Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Dot manicure

Jednym ze stałych trendów kolorystycznych jest ornament w kropki. Przez lata ten wzór przekształcił różne obrazy. Trend nie przeszedł przez serwis paznokci. Manicure punktowy jest coraz częściej spotykany w różnego rodzaju wzorach paznokci i jest pikantnym akcentem w łuku każdej kobiety.

Funkcje

Wykonanie manicure punktowego może wystąpić zarówno w salonie kosmetycznym, jak iw domu. Ta technika nie jest skomplikowana. Specjalne urządzenie do tworzenia kropek za pomocą lakieru nazywa się kropkami, jest szeroko stosowane przez mistrzów. Alternatywą budżetową jest wykałaczka lub igła.

Możesz szukać zastępczego dotsu w pudełku z spinkami do włosów. Odpowiedni jest zaokrąglony koniec spinki do włosów lub niewidoczność, zęby od grzebienia. Dobrym rozwiązaniem jest agrafka z kulką na końcu, a nawet główka zwykłego meczu. Aby narysować duże punkty o średnicy, odpowiedni jest wacik.

Należy pamiętać, że kropki dają więcej możliwości wyboru projektu. Jeśli używasz wykałaczek, zaleca się zaopatrzenie całego opakowania. Nasycona lakierem wykałaczka szybko się deformuje. Jak tylko to się stanie, zmień go na nowy, w przeciwnym razie wzór na paznokciach będzie rozmyty.

Co to są kropki?

Tworzenie kropek do manicure za pomocą kropek jest najwygodniejszym sposobem, szczególnie dla tych, którzy sami dbają o swoje paznokcie. Kropki to drewniane urządzenie z metalowymi końcówkami w kształcie kuli. Końcówki mogą mieć różne średnice, dlatego z reguły 4-5 sztuk sprzedawane są w zestawach.

Używanie kropek jest dość łatwe. Wybraną dyszę należy zanurzyć w lakierze kontrastującym z kolorem głównym i nałożyć na płytkę paznokcia. Za pomocą kropek łatwo kilkakrotnie przenieść wzór na powierzchnię paznokcia. Korzystając z tego urządzenia, pamiętaj, że lakier może wyschnąć. Okresowo czyść dyszę zmywaczem do paznokci, wytrzyj do sucha i, jeśli to konieczne, użyj ponownie.

Jak zrobić w domu?

Aby sam zrobić modny manicure z kropkami, musisz mieć pod ręką następujące elementy:

 • Lakier do paznokci - 2 lub więcej kontrastowych kolorów;
 • Kropki lub ich odpowiednik w przypadku rysowania punktów;
 • Zmywacz do paznokci;
 • Utrwalacz do górnej warstwy.

Istnieje ogromna różnorodność schematów tworzenia bitmapy na paznokciach. Dla początkujących proste opcje są odpowiednie, gdy nie trzeba wypełniać kropek na całej płytce paznokcia. Po raz pierwszy możesz przypadkowo pokryć gwóźdź kolistym nadrukiem, symetria nie jest konieczna na zdjęciu. Dlatego doskonalisz technikę pracy z kropkami i ćwiczysz łączenie kolorów lakieru.

Najpierw możesz ograniczyć się, nakładając niewielką liczbę punktów na paznokieć, a następnie wypracować lepszą technikę. Inną opcją jest pokrycie części paznokcia wzorem, na przykład zarośniętym obszarem, jak w manicure francuskim. Następnie przejdź do bardziej złożonych opcji schematów.

Proces tworzenia manicure krok po kroku wygląda następująco:

 • Dostosuj wcześniej długość i kształt gwoździa, pozbądź się naskórka.
 • Nałóż lakier bazowy na płytkę paznokcia, poczekaj, aż wyschnie.
 • Ostrożnie pokryj paznokieć lakierem w kolorze głównym.
 • Poczekaj, aż lakier całkowicie wyschnie i, jeśli to konieczne, ponownie nałóż warstwę.
 • Nalej kontrastowego lakieru na papier lub chusteczkę.
 • Zanurz kropki lub inne wybrane urządzenie w wylanym lakierze.
 • Delikatnie przenieś rysunek do paznokcia bez naciskania płytki. W przeciwnym razie okrągły kształt wzoru zostanie zdeformowany.
 • Powtórz ten krok tyle razy, ile to konieczne, w zależności od wybranego projektu.
 • Po wyschnięciu rysunku nałóż górną warstwę utrwalacza.

Przykłady wzorów na paznokciach

Nowoczesne techniki tworzenia wzorów kolorów na paznokciach są wielowymiarowe. Istnieją podstawowe rodzaje malowania paznokci, wśród których każda dziewczyna może znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie. Każda z tych opcji wymaga użycia technologii wykorzystującej kropki:

 • Zwykły lakier ze zwykłymi kółkami jest najprostszą klasyczną opcją. Kręgi są losowo rozmieszczone.
 • Liniowy układ kół to jedna lub więcej linii poziomo lub pionowo płytki paznokcia.
 • Spiralny układ kropek jest wzorem spiralnym. Spirala jest zwykle pomalowana lakierem w innym kolorze, a punkty, nie dotykając granic linii, tworzą optyczne wrażenie spiralnego wzoru.
 • Rozbieżność punktów od środka implikuje obecność większego punktu w środku kompozycji, aw okręgu od niego - kilku rzędów punktów malejących do zewnętrznej krawędzi.
 • Zygzak wykonany kropkami.
 • Piękne opcje to kropelki, serca, liście uformowane z kół.
 • Geometryczne malowanie płytki paznokcia tworzy na paznokciach trójkątne, rombowe lub kwadratowe postacie.
 • Popularny na tkaninach nadruk ogórkowy służy również do ozdabiania paznokci. Używane są nie tylko odcienie, które są blisko siebie, ale także nasycone odcienie, które kontrastują ze sobą.
 • Nie najłatwiejszy, ale oryginalny wzór to zorientowane przejście na granicy dwóch kolorów lakieru.

Panie doświadczone w manicure łączą kilka rodzajów wzorów jednocześnie projektując paznokcie. Mapy bitowe można łączyć z innymi technikami manicure, ponieważ nie przeciążają paznokcia, a jedynie dodają pikantnego akcentu.

Pomysły na projektowanie

Istnieje nieograniczona liczba opcji projektowania paznokci przy użyciu powyższych rodzajów wzorów. Za pomocą zestawu narzędzi o różnych średnicach nie możesz ograniczać swojej wyobraźni do tworzenia tylko kropek. Różne techniki przekształcania kropek w inne kształty tworzą wiele pomysłów na paznokcie.

Podobnie jak na początku XX wieku, we współczesnym świecie styl pin up - połączenie kobiecości i śmiałości - nie wychodzi z mody. Manicure dla takiego obrazu nie może obejść się bez wzoru kropki. Każdy gwóźdź jest wykonany w innym stylu, ale na kilku zwykle wykonuje się punktowy manicure, zwykle o dużej średnicy. Wybrano jasne i chwytliwe kolory lakieru, dominują różne kombinacje odcieni czerwonego, białego i czarnego.

W swojej różnorodności kurtka punktowa może łączyć więcej niż dwa kolory, ale parametry punktów są głównie niewielkie. Są nakładane na zarośniętą część paznokcia. Czasami wyróżnia się kontrastowym lakierem i dopiero wtedy tworzy wzór. Ciemna kurtka to osobny trend i zawiera takie ciekawe opcje, które nie składają się tylko z kółek. Kurtka ozdobiona kropkami na granicy zarośniętej części paznokcia ma szczególny urok - wzór jest podobny do plam perłowych.

Za pomocą dysz zarówno dużych, jak i małych kropek, można utworzyć projekt taki jak kropka-kropka. Za pomocą dyszy o większej średnicy nałóż dużą kropkę na wybrany obszar paznokcia, po wyschnięciu lakieru, nałóż kontrastujący kolor na małą kropkę bezpośrednio na obwodzie dużej kropki. Możesz tworzyć śmieszne rysunki z kropkami u podstawy paznokcia.

Punkty można konwertować na ciekawe kształty. Po zastosowaniu wzoru kropek pociągnij go lekko w bok - uzyskaj postać z przecinkiem. W ten sposób kropki są przekształcane w inne formy, tworząc śmieszne wzory na paznokciach. Jeśli narysujesz okrągły kształt w kształcie kropli lub linii, możesz wykonać całą ozdobę lakierem.

Uniwersalnym trendem letnim jest kształt kwiatów. Sekretem ich wykonania jest rysowanie kropek blisko siebie, aby połączyć je w kształt kwiatu. Następnie stosowana jest technologia punkt-punkt. Dzięki temu projektowi Twoje paznokcie będą wyglądać naprawdę oryginalnie.

Trochę trudniej jest zrealizować pomysł wzoru motyla. Aby narysować motyla, użyj dużej lub średniej wielkości kropki. Pozostawiając 4 koła jako podstawę dla skrzydeł, za pomocą igły rozciągnij krawędzie formy, dzięki czemu będzie wyglądać jak rozłożone skrzydła motyla. W razie potrzeby, gdy lakier wyschnie, użyj małych dysz, aby ozdobić skrzydła ornamentem kropek i innych kształtów. Z czasem wdrożenie tej techniki okaże się lepsze.

Alternatywnie możesz zinterpretować kształt ważki lub biedronki. Nie wychodzą również z mody w sezonie letnim.

Na wakacje paleta morska jest bardzo istotna. Wbudowany w groszek, będzie wyglądał korzystnie zarówno na długich, jak i krótkich paznokciach. Osobliwością takiego manicure jest inny wzór na każdym paznokciu, ale wzór kropki jest koniecznością.

Innym popularnym kolorem jest arbuz. Francuski manicure oparty na kolorach zielonym i szkarłatnym doskonale uzupełnia technika kropkowa wykonana z czarnego lakieru. Truskawkowy wzór jest tworzony zgodnie z tą samą zasadą, tylko czarny lakier zastępuje się białym. Konstrukcja Apple wykonana jest za pomocą dużych kropek i igieł, może być wykonana w szerokiej gamie odcieni. A ci, którzy chcą uosabiać całą soczystość lata w swoim manicure, mogą stworzyć talerz owoców na paznokciach.

Gradientowa moda nie przeszła przez okrągły manicure. Będziesz potrzebował kilku odcieni tego samego koloru lakieru, kontrastującej podstawy. Możesz sam wybrać kierunek gradientu, nie ma ścisłych zasad. W tej wersji manicure punkty powinny znajdować się w linii ściśle jedna po drugiej. Ważne jest, aby zachować dokładność przejścia kolorów, dlatego na początek spróbuj naszkicować schemat manicure na papierze.

Najbardziej nasyconym gradientem jest tęcza. Za pomocą kropek standardowy jasny manicure nabiera zaktualizowanego wyglądu, bawiąc się wszystkimi kolorami. Wielokolorowe kropki w specjalny sposób migoczą na jasnej podstawie.

Możesz rysować kropki tego samego koloru na podstawie gradientu lub utworzyć pojedynczy pasek kropek.

W przypadku kokietek dekorowanie manicure punktowego kokardą jest jedną z najbardziej odpowiednich opcji. Łuk można łatwo narysować za pomocą igły. Po utworzeniu koła w pożądanym miejscu, narysuj 4 paski lakieru w kształcie łuku za pomocą igły, pomaluj wewnętrzny obszar. Wzory na łuku można również tworzyć za pomocą trzeciego kontrastującego lakieru. Niektóre panie przyczepiają cyrkonie do paznokci na dziobie, idealne na świąteczny manicure.

Dla początkujących możesz stworzyć mały łuk, używając wyłącznie technologii punktowej.

Wraz z nadejściem wakacji fashionistki szukają tematycznych opcji do projektowania paznokci, często uciekając się do odbitek grochu. W nowym roku technologia punktowa może nakładać niesamowite wzory płatków śniegu na paznokcie. Białe i niebieskie lakiery są ulubionymi w okresie świątecznym. Iskierki ozdabiają świąteczny design, często można znaleźć zdjęcie eleganckiej choinki lub bałwana.

Amerykańskie święto Halloween naciska na wdrożenie nowych pomysłów na projektowanie punktów. Symbole tego święta są dość łatwe do wdrożenia na paznokciach, ponieważ wiele z nich jest okrągłych i łatwo tworzy kropki. Najpopularniejsze kolory tego manicure to pomarańczowy, czarny i czerwony.

Manicure z czarnymi kropkami jest bardzo zwięzłą opcją. Na podstawie tego koloru możesz narysować wzór z prawie dowolnym odcieniem lakieru, kontrast zawsze będzie obecny. Podobną uniwersalną opcją jest zastosowanie wzoru w kolorze czarnym na lakierze o dowolnym odcieniu. Klasyczną i surową opcją jest manicure z połączeniem czerni i bieli, który oferuje również wiele sposobów nakładania kropek.

Niektóre panie są fanami lamparta. Można go również odtworzyć na paznokciach za pomocą okrągłego wzoru. Aby to zrobić, narysuj kształt koła w nierównym miejscu i przy mniejszej dyszy, gdy wyschnie, nałóż na nią lakier o kilka tonów ciemniejszych. Ciemny lakier nakładany jest po bokach, aby odtworzyć charakterystyczny zespół lampartów.

Kolory wykonania mogą się różnić.

Dekoracja gwoździ weselnych to osobna forma sztuki. Manicure jest dość powściągliwy, preferowane są rysunki, ale obecne są również koła. Często paznokcie są dostarczane z wdzięcznymi kryształkami na bazie klasycznego francuskiego manicure. Wzory w postaci motyli i kwiatów, nadające obrazowi czułości i romansu panny młodej, są bardzo odpowiednie.

Wiele dziewcząt uwielbia różowy kolor, a ze względu na to, że zawiera wiele odcieni - od miękkiego jogurtu po fuksję, można było grać z kontrastem tych kolorów, tworząc punktowy wzór paznokci. Różowy lakier dobrze komponuje się z odcieniami czerni i bieli.

Za pomocą techniki kropek możesz stworzyć imitację koronki na paznokciach, ta opcja nie wychodzi z mody. Możesz również ozdobić gotowy koronkowy manicure wzorem groszku. Obie kombinacje wyglądają szczególnie pięknie, jeśli koronka jest przyciemniona na tle pastelowych kolorów. Biała koronka wygląda dobrze na tle zimnych kolorów lakieru. Koronkowa konstrukcja podwójnie korzystnie wygląda na długich paznokciach, których rozmiar nie zmniejszy wizualnie zarówno linii pionowych, jak i poziomych.

Modnym trendem jest stosowanie matowego lakieru do paznokci, ten podkład świetnie nadaje się do manicure z kubkami. Niecodzienną rzeczą jest to, że jednorodność błyszczącego i matowego lakieru jest dopuszczalna. Kluczowy efekt wynika z różnicy faktur. Kubki są malowane błyszczącym lakierem na matowej powierzchni, tworząc efekt wolumetrycznego wzornictwa.

Połączenie bliskich odcieni przyniesie również obrazowi jego udział w świetności.

Recenzje

Największym plusem manicure punktowego dla dziewcząt jest możliwość zrobienia tego samemu. Większość kobiet zaczyna eksperymentować z użyciem improwizowanych materiałów - spinki do włosów, wykałaczki, igły. Następnie wielu kupuje kropki i poprawia umiejętność tworzenia wzoru. Dzięki temu urządzeniu manicure punktowy przekroczył granice salonów kosmetycznych.

Preferencje projektowe różnią się w zależności od sezonu. Zimą popularne są zimne odcienie lakieru, często w połączeniu z lekkimi wzorami. Latem dziewczyny wolą odważniejszy, jaśniejszy design. Faworytem ostatniego sezonu jest manicure morski.

Technika kropek jest bardzo odpowiednia do tworzenia manicure tematycznego na wakacje lub na specjalne okazje. Aktywnie wykorzystywane są cekiny, cyrkonie, złote lub srebrne kolory lakieru. Podczas okresu ukończenia studiów setki dziewcząt mogą wybrać ten szczególny styl paznokci w różnych interpretacjach.

Ci, którzy po raz pierwszy próbowali użyć ciemnych kolorów do manicure punktowego, byli zadowoleni z tej gamy. Według dziewcząt w takim wykonaniu czarny lakier nie tworzy ponurego akcentu na rękach, a nawet odwrotnie - nadaje nutkę oryginalności i wdzięku.

Dla swobodnego wyglądu dziewczyny wybierają powściągliwe pastelowe manicure z nadrukiem groszku. Ale za każdym razem mają okazję urozmaicić ją poprzez eksperymenty z kombinacją kolorów. Możliwość wypróbowania czegoś nowego w projektowaniu paznokci zmienia proces manicure w pełnoprawną kreatywność i zapewnia kobietom pełną przyjemność.

Manicure punktowy to nie tylko sposób na uzupełnienie obrazu. Można go nazwać unikalną dźwignią, aby zrealizować kreatywny potencjał każdej dziewczyny. To ogromne morze różnorodności i umiejętność tworzenia od czasu do czasu czegoś wyjątkowego. Każdej urodzie zaleca się wypróbowanie tej techniki na paznokciach przynajmniej raz. Podstawą sukcesu w jego zastosowaniu jest schludność, spokój i szczera chęć doskonalenia swoich umiejętności, przekształcania się!

Jak wykonać manicure punktowy, zobacz następny film.

Zostaw Swój Komentarz