Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Odkurzacz do manicure

Profesjonalne salony kosmetyczne, które wykonują zabiegi pielęgnacji paznokci, nie mogą obejść się bez tak niezbędnej rzeczy jak odkurzacz do manicure. Wiele kobiet kupuje go do użytku w domu.

Po co to jest?

Polerowanie i polerowanie paznokci na rękach i nogach jest kompletne bez tworzenia się kurzu - resztek tkanki rogowej, suszonych lakierów do manicure i farb. Te ostatnie zawierają wiele szkodliwych substancji chemicznych - rozpuszczalników, pigmentów, czynników rakotwórczych. Małe cząstki, skręcone w powietrzu, dostają się do płuc, co może powodować alergie, astmę, zapalenie tchawicy i inne choroby układu oddechowego.

Negatywnie wpływają na skórę, oczy, prowadzą do bólów głowy. Dlatego tak ważne jest, aby po każdym zabiegu oczyścić miejsce pracy z kurzu.

Ponadto samo miejsce pracy w salonie paznokci powinno wyglądać idealnie czyste i uporządkowane. Jeśli drogi oddechowe można chronić przed szkodliwym pyłem za pomocą bandaża z gazy na twarzy, tylko odkurzacz do manicure poradzi sobie z pozostałymi problemami. Takie urządzenia ułatwiają pracę mistrza i dają salonowi paznokci większą reprezentatywność.

Zasada działania

Niezależnie od rodzaju odkurzacza do manicure, wszystkie działają dzięki silnikowi elektrycznemu, który obraca ostrza z dużą prędkością 2500-3000 obr / min, dzięki czemu powietrze wraz z obecnym w nim pyłem jest wciągane do kaptura i wchodzi do torby w postaci torby. Od czasu do czasu należy go wyczyścić, ale istnieją również jednorazowe plastikowe pojemniki, które po napełnieniu są po prostu wyrzucane i zastępowane nowymi.

Zasada działania niewiele różni się od konwencjonalnego odkurzacza domowego, ale są pewne różnice. Urządzenie do salonu paznokci powinno być zwarte, a nie ciężkie. Jeśli jest wbudowany, wymiary powinny pozwolić na umieszczenie go na stole. Masa tych jednostek zwykle nie przekracza 2 kg, poziom hałasu nie przekracza 48 dB, moc silnika wynosi 20-30 watów. Dzięki takim cechom nie będzie zakłócał ani klienta, ani gwoździarki, ekonomicznie zużywa energię elektryczną i jest łatwy do transportu, jeśli model nie jest wbudowany. Takie urządzenia są zasilane z domowej sieci 220 V.

Odmiany

Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy do manicure, wszystkie mają swoje własne cechy i zalety.

Okapy są najpopularniejszym modelem takich odkurzaczy. Ma plastikową obudowę z mocnym wentylatorem, prędkość obrotowa ostrzy może osiągnąć 3000 obr / min. Modele wysokiej jakości są prawie bezgłośne, poziom hałasu w nich nie przekracza 62 dB, co zapewnia komfortowe warunki w salonie paznokci. Pył dostaje się do wyjmowanego odpylacza workowego, po użyciu można go łatwo usunąć z rury wydechowej i wymienić na nowy.

Istnieją 2 opcje takich okapów: wbudowane lub przenośne. Pierwszy typ jest ciasno zamontowany na stole do manicure, przedni panel łopatki i wentylator są umieszczone poziomo lub pod niewielkim kątem. Podczas zabiegu ręce należy trzymać bezpośrednio nad okapem, dla bezpieczeństwa wentylator zamykany jest ochronną kratką. Zaletami wbudowanych modeli okapów jest ich duża moc, brak nadmiernych wibracji i wygoda pracy na sztywno zamocowanym urządzeniu. Wady to niemożność przeniesienia urządzenia w inne miejsce i potrzeba montażu na stole, wycinanie otworów w blacie.

8 zdjęć

Okapy przenośne to mały panel z pionowo umieszczonym wentylatorem, który łączy się z siecią za pomocą konwencjonalnego kabla zasilającego. Zaletą tego typu w stosunku do wbudowanych urządzeń jest to, że można je przenosić w dowolne miejsce, najważniejsze jest to, że w pobliżu powinno znajdować się gniazdo. Obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, wentylator jest przykryty metalową kratką ochronną, a waga zwykle nie przekracza 1,5 kg.

Osobną opcją jest odkurzacz do manicure, który ma wielką moc i jest w stanie poradzić sobie z każdą ilością pyłu w krótkim czasie. Masywna obudowa z silnikiem elektrycznym, wentylatorem i odpylaczem jest zainstalowana na podłodze, a wąż wylotowy przechodzi z niego do miejsca pracy. Pomimo największej skuteczności czyszczenia okap podłogowy zużywa zwiększoną moc i zajmuje dużo miejsca w kabinie.

Istnieją bardzo wygodne modele odkurzaczy stacjonarnych do manicure w cylindrycznym korpusie. Mają 5 otworów u góry na każdy palec. Po przetworzeniu paznokci szczotkę umieszcza się na takim odkurzaczu, każdy palec zajmuje swoje miejsce. Dzięki temu możesz wygodnie trzymać rękę na stojaku przez długi czas. Wygląd takich urządzeń jest bardzo elegancki i oryginalny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przed zakupem odkurzacza do manicure należy wziąć pod uwagę kryteria, takie jak moc i prędkość silnika, poziom hałasu podczas pracy, waga i wymiary. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na obecność ochronnego grilla, powinien on zapobiegać zaciskaniu małych przedmiotów i chronić palce podczas zabiegu. Moc urządzenia musi być taka, aby był w stanie zasysać strumień powietrza z odległości 15–20 cm Dobry odkurzacz może uratować pomieszczenie nie tylko przed szkodliwymi mikrocząstkami, ale także przed ostrym zapachem lakierów i rozpuszczalników.

Modele wbudowane należy wybierać tylko wtedy, gdy przemyślane jest ostateczne wnętrze pokoju i nie przewiduje się przebudowy. W takim przypadku musisz upewnić się, że w pobliżu urządzenia znajduje się gniazdko elektryczne.

Dla wygody i mobilności najlepiej wybrać model kaptura przenośnego z plastikową obudową. Łatwo go umieścić na dowolnej poziomej powierzchni, zajmuje mało miejsca, nie wymaga instalacji. Najbardziej udanym rozwiązaniem będą modele z pochyłym podparciem dłoni, które pozwolą klientowi nie odczuwać dyskomfortu podczas długiego manicure.

W zależności od obciążenia urządzenia warto wybrać odpowiednią ilość worka na pył, określając, jak często będziesz musiał wymieniać filtry i worki plastikowe na kurz. W przypadku dużych salonów ze stałym napływem odwiedzających warto kupić mocną jednostkę podłogową, a dla domu przenośny kaptur w plastikowej obudowie o małych wymiarach.

Ważną rolę odgrywa również czas ciągłej pracy, wiele takich urządzeń ma ograniczenia tej wartości. Niektóre urządzenia mają dodatkowe przydatne funkcje: minutnik, automatyczny start lub jasne podświetlenie. W przypadku prestiżowego salonu piękności takie premie będą ważne. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego, powinien on dotrzeć do najbliższego gniazdka.

Oprócz technicznych właściwości ekstraktów do manicure ważnym aspektem jest producent. Konieczne jest wybranie zaufanych firm, które wiarygodnie ugruntowały swoją pozycję na rynku produktów kosmetycznych. Niektóre marki należy rozważyć bardziej szczegółowo.

Popularne modele

Producent Max Od 2011 roku dostarcza na rynek produkty do manicure i narzędzia, które są wysokiej jakości i popularne wśród kobiet. Okapy do manicure ”Maksymalna burza", "Max ultimate„są prezentowane w kilku odmianach, na wszystkie odkurzacze udzielana jest gwarancja 18 miesięcy.

Wyciąg do kaptura „Max Storm” ma stylowe białe ciało z podparciem dłoni. W zestawie znajdują się wymienne torby 3D do zbierania kurzu, są wielowarstwowe, to znaczy zapewniają maksymalną izolację i nie rozrywają się. Urządzenie jest przenośne i łatwe do zainstalowania na dowolnej poziomej powierzchni. Przednia część z kratką wentylacyjną i podparciem dłoni znajdują się pod niewielkim kątem, ten model nazywa się klepsydrą.

Specyfikacja produktu:

  • moc silnika - 32 W;
  • poziom hałasu w pracy - 40 dB;
  • prędkość obrotowa ostrza - 3100 rpm;
  • wydajność - 164 kostki m / godzina;
  • wymiary - 280 x 350 x 155 mm;
  • masa urządzenia wynosi 964 g.

Dzięki takim obrotom i mocy okap „Max Storm” dobrze radzi sobie z każdą ilością pyłu, działa tak cicho, że pozwala rozmawiać bez podnoszenia głosu.

Oprócz tego przedmiotu Firma Max prezentuje wbudowane okapy do salonów manicure „Max Storm” i „Max Ultimate”, przenośny kaptur "Maksimum ostateczne 2" oraz potężne urządzenie specjalnie do pedicure z podnóżkiem.

Wydajny odkurzacz ręcznyEmil x2„z silnikiem o mocy 60 W zapewni czystość powietrza przy każdej intensywności zabiegów zarówno w kabinie, jak iw domu. Mają kształt klepsydry podobny do maski„ Max Storm ”i doskonałe parametry techniczne. Przy prędkości wentylatora 3100 obr./min urządzenie to ma wydajność 400 metrów sześciennych na godzinę, poziom hałasu emitowanego podczas pracy wynosi 62 dB.

Obudowa składa się z błyszczącego tworzywa ABS w kolorze białym, ładnie wyglądającego i w dotyku. Dłuższe trzymanie rąk na stojaku będzie bardzo wygodne. Aby chronić palce i zapobiec przedostawaniu się małych przedmiotów do łopatek wentylatora, na przednim panelu znajduje się chromowana kratka. Pył gromadzi się w dwuwarstwowych białych workach. Urządzenie włącza się za pomocą przycisku umieszczonego na przewodzie zasilającym 220 V.

Rosyjski producent ”Ultratech„Jest wysoko oceniany na rynku produktów do manicure i pedicure. Prezentuje ładnie wyglądające wielokolorowe modele odkurzaczy do manicure z plastikową obudową. Modele”Ultratech SD-117„o mocy 24 W zapewniają niezawodne odsysanie pyłu przy prawie cichej pracy. Wymiary urządzenia to 265 x 315 x 130 mm, waga - 1,95 kg. Na towar udzielana jest sześciomiesięczna gwarancja.

Przenośne odkurzacze „Ultratech” wykonane są z kolorowego tworzywa sztucznego, które jest chronione przed działaniem rozpuszczalników i innych agresywnych substancji stosowanych w manicure. Dostępny w kolorze czerwonym, żółtym, fioletowym, beżowym, czarno-białym. Wentylator jest zamknięty chromowaną kratką, urządzenie włącza się za pomocą przycisku na panelu przednim, standardowy przewód to 220 V.

Okap kuchenny ”Magia powietrza„z ECO to wydajne urządzenie o układzie zewnętrznym. Nadaje się do dużych salonów, w których wymagana jest regularna intensywna wentylacja. Oprócz pyłu eliminuje ostre nieprzyjemne zapachy rozpuszczalników chemicznych. Oprócz masywnej, stojącej na podłodze obudowy w kolorze białym, urządzenie jest wyposażone w plastikową rurkę wydechową, której koniec znajduje się nad stanowiskiem roboczym.

Wymiary okapu to 700x350x350 mm, waga 18 kg, więc z góry musisz wybrać miejsce jego instalacji. Poziom hałasu jest stosunkowo niski dla takiej mocy - tylko 40 dB. Urządzenie pozwala skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o 80-90%. Zestaw zawiera specjalne filtry z podwójnym czyszczeniem, które można łatwo wymienić.

Jak to zrobić samemu?

Samo zrobienie urządzenia do usuwania manicure / pedicure jest dość proste. Jego główną częścią jest silnik elektryczny o mocy 30–60 W z łopatkami występującymi w wielu urządzeniach. Może to być zwykły wentylator kuchenny lub stacjonarny, chłodziarka komputerowa. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni zasilacz o odpowiednim napięciu dla takiego agregatu. Wentylator okapu kuchennego, sprzedawany w sklepach budowlanych, ma już zasilacz z transformatorem, do działania wystarczy podłączyć go do sieci domowej.

Jeśli kaptur do manicure jest wykonany z chłodziarki komputerowej, powinieneś wybrać odpowiednią jednostkę do niego, ich standardowe napięcia wynoszą 5 i 12 V, przestrzegając biegunowości.

Po wybraniu głównej części roboczej należy rozważyć niezawodne zasysanie powietrza i odsysanie pyłu. W przypadku odkurzacza przenośnego można użyć plastiku, drewna lub innego łatwego w obróbce materiału, najważniejsze jest wycięcie otworu w obudowie wentylatora i bezpieczne przymocowanie. Potrzebny jest również miękki, łatwy w obróbce materiał, aby zabezpieczyć kratkę ochronną na przednim panelu okapu.

Elastyczny wąż z tworzywa sztucznego jest umieszczony z tyłu wentylatora, musisz wybrać odpowiednią średnicę. Jest wyświetlany w worku na kurz z dowolnych improwizowanych materiałów.

Jeśli zdecydujesz się na własny stacjonarny odkurzacz do manicure stacjonarnego, do kaptura możesz użyć elastycznych falistych węży akrylowych lub plastikowych, które są łatwe do znalezienia w sprzedaży.

Wygodnym rozwiązaniem byłoby doprowadzenie takiego węża bezpośrednio na ulicę lub do szybu wentylacyjnego. Eliminuje to potrzebę ciągłej wymiany odpylaczy.

Recenzje

Wiele kobiet, które regularnie wykonują zabiegi manicure i pedicure, mówi o zaletach tych prostych urządzeń. Zapewniają one czystość i wygodę, łagodzą bóle głowy od różnych ostrych substancji chemicznych. Równie ważne jest dbanie o swoje zdrowie, które jest ważniejsze niż piękno paznokci. Dlatego odkurzacz do manicure, wraz z lakierami, farbami i zestawami narzędzi powinien być obecny w każdym salonie kosmetycznym.

Najbardziej popularne i wygodne są lekkie, przenośne okapy wykonane z tworzywa sztucznego o wadze nie większej niż 1,2 kg. Są doceniani za cichą pracę i możliwość instalacji w dowolnym dogodnym miejscu, w którym jest wystarczająco dużo światła. Producenci preferują wydajne, niezawodne odkurzacze Max Storm i Ultratech.

Na poniższym filmie - demonstracja odkurzacza do manicure Max Ultimate.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz