Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Depilacja

Aby stworzyć piękny i atrakcyjny wizerunek, kobiety stosują różne metody usuwania owłosienia na ciele. Mężczyźni, którzy dbają o swój wygląd, również uciekają się do tej procedury. Aby mieć piękną gładką skórę bez sierści, ludzie są gotowi poświęcić dużo czasu i pieniędzy, a skutecznych metod depilacji i woskowania, istnieje kilkadziesiąt aktualne.

Funkcje

Najczęściej linia włosów jest usuwana z rąk, nóg, miejsc intymnych, pod pachami. Moda na gładkie włosy bez włosów ma długą historię, pochodzi ze Wschodu. W Europie podobne tradycje pielęgnacji ciała pojawiły się kilka wieków temu i były związane przede wszystkim z higieną. Moda na otwarte sukienki dla kobiet była silnym impulsem do rozwoju metod depilacji i usuwania włosów.

Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między tymi dwoma terminami. Jeśli depilacja polega na usunięciu widocznej części włosów, najczęściej goleniu się ostrym ostrzem, wówczas usunięcie włosów jest całkowitym wyeliminowaniem całej struktury włosów wraz z trzonem, cebulką i cebulką.

W związku z tym, w wyniku ostatniego zabiegu wygląd włosów jest przerwany, jeśli nie zawsze, to bardzo długo.

Depilacja jest dobra, ponieważ nie wymaga kosztownych ani bolesnych procedur, wykorzystanie funduszy, które mogą mieć szkodliwe skutki uboczne. Do jego realizacji jest wystarczająca, aby maszynka do golenia z ostrzem i kosmetycznych dodatków. Ale golenie włosów, po pierwsze, stymuluje ich późniejszy intensywny wzrost, a po drugie, same stają się grubsze. Depilacja pozwala trwale pozbyć się włosów w miejscach, w których są całkowicie niepotrzebne, ale ich metody są często złożone, drogie i nie zawsze nieszkodliwe dla zdrowia.

Istnieją tylko 2 metody depilacji: golenie i metoda chemiczna przy użyciu specjalnego kremu, ale ten drugi jest stosowany rzadziej. Istnieje wiele innych metod usuwania włosów: chemiczne, laserowe, elektryczne i inne.

Ponadto usuwanie włosów można przeprowadzać w salonie pod nadzorem specjalistów lub w domu, w tym środki ludowe.

Sposoby

Każda metoda usuwania włosów przy użyciu produktów domowych lub aptecznych wymaga przygotowania skóry. Powinien być czysty i beztłuszczowy. Przed zabiegiem należy wziąć prysznic lub kąpiel z ciepłą wodą. Pomoże to odparować skórę, zapewni najszybszy dostęp do mieszków włosowych. Jeśli jakieś narzędzie zostanie użyte po raz pierwszy, dla bezpieczeństwa lepiej wypróbować je na niewielkim obszarze skóry. Jeśli nie ma szkodliwego wpływu, możesz bezpiecznie przeprowadzić procedurę.

Usuń nadtlenek wodoru - Nie jest to najbardziej skuteczne, ale niedrogie i delikatne ciało, które nie powoduje skutków ubocznych. Metoda ta nadaje się tylko wtedy, gdy twoje łydki, ręce lub inne miejsca, blond włosy i cienkie. Warunkowo nazywa się to „usuwaniem”, ponieważ nie eliminuje włosów, a jedynie czyni je bezbarwnymi, słabymi i łamliwymi. Po kilku procedurach, z powodu naruszenia ich struktury, mogą naprawdę wypaść nieodwołalnie.

Do typowych procedur 3% roztworem nadtlenku, sprzedawane w aptekach, a nie podejście. Wymagane jest stężenie 6-9%. W celu przygotowania skutecznego środka musi być rozpuszczony w 100 ml nadtlenku wodoru tabletek farmacji fiolka 3 gidroperita. Istnieją 3 opcje procedur wykonywanych w domu:

  • Obszary problemowe są leczone 6% roztworem 2 razy dziennie przez kilka dni. Opalanie słoneczne może poprawić efekt.
  • Do 50 ml 6% roztworu nadtlenku dodano 10 kropli amoniaku. Aby uzyskać spójność zżelowana mieszanina musi być połączony z łyżeczką gliceryny i małej ilości mąki pszennej. Powstałą pastę nakłada się na pożądany obszar i poddaje starzeniu przez 15 minut. Po zabiegu można spłukać skórę naparem z rumianku.
  • Nadtlenek wodoru (1 h. L) miesza się z 5 kropli amoniaku i 1 godzinę. L. mydło w płynie. Mieszaninę nakłada się na 10-15 minut, a następnie zmywa. Procedurę powtarza się 1 raz w tygodniu.

Usuwanie sody W przeciwieństwie do poprzedniej wersji będzie naprawdę pomóc pozbyć się włosków, ale to długa i skomplikowany proces, nie zaleca się nadmiernie suchej skóry. Do zabiegu wystarczy wziąć zwykły wodorowęglan sodu - produkt, który każda gospodyni ma w kuchni. Najpierw powinieneś przygotować produkt - w 1 szklance (200-250 ml) ciepłej przegotowanej wody, rozpuść 1 łyżeczkę. napój gazowany Umieszcza się w nim gazę, starzeje się przez pewien czas, lekko ściska i nakłada na obszar problemowy. Umieszczone na górnym celofan i przewiązane bandażem, jeśli nie jest to możliwe, a następnie skompresować stałą tynku.

Taki kompres sodowy najlepiej wykonywać w nocy, a rano usunąć, spłukać miejsce aplikacji i nasmarować nawilżającym kremem odżywczym, aby zapobiec wysuszeniu skóry. Procedurę powtarza się od 3 do 10 razy w zależności od wyglądu wyniku. Osłabione włosy powinny wypadać przez siebie, ale będą one łatwo wyciągnąć ręcznie.

Soda ma również korzystny wpływ na układ krwionośny, odżywia limfocyty, poprawia ogólne samopoczucie i wzmacnia układ odpornościowy. Szkodliwe skutki tych opakowaniach zostały znalezione, ale nie jest przeciwwskazaniem dla kobiet w ciąży i karmiących oraz osób z suchą i cienką skórę.

Usuwanie nadmiaru włosów nadmanganianem potasu, w przeciwieństwie do metody z nadtlenkiem, pomaga pozbyć się włosów dowolnego rodzaju, w tym ciemnych i grubych. Aby przygotować koncentrat, musisz rozpuścić niewielką ilość proszku nadmanganianu potasu (na końcu noża) w szklance ciepłej wody. Proces rozpuszczania jest dość długi, trzeba będzie mieszać ciecz więcej niż jeden raz. Rezultatem powinna być dobrze zabarwiona, ale przejrzysta konsystencja. Na dnie szklanki pozostanie niewielka ilość osadu, więc stężony roztwór należy przefiltrować przez gazę.

Za pomocą podobnego rozwiązania można przeprowadzać procedury kauteryzacji. Kawałek waty (lub wacik) zwilża się w nim, a następnie nakłada obszary problemowe. Płukanie skóry nie jest wtedy konieczne. Najlepiej przeprowadzić kauteryzację stężonym roztworem nadmanganianu potasu po depilacji, ponieważ substancja działa nie na wałek włosów, ale na ich mieszki włosowe.

Istnieją inne przepisy na depilację nadmanganianem potasu: lokalne kąpiele i zanurzenie całego ciała w wodzie. Dla nich musisz użyć niższego stężenia substancji. Sesje odbywają się kilka razy przez 25-30 minut. Podczas kąpieli z takim roztworem należy nałożyć ochronną czapkę na głowę.

Usuwanie włosów za pomocą nadmanganianu potasu jest tanie i skuteczne, szczególnie ciepłe kąpiele, które pomogą pozbyć się cienkich i szorstkich włosów na nogach, klatce piersiowej, ramionach w ciągu kilku sesji. Jednak istnieją istotne wady: możliwością poparzenia chemiczne o silnej koncentracji zabarwienia ciała różowawy kolor, suche tkanki skóry. Tej metody nie można zastosować do twarzy.

Innym skutecznym sposobem spędzania w domu jest „czarna maska. „Samo narzędzie można znaleźć w wielu sklepach kosmetycznych sprzedawanych go przez Internet. Struktura zawiera żelatynę, antracyt węgla, zasadniczą i drzewa sandałowego olej, mentol i kurkumę. Produkt ten nie tylko pomaga pozbyć się włosów, ale również oczyszcza i pielęgnuje skórę, usuwa podrażnienie i stan zapalny, usuwa toksyczne substancje, poprawia krążenie krwi.

„Czarna maska” jest sprzedawana w workach po 40 gi 100 g w postaci proszku lub granulek. Środki miesza się z ciepłą wodą w stosunku od 1 do 1. Optymalna temperatura - 40 ° C. Następnie wszystko miesza się do uzyskania gładkości, nakłada na skórę i starzeje się przez 15 minut. Po użyciu można zastosować środki nawilżające lub ujędrniające.

Krem do usuwania włosów służy jako dodatkowa ochrona przed stanami zapalnymi i wzrostem po depilacji. Przed użyciem należy depilować jedną z istniejących metod: za pomocą woskowych płytek, pincety, maści lub innych procedur. Następnie ten krem ​​nakłada się na leczoną skórę i starzeje przez 3 dni, możesz zamknąć je bandażem. Chodzi o to, że Hair Remover Krem działa na otwartych mieszków włosowych po depilacji, wzrost włosów jest przerwana i chroni skórę.

Po 3 dniach musisz zmyć krem ​​i nasmarować skórę słabym roztworem kwasu cytrynowego. Produkt kosmetyczny do usuwania włosów składa się z alkaliów, garbników, wodorotlenku wapnia, oliwy z oliwek i oczyszczonej wody. Nie ma żadnego szkodliwego wpływu na ciało.

Oznacza na bazie naturalnej Shelka Vista Przeznaczony do usuwania włosów z twarzy, wiele kobiet ma podobny problem. Za ich pomocą bardzo proste: proszek miesza się z zimną wodą w stosunku 2: 1 do uzyskania jednorodnej masy, utrzymywano przez 10 minut. Następnie mieszaninę nakłada się na problematyczne obszary i zmywa po 5 minutach. Kompozycja zawiera głównie naturalne minerały.

Metody fizyczne, oprócz najprostszego wyciągania pęsetą, obejmują laser, elektryczną i fotoepilację. Wszystkie te metody są dość drogie, wymagają specjalnych wyrafinowanych urządzeń i profesjonalnej pracy w salonie kosmetycznym. depilacja laserem jest radykalnie usuwa mieszków włosowych, jest najbardziej bezbolesny i bezpieczny sposób.

On odkłada żadnych śladów na ciele i nie wymaga zastosowania do pomocy, skóry, ale koszt procedur jest wysoka.

Elektroliza przeprowadzane przez przyłożenie słabego prądu elektrycznego bezpośrednio do cebulki włosa. Metoda jest dość skuteczna i nie tak droga jak użycie lasera. Ale jest to dość żmudne, wymaga specjalnego leczenia skóry, ma wiele przeciwwskazań: jest zabronione w przypadku zaburzeń nerwowych, chorób sercowo-naczyniowych, infekcji wirusowych, zapalenia wątroby i ciąży. Mniej wymagająca jest procedura fotoepilacji, w której mieszki włosowe są niszczone przez wystawienie na światło określonej fali.

Inna metoda fizycznego usuwania włosów - shugaringbył używany od czasów starożytnych. Opiera się na zastosowaniu gęstego roztworu cukru, który nakłada się na skórę, a następnie włosy usuwa się mechanicznie.

Zalety takiej procedury - przy absolutnym bezpieczeństwie i przystępności - cukier jest znacznie tańszy niż kosmetyki i produkty farmaceutyczne.

Jak korzystać?

Wszystkie metody usuwania włosów i depilacji za pomocą kremów, maści, masek i balsamów należy przeprowadzić po umyciu ciepłą wodą na parze, aby mieszki były jak najbardziej otwarte. Przed zabiegami warto wcześniej przygotować ochronny i ujędrniający spray lub krem ​​na wypadek podrażnienia. To samo odnosi się do kleszczy, ciągnięcie za włosy użycia tynku i płytek woskowych.

Jeśli nie ma sposobu, aby wybrać kosztowne, ale skuteczne usuwanie włosów za pomocą urządzenia kosmetycznego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować środki ludowe. Kawa, napoje gazowane, wosk pszczeli i inne naturalne substancje są dobre, ponieważ ich właściwości są dobrze znane, nie mają żadnych wątpliwych składników, jak w nieznanych preparatach farmaceutycznych. Ale nie możemy zapominać o możliwych powikłań - stosowanie sody, fusy skóry suchej i gorący wosk może spowodować oparzenia. Chemiczną nadtlenek ekspozycji, amoniak lub koncentratu nadmanganian potasu nie zawsze jest pozytywny wpływ na skórę, mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Dla delikatnych włosów na górnej wargi nie powinno być używane „gorące” technik, lub narażenia chemicznego. Wystarczy użyć niedrogiego, ale skutecznego przedmiotu - sprężyny. Ten kompaktowy depilator przechwytuje włosy między spiralami i ostrym ruchem od siebie wyciąga je, co jest dobrą alternatywą dla pincety. Procedura jest nieco bolesna, ale skuteczna i bezpieczna.

Niektórzy wstydzą się pójść do salonu piękności, aby pozbyć się włosów w intymnych miejscach - między pośladkami lub pod pachami. W tym przypadku możliwe jest przeprowadzenie dostępną formę Depilacja / woskowania, bez wychodzenia z domu. Zestaw dostępnych ludowej usuwania i środków farmaceutycznych: woski, płyt i kaset, maści, maski, kompresy, a na koniec maszynki do golenia.

Jeżeli pozwolenie na fundusze i mają możliwość wyjazdu do profesjonalnej kosmetyczki z radą, dobrze zaplanowany harmonogram procedur i gwarancją bezpieczeństwa, nie należy opóźniać, zaczynają przechodzić procedury laserowe usuwanie włosów, wstrząs, światło lub inne odpowiednie środki.

Jak wybrać odpowiednią metodę?

Wybierz odpowiednią procedurę, w zależności od miejsca problemu. W przypadku twarzy warto zastosować najdelikatniejsze metody - sprężynę, pincetę lub rozwiązania na naturalnej podstawie. W mniej wrażliwych miejscach można użyć grubszego, ale skutecznego depilatora.

Dla nóg jest dobrze dostosowany gorącego wosku, prąd, nadmanganian potasu albo maszynki.

Drugim kryterium wyboru jest charakter skóry. Nie zaleca się depilacji fusami sodowymi lub kawowymi dla suchej skóry. Ale maska ​​z suchej mieszanki aptecznej na wodzie może nie tylko pozbyć się włosów, ale także nawilżyć.

Zawsze zwracać uwagę na nowe narzędzia, które pojawiają się na rynku, badanie ich właściwości. To, co ogolili i depilowali w ZSRR, nie ma dziś znaczenia; środki stosowane 10-15 lat temu tracą popularność. A nowe skuteczne leki i procedury dopiero zaczynają być znane.

Recenzje

Trudno jest ustalić, które narzędzie jest najlepsze, ale na forach tematycznych jest wiele recenzji. Najbardziej skuteczne metody usuwania i depilacji to płytki woskowe, maski, stosowanie środków do usuwania włosów i kremów Shelka Vista. Metod medycznych depilacji laserowej preferują najbardziej bezbolesne i nieszkodliwe.

Z opinii jest oczywiste, że aby pozbyć się szkodliwego włosy na tyłek, nogi, klatka piersiowa lub podbródek kobiety są gotowi, aby przejść do jakichkolwiek drogich i wielu zabiegów, tak aby osiągnąć widoczne rezultaty.

Jak skutecznie usunąć żeńskie wąsy, zobacz następny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz