku pomoże znieść pewien dyskomfort podczas samej procedury. Niemniej jednak, jeśli procedura jest wykonywana po raz pierwszy, znieczulenie może być rozsądnym rozwiązaniem.

Ulgę w bólu

Znieczulenie może odbywać się bez i za pomocą leków. Na przykład niektóre dziewczyny chłodzą skórę lodem przed usunięciem włosów, co jest zasadniczo błędne. Lód zwęża pory, co oznacza, że ​​włosy są mocniej wzmocnione, a ich wyciąganie staje się bardzo bolesne. Gotowanie na parze jest tutaj bardziej wydajne.

Znieczulenie można osiągnąć w inny sposób. Nieużywanie kawy i alkoholu w dniu depilacji jest idealne dla osób o niskim progu bólu. Doznania będą całkiem znośne.

Jednak dla większego zaufania eksperci zalecają stosowanie leków. Na przykład słynny spray „lidokaina„nałożono na skórę kilka godzin przed zabiegiem i przykryto folią spożywczą. W wyniku tego działania substancja czynna jest w jak największym stopniu wchłaniana przez skórę.

Możesz także użyć specjalnych kremów. Są też jak „Lidokaina„, produkuje węgierską markę. Jest zarówno szwedzki krem, jak i plaster”EmlaPo 2 godzinach ekspozycji na krem ​​znieczulenie wnika 3 mm pod skórę.

W wyspecjalizowanych ośrodkach medycyny i urody coraz częściej sięgają po środki przeciwbólowe przed usunięciem włosów. Jako lek wytwarzana jest ta sama lidokina do wstrzykiwań w ampułkach. Wejdź do obszaru łonowego i wewnętrznych ud.

Oprócz wszystkich powyższych procedur niektóre kobiety wolą przyjmować tabletki przeciwbólowe w środku. To może być klasyczne analgin, ibuprofen lub paracetamol. Według ekspertów ich działanie jest bardzo słabe, a zatem najbardziej rozsądny sposób na porzucenie tej metody.

A jeśli tabletki nie przyniosą właściwego efektu, połączenie zastrzyków i kremów może sprawić, że procedura usuwania włosów będzie wygodna. Tak więc krem ​​nakłada się na kilka godzin przed usunięciem, a zastrzyki podaje się bezpośrednio przed zabiegiem.

Jak oni to robią?

Procesy usuwania włosów w strefie bikini są różne. Na przykład podczas shugowania mikstura jest nakładana na porost włosów i jest usuwana przez wzrost, wszystko dzieje się podczas woskowania z dokładnym przeciwieństwem. Laser, fotoepilacja i elektroliza wymagają wizyty u kosmetyczki.

Depilacja rozpoczyna się od okolicy łonowej. Nie jest tak wrażliwa, że ​​pozwala dziewczynie przyzwyczaić się do bólu i odpowiednio zaakceptować dalsze manipulacje. Wewnętrzna strona ud jest bardziej wrażliwą częścią ciała, dlatego zaczynają oczyszczać ją z roślinności po łonie. Najbardziej wrażliwym obszarem, który w końcu został pozostawiony, są wargi sromowe i błony śluzowe. Skóra w celu usunięcia lepkiej mieszanki w tych miejscach jest maksymalnie rozciągnięta, po czym następuje ostry szarpnięcie włosów.

Oczyszczanie włosów następuje stopniowo. Wosk lub cukier nakłada się na niewielki obszar skóry, po czym nakłada się specjalny papierowy pasek lub tkaninę. Po silnym dociśnięciu wosk przylega ściśle do powierzchni materiału i pozwala łatwo usunąć włosy za pomocą szarpnięcia.

Co lepiej zrobić?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które środki lepiej przeprowadzić usuwanie włosów. Poszukiwanie idealnego rozwiązania najczęściej opiera się na próbach i błędach dotyczących własnej skóry.

Jeśli więc skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na alergie, warto wybrać takie narzędzia, jak:

 • pasta cukrowa;
 • fotoepilacja;
 • depilacja laserowa;
 • proces za pomocą depilatora mechanicznego.

Powinieneś zapomnieć o wosku, który może powodować alergie, a także o elektrolizie, ponieważ elektroda igłowa może powodować alergię na metal, z którego jest wykonana.

Jeśli nie ma dużo czasu na procedurę, należy zwrócić uwagę na:

 • wosk
 • shugaring.

Duże przechwytywanie obszaru przez pasek pozwala skrócić czas procesu. Jednak ból w tym przypadku nasila się, a nie z powodu punktowej ekspozycji za pomocą depilatora lub elektrody pincety. Warto powiedzieć, że shugaring odnosi się do łagodniejszych i mniej bolesnych metod, jeśli porównamy proces z woskowanie.

Jak to zrobić samemu?

Procedura usuwania włosów za pomocą depilatora jest przejrzysta i dostępna dla każdego początkującego. Po gotowaniu na parze i wysuszeniu skóry etui powierza się urządzeniu. Musi być skierowany przeciwko wzrostowi włosów, rozciągając skórę na depilowanym obszarze.

Warto przyzwyczaić się do wosku i cukru. Mówiąc o shugarowaniu, przede wszystkim ważne jest, aby wybrać odpowiednią kompozycję. Może być miękki, średni i twardy.

Dla początkujących zaleca się wybór ostatniego rodzaju, ponieważ rozgrzewa się i jest lepką piłką, bez rozprzestrzeniania się i bez dodatkowych narzędzi, z wyjątkiem rąk.

Gładka kulka cukru powinna być gładka na skórze, dobrze naciskając na powierzchnię. Po raz pierwszy najlepszym rozwiązaniem byłaby mała kulka, która wystarczy na kilka centymetrów skóry. Nakładając go na porost włosów i kilkakrotnie wygładzając je palcem wskazującym i środkowym, warstwa jest odrywana przez porost włosów ostrym ruchem. Możliwe usunięcie za kilka szarpnięć. Płynne ruchy są tutaj przeciwwskazane, ponieważ pasta zacznie przylegać do palców i rozciągać się.

Technika usuwania bandaży jest odpowiednia do miękkich past i wosków. Jego istotą jest stosowanie pasków papieru i tkanin. Zgodnie ze schematem usuwania roślinności wosk lub pasta nakłada się najpierw na niewielki obszar łonowych, rozprowadza cienką warstwą, a pasek przykleja, kilkakrotnie wygładzając. Kilka szarpnięć we włosach i roślinności usuwa się wraz z korzeniem. Lekcje shugowania i woskowania pokazują, że jeden pasek lub kula do ręcznego wyposażenia może być używany kilka razy.

Warto zauważyć, że niektóre kobiety posypują talkiem proszek na skórę przed nałożeniem mieszanki. Uważa się, że działanie to powoduje mniejsze uszkodzenie naskórka, nie zakłócając jednak dobrego przylegania do włosów. Dzięki wielu technikom manualnym, nawet w domu, pracują z nitrylowymi rękawiczkami. Po zakończeniu zabiegu resztki mieszanki usuwa się specjalnymi serwetkami, a po depilacji nakłada się kojący krem ​​na skórę.

Porównanie przed i po

Depilacja zawsze prowadzi do podrażnienia w pierwszych dniach. U niektórych gatunków proces zaczerwienienia jest bardziej wyraźny, u innych mniej.

Zacznijmy więc od procesu usuwania za pomocą mechanicznego depilatora. Pierwsza procedura zawsze tworzy zaczerwienienie na tak wrażliwym obszarze, przechodząc przez 2-3 dni. Skóra po okresie rehabilitacji staje się gładka, a wynik jest idealny w pierwszym tygodniu, ponieważ krótkie włosy nadal pozostają i nadal rosną. Dlatego depilator powinien przez cały czas dokładnie usuwać resztki roślinności, a także monitorować wrastające włosy, które rujnują estetyczny wygląd.

Procedura woskowania włosy w okolicy bikini również powodują podrażnienia, ponieważ usuwane są paski przeciw porostowi włosów. Po zabiegu uwidacznia się podrażnienie i obserwuje się również tendencję do wrastania, ponieważ szarpnięcie w kierunku wzrostu włosów deformuje mieszek włosowy.

Shugaring - metoda z mniej zauważalnym zaczerwienieniem z powodu usunięcia wzrostu. Wrastające włosy rzadko dają się odczuć, a idealna gładkość trwa 2-3 tygodnie po zabiegu.

Jedno z najgorszych porównań przed i po elektroliza. Elektroda igłowa włożona pod skórę pozostawia plamiste zaczerwienienie i w ciągu tygodnia przekształca się w skorupy. Nic dziwnego, że rzadko stosuje się go w strefie bikini.

Fotoepilacja przy porównywaniu ujęć ma doskonały wpływ na ciemne włosy. Skóra natychmiast nabiera estetycznego wyglądu, chociaż od razu nie jest to zalecane. Ciemnoskóra skóra z lekką roślinnością w wariantach później nie ma reprezentacyjnego wyglądu, ponieważ włosy są słabo usuwane.

Skuteczność

Skuteczność zabiegu jest uwzględniana przez czas trwania gładkości skóry. Tutaj najlepszy efekt ma:

 • fotoepilacja;
 • laser;
 • elektroliza.

Po pierwszym zastosowaniu włosy nie rosną przez 1-2 miesiące, w zależności od charakteru roślinności. Po pełnym cyklu 4 zabiegów można zapomnieć o roślinności na 3 lata.

Bioepilacja, shugowanie i mechaniczny depilator sprawiają, że skóra jest gładka przez 10-20 dni. Z czasem warunki nieznacznie się zwiększają, gdy roślinność zmienia swój charakter na bardziej miękki.

Która metoda jest najbardziej bezbolesna?

Dziś możemy wymienić tylko jeden rodzaj bezbolesnego usuwania włosów - to fotoepilacja. Można go stosować bez znieczulenia, bez obawy o dyskomfort.

Elektroliza i laserowe usuwanie włosów przebiega, jak wspomniano wcześniej, z bólem. Jednak pod warunkiem zabiegu w salonie ze znieczuleniem te typy są dość wygodne.

Czy można pozbyć się włosów na zawsze?

Oczywiście naukowcy chcieliby wynaleźć narzędzie, które może trwale usunąć niechcianą roślinność. Niestety, na razie pozostaje tylko w snach. Jednak dziś, przy pomocy pełnego cyklu fotoepilacji, możesz zapomnieć o włosach na kilka lat. Oleje i produkty przeciw porostowi pomogą również rozciągnąć przyjemność dotykania całkowicie gładkiej skóry tak długo, jak to możliwe.

Plusy i minusy

Rezultaty usuwania włosów mają wiele zalet. Więc z jej pomocą kobiety zapominają o podrażnieniu i swędzeniu w okolicy bikini wraz z pojawieniem się nowych twardych włosów. Zapominają o goleniu co 2-3 dni. Skóra staje się bardziej aksamitna.

Minusy obejmują sam proces.Po pierwsze zajmuje dużo czasu, a po drugie przynosi bolesne i nieprzyjemne doznania. Ból staje się przeciwwskazaniem do usuwania włosów u kobiet w ciąży i po prostu dla osób o wrażliwej skórze. Kolejnym minusem są konsekwencje w postaci wrastających miękkich włosów, które przy braku uwagi na nie mogą rozwinąć się pod skórą, osiągając długość 2 cm.

Recenzje

Pomimo niektórych niedociągnięć kobiety, która jest przyzwyczajona do usuwania włosów, podziwia ją. Kobiety, które wolą zaufać profesjonalistom, na zawsze stają się zwolennikami fotoepilacji. Kobiety, które dopracowują swoje piękno w domu, wolą budżetowy wosk lub shugaring.

Tak więc, według użytkowników, shugaring ma bardziej oszczędny efekt w stosunku do skóry. Są dobre w usuwaniu roślinności, nawet w głębokiej strefie bikini bez leków. Wosk jest mniej popularny ze względu na dość bolesne odczucia.

Statystyki recenzji pokazują, że nie każda kobieta ufa mistrzom głębokiej strefy bikini, bo jest nieśmiała i nie ufa nikomu oprócz siebie. Z reguły pierwsza procedura domowa kończy się niepowodzeniem. W tym czasie dziewczyny, które powierzyły swoje ciało doświadczonemu mistrzowi, zauważyły, że procedura salonu jest wielokrotnie szybsza, a nawet w niektórych przypadkach mniej bolesna.

Kobiety z wysokim progiem bólu pozostawiają wiele nieprzyjemnych komentarzy na temat usuwania włosów, nazywając procedury torturami, a mistrzów sadystami. W rzeczywistości nawet najwyższą wrażliwość można zmniejszyć za pomocą leków, co oznacza, że ​​procedura jest wygodna dla osób najbardziej wrażliwych.

W następnym filmie zobacz, jak wykonać głęboką depilację obszaru bikini za pomocą gorącego wosku.

Obejrzyj wideo: MÓJ PIERWSZY RAZ - DEPILACJA BIKINI - NA ŻYWO (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz