Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Iplaser do depilacji

Całkowite usunięcie włosów w niechcianych miejscach jest jednym z najpilniejszych problemów kobiet monitorujących ich wygląd i urodę. Od dłuższego czasu metody takie jak golenie są uważane za ekstremalne środki, a procedury z woskiem i pastą cukrową zyskują popularność. Jednak nawet po tak radykalnych metodach włosy nadal rosną i mogą być niewygodne.

Na szczęście opracowano innowacyjne metody usuwania włosów, które naprawdę mogą pomóc rozwiązać ten problem raz na zawsze. Jedną z tych innowacji był system usuwania włosów Iplazer.

Co to jest

IpLazer to stosunkowo niedawno opracowane urządzenie do foto-laserowego usuwania owłosienia niektórych obszarów skóry. Aby zrozumieć jego cechy, należy rozróżnić pojęcia „depilacja” i „depilacja”.

Depilacja odnosi się do krótkotrwałego usuwania części włosów, która wystaje ponad powierzchnię skóry.. Klasycznym przykładem jest golenie maszyną z ostrzami lub specjalną elektroniczną maszyną do depilacji. Gładkość skóry trwa tylko kilka dni, aż włosy odrosną. Jednocześnie będą bardziej sztywne i gęste, a intensywność ich wzrostu po tak radykalnym obrzezaniu tylko wzrośnie.

Poważniejszą metodą jest usuwanie włosów. Polega na wyeliminowaniu całej struktury włosów, w tym cebulki i mieszków włosowych. Tak więc efekt trwa znacznie dłużej, a włosy stają się cieńsze, jaśniejsze i mniej zauważalne.

Bardzo często zabiegi z użyciem pasty cukrowej lub gorącego wosku wybierane są jako usuwanie włosów, podczas których włosy wypadają ze skóry wraz z cebulką. Jednak takie metody nie są w pełni skuteczne i są znacznie gorsze niż laserowe usuwanie włosów IpLazer.

Zaletą usuwania włosów za pomocą aparatu systemu IpLazer jest to, że niszczący efekt ma bezpośredni wpływ na same mieszki włosowe, bez wpływu na sąsiednie tkanki skóry. W rezultacie wzrost włosów nie tylko spowalnia, ale zatrzymuje się na zawsze.

Jak to działa

System IpLazer jest zasadniczo pod wieloma względami podobny do znanych nam wariantów laserów diodowych lub aleksandrytowych. Efekt usuwania włosów uzyskuje się za pomocą wiązki laserowej skierowanej na mieszek włosowy, która ma działanie fotochemiczne na pewną grupę substancji niezbędnych do późniejszego wzrostu tkanki. Jednocześnie ze względu na dobrą gęstość i koncentrację fali wiązki otaczająca tkanka skóry pozostaje całkowicie nienaruszona.

Głównym „celem” takich urządzeń jest substancja melanina. Jest to ważny pigment, który odgrywa podstawową rolę w tworzeniu rdzenia włosów i występuje głównie w mieszkach włosowych. Laser działa punktowo, zwiększając temperaturę w okolicy korzenia włosów do wartości, przy których melanina jest niszczona.

W rezultacie po zabiegu możesz cieszyć się absolutnie gładką skórą bez podrażnień i zaczerwienień. Efekt utrzymuje się przez około miesiąc. Jednak laserowe usuwanie włosów nie tylko usuwa włosy, ale szybko zmniejsza intensywność ich wzrostu, aż do całkowitego zatrzymania, dlatego po 3-4 zabiegach na aparacie z IpLazer roślinność w niechcianych miejscach zniknie na zawsze.

Funkcje i zalety

Wyjątkowość systemu IpLazer polega na tym, że oparte na nim urządzenia mają długość fali świetlnej od 755 do 1064 nanometrów. Ponadto są w stanie połączyć właściwości standardowego lasera diodowego lub aleksandrytowego działającego na melaninę pigmentową i dwufazowego lasera neodymowego, który wpływa na białko keratynowe. Łatwo zrozumieć, że skuteczność tej metody jest znacznie wyższa, a pełny wzrost włosów może zatrzymać się po 2-3 zabiegach.

W przeciwieństwie do podobnych systemów, urządzenia oparte na IpLazer, na przykład, Popularny model 1S Pro, w jednej sekundzie nie wytwarzają jednego, lecz trzy lokalne impulsy. Przerwa między ogniskami jest wystarczająca, aby otaczające tkanki skórne nieco się rozluźniły, ale wpływ na mieszek włosowy jest kumulatywny ze względu na wysokie stężenie i dokładność wiązki.

Kolejną ważną innowacją firmy Innivatione, która opracowała system IpLazer, jest możliwość usuwania włosów dla fototypu szóstej skóry. Jeśli wcześniej ciemna i opalona skóra była uważana za przeciwwskazanie do stosowania laserów diodowych lub aleksandrytowych, teraz możesz o tym zapomnieć!

Ponadto istnieją inne zalety:

 • Całkowity bezbolesność zabiegu, nawet podczas leczenia cienkich i wrażliwych obszarów skóry;
 • Zdolność do usuwania cienkich i rozjaśnionych włosów;
 • Bardziej jednolite zastosowanie promieniowania laserowego i dokładniejsza ekspozycja;
 • Procedura jest znacznie szybsza;
 • Niski koszt materiałów eksploatacyjnych i brak konieczności wstępnej obróbki żelem. Z tego powodu korzystanie z urządzeń systemu IpLazer jest dostępne dla wszystkich;
 • Możliwość przeprowadzenia procedury na kamieniach milowych fototypów skóry, w tym szóstej;
 • Bezpieczeństwo

Przeciwwskazania

Pomimo swojego bezpieczeństwa nowość jest nadal uważana za pełnoprawną procedurę medyczną, ponieważ laser ma dość poważny efekt fototermiczny i fotochemiczny na ciele.

Jest szereg przeciwwskazań które są przyczyną dodatkowych porad medycznych przed przystąpieniem do depilacji laserowej:

 • Duża liczba moli w obszarze, które będą przetwarzane przez mistrza. Mole są ogólnie uważane za bardzo wrażliwe miejsce na czymś, więc ich uszkodzenie może powodować nowotwory i inne nieprzyjemne konsekwencje;
 • Różne ostre choroby, w tym zakaźne, a także zaostrzenia stanów przewlekłych;
 • Cukrzyca;
 • Ciąża lub laktacja;
 • Przyjęcia środków przeciwbakteryjnych i przeciwbólowych;
 • Indywidualna nietolerancja promieniowania laserowego.

Rekomendacje specjalistów

Aby usuwanie włosów Iplaser było jak najbardziej skuteczne, potrzebujesz nie tylko staranności i profesjonalizmu mistrza, ale także kompetentnego przygotowania od samego klienta i przestrzegania wszystkich zaleceń.

 • Cierpliwości W celu całkowitego usunięcia owłosienia może być wymagana więcej niż jedna procedura. Do tej pory żaden mistrz nie podejmie się precyzyjnie określić, ile sesji, dla których rodzaju skóry jest niezbędnych, aby osiągnąć maksymalne wyniki. Średnio z reguły można przejść od 4 do 10 procedur w odstępach 1 miesiąca;
 • Zrezygnuj z golenia w dniu zabiegu. Możesz skrócić włosy za pomocą maszyny lub trymera nie później niż 24 godziny przed depilacją laserową. Konieczne jest, aby długość włosów była nie mniejsza niż 1-2 milimetry, co zmniejszy ryzyko obrażeń skóry;
 • Trzy dni przed zabiegiem, a także w ciągu trzech dni po nim, należy odmówić jakiegokolwiek złuszczania i szorowania skóry. Ponadto przez cały tydzień odmawiaj odwiedzania solariów i plaż;
 • Jeśli na skórze pojawi się świeża opalenizna w kolorze różowym, wówczas procedurę najlepiej zaplanować na około 3-4 dni;
 • Nie używaj kosmetyków do pielęgnacji skóry w dniu usuwania włosów. Dotyczy to szczególnie kosmetyków wytwarzanych na bazie olejku. Jego obecność na powierzchni ciała może wywołać oparzenia chemiczne lub uczynić zabieg laserowy bezużytecznym.

Wydajność i recenzje

Dzisiaj laserowe usuwanie włosów IpLazer jest słusznie uważane za jeden z najlepszych wyborów dla tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiaru roślinności. Urządzenia oparte na tym systemie gwarantują prawie całkowite usunięcie włosów i stopniowe zaprzestanie ich wzrostu, bezbolesne i szybkie zabiegi.

Zastosowanie IpLazer jest pozytywnie odbierane zarówno przez samych klientów, jak i mistrzów. Ze względu na swoją wyjątkowość taki system pozwala przeprowadzać zabiegi w prawie każdej sytuacji i ma mniej przeciwwskazań.

Dowiedz się więcej o usuwaniu włosów Iplaser z następującego filmu.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz