Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Depilacja okolicy intymnej

Depilacja polega na usuwaniu włosów z powierzchni skóry, a jej najbardziej znanymi metodami są golenie i stosowanie specjalnego kremu, który zmiękcza i usuwa włosy. Depilacja nie wpływa na mieszek włosowy i nie niszczy go, w przeciwieństwie do usuwania włosów - usuwanie włosów wraz z cebulką. Depilacja strefy intymnej jest prosta, bezbolesna i szybka - zabieg zwykle nie trwa dłużej niż 5 minut.

Funkcje

Nie każda dziewczyna lub kobieta lubi depilację intymnej okolicy - niektóre boją się bólu i podrażnienia, inne są całkiem zadowolone ze swojej roślinności. Jak każda procedura, depilacja ma pozytywne i niezbyt cechy:

 • Pozwala pozbyć się włosów szybko i bezboleśnie;
 • Eliminuje nieprzyjemne zapachy. Odrastanie włosów (bez względu na to, w którym miejscu) jest w stanie zatrzymać kropelki potu i sebum - sebum na „ciele”, a te ostatnie mają nieprzyjemny zapach, a bakterie rozprzestrzeniają się we włosach. Zwłaszcza ten problem - nadmierne pocenie dotyczy kobiet w ciąży i tylko tych, których hormony się zmieniają;
 • Gładka skóra w intymnej okolicy przywraca zaufanie dzięki nagle droższej bieliźnie, twierdzą eksperci;
 • Depilacja kobiet pozwala nie całkowicie oczyścić włosy, ale usunąć długość lub pozbyć się tylko wystających włosów spod majtek;
 • Depilacja głębokiego bikini oznacza całkowite usunięcie włosów i jest szczególnie powszechna wśród młodych dziewcząt.

Mówiąc o pozytywnych aspektach depilacji, nie można nie zauważyć jej negatywnego charakteru:

 • Może powodować podrażnienie skóry;
 • Może powodować porost włosów;
 • Wymaga stałych kosztów - zakup brzytwy, kaset lub ostrzy, kremu i innych akcesoriów, w tym produktów do pielęgnacji skóry;
 • Nie ma długotrwałego działania.

Jak się nazywa

Krocza u kobiet nazywane są „bikini” i mówiąc o tej intymnej strefie, nie można nie powiedzieć, że depilacja bikini może być głęboka i klasyczna. Depilacja „klasycznego” bikini polega na usunięciu tylko tych włosów, które wykraczają poza majtki, co oznacza, że ​​zwykle wyglądają nieporządnie i mogą wywoływać obrzydzenie. „Głębokie” bikini polega na usuwaniu włosów z całej powierzchni pachwiny, w tym warg sromowych i okolicy międzykręgowej, ale jako wyjątek można pozostawić niewielki pasek krótkich włosów łonowych.

Rodzaje i metody

Istnieją dwie metody depilacji, czyli usuwanie włosów z powierzchni skóry - za pomocą maszynki do golenia lub kremu.

Brzytwa

Najłatwiejszy i najbardziej bezbolesny sposób na pozbycie się włosów w intymnej okolicy, ale nie najnowocześniejszy i najtrwalszy - włosy zaczynają odrastać w ciągu jednego dnia, a intymna okolica wygląda jak jeż.

Obecnie istnieją dziesiątki, a nawet setki modeli maszynek do golenia od prostych jednorazowych po nowoczesne z pływającą głowicą i dodatkową właściwością łagodzącą skórę (z powodu uwolnienia żelu z maszyny).

Brzytwa dobrze sobie radzi z całkowitą depilacją, czyli „głębokim bikini” dzięki cienkim ostrzom i małej głowicy, ale istnieje szansa na skaleczenie skóry.

Śmietana

Krem do depilacji dosłownie „rozpuszcza” włosy na powierzchni, ale jego kontakt jest niepożądany na błonie śluzowej skóry (i jest obecny w okolicy intymnej). Ta metoda jest również bezbolesna, ale nie wszystkie kremy radzą sobie z twardymi i długimi włosami na ciele, aby osiągnąć idealny efekt, często konieczne jest dodatkowo użycie maszynki do golenia.

Krem do depilacji Aksamit jakościowo usuwa włosy i spowalnia ich dalszy wzrost; linia marki obejmuje produkty do różnych części ciała, w tym do strefy intymnej i skóry wrażliwej jako całości. Depilacja kompleksem „mini bikini” pozwala pozbyć się roślinności na okres od 3 do 6 miesięcy, a nawet w domu. Producent twierdzi, że jego produkt nie usuwa włosów, a jedynie zatrzymuje ich wzrost, dlatego krem ​​i olej należy stosować w kompleksie dopiero po każdej procedurze usuwania włosów - za pomocą domowego depilatora lub przechodząc do procedury shugowania lub usuwania włosów za pomocą wosku. Opinia o tym produkcie została podzielona między konsumentów - niektórzy chwalą go za „gładki” rezultat, podczas gdy inni nie widzą nic specjalnego w składzie produktu i jego działaniu.

Nawiasem mówiąc, o składzie „mini-bikini”: kompleksu nasyconych tłuszczów, kwasów organicznych, jodu w wysokim stężeniu i oleju z nasion rambutanu.

Znaczy

Depilacja jest najłatwiejszym i najtańszym sposobem na usunięcie włosów w okolicy bikini, a środków na jej wdrożenie jest niewiele.

Golenie

Jest praktycznie bezbolesny i nie wpływa na procesy leżące u podstaw skóry (w przeciwieństwie do usuwania włosów, gdy włosy są usuwane razem z cebulką). Wskazane jest golenie specjalnym żelem, kremem lub pianką, aby żyletka lepiej ślizga się po powierzchni skóry, wychwytuje nawet małe włosy, a dodatkowo dodatkowe narzędzie chroni przed skaleczeniami i przesuszeniem skóry.

Golenie narusza strukturę włosów, a także usuwa je za pomocą depilatora, cukru lub wosku. Może zmienić kierunek wzrostu włosów, prowadzić do podrażnień i innych konsekwencji depilacji lub depilacji oraz unikać nieprzyjemnych chwil, konieczne jest przeprowadzenie procedury zgodnie z prostymi zaleceniami:

 • Użyj brzytwy pod prysznicem lub po kąpieli na wilgotnym, lekko parzonym ciele - dzięki czemu włosy łatwiej będzie złapać i usunąć;
 • Użyj specjalnego kremu, nie mydło (to ostatnie bardzo wysusza skórę i nie zapewnia powierzchni ślizgowej dla żyletek);
 • Usuń włosy przez porost włosów, jeśli skóra jest wrażliwa, cienka lub przeciw - jest bardziej skuteczna;
 • Ponadto zetrzyj włosy pincetąjeśli w niektórych miejscach są rzadkie - częste golenie może spowodować wzrost nowych grubych i ciemnych włosów.

Stosowanie kremu

Znana metoda usuwania włosów z intymnego obszaru. Ten produkt jest prosty w stosowaniu: wystarczy nałożyć go na skórę zgodnie z porostem włosów za pomocą łopatki i pozostawić na pewien czas, a następnie usunąć przy wzroście za pomocą tej samej łopatki. Współcześni producenci kosmetyków do depilacji oferują kremy „na każdą okazję” - do skóry wrażliwej, do okolic bikini, nóg i pod pachami, do normalnej skóry właściwej i innych.

Który wybrać - przestań skupiać się na kremach do intymnych lub wrażliwych obszarów ciała, ponieważ ich skład jest zwykle uproszczony i „pod ręką” dla konsumenta.

Śmietana Aksamit - jeden z najbardziej znanych i niedrogich produktów do usuwania włosów, w tym z okolic intymnych. Krem nadaje się do usuwania włosów z okolic bikini Aksamit dla skóry wrażliwej z oliwą z oliwek i rumiankiem, specjalne „Aksamitna intymność"do pracy z intymnym obszarem z rumiankiem w kompozycji. Jest gorszy od gorącego wosku we wkładzie w czasie trwania efektu, ale przewyższa notoryczną brzytwę - włosy stają się cieńsze.

Wrastające włosy mogą pojawić się w wyniku każdego rodzaju depilacji, a specjalny krem ​​lub balsam zapobiegnie ich pojawieniu się, na przykład „Depileve folisan„. Płynna postać produktu jest wygodna w użyciu w okolicach bikini. Jako część balsamu przeciw wrastającym włosom.”Depileve folisan„zawiera kwas acetylosalicylowy (wysusza skórę, łagodzi stany zapalne, zaczerwienienie), glicerynę (doskonale nawilża, odżywia naskórek, łagodzi i stymuluje odnowę komórkową, skutecznie leczy uszkodzoną lub suchą skórę).

Przepisy ludowe

Nasze prababki również myślały o pozbyciu się włosów, z których dotarły do ​​nas proste metody lub przepisy.

Nadtlenek wodoru lub nadtlenek

"Old-timery„zalecają przecieranie włosów 2-3 razy dziennie i sugerują, że roślinność wkrótce zyska jaśniejszy, niewidoczny odcień. Tego przepisu nie można nazwać w 100% sposobem na pozbycie się włosów na ciele, ale często stosuje się go do wybielania włosów, a szczególnie często na twarzy.

Nadmanganian potasu

Lub nadmanganian potasu. Znakomity w zwalczaniu niechcianej roślinności - dlatego mówią „doświadczeni”. Istotą jego zastosowania jest rozcieńczenie stężonego roztworu nadmanganianu potasu i codzienne tarcie części ciała roślinnością, w naszym przypadku w okolicy intymnej. Wysoce skoncentrowana kompozycja nadmanganianu potasu jest niebezpieczna - łatwo im się poparzyć, szczególnie w kontakcie z błoną śluzową (występuje również w okolicy intymnej).

Ponadto roztwór manganu daje zauważalny efekt zabarwienia na skórze od jasnożółtego do brązowego.

Jod

Mieszanka amoniaku, klasycznego alkoholu i jodu skutecznie zwalcza włosy. Przepis jest dość prosty: musisz wymieszać 70 gr. alkohol, 10 gr. „amoniak”, 10 gr. olej rycynowy i 3 gr. jod. Powstały roztwór należy wycierać na skórę dwa razy dziennie.

Pumeks

Ścierająca powierzchnia pumeksu jest w stanie pozbyć się włosów - codzienne stosowanie „tarki” do nóg dosłownie eliminuje włosy z powierzchni ciała, mówią na forach. Warto zauważyć, że ta metoda jest traumatyczna, a szczególnie w okolicy intymnej - skóra jest miękka. Istotą tej metody jest pocieranie skóry 1-2 razy dziennie aż do lekkiego zaczerwienienia i oczekiwanie na naturalne wypadanie włosów.

Ludowe sposoby radzenia sobie z niechcianą roślinnością w okolicy bikini są raczej wątpliwe: nie wiadomo, ile włosów zacznie wypadać z codziennego pocierania pumeksem lub kompresami z jodu i alkoholu. Jest prawdopodobne, że oparzenie lub silne podrażnienie będzie szybsze niż pozbycie się włosów.

Co lepiej robić w okolicy bikini?

Brzytwa lub krem ​​- w zależności od tego, jak się do tego przyzwyczaiłeś. Codzienne golenie brzytwą nie jest zbyt dobre dla naszej skóry - jest podrażnione, osuszone i po prostu zranione przez częsty kontakt z ostrzem, to samo można powiedzieć o kremie do depilacji - po prostu nie można go używać codziennie. Podrażnienie jest najczęstszą konsekwencją codziennych zabiegów usuwania włosów, a szczególnie w okolicy bikini, może być wyrażone przez lekkie zaczerwienienie, wysypkę, swędzenie, a nawet bolesne odczucia na skórze.

Jeśli mówimy o wrażliwej skórze, musisz przetestować i ogolić się, a także kilka kremów do depilacji, aby określić „ich”. Wraz z wzrostem grubych, grubych i ciemnych włosów możesz wypróbować kilka marek kremów do depilacji, nagle wśród nich jest produkt o maksymalnym zwrocie - włosy w okolicy bikini zostaną skutecznie usunięte, nie spowodują podrażnienia skóry i nie będą rosły „jak drożdże” . Właściciele cienkich blond włosów mogą również spróbować znaleźć idealny krem ​​lub nadal używać maszynki do golenia, zwłaszcza jeśli nowe włosy rosną powoli.

Jak zrobić w domu?

Właściwe przygotowanie. Optymalny czas na zabieg - 15-16 godzin - tym razem eksperci określają jako okres najmniejszej podatności na nieprzyjemne odczucia. Zasadniczo depilacja znana jest z bezbolesności, co oznacza, że ​​można ją przeprowadzić w domu „na żądanie”, jeśli wcześniej nie zaobserwowano bólu ani dyskomfortu.

Wykonaj peeling przed zabiegiem usuwania włosów - pod prysznicem lub po kąpieli. Cząsteczki ścierne usuwają martwy naskórek komórek, unoszą włosy u nasady i zapewniają dobry poślizg żyletki, a krem ​​- lepsze wchłanianie przez skórę i niszczenie „ciała” włosów.

Wykonaj procedurę depilacji pod prysznicem (jeśli jest to brzytwa) lub po użyciu kremu. Ciepła woda lekko odparuje skórę i zapewni lepszy poślizg wkładu z ostrzami. Nawiasem mówiąc, warto również depilować po prysznicu, aby oczyścić skórę i zapobiec przenikaniu cząstek sebum, potu i bakterii do otwartych porów, i nie zaleca się zwilżania skóry po zabiegu przez kolejne 2-3 godziny (najlepiej - do 12 godzin).

Jeśli mówimy o maszynce do golenia, przygotuj świeże, ostre ostrze lub oceń stan poprzedniego - czy jest czysty, czy dobrze ślizga się po skórze i odcina włosy, zamiast je odrywać.

Depilacja kremu wymaga nie mniej przygotowania:

 • Weź prysznic - depilowane miejsce powinno być czyste. Peeling nie boli;
 • Całkowicie osusz skórę i włosy ręcznikiem i naturalnym powietrzem - krem ​​nie będzie równomiernie leżał na mokrej skórze;
 • Przygotuj tubkę kremu, szpatułkę do nakładania i usuwania włosów, ręcznik lub gęstą serwetkę;
 • Ponadto można wytrzeć skórę środkiem antyseptycznym - balsamem, tonikiem, jeśli nie ma przeciwwskazań na ten temat w zaleceniu producenta.

Jak przebiega ten proces?

Depilację brzytwami najlepiej wykonywać pod prysznicem - ciepła woda nieco zmiękczy skórę i delikatnie otworzy pory. Wstępnie nałóż niewielką ilość kremu lub pianki do golenia na czystą, wilgotną skórę i dobrze rozprowadź w intymnym miejscu, kompozycja pozwoli brzytwom z łatwością przesuwać się po powierzchni i złapać wszystkie włosy, nawet te najkrótsze.

Proces usuwania włosów rozpoczyna się od łono - chodź brzytwą wzdłuż wzrostu włosów, od góry do dołu. Następnie przejdź na wargi sromowe i obszar międzykręgowy - musisz golić się w tych miejscach w różnych kierunkach, aby skutecznie usunąć roślinność. Wróć do łono i doceń jego gładkość - jeśli to nie wystarczy, możesz po niej chodzić brzytwą przeciw wypadaniu włosów, napraw wynik.

Depilacja kremem do włosów jest nieco inna:

 • Na suchą skórę nałóż niewielką ilość kremu do depilacji za pomocą szpatułki - nie rozprowadzaj go rękami;
 • Rozpocznij dystrybucję produktu z kości łonowej i przejdź w dół - do warg sromowych;
 • Ważne jest, aby równomiernie rozprowadzić krem ​​- nie powinno być żadnych przerw, w przeciwnym razie włosy pozostaną na miejscu;
 • Aby skutecznie zastosować krem ​​do depilacji „głębokiego bikini”, ułóż się w pozycji siedzącej, zegnij kolana i zmaksymalizuj je - dotarcie do trudno dostępnych miejsc stanie się łatwiejsze;
 • Po nałożeniu kremu na cały obszar „głębokiego” bikini i równomiernym rozłożeniu na nim należy odczekać pewien czas (zwykle od 10 do 30 minut);
 • Konieczne jest usunięcie kremu z tą samą szpachelką przeciwko wzrostowi włosów, to znaczy od dołu do góry;
 • Wskazane jest, aby rozpocząć usuwanie włosów z okolicy międzykręgowej i przejść w górę - do łon;
 • Możesz chodzić w tym samym miejscu dwa do trzech razy, aby skutecznie usunąć włosy.

Pielęgnacja skóry po

Właściwa opieka po depilacji jest nie mniej ważna niż przygotowanie. Porozmawiajmy o jego etapach dla każdego rodzaju depilacji - brzytwą lub kremem:

 • Zmyj włosy i resztę produktu (krem lub żel do golenia) z powierzchni skóry i osusz ręcznikiem. Nie pocieraj skóry - może to powodować podrażnienie;
 • Przetrzyj skórę roztworem antybakteryjnym - tonikiem lub balsamem do twarzy z aloesem, rumiankiem, wodą termalną lub inną kompozycją bez alkoholu (możesz użyć wywaru z ziół);
 • Wysusz naskórek i nałóż trochę kremu nawilżającego na ciało lub użyj zwykłego kremu dla dzieci, olejku.
 • Po depilacji szczególnie ważne jest stosowanie peelingu 2-3 razy w tygodniu, aby zapobiec wrastaniu włosów;
 • Jakość opieki może obejmować stosowanie specjalnych kremów lub żeli, aby zapobiec wzrostowi nowych włosów.

Terminowe nawilżenie skóry w okolicy bikini jest bardzo ważne: sprawi, że skóra będzie zdrowa, gładka, zmniejszy ryzyko podrażnienia i obrażeń skóry (skaleczenie brzytwą).

Podsumowując: przed depilacją kremem oczyść powierzchnię roztworem dezynfekującym: usunie bakterie z naskórka i zapobiegnie podrażnieniu.Natychmiast po zabiegu chodź wacikiem zwilżonym roztworem nadtlenku, na przykład na podrażnionej skórze, nie zapomnij za każdym razem po zabiegu nałożyć krem ​​nawilżający lub olej - to uspokoi skórę i dodatkowo złagodzi suchość.

Konsekwencje

Podrażnienie jest normalną reakcją skórną, ale może być inna i czasami powoduje szereg niedogodności i konsekwencji. Najbardziej nieprzyjemną rzeczą jest swędzenie, które towarzyszy dziewczynie przez resztę dnia, a nawet w nocy. Jeśli skóra jest swędząca, należy leczyć ją balsamem z aloesem lub ekstraktem z drzewa herbacianego, wywar z ziół leczniczych lub nalewki alkoholowej (nie więcej niż 70% alkoholu w kompozycji).

Ciężkie podrażnienie po depilacji wyraża się zaczerwienieniem i tworzeniem się sieci wyprysków i równoczesnego swędzenia, co dosłownie zakłóca przebieg zwykłego życia. Konieczne jest leczenie „rany” nie częściej niż raz na pół godziny lekkimi ruchami moczenia, pocieranie podrażnionego miejsca nie jest zalecane. Puder dla niemowląt uratuje Cię przed silnym i długotrwałym podrażnieniem - nałóż trochę proszku na powierzchnię skóry i pozostaw.

Jeśli podrażnienie pojawiło się po zastosowaniu kremu, to następnym razem zdecydowanie nie warto go stosować.

Zapalony trądzik jako nieprzyjemna konsekwencja usuwania włosów będzie musiał być leczony. Pojawiają się z powodu wrastania włosów pod skórą i należy je prawidłowo usunąć: potraktuj pryszcz środkiem antyseptycznym i zachowaj wacik i roztwór ze sobą, spróbuj nacisnąć „dojrzałą” ostrość, pryszcz powinien pęknąć, a włosy powinny wypłynąć na powierzchnię.

Czy to boli?

Pytanie jest czysto indywidualne. Depilacja brzytwą i kremem - najbardziej bezbolesne metody walki z niechcianą roślinnością, metody „gorące”, w tym depilator, z pewnością zwiększą dyskomfort.

Recenzje

Niemożliwe jest pozbycie się niechcianych włosów na zawsze, współczesne kobiety zdołały się z tym pogodzić. Wiele zostało powiedziane na temat depilacji: duża liczba dziewcząt i kobiet woli depilację brzytwą lub kremem. Ta metoda usuwania włosów jest najbardziej przystępna i niedroga, kobiety są z niej zadowolone i nadal używają jej przez cały rok.

Przeważnie dobrze reagują na depilację, jednak mają wady: włosy rosną szybko, rosną z kłującymi „kikutami”, co powoduje, że codziennie trzeba wziąć do ręki maszynkę do golenia. Według kobiet krem ​​do depilacji to świetny sposób na pozbycie się włosów w domu, ale tutaj nie można obejść się bez prób i błędów. Konsumenci twierdzą, że będą musieli szukać idealnego kremu, aby dowiedzieć się, jak go rozprowadzić i jak go prawidłowo usunąć, ale to wszystko w porównaniu z wynikiem - gładka skóra od 2 do 5-7 dni. Kobiety twierdzą, że po depilacji specjalnym kremem włosy stają się mniej sztywne.

Jak golić obszar bikini brzytwą bez podrażnień, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: DEPILACJA INTYMNA MĘSKA (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz