Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Pedicure klasyczny

Pielęgnacja stóp to nie tylko estetyczna strona kobiecej atrakcyjności, ale także higiena. Podczas kompletnego kompleksowego pedicure klasycznego eliminowana jest nie tylko defekt kosmetyczny stopy (szorstka skóra lub skórka na paznokciach), ale także efekt terapeutyczny - gojenie pęknięć, w których łatwo rozwijają się bakterie i wirusy wywołujące infekcje grzybicze. Martwa skóra jest oczyszczana między palcami, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Co to jest klasyczny pedicure?

Wiele osób wie, czym jest pedicure. Musisz to robić regularnie, ale niewiele osób to robi. Ale nie tylko zewnętrzne piękno stopy w otwartych sandałach, ale także zdrowie kobiety zależy od prawidłowego wykonania tej procedury. Klasyczny pedicure polega na obcinaniu naskórka wokół paznokci. Jest to dokładnie klasyk pielęgnacji stóp, a nie odcinanie nadmiaru skóry na stopach: piętach, wokół palców i na poduszkach.

Podczas wykonywania pedicure nadmiar skóry jest nadal usuwany, ale w żadnym wypadku nie jest odcinany. Odbywa się to tylko za pomocą tarki lub pumeksu, ale nie za pomocą ostrzy i nożyczek. W sprzedaży jest wiele ostrzy do kosmetycznego usuwania skóry z pięt, ale to nie znaczy, że musisz ich używać. Po usunięciu nadmiaru w ten sposób warstwa żywych komórek jest często odcinana wraz z warstwą rogową naskórka. Ciało uruchamia mechanizm zwiększonej regeneracji, który prowadzi do bardzo szybkiego pojawienia się nawet bardziej szorstkiej skóry w możliwie najkrótszym czasie.

Musisz powoli dbać o grubsze pięty, ale na pewno - lepiej jest ukraść nogi trzy razy w ciągu tygodnia i pocierać je pilnikiem do paznokci, niż po odcięciu skóry ostrzem.

Funkcje i zalety

Cechą klasycznego pedicure jest pełna gama zabiegów pielęgnacyjnych stóp, które obejmują wstępne parowanie skóry stóp, usuwanie zbędnej starej skóry, wycinanie naskórka i końcowe nawilżenie stóp.

Zaletą tego typu jest kompleksowa pielęgnacja stóp:

 • antyseptyczna kąpiel stóp nie tylko paruje, ale także walczy z infekcjami skóry - grzybami i wysypką na pieluchy;
 • brud jest usuwany w trudno dostępnych miejscach - między palcami, pod paznokciami oraz w ich części bocznej (między skórą a płytką paznokcia);
 • piłowanie lub obcinanie gwoździ nadaje im odpowiedni kształt;
 • usunięcie białej płytki z płytki paznokcia i przecięcie naskórka, która wyrównuje paznokieć i nadaje mu zadbany wygląd;
 • parowanie stóp w wannie pozwala nawilżyć skórę, eliminując jej przesuszenie.

Kolejnym plusem przy wyborze klasycznego pedicure jest jego szybkie wdrożenie. Pełny zakres procedur (w tym lakier do paznokci nawierzchniowej) trwa od 50 minut do 1 godziny.

Jednak klasyka ma swoje negatywne konsekwencje - cięcia z pincety do skórek. Nogi brudzą się bardziej niż ręce, więc rany mogą powodować powikłania zakaźne. Dobrze jest, jeśli wykonujesz pedicure w domu sam i jesteś pewny swoich własnych narzędzi. W salonie można tylko liczyć na uczciwość mistrza, który po każdej procedurze musi zawierać sterylizator.

Jeśli salon używa wanny z hydromasażem do stóp w celu zmiękczenia skóry, ryzyko zakażenia grzybiczego jest większe niż tylko w kąpieli. Faktem jest, że nawet przy użyciu sterylizatora nie można wyeliminować wszystkich bakterii. Gwoździe można zdeformować, całkiem możliwe, że pojawi się grzyb między palcami.

Odmiany

Pedicure klasyczny to krój, ale istnieje kilka jego odmian. Ulepszony wygląd klasyki obejmuje pedicure europejski. Nogi przechodzą wszystkie etapy pielęgnacji, z wyjątkiem cięcia naskórka. Skórka jest usuwana, ale nie za pomocą pincety, ale za pomocą drewnianej szpatułki.

Najpierw skóra wokół paznokci jest parowana, dociskana do krawędzi, a następnie traktowana bardzo zmiękczającym środkiem, który pozwala usunąć resztki skóry bez użycia nożyczek. Jednocześnie można nie tylko uniknąć skaleczeń i infekcji przez nie niebezpiecznych chorób, ale także spowolnić wzrost naskórka, zwiększyć jego miękkość i elastyczność (przy pedicure ciętym naskórek staje się sztywny).

Klasyczny pedicure różni się od połączonego tym, że jest całkowicie ręczny.

Połączona opcja obejmuje nie tylko ręczne, ale także sprzętowe przetwarzanie stóp. Przed kąpielą suche stopy są szlifowane za pomocą aparatu. Odbywa się to, jeśli zgrubna skóra jest tak silna, że ​​tworzy głębokie pęknięcia.

Różnorodność klasycznych pedicure obejmuje pedicure spa. Łączy w sobie zabieg kosmetyczny stóp z relaksującym masażem stóp (stosowane są kremy i olejki). Ta procedura eliminuje zmęczenie, łagodzi obrzęki i poprawia ogólny wygląd skóry - dzięki dokładnemu nawilżeniu i wcieraniu w nią olejków. Odbywa się to po głównej procedurze.

Jak zrobić to dobrze?

Niezależnie od tego, czy wykonujesz pedicure w domu, czy w salonie, musisz rozpocząć tę procedurę od leczenia dłoni i stóp środkiem antyseptycznym. Nawet jeśli umyjesz je mydłem, roztwór antyseptyczny zniszczy 95% bakterii, a mydło - tylko połowę. Inne pomysły są bezużyteczne.

Technologia wykonania krok po kroku:

 • Jeśli na paznokciach jest stary lakier, a następnie jest usuwany. Za pomocą pilnika do paznokci (w przypadku paznokci na nogach ziarnistość wynosi ziarnistość 180-150), zarośnięta krawędź paznokcia jest opiłowana. Następnie na około 5 minut nakłada się krem ​​zmiękczający na skórę wokół paznokci i stóp.
 • Do przygotowanej kąpieli dodaje się pedicure ciepłą wodą (lub zwykły szampon), który pozwala zmiękczyć zrogowaciałą skórę szybciej i bardziej skutecznie. Jeśli masz problemy z nieprzyjemnym zapachem lub przeszkadza Ci jakakolwiek infekcja, najlepiej najlepiej kąpać się z naparem ziołowych środków antyseptycznych: sznurka, rumianku, kory dębu, tymianku, szałwii. Na tę część procedury przeznaczono 15 minut.
 • Usuwanie martwej skóry pumeksem lub tarka jest wykonywana naprzemiennie z każdą nogą. Jednocześnie jedna noga jest zawsze w ciepłej kąpieli.
 • Usunięto naskórek i skrzydełko (biały film) - przez przycięcie lub użycie kija.
 • Ostateczne odnowienie stopy pilnik z drobnym ścierniwem.
 • Masaż stóp olejkiem i kremem, dokładnie nawilża skórę nóg we wszystkich miejscach.
 • Odtłuszczanie paznokci przed nałożeniem lakieru.

Aby dłużej zachować chłodny efekt pełnego klasycznego pedicure, zaleca się nakładanie regularnego kremu na stopy każdego wieczoru.

Jak wybrać narzędzia?

Wybierając narzędzia do pedicure, zwróć uwagę na materiał, z którego są wykonane. Zwykle dozwolone są trzy rodzaje materiałów: stal medyczna (stopowa), stal japońska i stop kobaltu. Wszystkie inne materiały nie są zalecane do użycia - są szybko matowe, nie można ich ostrzyć, nie są odpowiednio dezynfekowane w sterylizatorze.

W zestawie pedicure muszą znajdować się szczypce do obcinania paznokci, szczypce do usuwania skórek, dysze piankowe do oddzielania palców, skrobak / szczotka / pumeks do usuwania zrogowaciałych części skóry.

Skład zestawu pedicure nie różni się od zestawu do manicure, ale instrumenty różnią się formą. Nożyczki lub szczypce powinny być proste, aby uzyskać gładką krawędź (zaokrąglenie płytki paznokcia prowadzi do powstania wrastającego paznokcia), szczypce do skórek - mają wydłużoną powierzchnię roboczą, pilniki - mają ziarnistość 150, 180 i 240 ziarna.

Pielęgnacja narzędzi oznacza ich regularne (co najmniej 1 raz w miesiącu) smarowanie olejem. Szlifowanie narzędzi odbywa się raz na sześć miesięcy (pod warunkiem przestrzegania techniki pedicure i nie częściej niż raz w tygodniu). Nawet jeśli sam pedicure, dezynfekować narzędzia po każdym użyciu.

Tajemnice specjalistów

Mistrzowie pedicure mają swoje sekrety, którymi dzielą się ze swoimi klientami.

Jeśli złamałeś paznokieć i masz zamiar nosić otwarte buty, wytnij kawałek tkaniny filtracyjnej z torebki z herbatą i przyklej go na przezroczystym lakierze w punkcie pęknięcia. Na wierzch dwie lub trzy warstwy kolorowego lakieru. Umożliwi to wzrost paznokcia do pożądanej długości - bez konieczności psucia pedicure.

Trudno pomalować paznokcie u nóg, lakier spada na naskórek. Aby temu zapobiec, nałóż wazelinę na paznokieć.

Aby zdezynfekować i ułatwić usuwanie szorstkiej skóry, wlej roztwór do kąpieli stóp: ¼ szklanki zwykłego octu i ¼ szklanki płukanki do ust dodaje się do połowy szklanki wody. Przez 10 minut będziesz musiał trzymać nogi, a następnie łatwo usunąć skórę pumeksem.

Jako środek antyseptyczny i zmiękczający możesz użyć zwykłego piwa. Butelkę piwa należy ogrzać i wlać do kąpieli stóp.

Recenzje

Recenzje dziewcząt na temat klasycznego pedicure podzielono na dwie kategorie. Jeden obóz stoi u stóp dobrych starych klasyków, tłumacząc to faktem, że tylko ostre krawędzie (w przeciwieństwie do europejskiego) mogą zapewnić dokładną pielęgnację stóp i palców. Drugi obóz (przeciwnicy cięcia) uważa, że ​​przecięcie naskórka stwarza ryzyko dla i tak ryzykownego życia. Istnieje duże ryzyko zarażenia wirusem zapalenia wątroby, HIV lub innymi poważnymi chorobami. Ponadto, odsuwając naskórek na bok, mniej go ranisz, wraz ze wzrostem nie powstają pęknięcia.

Zwolennicy sprzętowej metody pielęgnacji stóp są zasadniczo przeciwni klasycznemu pedicure w salonach, ale chętnie robią to w domu. Wyjaśnia to fakt, że przy konserwacji sprzętu wszystkie dysze są jednorazowe, co zmniejsza do minimum ryzyko grzybicy stóp.

Dowiedz się więcej o klasycznym manicure z następnego filmu.

Obejrzyj wideo: PROFESSIONAL SPA PEDICURE - Kosmetyczka - egzamin zawodowy praktyczny do (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz