Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Maszynka do golenia

Przy całej różnorodności dostępnych obecnie wyborów, czasami może być trudno zdecydować się na artykuły higieniczne. Którą maszynę do golenia wybrać z doskonałym połączeniem doskonałej jakości i doskonałej ceny, porozmawiamy w tym artykule.

Gatunek

Istnieją różne typy maszyn do golenia na każdy gust, rozmiar, funkcję i portfel.

 • Maszyny jednorazowe - najbardziej przystępny i najłatwiejszy do wyboru. Nie zawsze cena odpowiada jakości, ale nazwa mówi sama za siebie. Takie maszyny mają oczywiście ostrze, które szybko staje się matowe, a tutaj musisz pomyśleć o opłacalnych inwestycjach w tę sprawę. Zaleca się zabranie ze sobą jednorazowych maszynek do golenia na wakacjach, w podróży, w pracy (jeśli na przykład mężczyzna pracuje na zmianie). Opakowanie jest wystarczająco lekkie, aby zmieściło się w plecaku lub małej walizce. Z reguły takie modele kasetowe, które ci się podobają, nie muszą biec codziennie do sklepu, aby wyglądać idealnie rano. Jednorazowe opcje mogą również zastąpić maszynę medyczną, która służy do usuwania włosów pacjenta przed operacją.
 • Maszyny wielokrotnego użytku są liderami rynku. Są wybierani częściej ze względu na ich praktyczność. Czas golenia wynosi 10 minut, a sam proces jest bardzo bezpieczny. Kilka wkładów dołączonych do zestawu jest wyposażonych w kilka równoległych ostrzy. Podrażnienie jest prawie wyeliminowane ze względu na obecność smaru, który podnosi włosie podczas golenia. Ostrza są wykonane z wyższej jakości stali i mają bezpieczną powłokę. Jedno ostrze może obsługiwać co najmniej 3 procedury. Producenci oferują ogromny wybór od tańszych modeli (z konwencjonalnym ostrzem) do drogich opcji (stal nierdzewna, ze specjalną powłoką, miękkie golenie). Kupujący wspominają, że miękka główka i pływający uchwyt są bardzo wygodne w użyciu. Do maszynek do golenia wielokrotnego użytku można również kupić paski żelowe, ostrza - trymer i dysze.
 • Obosieczne maszynki do golenia obecnie osiąga szczyt popularności wśród męskiej populacji. Są bardziej wydajne niż maszyny jednorazowe, ale w cenie metalowej skrzynki, którą często trzeba kupić osobno, kosztuje porządna suma. Takie opcje są dostarczane z konwencjonalnym ostrzem, które należy zmienić ręcznie. Muszą być brane luzem. Ale musisz zacząć golenie z bezpiecznymi opcjami, ponieważ takie urządzenie można łatwo wyciąć.
 • Golarka elektryczna idealny do golenia na mokro i na sucho, ale proces nie zawsze jest szybki i płynny. Urządzenie zasilane bateryjnie nie zawsze działa szybko, ale kilka końcówek trymera sprawi, że golenie będzie bardziej wyrafinowane: możesz przyciąć brodę lub wykonać piękny kontur, który jest teraz popularny. Istnieją obrotowe (obracające się głowice) i siatkowe (metalowe ostrza) systemy ostrzy. Oczywiście wszystko zależy od ceny - niedrogie modele mogą opóźnić proces golenia o pół godziny, a drogie modele, które działają bez drutów, z mokrą skórą (i kremem do golenia!), A mocne akumulatory kosztują kilka tysięcy.
 • Trymer do brwi służy do usuwania włosów w trudno dostępnych miejscach. Niezbędny dla dziewcząt, które stale monitorują kształt brwi. To urządzenie pomoże zaoszczędzić na wizycie w salonie. Mężczyźni używają go do przycinania wąsów i brody. Metalowy uchwyt wykonany jest ze stali nierdzewnej lub tytanu, działa na baterie i ma małą dyszę trymera, która dokładnie chroni obszar uchwytu, dzięki czemu nie martwisz się o bezpieczeństwo i jakość procesu. Polityka cenowa takich urządzeń mile zaskoczy.

Jak uniknąć podrażnień?

Aby pozbyć się brody, najlepiej golić się wieczorem, aby rano skóra mogła odejść od stresu. Jeden z najbardziej skutecznych kierunków golenia, ale bardziej traumatyczny, jest rozważany od podstaw. Przed goleniem najlepiej nawilżyć skórę, zastosować specjalny kosmetyk lub lek. Podczas procesu nie trzeba zbyt mocno dociskać maszyny do twarzy, ponieważ może to zranić górną warstwę skóry. Używanie mydła jest surowo zabronione. Zazwyczaj kosmetyki powinny zawierać glicerynę, oleje, przeciwutleniacze.

Po zakończeniu procesu musisz osuszyć twarz. Jeśli skóra jest wrażliwa i ma ciemne włosy, lepiej zmoczyć ją wilgotnym ręcznikiem. Po tym, jak skóra nieco się uspokoi, musisz zastosować kojący żel lub krem. Należy unikać płynów z alkoholem, w przeciwnym razie uczucie ucisku i łuszczenia nie potrwa długo.

Obrabiarki muszą być utrzymywane w czystości, nie używaj zardzewiałych i starych ostrzy, w przeciwnym razie można wprowadzić infekcję.

Jak naostrzyć ostrza?

Ta procedura może przedłużyć żywotność urządzenia. Maszyna firmowa Bradex może samodzielnie obsługiwać ostrzenie, umieszczając w nim ostrze na 10 minut.

Możesz użyć specjalnej maszyny do ostrzenia w trybie ręcznym. Na przykład Razorpit przeznaczony do tego rodzaju ostrzenia. Musisz nałożyć na ostrze niewielką piankę do golenia i owiń ją około 20 razy wokół maszyny. Nadaje się również do maszyn jednorazowych.

Bardzo tanią opcją jest ostrzenie za pomocą dżinsów, małego kawałka skóry odpowiedniego do szerokości ostrza.

Jak rozmontować i zdezynfekować?

Maszynę do golenia należy umyć natychmiast po goleniu, aby następnym razem nie było problemów z tępym i brudnym ostrzem. Jeśli jest to urządzenie wielokrotnego użytku, wystarczy przepłukać je ciepłą wodą. Lepiej jest zdemontować maszynę w kształcie litery T, ostrożnie wyjmując ostrze i spłukując pod strumieniem. Nie trzeba liczyć na to, że metal zabezpieczony przed korozją będzie służył przez bardzo długi czas. Bez odpowiedniej opieki ostrza szybko rdzewieją i tracą ostrość.

Po wyczyszczeniu wszystkiego urządzenie należy potraktować alkoholem lub niewielką ilością wódki i natychmiast wytrzeć suchą szmatką lub osuszyć pod strumieniem gorącego powietrza.

Jeśli pomieszczenie jest mokre, najlepiej przechowywać maszynę w zamkniętym pomieszczeniu lub w innym pomieszczeniu.

Tabela agresywności

Na jednym z forów opracowano tak zwaną „skalę agresywności”. Został przyjęty w celu swobodnego poruszania się po różnych maszynach. Oto kilka pojęć: Muhle R41 = 9,5, Parker 26C = 4,0, Muhle R89 = 3,5.

Na agresywność mają wpływ różne parametry: prześwit, ciężar ostrza do golenia, ciężar metalowego uchwytu, ostrze, środek ciężkości. Najbardziej agresywne modele osiągają gładsze golenie, ale znacznie ranią skórę, podczas gdy mniej agresywne modele pozwalają początkującym wybrać, z jaką siłą golenia, chociaż tak naprawdę nie wpływa to na golenie, ponieważ młodzi ludzie często potrafią nawigować jak ostrze.

Stół jest raczej arbitralny i lepiej polegać na własnym doświadczeniu, aw przypadku jego braku radzić sobie z pozytywnymi recenzjami całej gamy prezentowanej na półkach.

Jak się golić?

Mycie ciepłą wodą pomoże uniknąć podrażnień i zmiękczy twarde włosy, maszynka stanie się bardziej miękka bez powodowania dyskomfortu. Golenie jest lepsze po prysznicu. Następnie nałóż żel lub piankę. Usuwanie włosów na suchej skórze jest obarczone skaleczeniami i podrażnieniami. Krem sprawi, że skóra będzie gładka, na której maszyna będzie gładko ślizgać się bez szkody. Jeśli golenie odbywa się w pośpiechu, możesz skorzystać z klimatyzacji. Jeśli używasz pędzla, musisz ubić kroplę kremu do stanu piany przez 2-3 minuty, a następnie nakładać okrężnym ruchem na twarz. A jeśli możesz się zrelaksować i nie spiesz się, krem ​​powinien nawilżyć skórę i namoczyć włosy przez 2-3 minuty.

Podczas golenia na mokro trzymaj urządzenie optymalnie pod kątem 30 stopni. Konieczne jest delikatne uruchomienie maszyny na twarzy, bez wywierania zbyt dużego nacisku. Z czasem mężczyźni przyzwyczajają się do wzrostu włosów, ale jeśli nie ma doświadczenia w tej kwestii, konieczne jest golenie w kierunku wzrostu włosów, najczęściej od góry do dołu. Jeśli pójdziesz w przeciwnym kierunku, możesz uzyskać podrażnienie, które dodatkowo będzie wymagało leczenia.

Każda z nich ma swoje własne cechy wzrostu włosów, dlatego lepiej jest pamiętać, gdzie i gdzie rosną i pod jakim kątem, aby uniknąć podrażnień. Nie zapominaj, że przed goleniem brody lepiej jest wykonać fryzurę, brzytwa może z łatwością zgolić zarost, ale przy długich włosach będzie musiała być napięta, musi ułatwić zadanie. Podczas procesu wypłucz ostrze ciepłą wodą. Unikaj rozciągania skóry, a także unikania nacisku na maszynkę do golenia, szkodzi to skórze, maszynie i ostrzu. Dotyczy to również depilacji nóg.

Do golenia na sucho musisz nałożyć specjalny balsam do maszynki do golenia na baterie. Balsamy alkoholowe mogą pomóc w dezynfekcji skóry. Takie maszyny są przeznaczone bardziej do strzyżenia niż do dokładnego golenia, dlatego dobrze nadają się do golenia głowy. Po pierwsze, lepiej zacząć od delikatnych i wrażliwych obszarów, ponieważ wtedy golarka elektryczna nagrzeje się i może uszkodzić skórę. Po zabiegu należy wyczyścić urządzenie i nieco nasmarować materiał tnący.

Po goleniu należy umyć, najlepiej peelingiem, który pomoże pozbyć się nadmiaru włosów i zrogowaciałych cząstek skóry, a następnie umyć zimną wodą i nawilżyć. Lepiej odżywiać skórę bez dodatku perfum lub alkoholu, które tylko podrażnią. Lepiej jest znaleźć żel o przyjemnym aromacie i odłożyć perfumy do późniejszego użycia. Ostrza będą używane dłużej, jeśli zostaną wysuszone i pozostawione w bezpiecznym miejscu natychmiast po goleniu.

Kryteria wyboru

Musisz zwrócić uwagę na jakość maszyny, materiał (plastik, metal), postępuj zgodnie z zestawem, który jest dostarczany z maszynką, ostrzami i materiałem - są to proste kryteria. Kraj produkujący obrabiarki prawie nie odgrywa żadnej roli. Oczywiście, teraz niemieccy, amerykańscy i chińscy grają większą władzę, ale chińscy nie są gorsi. To prawda, że ​​towarzysze z Środkowego Królestwa czerpią zaufanie z produkcji jednorazowych maszynek do golenia (w odniesieniu do firmy Gillette), jeśli chodzi o golarki elektryczne, statystyki są nadal godne ubolewania. Lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i kupić model japoński, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór jako prezent. Japońska brzytwa będzie trwać znacznie dłużej niż chiński odpowiednik.

Prawie każdy kraj produkuje maszyny do golenia. Na rynku pojawiły się towary z Indii oraz produkty koreańskie i fińskie. Zasadniczo jest to firma Gillette, która ma filie w prawie wszystkich zakątkach ziemi. Według opinii klientów nie ma niezadowolonych właścicieli, dlatego warto rozważyć zakup.

Rosyjska produkcja maszynki do golenia jest niejednoznaczna. Plotka głosi, że sowieccy producenci byli znani z pięknej brzytwy typu T, ale po rozpadzie ZSRR wiele fabryk znajdowało się w krajach sąsiednich, a inni producenci przestali istnieć. Ocalałe marki próbują konkurować z tanimi chińskimi produktami i fabrykami Gillette, co praktycznie neguje produkcję maszynki do golenia w Rosji. Jednak wielu twierdzi, że firma Schick godny uwagi mężczyzn. Dlaczego nie spróbować?

Ocena najlepszych

Różnorodność modeli zadziwia wyobraźnię nie tylko funkcjami, ale także wyglądem, możesz wybrać maszynkę do golenia na każdy gust i kolor, wystarczy dokładnie rozważyć każdy model.

 • QShave w stanie zaoferować dobrą jakość za niewielkie pieniądze. Produkcja w USA oferuje wkład z 3 lub 5 ostrzami, możesz podnosić zestawy z maszynką do wielokrotnego użytku, uchwytem na maszynę i innymi atrybutami. Firma oferuje nawet grzebień do przycinania brody w kilku kolorach, dzięki czemu mężczyźni są stylowi. Ogólnie rzecz biorąc, dobra firma z polityką cenową 200 rubli za maszynę wielokrotnego użytku. Jeśli nie masz czasu na zakupy, prosta i niedroga witryna z łatwością dostarczy maszynkę do drzwi za pomocą kilku kliknięć.
 • Podsufitka Oferuje niskie ceny i średnią jakość. Maszyna wielokrotnego użytku jest wygodna w użyciu, a ostrza dostarczone z zestawem są bardzo dobre według opinii.
 • BiG Hybrid Advance oferuje maszyny jednorazowe. W przypadku podróży lub wypoczynku niezbędna i łatwa rzecz, która niestety szybko stępia, ale BIG może zapewnić zestawy jednorazowych opcji.
 • Firma Astor Oferuje podobną jakość do kupujących. Zauważają, że ostrza nie są najlepsze, czasami trzeba je wyrzucić bez ich używania.
 • Schick Xtreme oferują 3 elastyczne ostrza i zapewniają gładkie golenie. W Japonii są liderem sprzedaży, nieco droższym niż BIC, ale kupujący chwalą jakość golenia. Pasek żelowy z aloesem i gumowy długopis.
 • Dorco PACE6 Wyprodukowane w Korei, doskonała cena i jakość są obecne. Ponownie pasek żelowy z aloesem, witaminami i olejem lawendowym doskonale uzupełnia zestaw. Producent był w stanie dodać do kasety nie tylko 3 ostrza, ale 6, a także dodał duży pasek gumowy. Dla wrażliwej skóry - niezbędna rzecz.
 • Firma Rapira bardzo tanie, ale agresywne, z ich maszynką do golenia potrzebujesz więcej piany. Lekki uchwyt, w kształcie litery T do dostosowania.
 • Gillette mach3 nazywany liderem wśród liderów, ale odnotowano zbyt drogie wymienne ostrza. Jeśli jednak firma i jakość są ważne, to dlaczego nie. Ważne jest, aby mieć oko na nieważki długopis, który dobrze trzyma się nawet w mydlanej ręce. Linia Mach3 nazywana jest najlepszą, ale warto ją sprawdzić.
 • Faberlic ma ładny wzór maszynki do golenia i bezpieczne paski, które nawilżają skórę. Ale podczas golenia musisz lekko nacisnąć maszynę, wystarczy tylko się dostosować. Cena nie jest bardzo duża.
 • Merkur solingen ma ogromny asortyment. Najważniejsze jest to, że maszyna w kształcie litery T jest wykonana ze stali chromowej, ma kilka rodzajów cięć, długość rączki (do domu, w podróży), schowki. Firma pozycjonuje się jako elita i odpowiada za jakość modeli i ostrzy. Cóż, cena jest również elitarna, ale uzasadniona przez większość.
 • Prywatna marka i Fuze udało się ugruntować na rynku. Za śmieszną cenę można kupić dobry produkt, ale nie należy oczekiwać doskonałego wyniku, takie modele nie trwają zbyt długo.
 • "Maczeta„słynie z dobrej ceny. W pakiecie może znajdować się kilka maszyn o przyjemnej jakości.
 • Braun Ma superładowaną baterię, która pomoże w długich podróżach. Pływające głowice, idealne ostrza dla dobrego golenia. Wysokiej jakości, stylowy produkt w średniej cenie. Odpowiedni zarówno dla populacji kobiet, jak i mężczyzn.
 • Pióro- miękki, co oznacza, że ​​potrzebujesz trochę więcej mocy podczas golenia. Istnieją różne zestawy, ale w zasadzie najdroższy można kupić za 2000 rubli.
 • „Prawdziwy człowiek” ma maszynki do wielokrotnego użytku z wkładami w absurdalnej cenie do 500 rubli. Wygląda bardzo brutalnie, doskonale ostrzy i goli. Produkt można przypisać do tej samej kategorii. Quattro.
 • Miecz Wilkinsona Ma jakość 5+, jedno ostrze wystarcza na długi czas, ale w Rosji taki produkt jest trudny do zakupu.
 • Delta man 4, Arko posiadają „przyjemną” agresywność, wygodny uchwyt i kilka ostrzy, ale kupujący zwracają uwagę na niezwykle drogą cenę produktu.
 • Headblade nazywane najlepszym narzędziem do golenia głowy. Firma oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji skóry głowy, akcesoriów i, oczywiście, maszyn do golenia. Według opinii jest to niezbędna rzecz dla mężczyzn dbających o głowę i twarz. Świetna jakość i dobra cena. Możesz zamówić dostawę, wybierając wygodne opcje na stronie internetowej firmy, która kocha, ceni i szanuje swoich klientów.
 • Muhle r41 z Niemiec jest idealny dla mężczyzn, którzy wiedzą, czego chcą od golenia, którzy już dostosowali się do skóry i są gotowi odpiąć kilka tysięcy maszynki do golenia o doskonałej niemieckiej jakości.
 • Kai Ma ładny uchwyt, zwykle metalowy. Ale musisz spróbować znaleźć na półkach w zwykłych sklepach
 • Salnuoa produkowane w Chinach w kształcie litery T.Rękojeść ze stali nierdzewnej, agresywne ostrza idealne dla profesjonalistów do golenia.

W następnym wideo - przegląd wysokiej jakości i niedrogiej maszynki do golenia.

Obejrzyj wideo: Jaką maszynkę do golenia kupić? Elektryczna, jednorazowa czy na żyletki - porównanie (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz