Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Zdjęcie włosów w okolicy bikini

W procesie higieny osobistej szczególne miejsce zajmuje usuwanie nadmiaru włosów. Do tej pory opracowano ogromną liczbę kosmetyków i procedur, dzięki którym można pozbyć się włosów na ciele. Fotoepilator doskonale radzi sobie z tym problemem. To urządzenie w kilku sesjach na zawsze uwolni się od niechcianej roślinności.

Wiele dziewcząt wybiera fotoepilację w strefie bikini jako metodę pozbycia się niechcianych włosów w wrażliwych miejscach.

Jest to bardzo delikatna część ciała, więc prawie wszystkie kobiety odczuwają ból podczas usuwania włosów w tym obszarze. Ta procedura ma kilka zalet: słaby ból w porównaniu z innymi metodami, a także skuteczność i bezpieczeństwo.

Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu:

 • depilacja - mechaniczne usuwanie włosów;
 • usuwanie włosów - zniszczenie mieszków włosowych za pomocą specjalnego lasera, światła lub prądu. Następnie szczegółowo rozważamy drugą metodę na przykładzie fotoepilacji w strefie intymnej.

Funkcje

Obszar bikini jest bardzo wrażliwy. Aby przygotować skórę do fotoepilacji, nakłada się na nią krem ​​znieczulający, co może znacznie zmniejszyć dyskomfort. Warto zauważyć, że technika ta została wynaleziona stosunkowo niedawno, ale w krótkim czasie zyskała ogromne zapotrzebowanie na całym świecie.

Pod wpływem błysków światła mieszki włosowe zaczynają się zapadać. Po pierwszym zabiegu objętość włosów zmniejsza się o 25%. Aby całkowicie pozbyć się włosów, będziesz potrzebował kilku sesji.

Jak działa urządzenie?

Fale świetlne działają na skórę. W zależności od rodzaju skóry, grubości włosów i innych indywidualnych parametrów wybiera się siłę impulsu, a także jego głębokość. Wybuch ma bezpośredni wpływ na mieszek włosowy i na same włosy. Eksperci zauważają, że nieodwracalne skutki występują natychmiast po pierwszej sesji. Fotoepilacja powiedzie się tylko wtedy, gdy zabieg zostanie przeprowadzony na pewnym etapie wzrostu włosów.

Prawidłowe przygotowanie

Przed zapisaniem się na sesję depilacji w salonie kosmetycznym musisz przygotować się do zabiegu. Aby procedura przyniosła oczekiwany wynik, należy przestrzegać kilku punktów:

 • Wybierz właściwą datę. Zaleca się fotoepilację w okresie od 4 do 7 dnia cyklu miesiączkowego. Niektóre dziewczyny radzą umówić się na spotkanie w ostatnim dniu MC. Wtedy podnosi się próg bólu, a zmiany hormonalne w ciele nie pozwalają na szybki wzrost włosów. Eksperci zauważają, że wieczorem baldachim jest mniejszy niż rano.
 • Optymalna długość włosów do fotoepilacji - 2 milimetry.
 • Przed pójściem do salonu Zaleca się parowanie skóry za pomocą gorącej kąpieli. Zmniejszy to ból podczas zabiegu.
 • Jeśli skóra w strefie intymnej jest bardzo wrażliwy, konieczne jest wybranie specjalnego znieczulenia. Możesz go kupić w dowolnej aptece.
 • Przed podjęciem decyzji usuwanie włosów jest konieczne, aby skonsultować się ze specjalistą.

Wskazania

Technika usuwania włosów w strefie bikini jest podzielona na dwa etapy:

 1. głębokie bikini przedstawia usuwanie włosów w kroczu i wargach sromowych;
 2. gładkie bikini - pozbycie się włosów łonowych. Eksperci podkreślają główne wskazanie do tej procedury - jest to niepożądana roślinność, z którą klient chce się pożegnać na zawsze. Nie należy oczekiwać skutecznej ekspozycji u właścicieli siwych, bardzo jasnych, a także rudych włosów w okolicy bikini.

Pomimo popularności, wszechstronności, dostępności, skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu istnieje wiele przeciwwskazań, z powodu których należy odmówić fotoepilacji.

Przeciwwskazania

Przed skorzystaniem z depilacji za pomocą fotoepilatora należy zapoznać się z szeregiem przeciwwskazań. W przeciwnym razie nie możesz uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.

 • Ciąża i laktacja
 • Rany, skaleczenia, otarcia, blizny i inne uszkodzenia skóry.
 • Oparzenia, w tym opalanie.
 • Cukrzyca
 • Różne odchylenia psychiczne.
 • Padaczka
 • Zapalenie i infekcja w okolicy intymnej.
 • Nadwrażliwość na słońce.
 • Tatuaże, plamy starcze, pieprzyki.
 • Onkologia
 • SARS, przeziębienia i choroby wirusowe.
 • Naruszenie procesów krążenia.
 • Patologia układu sercowo-naczyniowego.

Jeśli naprawdę chcesz wypróbować tę procedurę na sobie, ale masz jedno lub więcej z powyższych przeciwwskazań, nie ryzykuj swojego zdrowia. Pamiętaj, aby skonsultować się z kosmetologiem przed sesją, w przeciwnym razie zamiast pozbyć się włosów będziesz miał poważne problemy.

Etapy

Procedura usuwania włosów za pomocą fotoepilatora jest przeprowadzana w kilku etapach. Ich liczbę określa specjalista, który przeprowadza zabieg. Średnia liczba sesji wynosi od 4 do 8 procedur. Pomiędzy wyjazdami do salonu należy odpocząć i zregenerować skórę przez około 2-4 tygodnie. Aby umówić się na spotkanie z klientem, może być wymagane zaświadczenie dermatologa lub ginekologa.

Zanim pójdziesz do salonu, nie możesz ogolić okolicy bikini. Musisz także chronić swoją skórę przed działaniem promieni słonecznych i solarium i spędzić przynajmniej tydzień bez opalenizny. Sesja trwa średnio 20 minut. Aby zmniejszyć wrażliwość, skórę traktuje się specjalnymi środkami, w tym znieczuleniem. Oczy klienta są chronione okularami lub bandażem. Pod koniec zabiegu skóra koi się preparatami kosmetycznymi.

Natężenie i liczba błysków

Błyski silnego światła oddziałują na część ciała. Ich częstotliwość i ilość określa kosmetyczka. Głęboka procedura bikini wymaga około 90 błysków. Do leczenia łonowego stosuje się 30 do 60 błysków.

Skutki uboczne

Główną wadą fotoepilacji są działania niepożądane, których nie można uniknąć. Warto zauważyć, że każda osoba ma organizm, aw szczególności powłokę skóry, która indywidualnie reaguje na procedurę usuwania włosów. Najczęstsze działania niepożądane to zaczerwienienie w okolicy bikini, dyskomfort (ból, pieczenie) i obrzęk.

Z reguły wszystkie powyższe nieprzyjemne konsekwencje znikają same w ciągu kilku dni bez dodatkowej interwencji i stosowania kosmetyków.

Nie wszystkie dziewczyny bez problemu tolerują fotoepilację. Czasami konsekwencje po sesji usuwania roślinności mogą być bardziej wyraziste i nieprzyjemne.

Nieznaczne zaczerwienienie i inne efekty są uważane za normalne. Poważniejsze konsekwencje występują, jeśli przygotowanie do zabiegu jest niewłaściwe lub podczas depilacji przez niedoświadczonego specjalistę:

Zapalenie mieszków włosowych, ropne formacje są konsekwencjami niewłaściwej pielęgnacji skóry po depilacji. Mogą pojawić się, jeśli odwiedzisz staw lub pójdziesz na basen po depilacji.

Oparzenia powstają w wyniku nieprawidłowo ustawionych parametrów promieniowania świetlnego lub w przypadku nadwrażliwości skóry.

Czerwone wysypki przechodzą niezależnie, bez interwencji. Uczucie swędzenia jest reakcją alergiczną skóry na lekkie błyski.

Pigmentacja skóry może zmienić kolor. Z reguły siwe włosy zaczynają rosnąć w okolicy bikini. Czasami fotoepilator precyzyjnie wpływa na włosy na zakręcie. Zwiększa się objętość i szybkość wzrostu włosów.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu skóra musi się zregenerować. Rehabilitacja trwa od 5 do 10 dni. Pamiętaj, że skóra w okolicy bikini jest bardzo delikatna i wrażliwa. W okresie rekonwalescencji zaleca się porzucenie opalania, basenów, kąpieli w stawach. Warto też wybrać się nad morze lub ocean. Wszystkie zalecenia kosmetologa muszą być bezwarunkowo przestrzegane.

Jeśli masz dość ciągłego zmagania się z niepotrzebnymi pytaniami i po depilacji osiągasz krótkotrwały efekt, nadszedł czas, aby wypróbować technikę fotoepilacji.

Najważniejsze jest, aby znaleźć doświadczonego specjalistę, który prawidłowo skonsultuje i przeprowadzi procedurę, aby pacjent nie został ranny w procesie usuwania włosów, a okres rekonwalescencji kończy się tak szybko, jak to możliwe. Aby usunięcie włosów przyniosło oczekiwany efekt, ze swojej strony klient musi wziąć pod uwagę wszystkie przeciwwskazania, ocenić potencjalną szkodę, wziąć pod uwagę recenzje i jak przygotować się do sesji.

Więcej informacji o fotoepilacji strefy bikini dowiesz się z następnego filmu.

Zostaw Swój Komentarz