Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Środki do usuwania włosów ludowe

Nie jest tajemnicą, że wosk i shugaring są znane z piękna od czasów królowych i konkubin haremu. Rosjanki stosunkowo niedawno zapoznały się z takimi metodami usuwania włosów, ale to nie powstrzymało ich przed wyglądaniem pięknie i dbaniem o siebie. Depilacja w domu (środki ludowe, stosowanie improwizowanych materiałów) to skuteczna procedura, o której prawo zapomniało.

Popularne sposoby

Depilacja - procedura usuwania włosów z cebulką. Depilacja na ciele polega na usunięciu tylko skórnej części włosów. Techniki ludowe znają więcej niż jedno narzędzie, które pomaga pozbyć się niechcianej roślinności na długi czas.

Jod

Połączenie jodu z amoniakiem trudno przypisać usuwaniu i depilacji włosów. Mieszanka służy do leczenia skóry po usunięciu roślinności z korzenia.

Aby zmieszać cudowny płyn:

  • jod - 25 ml;
  • alkohol etylowy lub kwas mrówkowy - 40 ml;
  • amoniak - 20 ml;
  • olej rycynowy - 30 ml.

Ogromną zaletą tutaj jest dostępność składników, które można znaleźć w każdej aptece.

Świeżo przygotowana mieszanka ma żółty odcień. Używanie produktu w tej formie nie jest zalecane, ponieważ skóra może się zabarwić. Aby tego uniknąć, musisz nalegać na mieszaninę przez 3-6 godzin. Gdy płyn staje się klarowny, nakłada się go na skórę natychmiast po depilacji w jakikolwiek sposób - na przykład wosk lub mechaniczny depilator. Procedurę powtarza się 3 dni 1-2 razy.

Po pierwszym zabiegu włosy zaczynają rosnąć wolniej, mięknąć i cienkie.

Orzechy włoskie

Inną popularną metodą, szeroko stosowaną na Kaukazie, jest usuwanie roślinności za pomocą orzechów włoskich. W tym celu potrzebna jest zielona, ​​niedojrzała lub dojrzała, nie rozpalona do czerwoności nakrętka. W pierwszym przypadku stosuje się sok, który pojawia się, gdy wycina się młodego orzecha. Druga opcja polega na dwutygodniowej infuzji alkoholu z partycjami płodu. W rezultacie powstaje ten sam jod, który zastosowano w pierwszej metodzie ludowej. Użyj nalewki po usunięciu włosów z cebulki.

Opinie na temat metod są różne. Niektórzy uważają, że jod, który gromadzi się w komórkach, prędzej czy później prowadzi do problemów z tarczycą.

Hydroperit

Niektóre dziewczyny decydują się nie usuwać włosów, ale uczynić je niewidocznymi. Takie oryginalne rozwiązanie problemu stanie się możliwe po zmieszaniu amoniaku (pół łyżeczki), 3 tabletek hydroperytu, 1 łyżki wody i 2 łyżek pianki do golenia.

Gruba masa o ostrym zapachu amoniaku nakłada się na skórę (na przykład na dłonie) i odczekuje pół godziny. Następnie zmywa się go wodą. Nawilż skórę dowolnym kremem. Roślinność po takiej procedurze staje się znacznie jaśniejsza i niewidoczna.

Hydroperitum jest często zaufany przez puch na górnej wardze, jednak taka kompozycja wysusza skórę, dlatego należy go stosować z najwyższą ostrożnością.

Nasiona pokrzywy do usuwania włosów

Metody ludowe oferują nam stosowanie dwupiennej pokrzywy do usuwania włosów, a mianowicie ich nasion. Te same kolczyki na wysokich pokrzywach mogą pomóc w depilacji roślinności.

Zebrane latem są przekształcane w olej pokrzywy. Do tej transformacji konieczne jest zmiażdżenie 50 g nasion i zmieszanie ich ze 100 ml oleju. Dobrym rozwiązaniem jest oliwa z oliwek. Produkt należy przechowywać w ciemnym miejscu przez dwa tygodnie. W rezultacie otrzymujesz roztwór oleju, który należy nakładać na skórę przez 1-2 miesiące.

Warto zauważyć, że niektórzy użytkownicy twierdzą, że pokrzywa, nawet w połączeniu z olejem, może pozostawić oparzenia na ciele. Dlatego przed użyciem takiego narzędzia ważne jest przeprowadzenie testu wrażliwości na małym obszarze skóry.

Cytryna i miód

Używając technik ludowych, możesz samodzielnie zrobić wosk. Aby to zrobić, potrzebujesz 2 szklanek gęstego lub kandyzowanego miodu, 2 szklanek cukru i jednej cytryny lub torebki kwasu cytrynowego. Wszystkie składniki miesza się i przesyła do łaźni wodnej, aż cukier całkowicie się rozpuści. Następnie mieszanina ochładza się do komfortowej ciepłej temperatury i jest nakładana na ciało. Włosy usuwa się za pomocą paska tkankowego przymocowanego do leczonego obszaru.

Użytkownicy zauważają, że ta metoda ma efekt przyjazny dla skóry. Jego stosowanie pomaga zapomnieć o nieprzyjemnych włosach przez 30 dni.

Żelatyna

Inną popularną metodą jest usuwanie włosów za pomocą maski żelatynowej. Ma taką samą lepkość i gęstość jak wszystkie produkty do usuwania włosów. Warto powiedzieć, że żelatyna do usuwania włosów jest również sprzedawana jako gotowa, ale bardziej rozsądne i niezawodne jest przygotowanie maski w domu.

Tak więc do gotowania potrzebujesz:

  • nietkana żelatyna - 15 g;
  • mleko
  • 2 krople olejku lawendowego.

Wszystkie składniki miesza się i ogrzewa w kuchence mikrofalowej przez 20 sekund. Ciepłą masę nakłada się na depilowany obszar i pozostawia na kilka minut do całkowitego zestalenia. Utworzone paski z zamocowanymi na nich włosami są usuwane ostrymi ruchami.

Aspiryna

Aspiryna jest lekarstwem, które pomaga wrastać włosom i zapobiega ich wrastaniu. Aby przygotować pastę, dwie tabletki leku miesza się w małej ilości wody, aż powstanie kleik, dodając trochę miodu. Mieszaninę nakłada się na 10 minut i zmywa ciepłą wodą.

Aspiryna nie jest lekiem szybko działającym. Aby zwalczyć wrastające włosy, konieczne są regularne procedury z częstotliwością 2 razy w tygodniu.

Olej rycynowy

Olej rycynowy nie jest niezależnym narzędziem, ale jest uważany za doskonałą bazę do przygotowywania różnych mieszanin - na przykład z dwupienną pokrzywą lub jodem.

Olej miesza się w proporcjach 2 do 1. Substancje agresywne w tym przypadku są znacznie zmiękczone i do pewnego stopnia zneutralizowane, a skóra staje się aksamitna po zabiegach.

Orzechy Sosny

Depiluj niepotrzebną roślinność bez usuwania cebulek za pomocą orzeszków piniowych. Do tego celu można wykorzystać skorupę i łuskę na różne sposoby.

2 łyżki muszli wlewa się do szklanki wody i nalega na łaźnię wodną przez 20 minut. Niepotrzebną roślinność traktuje się wywar. Według użytkowników po pierwszym zabiegu włosy zaczynają pękać, a następnie całkowicie znikają, stają się słabe i prawie niewidoczne.

Innym sposobem jest zamiana łupin i łupin cedru w popiół. Proszek przesiewa się przez sito i miesza z wodą. Proces infuzji w niektórych obszarach. Jednak niektóre dziewczyny zalecają gotowanie popiołu przez 2 godziny, zwiększając w ten sposób stężenie substancji czynnych.

Kurkuma

Kurkuma to niezwykle przydatna przyprawa, stosowana nie tylko w celu poprawy smaku potraw i wzbogacenia jej o przydatne witaminy, ale także jako główny składnik masek z niechcianej roślinności.

Niektóre przepisy sugerują mieszanie kurkumy z białkiem jaja i niewielką ilością wody, aż do uzyskania kleiku. Powstałą mieszaninę nalega się, aż kurkuma pęcznieje, a następnie nakłada się na powierzchnię. Po zestaleniu ciało przepłukuje się ciepłą wodą. Kurkuma nie może zniszczyć cebulki włosowej, ale jest w stanie spowolnić wzrost roślinności, dlatego zaleca się pokrycie ciała mieszanką na skórze już oczyszczonej z włosów.

Przyprawa zapewnia nie tylko spowolnienie wzrostu włosów, ale także nadaje skórze elastyczność i aksamitność. Jednak przepis ma znaczną wadę. Żółtawe plamy po zabiegach mogą pozostać nie tylko na skórze, ale także na ubraniu.

Inne popularne przepisy

Ludowe przepisy na usuwanie roślinności są liczne, ponieważ kobiety w każdej epoce starały się dbać o siebie, wymyślając nowe sztuczki. Od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego popularna była nalewka na oleje z pestek z nasion i liści trawy. Nasi przodkowie wierzyli, że może zaciemnić umysł, jeśli użyjesz go w środku.

Wcześniej piękne kobiety stosowały wywar z Datura vulgaris, aby ograniczyć wzrost roślinności. Jego przygotowanie dzieli się na następujące typy:

  • nalewka olejowa, którą można znaleźć w specjalistycznym sklepie;
  • wywar;
  • nalewka alkoholowa, dostępna zarówno do ręcznego gotowania, jak i gotowych słoików.

Do nalewki alkoholowej i bulionu wystarczy 100 g suchych nasion datury. Do tego celu nie jest używany root. W pierwszym przypadku trawa jest wypełniona pół szklanką alkoholu, w drugim - szklanką wody.

Zastosowanie takiego naparu powoduje wiele kontrowersji w Internecie. Niektóre dziewczyny stosują kompozycję tylko w obszarze oczyszczonym z włosów. Tak czy inaczej - wyjątkowa regularność zabiegów, a także zdrowa skóra (bez zadrapań, wyprysków i innych ropień) doprowadzą do rozjaśnienia i zniknięcia włosów. Zaleca się stosowanie Datury codziennie - w ciągu 2-3 miesięcy, z przerwami trwającymi miesiąc. Możliwymi obszarami zastosowania są ręce i nogi.

Możesz długo usuwać włosy za pomocą kwasu borowego. Trzy procentowy roztwór nakłada się na skórę wacikiem, czekając na całkowite wchłonięcie. Procedurę powtarza się kilka razy, kończąc na aplikacji kremu nawilżającego. Kilka tygodni ciągłego użytkowania - a zauważysz dobre wyniki.

Możesz użyć tysiąca innych dostępnych środków - na przykład niezbyt powszechnej kombinacji jogurtu i miodu, a także słabego roztworu nadmanganianu potasu. Nie będzie cudownego efektu, jednak jasne włosy o niezbyt mocnych korzeniach staną się rzadsze.

Gdzie szukać składników?

Wiele składników metod ludowych można znaleźć w sklepach spożywczych i aptekach. Niektóre zioła można również zbierać na własnej stronie - na przykład nasiona pokrzywy. Nie zaleca się używania roślin zebranych z drogi.

Jakie inne życiowe ataki mogę wypróbować w domu?

Odważni eksperymentatorzy dzielą się swoimi metodami, za pomocą których usuwają niechcianą roślinność. W przypadku braku nowoczesnych środków w domu możesz użyć sody oczyszczonej. Jego zastosowanie polega na przygotowaniu zawiesiny z sody i wrzącej wody, dalszym chłodzeniu mieszaniny do ciepłego stanu i nałożeniu jej na skórę. Powierzchnia jest przykryta gazą i przechowywana przez 11 godzin lub całą noc. Procedurę powtarza się przez dwa tygodnie.

Możesz wycisnąć z niego niedojrzałe zielone winogrona po wyciśnięciu z niego soku. Będziesz musiał codziennie smarować skórę.

Recenzje

Recenzje ludowych metod usuwania i depilacji są bardzo kontrowersyjne. Panie zauważają naturalność składników, a specjaliści i kosmetolodzy nalegają na toksyczność niektórych produktów.

Jod i orzechy włoskie naprawdę pomagają niektórym kobietom, ale prowadzą do nadmiaru jodu w organizmie. Ten problem może „rozwiązać”, ale w niektórych przypadkach konieczne jest leczenie tarczycy.

Inne metody są intensywnie omawiane. Na przykład karmel i domowy wosk miodowy doskonale zastępują shugowanie i woskowanie za pomocą gotowych pasków od producenta.

Pozostałe metody budzą więcej pytań niż pozytywne emocje. Dziewczyny jednogłośnie stwierdzają, że gotowe formuły i nowoczesne metody sprawiają, że procedura usuwania włosów jest szybsza i bardziej skuteczna.

Poniższy film przedstawia skuteczny naturalny przepis na usuwanie anten z twarzy.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz