Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Laserowe usuwanie owłosienia górnej wargi

Często kobiety stają w obliczu takich niedogodności, jak powstawanie „anten” nad górną wargą. Z tego powodu zaczynają się zastanawiać nad swoim wyglądem. Dziś ten problem można łatwo rozwiązać za pomocą depilacji laserowej, która ma swoje własne cechy i zalety.

Funkcje, zalety i wady

Jednym ze skutecznych sposobów usuwania włosów powyżej górnej wargi jest depilacja laserowa. Ta procedura ma na celu usunięcie nieprzyjemnych i nadmiernych włosów za pomocą promieniowania laserowego. Takie usuwanie włosów różni się od depilacji tym, że włosy są usuwane całkowicie wraz z cebulką. Laserowe usuwanie owłosienia odbywa się za pomocą urządzenia laserowego.

Promieniowanie fal przyczynia się do zniszczenia melaniny we włosach, co z kolei wywołuje reakcję łańcuchową. Melanina, która znajduje się u podstawy i korzenia włosów, nagrzewa się i zaczyna niszczyć komórki wzrostu, układ pokarmowy włosów. W rezultacie osłabiony trzon włosa wypada wraz z korzeniem. Należy pamiętać, że niewielki procent korzeni jest w trybie uśpienia, a aby całkowicie pozbyć się niepotrzebnej roślinności, należy wykonać kilka procedur. Średni odstęp między usuwaniem włosów wynosi od 20 dni do 1,5 miesiąca. Pod wieloma względami czas ekspozycji między sesjami zależy od grubości włosów i mocy urządzenia.

Główne zalety laserowego usuwania owłosienia górnej wargi to:

 • Trwałość wyniku;
 • Bezbolesność procedury;
 • Bezpieczeństwo dla skóry (nie pozostawia blizn i blizn);
 • Czas potrzebny na usunięcie to nie więcej niż 20 minut;
 • Minimalne ryzyko reakcji alergicznych.

Z wad należy zwrócić uwagę:

 • Wysoka cena. Aby całkowicie pozbyć się roślinności, konieczne jest wykonanie szeregu procedur, dzięki czemu staje się kosztowną operacją;
 • Wiele przeciwwskazań.

Przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej dziewczyna musi poznać nie tylko cechy depilacji, ale także przeciwwskazania.

Wskazania i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie włosów, jak każda procedura kosmetyczna, ma przeciwwskazania. W takim przypadku mogą być zarówno bezwzględne (gdy procedura jest surowo zabroniona lub nie da pozytywnego wyniku), jak i względne przeciwwskazania (przeprowadzenie po zawarciu specjalisty lub wyeliminowanie czynników przeciwwskazania).

Bezwzględne ograniczenia obejmują:

 1. Wszelkie stadia i rodzaje chorób immunologicznych lub nowotworowych;
 2. Cukrzyca;
 3. Nietolerancja na promieniowanie lub składniki środków przeciwbólowych.

Częściowe ograniczenia obejmują:

 1. Bardzo jasne, czerwone lub szare włosy;
 2. Choroby skóry w ostrym lub przewlekłym stadium;
 3. Opalenizna w wieku poniżej 1 miesiąca lub bardzo ciemna skóra;
 4. Duża liczba brodawek, znamion, plam starczych w górnej wardze;
 5. Żylaki;
 6. Obecność chorób o charakterze wirusowym lub zakaźnym;
 7. Alergia w ostrym stadium;
 8. Obecność wysypki skórnej, stanu zapalnego lub podrażnienia nad wargą;
 9. Ciąża i laktacja;
 10. Okres cyklu miesiączkowego, ponieważ w tym czasie dziewczynki odczuwają ostrzejszy ból z powodu obniżonego progu wrażliwości;
 11. Choroby krzepnięcia krwi;
 12. Obecność świeżych ran, zadrapań, skaleczeń skóry nad wargą;
 13. Wiek przed okresem dojrzewania.

Wskazania do tej procedury obejmują: wiek powyżej 18 lat z obecnością roślinności od jasnobrązowej do czarnej i nieestetyczny wygląd dziewczynki.

Zasady przygotowania

Pomimo tego, że depilacja laserowa jest uważana za procedurę poza sezonem, ma pewne ograniczenia. Dlatego latem nie zaleca się zdejmowania anten za pomocą lasera ze względu na aktywną energię słoneczną. Nie ma najlepszego wpływu na skórę i wynik zabiegu. Kolejnym powodem odmowy spędzenia go w lecie jest obecność opalonej skóry. Po depilacji mogą się na nim tworzyć plamy pigmentowe.

Na tej podstawie koniec jesieni jest uważany za najkorzystniejszy czas. Ale nawet w tym czasie konieczne jest użycie kremu przeciwsłonecznego przed wyjściem na zewnątrz. Przed pierwszą laserową procedurą usuwania włosów pacjent powinien przestrzegać kilku zasad:

 • Co najmniej 14 dni na ukończenie kursu przyjmowania antybiotyków;
 • W ciągu dwóch miesięcy nie usuwaj włosów powyżej wargi;
 • W ciągu miesiąca nie opalaj się w solarium i nie bierz naturalnych kąpieli słonecznych;
 • Ogol włosy za dzień lub dwa, pozostawiając 1-3 mm, ponieważ uzyskuje się zbyt długie włosy na skutek promieniowania laserowego i mikropęcherzyków skóry;
 • W ciągu 2 dni konieczne jest rozpoczęcie przyjmowania leków przeciwwirusowych, jeśli występują częste opryszczka na ustach;
 • Odrzuć kosmetyki w dniu zabiegu;
 • Za tydzień przestań używać produktów do twarzy zawierających alkohol.

Jeśli zastosujesz się do tych zasad, sama procedura minie szybko i bez komplikacji.

Etapy

Laserowe usuwanie włosów to procedura, która wymaga kilku kroków.

 1. Konsultacja z dermatologiem, terapeutą zidentyfikować lub potwierdzić brak jakichkolwiek przeciwwskazań. Ponadto specjaliści określą kolor skóry. Jest to konieczne do prawidłowego wyboru parametrów promieniowania i rodzaju potrzebnego lasera. Inny pacjent musi zbadać obecność lub brak reakcji alergicznych na leki (krem, maść przeciwbólowa) i promieniowanie laserowe.
 2. Stosowanie środków przeciwbólowych na skórze. Ten etap można pominąć, ponieważ zależy to od preferencji dziewczyny i jej stopnia wrażliwości.
 3. Przeprowadzenie samej depilacji. Na samym początku procedury kobieta siada na krześle, zakłada specjalne okulary ochronne. Lekarz zakłada te same okulary, aby zachować widzenie i rogówkę oka przed wiązkami lasera. Procedura jest przeprowadzana tylko na czystej i suchej skórze ust, powoli kierując laser do obszaru z włosami. Większość recenzji pacjentów zgadza się, że podczas sesji odczuwa się lekkie mrowienie w górnej wardze. W tym przypadku promieniowanie laserowe ma bezbolesne i przeciwzapalne działanie.

Obecnie najbardziej wydajny jest laser neodynowy. Jest to sprzęt długofalowy, który zapewnia szeroki zakres możliwości i wysoką wydajność. Laser ten radzi sobie zarówno z blond włosami, jak i ciemnością na opalonej skórze. W takim przypadku skóra w ogóle nie ucierpi. Jest to możliwe dzięki interakcji promieniowania nie tyle z pigmentem włosów, ale z naczyniami, które zasilają cebulkę włosów.

To urządzenie rozpoznaje zarówno kolor, jak i strukturę włosów. Z łatwością rozpoznaje także rodzaj i stan skóry. Według opinii pacjentów pozbycie się anten jest znacznie szybsze i bardziej wydajne za pomocą tego urządzenia. Średnio zajmie to do 4 sesji.

Proces usuwania włosów nie zajmuje dużo czasu, trwa 15-20 minut. Znieczulenie skóry na górnej wardze zajmuje więcej czasu - około 30-40 minut, ale ten etap jest opcjonalny. Aby całkowicie pozbyć się niechcianych włosów powyżej górnej wargi, zajmie to 5-7 sesji w odstępie do 1,5 miesiąca. Pod koniec sesji pantenol nakłada się na skórę. Ma na celu złagodzenie niewielkiego stanu zapalnego i podrażnienia skóry, które znika po 1-2 godzinach.

Opieka kontrolna

Po depilacji skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby wyeliminować komplikacje, należy przestrzegać następujących zasad:

 1. W ciągu dnia zabrania się moczyć lub wycierać obszar pod nosem wodą, wywar z ziół lub tonikiem;
 2. W ciągu 2-3 dni nie powinieneś używać żadnych produktów kosmetycznych;
 3. W ciągu dwóch tygodni po pierwszym zabiegu i między kolejnymi zabiegami w celu ograniczenia opalania;
 4. Zaleca się stosowanie kremu przeciwsłonecznego i porzucenie solarium;
 5. Nie chodź przez miesiąc do basenu, łaźni, sauny;
 6. Weź leki przeciwwirusowe przez 3 dni, jeśli zaobserwujesz nawrót opryszczki.

Możliwe komplikacje

W przypadku nieodpowiedniej pielęgnacji skóry po depilacji lub złej jakości pracy lekarza dziewczyna może spodziewać się następujących konsekwencji:

 • Oparzenie skóry Może się to zdarzyć w przypadku przestarzałego aparatu lub nieprofesjonalizmu lekarza;
 • Występowanie opryszczki. Często to powikłanie występuje u osób o niskiej odporności lub przewlekłej opryszczce;
 • Zapalenie mieszków włosowych, to w rdzeniu włosów występuje ropna formacja. Większość tego powikłań wynika z winy pacjenta, który nie przestrzegał podstawowych zasad pielęgnacji skóry;
 • Komplikacje ze wzrokiem, choroby oczu (zapalenie spojówek, zaczerwienienie, światłowstręt). Występuje w przypadkach, w których podczas depilacji laserowej nie były używane okulary ochronne;
 • Szybki wzrost włosów. Może wystąpić z powodu słabego promieniowania, które nie usuwa włosów. Przeciwnie, taka siła stymuluje wzrost nowych włosów i wzmacnia cienkie włosy;
 • W niektórych przypadkach pojawia się pigmentacja;
 • Tworzenie się blizn i blizn z niewłaściwą technologią. Podczas depilacji może dojść do uszkodzenia powłoki skóry lub zakażenia.

Aby wyeliminować ryzyko powikłań, przed usunięciem włosów konieczna jest konsultacja z terapeutą. Powinieneś także wykonać badanie krwi i moczu, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu usunięcia anten. Laserowe usuwanie włosów z wąsów u dziewcząt jest niezbędną procedurą, aby przywrócić atrakcyjny wygląd. Depilacja ma zarówno pozytywne, jak i negatywne punkty. Pod wieloma względami na wynik zabiegu mają wpływ indywidualne cechy ciała.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania owłosienia górnej wargi znajduje się w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz