Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak myć wosk?

Dość często przy stosowaniu produktów woskowych zdarza się, że gorące krople spadają na tkaninę lub twarde powierzchnie. Szczególnie dzieje się tak podczas używania świec, które są oparte na różnych barwnikach. W takim przypadku usuwanie wosku nawet z materiału stałego jest dość problematyczne. Ale istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomogą usunąć plamę z różnych rodzajów powierzchni.

Naczynia kuchenne

Usuwanie wosku z naczyń jest najłatwiejsze, ponieważ plama nie wchłania się w materiał. Ale często zdarza się, że zanieczyszczenie przylega dość gęsto do powierzchni, w tym przypadku konieczne jest zastosowanie radykalnych metod. Istnieje wiele skutecznych sposobów usuwania wosku z naczyń. Najprostszą opcją jest użycie plastikowej szpatułki. Do tych celów możesz użyć małej łopaty do butów.

Usuwanie warstwy parafiny musi zaczynać się od skrajnej części. Dotyczy to nie tylko dużych, ale także małych elementów.

Następnie pozostałe ślady należy podgrzać suszarką do włosów i wytrzyj miejsce zanieczyszczenia serwetką. Do usuwania wosku z naczyń można używać zwykłych detergentów. Często do tych celów stosuje się mydło w płynie. Najpierw w dużym pojemniku musisz zagotować wodę, a następnie zanurzyć w niej brudne naczynia. Detergent dodaje się do garnka i pozostawia na ogniu przez 10 minut. Oczyszczone naczynia należy dokładnie spłukać zimną wodą.

Inną dobrą opcją dla środków czyszczących jest soda. Po pierwsze, za pomocą plastikowej szpatułki konieczne jest usunięcie wosku z powierzchni, aby pozostała tylko plama. Następnie niewielką ilość sody wlewa się na miękką gąbkę, a pozostały ślad jest wycierany. Podobnie jak w poprzednim przypadku, naczynia płucze się zimną wodą, ale używając detergentu.

Do przetwarzania kruchych materiałów należy stosować gorącą parę.

Zagotuj czajnik i skieruj strumień powietrza do zanieczyszczonego obszaru. Ręczniki papierowe służą do usuwania pozostałości parafiny. Po umyciu opłucz naczynia w zimnej wodzie. Należy pamiętać, że ta metoda jest odpowiednia do przetwarzania przedmiotów odpornych na ciepło.

Ubrania

Jeśli wosk przypadkowo dostał się na tkaninę, musisz użyć kilku prostych metod, aby go usunąć. Najczęstszą opcją jest spożywanie alkoholu. Aby usunąć parafinę z ubrania, pod materiałem tekstylnym najpierw musisz położyć ręcznik. Zanieczyszczony obszar należy ostrożnie potraktować alkoholem, a następnie osuszyć papierowym ręcznikiem.

Jeśli odzież ma nieprzyjemny zapach, wypierz ją normalnie.

Często do czyszczenia produktów z tkanin używa się zwykłego detergentu. Niewielką ilość kompozycji należy wcierać w zanieczyszczony obszar. Poczekaj kilka minut, aż produkt rozpuści plamę. Następnie tkaninę płucze się w zimnej wodzie. Należy pamiętać, że jeśli barwnik jest obecny w wosku, najlepiej go ponownie przetworzyć, ponieważ ślad nie zawsze znika po raz pierwszy.

Możesz usunąć pozostałości parafiny z odzieży za pomocą zwykłego nadtlenku wodoru. Najpierw pod produktem z tkaniny musisz położyć plastikową torbę, a następnie rozpocząć samą obróbkę.

Nadtlenek wlewa się w miejsce zanieczyszczenia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej nałożyć kolejną torbę. Następnie przykryj wszystko ręcznikiem i poczekaj około 1-2 godzin.

Aby zmyć wosk z tkaniny, możesz użyć zwykłej maszyny, której używamy w życiu codziennym. Ta metoda jest stosowana w obecności niskiego zanieczyszczenia. Tryb prania należy wybrać w zależności od rodzaju materiału.

Meble

Dość często przy stosowaniu świec świece spadają na meble. Plamę można usunąć z powierzchni w następujący sposób:

  • Zastosowanie nadtlenku wodoru;
  • Stosowanie detergentu do naczyń;
  • Leczenie alkoholowe;
  • Wykorzystanie lodu.

Jeśli zamierzasz czyścić meble z drogich materiałów, najlepiej użyć specjalnych narzędzi do usuwania plam z wosku z miękkich powierzchni. Takie opcje są dość wygodne w użyciu w domu. Możesz kupić fundusze w dowolnym sklepie ze sprzętem, ich koszt jest niewielki.

Jak usunąć wosk z mebli, zobacz następny film.

Czyszczenie dywanów

Jeśli wosk dostanie się na dywan, możesz go usunąć na kilka sprawdzonych sposobów. Najczęstszą metodą jest użycie zimna. Kostkę lodu należy nałożyć na skażony obszar. Konieczne jest odczekanie trochę czasu, aż parafina stwardnieje. Za pomocą plastikowej szpachelki lub specjalnej szpachelki kawałki parafiny usuwa się z dywanu. Odkurzacz najlepiej usuwać małe zanieczyszczenia.

Dokładnie odwrotnie jest wykorzystanie ciepła.

Aby usunąć pozostałości parafiny z podłogi, wcześniej duże kawałki usuwa się za pomocą noża (tylko tępa strona) lub szpatułki. Kawałek grubej tektury układany jest na pozostałe zanieczyszczenia. Następnie na powierzchni musisz trzymać gorące żelazko. W tym procesie parafina zaczyna się topić i przykleja się do papieru. Warto zauważyć, że ta metoda jest najlepiej stosowana, jeśli powierzchnia dywanu była wcześniej traktowana kwasem siarkowym.

Usuwanie wosku po depilacji

Często zdarza się, że po depilacji pozostałości wosku kosmetycznego są obecne na skórze, a nawet na włosach. Aby rozwiązać takie problemy, musisz użyć sprawdzonych skutecznych metod. Na początek warto wspomnieć, że przy zakupie mieszanki do depilacji w zestawie znajdują się serwetki.

Są impregnowane specjalną kompozycją, która szybko usuwa pozostałości wosku, zarówno ze skóry, jak i z włosów.

Kolejny dobry i bezpieczny sposób. - stosowanie oleju roślinnego lub oliwy z oliwek. Wacik należy namoczyć kompozycją, a następnie wytrzeć obszar, na którym znajdują się pozostałości wosku. Dzięki zastosowaniu olejków możesz nie tylko pozbyć się zamrożonych śladów, ale także ukoić podrażnioną skórę.

Aby usunąć wosk, nałóż tłuste kremy, które są obecne w kosmetyczce prawie każdej kobiety. Kompozycja nie tylko pomoże umyć skórę po depilacji, ale także ją nawilży.

Warto zauważyć, że stosowanie tłustej śmietany zapobiega pojawianiu się podrażnienia. Zastosuj produkt grubą warstwą.

Ponadto specjalne preparaty kosmetyczne pomogą oczyścić skórę z wosku. Mogą to być płyny lub spraye używane do codziennej pielęgnacji.

Aby zapoznać się z metodami usuwania wosku po depilacji, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: Jak myć czyścić dbać o podgrzewacz do wosku? (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz