Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Głębokie bikini Shugaring

Większość kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie uważa gładką skórę za wyjątkowo atrakcyjną. Tradycja usuwania nadmiaru włosów z ciała pochodzi z czasów starożytnych - nawet egipskie królowe używały do ​​tego pincety i wosku.

Teraz przemysł kosmetyczny oferuje dużą liczbę procedur usuwania niechcianych włosów, spośród których każdy może wybrać to, co mu odpowiada.

Jedną z najpopularniejszych metod jest shugaring. Zastanówmy się bardziej szczegółowo, jaka jest istota tego rodzaju usuwania włosów, jego główne cechy, zalety i wady, a także odpowiedz na często zadawane pytania.

Co to jest

Słowo „słodzenie” pochodzi od angielskiego słowa „cukier”, co dosłownie oznacza „cukier”. To wyjaśnia technologię tej metody usuwania włosów, ponieważ przeprowadza się ją za pomocą zwykłego cukru, a dokładniej ugotowanego z niego gęstego syropu.

Usuwanie włosów z cukru pochodzi ze starożytnego Egiptu. Ale zyskał szczególną popularność i największą dystrybucję dzięki Persom, dlatego ma również drugie imię - Perski. Usuwanie włosów było wówczas dość powszechne, ponieważ ich obecność na ciele była uważana za nieestetyczną i nieatrakcyjną. W rzeczywistości w naszych czasach tradycja i sama procedura pozostały praktycznie niezmienione.

Procedura usuwania włosów jest korzystna w porównaniu ze wszystkimi metodami usuwania włosów. Depilację można wykonać za pomocą brzytwy lub specjalnych kremów. Jego istotą jest to, że usuwana jest tylko ta część włosów, która znajduje się nad powierzchnią skóry. Z tego powodu włosy wkrótce stają się zauważalne w dotyku i spojrzeniu, więc musisz dość często powtarzać ten efekt. Depilacja usuwa całe włosy do podstawy, znacznie przedłużając okres gładkości i piękna skóry.

Stosowanie cukru do usuwania włosów od czasów starożytnych dawało doskonałe wyniki. Gęsto gotowany syrop cukrowy ma zdolność do otaczania wszystkiego, nawet bardzo małych cząstek, i służy to do wychwytywania małych włosów i ich wyciągania.

Cukier może depilować dowolny obszar ciała zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Procedura jest przeprowadzana na nogach i rękach, w celu usunięcia roślinności u mężczyzn na klatce piersiowej i plecach, na twarzy i oczywiście w okolicy bikini.

Depilacja okolic intymnych jest powszechną procedurą dla większości kobiet. Ale ze względu na fakt, że strefa ta jest najbardziej wrażliwa i bogata w zakończenia nerwowe, a włosy stają się sztywne i gęste, użycie elektroepilatora lub wosku staje się raczej nieprzyjemnym procesem. Najbardziej odpowiednie jest shugaring w celu depilacji delikatnych miejsc. Syrop cukrowy powoduje minimum bólu. Fakt, że stosuje się masę temperatury pokojowej, wyklucza możliwość poparzeń, siniaków, podrażnień i zaczerwienień. Ponadto absolutnie organiczna kompozycja ma minimalną liczbę przeciwwskazań i nie daje szansy na rozwój reakcji alergicznych.

Gatunek

W salonie lub w domu dostępne są różne opcje shugaringu obszaru bikini. Pasta cukrowa to najlepsza, zdaniem wielu, którzy jej używają, opcja usuwania włosów w tym obszarze. Jest hipoalergiczny, łatwo zmyć go wodą. Nie powoduje podrażnień, praktycznie nie wywołuje pojawienia się wrastających włosów. Jego temperatura wyklucza pojawienie się oparzeń. Konsystencja i właściwości fizyczne pasty pozwalają uchwycić nawet krótkie włosy i usunąć je przy minimalnym bólu.

Zazwyczaj salony oferują następujące odmiany procedur usuwania włosów z cukru:

 1. Klasyczne bikini polega na usuwaniu włosów tylko w tych miejscach łonowych i nóg, gdzie można je zobaczyć spod prania. Klasyki są często używane w przygotowaniach do dostępu do plaży. Kosmetyczki zalecają go również początkującym, aby skóra stopniowo przyzwyczajała się do efektu, a kolejne głębsze metody nie powodowały silnego bólu.
 2. Średnie bikini - usunięcie roślinności na biodrach wzdłuż linii majtek, na kości łonowej pozostaje tylko mały zgrabny trójkąt.
 3. Głębokie bikini pozostawia łono całkowicie czyste, a obszar bioder jest również leczony.
 4. Brazylijskie bikini jest najbardziej radykalny i ma drugie imię - całkowite. Podczas tego zabiegu włosy są usuwane nie tylko z kości łonowej i bioder, ale także z warg sromowych i fałdów międzykręgowych. Istnieje możliwość pozostawienia cienkiego pionowego pasma włosów na kości łonowej, nadając obrazowi szczególną pikanterię.
 5. Francuskie bikini obejmuje również usunięcie wszystkich włosów z krocza, łonowego i bioder, pozostawiając tylko możliwy cienki pasek na łonu. Jednak zagięcie między pośladkami nie jest przetwarzane.

Oprócz tych opcji wiele salonów oferuje różnorodne projekty bikini. Podczas tej procedury na łonie można pozostawić wzór włosów, można zastosować tymczasowy tatuaż lub projekt dżetów lub cekinów. Ta opcja jest odpowiednia dla odważnych dziewcząt, które kochają różnorodność.

Ale niektóre salony piękności nie robią takiej różnicy w opcjach shugowania. Często możesz wybierać tylko z opcji klasycznego i głębokiego bikini. Klasyk polega na usuwaniu włosów tylko w tych miejscach, w których mogą wyjrzeć spod majtek. Głęboko w tym podziale obejmuje całkowite oczyszczenie łon, ud, krocza i okolicy międzykręgowej.

Oprócz opcji stref usuwania owłosienia istnieją również różne techniki przetwarzania.

 • Ręczna klasyczna technika jest najważniejsza i najczęstsza. Polega na nakładaniu, rozprowadzaniu i usuwaniu pasty rękami. W salonie mistrz zawsze używa rękawiczek jednorazowych, ponieważ jest to klucz do higieny. Przeprowadzając procedurę w domu, możesz się bez nich obejść. Ale możesz użyć ich dla dodatkowej czystości i aby pasta nie stopiła się z gorąca rąk. Podczas procesu musisz monitorować temperaturę w pomieszczeniu i konsystencję pasty.

Ponadto doświadczenie mistrza jest ważne, ponieważ takie czynniki, jak szybkość usuwania cukru, ruchy masażu podczas aplikacji, czas ekspozycji i wiele innych wpływają na wynik i odczucia.

 • Technika manualna z aplikacją jest podobna do klasycznej. Wyróżnia się przez zastosowanie kompozycji. Kilka małych grudek od dwóch do sześciu nakłada się na leczony obszar jako aplikację i pozostawia na kilka minut. W tym czasie pasta dobrze chwyta włosy, penetrując ich wałek i łatwo je wyciągnąć. Ta metoda jest dobra do przetwarzania twardych włosów w warunkach wysokiej wilgotności.
 • Technika bandażowania różni się od poprzednich opcji za pomocą dodatkowych narzędzi do nakładania i usuwania kompozycji cukru. Aby rozprowadzić pastę na naskórku, stosuje się specjalną szpachelkę, która pozwala równomiernie nałożyć. Do usuwania można użyć specjalnych bandaży, które można kupić w sklepie kosmetologicznym lub własnoręcznie wykonanymi grubymi papierowymi paskami. Korzystając z tej techniki, możesz szybko usunąć włosy z dowolnej powierzchni. Ponadto w porównaniu z metodą ręczną jest mniej traumatyczny, dlatego jest zalecany dla początkujących.

Jak oni to robią?

Proces usuwania włosów za pomocą cukru do usuwania włosów w strefie intymnej można przeprowadzić w domu lub w specjalistycznym salonie. Wiele kobiet, szczególnie tych, które nie mają doświadczenia w tej sprawie, woli zaufać profesjonalistom. Gwarantuje to prawidłowe wykorzystanie wszystkich środków i pracę wysokiej jakości; procedura zajmie o wiele mniej czasu profesjonalistom niż początkującym. Ponadto nie zawsze wygodnie jest samodzielnie przetwarzać strefę bikini, szczególnie jeśli chodzi o głębokie lub brazylijskie usuwanie włosów. Ponadto wiele osób po prostu nie może się zranić, ale usuwanie włosów nawet za pomocą cukru jest raczej nieprzyjemną rzeczą.

Jednak aby przejść procedurę w salonie, będziesz musiał nie tylko zdjąć ubranie, ale także całkowicie otworzyć intymną strefę, ufając specjalistom. Ci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić z powodu ograniczeń, religii lub z innych powodów, mogą w domu użyć pasty cukrowej.

W kabinie

Mistrz wykonuje shugaring strefy bikini w salonie za pomocą jednorazowych rękawiczek. Najczęściej pasta jest nakładana i usuwana specjalną szpachelką.

Oczywiście lepiej jest wziąć prysznic przed pójściem do salonu. Jeśli nie masz czasu lub zapomniałeś wykonać tej procedury higieny, po prostu zapytaj mistrza, gdzie prysznic jest w kabinie.

Na początku procesu specjalista potraktuje cały obszar bikini środkiem dezynfekującym. Następnie proszek lub proszek talku nakłada się na leczony obszar, aby zapewnić suchość i dobre przyleganie pasty do włosów. Ponadto mistrz zaoferuje zastosowanie znieczulenia miejscowego, jeśli nie, możesz sam wyjaśnić tę kwestię. Zwykle znieczulenie wykonuje się za pomocą leku. Emla. Tutaj musisz zrozumieć, że nie we wszystkich salonach lek może być dostępny w momencie przyjazdu, więc spróbuj wyjaśnić ten fakt z wyprzedzeniem. W razie potrzeby można łatwo kupić w aptece.

Kosmetyczki zalecają sesję po zakończeniu miesiączki, aby zmniejszyć dyskomfort, ponieważ w tym momencie wrażliwość skóry w okolicy intymnej będzie najmniejsza.

Po przygotowaniu mistrz zacznie faktycznie usuwać włosy. Aby jak najszybciej i jak najskuteczniej ukończyć proces, musisz uważnie wysłuchać, co mówi ci specjalista, w jakiej pozie zaleca się przyjąć. Wtedy ból będzie mniejszy, a wszystko skończy się znacznie szybciej. U doświadczonego rzemieślnika procedura zajmuje mniej niż pół godziny.

W domu

Istnieje dość duża liczba kobiet, które wolą samodzielnie wykonać zabieg usuwania włosów z cukru. Aby właściwie zrobić to samemu, musisz znać kilka niuansów. Oczywiście na początku proces ten nie będzie szybki, ale może być dość bolesny, ale z doświadczeniem możesz usuwać włosy tak skutecznie, jak profesjonaliści w salonach. Ponadto koszt przeprowadzki do domu jest znacznie niższy.

Najpierw musisz zrobić pastę cukrową. Aby go ugotować, potrzebujesz trzech prostych składników: cukru, wody i kwasu cytrynowego. Zazwyczaj syrop otrzymuje się z dziesięciu łyżek cukru, jednej łyżki wody i soku z połowy cytryny. Wszystkie składniki są umieszczane na patelni i stale mieszając, doprowadzają do wrzenia. Mieszanina powinna gotować się przez około siedem do dziesięciu minut, aż zmieni kolor. Gdy tylko stanie się kolorem jasnego karmelu, nadszedł czas, aby usunąć pojemnik z ognia i wlać kompozycję do innego.

Ważne jest, aby podczas gotowania uzyskać pożądaną konsystencję. Zbyt pogrubiona kompozycja nie będzie się rozciągać i nie może być nakładana na skórę. Przeciwnie, płynna niedogotowana masa zostanie rozmazana cienką warstwą i nie będzie wychwytywać włosów.

Przed użyciem kompozycję należy schłodzić do temperatury pokojowej.

Ale nie trzeba samodzielnie przygotowywać cukru. Możesz kupić gotowy produkt w salonie kosmetycznym lub sklepie specjalistycznym. Taka kompozycja zawsze będzie miała pożądaną konsystencję. Wybierając lekarstwo, należy wziąć pod uwagę rodzaj włosów i skóry. Musisz również wybrać go w zależności od obszaru, w którym zostanie przeprowadzona depilacja. Zwykle do strefy bikini przeznaczone są dość grube masy, które są w stanie uchwycić twarde włosy w tym obszarze. Istnieje również specjalna pasta brazylijska, zaprojektowana do usuwania nawet twardej roślinności w warunkach wysokiej wilgotności.

Aby uzyskać udaną procedurę, postępuj zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami.

 • Wygodna postawa wpłynie na komfort doznań podczas shugowania. Postaraj się przyjąć dla ciebie jak najbardziej przyjemną pozycję. Z czasem znajdziesz dla siebie akceptowalną opcję.
 • Makaron na skórze właściwej nie muszą być przechowywane zbyt długo, w przeciwnym razie pożądany efekt nie zostanie osiągnięty.
 • W tym samym obszarze Nie próbuj usuwać włosów więcej niż trzy razy. Jeśli nie wszystkie włosy ulegną, pozostałe będą musiały zostać wyciągnięte za pomocą pincety.
 • Po depilacji musisz odpowiednio dbać o naskórek. Nie możesz od razu zaangażować się w spór, odwiedzić łaźnię, saunę lub basen. Jest to konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo podrażnionej osłony. Przy obfitym poceniu się i kontakcie z wodą infekcja może przeniknąć przez powiększone pory podczas zabiegu.

Jak zrobić głębokie bikini shugaring w domu, zobacz następny film.

Przygotowanie

Aby depilacja cukru zakończyła się powodzeniem, musisz odpowiednio się do niej przygotować.

 • Kilka dni przed zaplanowaną sesją musisz rozpocząć obróbkę skóry w okolicy bikini miękkim peelingiem, nie musisz dotykać błony śluzowej. Takie działanie podniesie włosy u podstawy i ułatwi ich ekstrakcję.
 • Długość włosów zapewnia dobrą przyczepność pasta cukrowa powinna mieć co najmniej cztery do pięciu milimetrów. Karmel może nie wychwycić włosów, które nie są wystarczająco wyhodowane. Zasada ta jest szczególnie ważna podczas przetwarzania w ten sposób po raz pierwszy po depilacji kremem.
 • Aby ułatwić usuwanie włosów Możesz trochę wyparować skórę pod prysznicem lub w wannie. Pory otworzą się, a proces będzie łatwiejszy i wygodniejszy. Podgrzewanie cukru do temperatury 37-40 stopni ma ten sam efekt.
 • Wszelkie kosmetyki na bazie olejków nie należy nakładać na skórę przynajmniej na dzień przed sesją.
 • Zalecane powstrzymaj się od opalania lub odwiedzania solarium przez trzy do czterech dni przed sesją. Po ekspozycji na słońce skóra staje się podrażniona i bolesna, a działanie pasty może pogorszyć ten stan, powodując podrażnienie i zaczerwienienie.
 • Aby odwiedzić mistrza lepiej wybrać miękką, nie miażdżącą i nie ocierającą się bawełnianą bieliznę. Jest to konieczne, aby nie uszkodzić delikatnego naskórka po shugowaniu. Najlepiej, jeśli odbędzie się wieczorem, kiedy wkrótce możesz iść spać, a skóra w tym czasie zostanie aktywnie przywrócona.
 • Znieczulenie do shugowania dla niektórych jest to ważny element przygotowania. Po pierwsze, aby zmniejszyć intensywność bólu, musisz zająć wygodną pozycję podczas zabiegu. Konieczne jest również dobre napięcie skóry. Najlepiej zaplanować sesję na pierwszy tydzień po miesiączce. W tej chwili wrażliwość skóry właściwej regionu intymnego jest najmniejsza. Jeśli nie możesz znieść bólu lub masz wystarczająco niski próg bólu, możesz wziąć tabletkę przeciwbólową na pół godziny przed rozpoczęciem sesji. Ponadto stosuje się miejscowe środki znieczulające, które można kupić w aptece lub salonie, na przykład krem Emla lub Anestop niektóre żele w sprayu Lidokaina lub Menovazine. Przed użyciem znieczulenia należy przeczytać instrukcje i skutki uboczne leku. Zważyć zalety i wady jego użycia.

Porównanie przed i po

Po shugowaniu całkowity brak włosów na skórze jest szczególnie atrakcyjny; pozostaje wyjątkowo gładki i delikatny. Rezultat jest znacznie przyjemniejszy niż po goleniu, ponieważ nawet przy najlepszej maszynie nie można osiągnąć tak dokładnego usunięcia całej roślinności.

Natychmiast po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i zaogniona.Jednak z zastrzeżeniem wszystkich zaleceń, dzieje się to w niecały dzień. Pasta cukrowa nie uszkadza żywych komórek naskórka, ale doskonale złuszcza martwe i pozostające na jego powierzchni. Dlatego dodatkową premią po depilacji będzie przyjemna miękkość i zadbana skóra.

Po pewnym czasie ciągłego stosowania tej metody pozbycia się roślinności włosy stają się cieńsze i jaśniejsze, usuwanie włosów będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Pielęgnacja skóry

Po ekspozycji musisz odpowiednio dbać o skórę.

 • Jednak nie warto działać na skórę właściwą w ciągu pierwszych 12 godzin, na przykład pocierać. Może to zwiększyć zaczerwienienie i wywołać podrażnienie. Lepiej jest również wybrać miękką bawełnianą bieliznę.
 • Kilka dni po sesji Konieczne jest wykluczenie wizyty w saunie lub kąpieli, basenie. Zamiast gorącej kąpieli musisz wybrać prysznic. Każda ekspozycja na gorącą wodę zwiększy zaczerwienienie skóry.
 • Za trzy do czterech dni a następnie kilka razy w tygodniu musisz użyć miękkiego peelingu, aby zapobiec pojawieniu się wrastających włosów.
 • Pamiętaj, aby nawilżyć naskórek za pomocą specjalnych kremów lub płynów pielęgnacyjnych.
 • Ponieważ pory są powiększone, a naskórek jest podrażniony, bakterie i drobnoustroje mogą łatwo się do niego dostać. Odłóż uprawianie sportu na jeden do dwóch dni, w przeciwnym razie możesz wywołać infekcję.

Jak dbać o skórę przed shugowaniem i po nim, zobacz wideo poniżej.

Konsekwencje

Po shugowaniu możesz spotkać takie nieprzyjemne konsekwencje:

 • Dyskomfort w zakresie usuwania włosów, swędzenia i lekkiego bólu w okolicy łonowej i warg sromowych.
 • Wrastające włosy. Pojawienie się takich włosów może wystąpić przy dowolnej metodzie usuwania lub depilacji. To zależy bardziej od cech naskórka konkretnej osoby. Przy niewłaściwym shugowaniu włosy mogą nie wybuchnąć całkowicie, ale odłamać się poniżej poziomu skóry. W takim przypadku ilość wrastających włosów będzie dość duża już trzy do czterech dni po sesji.
 • Wysypka z powodu zaostrzenia infekcji opryszczki.
 • Wysypka krostkowa. Może wystąpić z powodu nieprzestrzegania zasad pielęgnacji skóry po sesji.
 • Otarcia i siniaki. Takie problemy mogą wystąpić z powodu braku doświadczenia z mistrzem. Siniaki mogą być konsekwencją tego, że podczas odrywania kawałka pasty skóra nie rozciąga się całkowicie i nie jest ustalona w tej pozycji.
 • Podrażnienie i zaczerwienienie. Niemal zawsze po usunięciu w pobliżu miejsca wzrostu włosów występuje miejscowe zaczerwienienie i stan zapalny skóry. W zależności od indywidualnych właściwości naskórka może trwać do kilku dni. W celu złagodzenia stanu i przyspieszenia gojenia zaleca się leczenie skóry środkami nawilżającymi i łagodzącymi.

Często zadawane pytania

Przed zabiegiem pacjenci są zainteresowani wieloma pytaniami. Spróbujmy odpowiedzieć na najczęstsze z nich.

Czy to boli?

Ból usunięcia zależy bezpośrednio od profesjonalizmu mistrza i indywidualnej wrażliwości osoby. Oczywiście strefa bikini jest jedną z najbardziej wrażliwych. Co więcej, w tym obszarze włosy stają się sztywniejsze i ciemniejsze niż na innych częściach ciała. Dlatego odczucia nie są zbyt przyjemne. Jednak wielu użytkowników zauważyło, że shugowanie jest najmniej bolesną procedurą w porównaniu do woskowania lub używania elektrycznego depilatora.

Niektórzy zauważają, że w tym procesie odczuwa się tylko odrywanie kawałka pasty, a nie wyciąganie włosów. Najbardziej bolesnym obszarem z głębokim shugowaniem jest szczyt warg sromowych.

Jak znieczulić?

Aby zmniejszyć dyskomfort, możesz użyć różnych środków przeciwbólowych i technik.

W procesie usuwania włosów konieczne jest przyjęcie wygodnej pozycji i odpowiednie rozciągnięcie skóry w dotkniętym obszarze. Eksperci zalecają zaplanowanie sesji na pierwszy tydzień po zakończeniu miesiączki. W tej chwili czułość strefy bikini jest najmniejsza.

Jeśli samostanowienie nie wystarczy, a skóra ma zwiększoną wrażliwość, możesz wziąć specjalne leki. Przez 30-40 minut możesz używać tabletów. A także obszar można znieczulić za pomocą środków miejscowo znieczulających. Na przykład jest często używany do takich celów. „Lidokaina”, „Menovazin”, żel lub krem ​​„Emla”.

Czy mogę zajść w ciążę?

Ciąża to raczej trudny okres dla ciała kobiety. Ból w tym okresie może prowadzić do różnych powikłań w czasie ciąży. Na przykład napięcie macicy może wzrosnąć, krążenie krwi i dopływ tlenu do płodu mogą być upośledzone.

Nadal jednak możliwe jest shugowanie bikini u kobiet w ciąży i karmiących piersią, jeśli spełnione są wszystkie następujące warunki:

 • brak problemów z wyciekiem ciąża i rozwój płodu;
 • przed ciążą kobieta już wiele razy stosowała tę procedurę, wrażliwość w strefie została już zmniejszona, a włosy nie są tak sztywne i gęste;
 • Salon wybrany dobrze, a mistrz jest doświadczony i schludny, co pozwoli ci szybko i bezboleśnie oczyścić okolice bikini.

Ile wystarczy efektów?

Po kilku pierwszych zabiegach efekt gładkiej skóry trwa półtora lub dwóch tygodni, a następnie włosy zaczynają pojawiać się nad powierzchnią skóry. Jeśli ciągle używasz shugowania, aby się ich pozbyć, włosy stają się cieńsze i nie pojawiają się tak szybko z powodu trwałego urazu mieszków włosowych. Po pewnym czasie możesz wykonać procedurę w odstępie od trzech do czterech tygodni.

Jak często mogę powtarzać?

Skóra zostaje przywrócona po ekspozycji przez około trzy tygodnie. Dlatego lekarze zalecają przeprowadzanie zabiegu nie częściej niż w tym przedziale czasowym, aby niepotrzebnie nie zranić naskórka. Aby przedłużyć efekt gładkości, możesz użyć żeli lub kremów, które spowalniają wzrost włosów.

Recenzje

Większość kobiet, które zdecydowały się na shugaring, jest zadowolona z rezultatów. W zależności od indywidualnych cech, po depilacji cukrem, możesz uzyskać absolutnie gładką skórę w intymnej okolicy przez okres 2-4 tygodni. Jednocześnie użytkownicy zauważają mniej bolesną procedurę w porównaniu do wosku.

Większość zaleca usuwanie cukru tylko u zaufanego mistrza. Ale inni twierdzą, że mając wystarczające doświadczenie, możesz z powodzeniem przeprowadzić je sam. Oczywiście lepiej zacząć nie od strefy bikini, ale na przykład od mniej wrażliwych nóg.

7 zdjęć

Obejrzyj wideo: Depilacja IPLASER. Urządzenia do depilacji laserowej 1S PRO. (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz