Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Depilacja AFT

Współczesne kobiety przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu. Stosują różne sztuczki, aby wyglądać idealnie i nie poświęcać na to dużo czasu i wysiłku. Szczególnie ważne jest, aby mieli gładką skórę bez dodatkowych włosów. A jeśli wcześniej golono tylko w celu pozbycia się włosów, teraz istnieje wiele różnych sposobów ich usuwania i depilacji. Jedną z nowych technologii jest laserowe usuwanie włosów AFT.

Co to jest i do czego służy?

Technologia AFT to innowacyjna metoda usuwania włosów. Zebrał główne zalety metody laserowej i fotoepilacji. Technologia pozwala osiągnąć pożądany rezultat, ale absolutnie nie stanowi żadnego zagrożenia.

Ta technologia została po raz pierwszy opracowana w Izraelu i natychmiast stała się popularna w świecie medycznym i kosmetycznym. Metoda AFT stała się konieczna, aby procedura usuwania włosów była jak najbardziej bezpieczna i nie pozostawiła żadnych śladów na skórze. W końcu fotoepilacja uszkadza tkanki, pozostawiając na nich oparzenia i zaczerwienienia. AFT wykorzystuje silne pulsujące światło, które nie powoduje dyskomfortu dla klienta.

Specjalny filtr zastosowany w tej metodzie pozwala skierować niewykorzystany obszar widma we właściwym kierunku bez zwiększania mocy. W ten sposób skóra pozbywa się niepotrzebnej roślinności, ale nie zostaje zraniona.

Efekt chłodzenia i szybki ruch urządzenia na skórze pomaga uniknąć bólu. Pomaga to usunąć nadmiar roślinności u każdej osoby, nawet przy wrażliwej skórze.

Pozbycie się włosów następuje z powodu zniszczenia mieszków włosowych. W ten sposób osłabiają się i po pewnym czasie całkowicie przestają rosnąć.

Najciekawsze jest to, że technologia AFT ma rozszerzony zakres działań. Jest przydatny nie tylko do usuwania włosów, ale także do innych celów. Na przykład jest aktywnie wykorzystywany do eliminacji trądziku różowatego i pigmentacji. Jest to narzędzie, które może uratować osobę nawet od pieprzyków i brodawek.

Korzyści

Technologia AFT została zaprojektowana, aby usunąć nadmiar włosów z dowolnej części ciała. Równie dobrze usuwa grube i cienkie włosy, dzięki czemu zabieg jest możliwy dla każdego klienta.

Zalety technologii w porównaniu z innymi metodami usuwania włosów:

 • bezbolesność procedury;
 • brak obrażeń i oparzeń;
 • jednolite leczenie obszarów skóry;
 • minimalny czas sesji;
 • brak wrastających włosów;
 • całkowite uchwycenie wszystkich włosów;
 • minimalna liczba sesji;
 • możliwość odwiedzenia solarium po sesji;
 • zauważalny wynik po raz pierwszy;
 • brak wielu przeciwwskazań, które mają inne metody.

W związku z powyższym możemy śmiało powiedzieć, że usuwanie włosów AFT jest najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru roślinności na ciele, co również zajmuje minimum czasu. Średnio jedna procedura zajmuje pół godziny, więc pacjent nie musi zbytnio zmieniać harmonogramu.

Co można i czego nie można zrobić przed zabiegiem?

Aby przejść do usuwania włosów AFT, klient musi ogolić włosy w obszarach, na które będzie miało wpływ promieniowanie. W wyznaczonym dniu nie traktuj rzekomych obszarów różnymi maściami i innymi środkami. Kosmetyczki radzą dziesięć dni przed zabiegiem, aby spędzić minimum czasu na słońcu i nie opalać się.

Jeśli na skórze są świeże zadrapania lub trądzik, powinieneś poczekać chwilę z tą metodą usuwania włosów.

Obowiązkowe golenie przed zabiegiem wynika z faktu, że usuwanie włosów AFT nie będzie w stanie usunąć długich włosów. Ponadto gładko ogolona skóra pomoże zmniejszyć ból i zwiększyć skuteczność metody.

Główne różnice w stosunku do innych metod

AFT różni się od innych metod usuwania włosów pod względem bezpieczeństwa i bezbolesności. Na przykład fotoepilacja jest uważana za dość bolesną procedurę, a jej skuteczność osiąga się przez wiele sesji. Fotoepilacja jest bezcelowa dla jasnoskórych pacjentów o blond lub siwych włosach. Z drugiej strony AFT nie ma ograniczeń w kolorze skóry i włosów, dlatego jest idealny dla każdej osoby.

Jeśli mówimy o metodzie depilacji laserowej, możemy powiedzieć, że powoduje ona również nieprzyjemne odczucia, co wyklucza możliwość jej zastosowania na miękkiej i wrażliwej skórze. Ponadto laserowe usuwanie włosów może prowadzić do poparzeń i zaczerwienień.

AFT nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie powoduje bólu, więc pozwala osiągnąć lepsze wyniki. Jedyną rzeczą jest to, że natychmiast po sesji skóra będzie lekko czerwona, ale ta niedogodność zniknie po krótkim czasie.

Z jakich obszarów ciała można efektywnie korzystać?

Technologia AFT to najdelikatniejsza i bezbolesna metoda usuwania włosów, dzięki czemu można ją stosować na wszystkie części ciała. Może to być nawet plecy, brzuch, okolice bikini lub policzki - procedura skutecznie uchroni je przed niepotrzebnymi włosami na zawsze i w krótkim czasie.

Zanim dana osoba pójdzie na sesję, musi skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi procedurę. Określi próg bólu pacjenta, jego rodzaj skóry i strukturę włosów. Jest to konieczne, aby kosmetolog zdecydował, która metoda najlepiej usunąć włosy i czy zastosować metodę łączoną

Ile to zajmie sesji?

Jak każda inna procedura laserowa, AFT pomoże pozbyć się niechcianej roślinności w kilku procedurach. Ich liczba zależy od gęstości i rodzaju włosów pacjenta, więc kosmetolog z wyprzedzeniem zapozna się z jego cechami. Zwykle potrzeba 5-6 sesji, aby całkowicie pozbyć się nadmiaru włosów, ale niektóre osoby muszą odwiedzić do 10 sesji.

Kosmetolodzy zalecają przeprowadzanie zabiegu raz w miesiącu, aż do całkowitego wyeliminowania owłosienia. I nawet po osiągnięciu efektu, aby utrzymać wynik, będziesz musiał skorzystać z tej metody raz w roku.

Kto nie powinien być wykorzystywany?

Pomimo faktu, że usuwanie włosów AFT jest bezpieczne i bezbolesne, niektóre osoby nie powinny mieć tej procedury. Główne przeciwwskazania obejmują:

 • ciąża i laktacja;
 • onkologia;
 • obecność uszkodzenia skóry;
 • przeziębienia i inne choroby zakaźne;
 • cukrzyca;
 • wiek poniżej 18 lat;
 • obecność świeżej opalenizny;
 • siwe włosy.

We wszystkich innych przypadkach technologia nie ma przeciwwskazań i jest dostępna dla prawie każdego.

Możliwe konsekwencje

Możesz zauważyć wynik usuwania włosów AFT po tygodniu. A jeśli dana osoba przestrzega wszystkich spotkań kosmetologa, nie będzie żadnych nieprzyjemnych konsekwencji. Na przykład, jeśli klient opala się w przeddzień sesji, w dotkniętych obszarach mogą pojawić się niewielkie oparzenia lub miejscami skóra staje się czerwona. Dlatego nie możesz zaniedbać zaleceń kosmetologa i dokładnie przestrzegać zasad.

Metoda usuwania włosów AFT polega na tym, że struktura włosów z czasem staje się cieńsza, co może prowadzić do wrastania. Aby uniknąć tych problemów, należy okresowo stosować peeling lub krem ​​nawilżający.

Jak przebiega procedura?

Przed rozpoczęciem sesji klient odsłania miejsca, w których usunie włosy i znajduje się na specjalnej kanapie. Najważniejsze jest, abyś był tak komfortowy, jak to możliwe, aby podczas sesji nie zakłócać ciągłej zmiany pozy kosmetologa.

Aby chronić siebie i pacjenta, kosmetyczka zakłada na siebie i klienta specjalne okulary ochronne. I dopiero po tym zaczyna przetwarzać obszary skóry za pomocą żelu kontaktowego i za pomocą dyszy Harmony xl zaczyna napromieniowywać włosy.

Po zabiegu lekarz nakłada krem ​​na miejsce usuwania, co spowolni wzrost włosów.

Czas sesji zależy od obszaru skóry. Usunięcie roślinności z nóg może potrwać ponad godzinę, a pod pachami do 20 minut.

Jeśli pacjent ma zaczerwienienie po zabiegu, obszary te najlepiej leczyć za pomocą kremu leczniczego.

Recenzje

Technologia AFT to nowość w świecie kosmetologii i medycyny. Z tego powodu niewiele osób wie o tej metodzie usuwania włosów. Ale ci, którzy już skorzystali z tej metody usuwania włosów, zauważają jej wysoką skuteczność. Pierwsza procedura, według niektórych recenzji, nadal powoduje pewien dyskomfort, ale kolejne sesje przebiegają bez bólu.

Nie tylko kobiety marzą o gładkiej skórze, ale także niektórzy mężczyźni. Dla nich ta opcja pozbycia się włosów stała się idealną opcją. Rzeczywiście, z powodu bezbolesności procedury i niewielkiej liczby wizyt, byli w stanie pozbyć się niechcianej roślinności na plecach, klatce piersiowej i ramionach.

Chwalą technologię obejmującą laserowe usuwanie włosów i ich usuwanie. Pomaga to osiągnąć najlepszy wynik w krótkim czasie i sprawia, że ​​skóra jest gładka w dotyku. Urządzenie nie przechodzi przez żadną strefę włosów i porusza się tak szybko, że plamy pigmentu nie tworzą się na tkankach.

Metoda AFT pozwoliła osobom z żylakami i właścicielom jasnej i delikatnej skóry raz na zawsze pozbyć się roślinności. Żadna inna metoda nie pozwala osobom z takimi wskaźnikami wykonywać procedury usuwania włosów.

Zobacz następne wideo, aby uzyskać więcej informacji na temat metody.

Obejrzyj wideo: HoMedics Duo Pro (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz