Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Fotoepilacja

Każdy przedstawiciel płci pięknej marzy o czystej i gładkiej skórze bez dodatkowych włosów. We współczesnym świecie rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę leków i procedur mających na celu zwalczanie niechcianych włosów. Wraz z maszyną, woskowanie, shugowanie, stosowanie różnych kremów do depilacji, fotoepilacja zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn.

Co to jest

Depilacja to metoda usuwania włosów, która ma bezpośredni wpływ na mieszek włosowy, niszcząc go i prowadząc do wypadania włosów. Takie podejście do walki z niechcianymi włosami pomaga utrzymać długotrwały efekt zabiegu. Jedną z odmian usuwania włosów jest fotoepilacja. Podstawą tej metody usuwania włosów jest zastosowanie fali świetlnej o wysokim impulsie.

Fala świetlna kierowana ze specjalnej lampy do mieszków włosowych jest przekształcana w fale upałów, dzięki czemu ma destrukcyjny wpływ na melaninę (substancję odpowiedzialną za kolor włosów). Poruszając się wzdłuż melaniny, rozjaśnia włosy i wchodzi do naczyń krwionośnych, przyczyniając się do krzepnięcia krwi w pobliżu żarówki, ograniczając w ten sposób jej odżywianie i prowadząc do zniszczenia i wypadania włosów.

Po pierwszej fotoepilacji liczba włosów zmniejsza się o około 20%, a pozostałe 80% jest znacznie cieńsze. Wielokrotne stosowanie tej procedury prowadzi do zaniku mieszków włosowych i całkowitego zaprzestania wzrostu włosów.

Fotoepilacja służy do usuwania włosów z rąk, nóg, podbródka, brwi. Odbywa się to również na twarzy (aby pozbyć się anten nad górną wargą). Usuwanie włosów w ten sposób jest prawie bezbolesne. Nie będziesz już musiał golić się często, aby skóra była gładka i aksamitna.

Zasada działania

W porównaniu z innymi znanymi metodami usuwania włosów efekt usuwania włosów ze zdjęć nie jest natychmiastowy, ale kumuluje się. Aby uzyskać pożądany wynik, musisz przeprowadzić kilka sesji. Aby uniknąć szkodliwego wpływu na tkanki, kosmetolog wybiera dla Ciebie indywidualny program (określa wymaganą temperaturę i określa liczbę zabiegów) na podstawie poziomu progu bólu oraz koloru i grubości włosów.

Zasada działania tej procedury polega na krótkotrwałej ekspozycji fali świetlnej o dużej mocy (błysku) na włosy i pręty. Energia ta, która została zaabsorbowana przez komórki włosów, zamieniana jest w ciepło, przyczyniając się do ogrzewania całej struktury włosów i tkanki podskórnej do 80 ° C. Z powodu tak wysokiej temperatury krew koaguluje w naczyniach włosowatych zasilających cebulkę włosową. Wynikiem tego procesu jest poważne zniszczenie lub śmierć mieszków włosowych. Gdy żarówka zaniknie, nie może już pełnić swoich funkcji, a włosy stopniowo umierają.

Po tej procedurze same włosy wypadają na kolejne 20 dni. Przy odpowiednim podejściu efekt występuje nie tylko na samym mieszku włosowym, ale także na brodawce włosowej. Z tego powodu przy wielokrotnym stosowaniu fotoepilacji wzrost włosów jest zaburzony lub całkowicie zatrzymany na okres do 5 lat.

Odmiany

Obecnie istnieje kilka odmian fotoepilacji, a mianowicie:

 • Fotoepilacja IPL;
 • Usuwanie włosów Elos;

Najbardziej rozpowszechniona jest pierwsza metoda. Jest to radykalna metoda pozbycia się niechcianych włosów, która polega na zastosowaniu szerokopasmowej fali świetlnej o długości od 530 do 1200 nm. Jego przewodnikiem jest melanina. Absorbuje puls światła, po którym trzon włosa jest podgrzewany. Na tym pręcie ciepło dostaje się do żarówki, powodując jej zniszczenie. Błysk wpływa tylko na włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu, dlatego konieczne jest wielokrotne wykonywanie tej procedury.

Główne urządzenie do tej procedury jest teraz uważane za urządzenie w języku angielskim Ipulse. Ma największą powierzchnię epidemii (około 9 cm²), a jego analogi mają zaledwie 3 cm². Taka skala zasięgu pozwala zminimalizować czas poświęcony na fotoepilację. Również w swoim pakiecie zawiera specjalną dyszę do chłodzenia, która pomaga uprzyjemnić proces.

Jedna z modyfikacji IPL to usuwanie włosów Elos. Ta procedura łączy dwie odmiany energii (częstotliwość radiowa i energia impulsu świetlnego). Skuteczność tej metody nie jest lepsza niż fotoepilacja, a czułość jest znacznie wyższa. Jeśli masz ciemną lub opaloną skórę, istnieje większe prawdopodobieństwo poparzenia.

Ile sesji jest potrzebnych?

Wynik pierwszej procedury, a także kolejnych sesji, nie jest przewidywalny. To zależy od indywidualnych cech włosów i leczonego obszaru. Średnio po pierwszej fotoepilacji włosy na etapie aktywnego wzrostu (około 20% całkowitej liczby) są trwale usuwane. Włosy, które w tym czasie nie osiągnęły tej fazy, pozostają nienaruszone, ponieważ nie absorbowały impulsów świetlnych. Po pewnym czasie kiełkują i istnieje potrzeba kolejnej procedury. To z powodu indywidualnych cech każdego klienta trudno jest ocenić dokładną liczbę niezbędnych sesji.

Inne czynniki wpływające na skuteczność fotoepilacji, a co za tym idzie, liczba niezbędnych sesji to:

 • Korzystanie z urządzenia o niewystarczającej mocy;
 • Brak dostosowania urządzenia do pożądanego rodzaju włosów;
 • Nieadekwatność kosmetologa;
 • Za mało epidemii.

Średnio zalecana liczba sesji fotoepilacji waha się od 6 do 10 razy. Ponieważ po depilacji włosy nadal wypadają przez 2-3 tygodnie, odstęp między pierwszym powinien wynosić od 3 tygodni do 1 miesiąca, a następnie - w miarę wzrostu. Rezultatem pełnego kursu jest całkowite zaprzestanie niepożądanego wzrostu włosów na okres od 3 do 5 lat.

Skuteczność

Rzeczywiście skuteczność tej procedury jest bardzo wysoka, a pozytywne recenzje wielu osób są tego niezbity dowód. Średnio efekt trwa około dwóch do trzech lat, ale nie ma tutaj jednego wskaźnika, ponieważ każda osoba jest indywidualna i ma swoje własne cechy, które mają bezpośredni wpływ na wynik. Znacząco przedłuż efekt tej metody usuwania włosów (po ukończeniu pełnego kursu) pomoże ci przeprowadzić procedurę zapobiegawczą raz w roku.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że jeśli przestaniesz uczestniczyć w procedurach lub zajdziesz w ciążę (co doprowadzi do niewydolności hormonalnej), wynik z wykonanej pracy może się nie udać.

Z tego powodu zdecydowanie zaleca się upewnienie się, że przez tak długi czas (około roku) nic nie stoi na przeszkodzie, aby przejść cały kurs do końca.

Na wynik wpływa głównie kolor włosów i skóry. W przypadku jasnych, czerwonych i szarych włosów skuteczność zostanie znacznie zmniejszona. Idealną kombinacją do stosowania tej metody usuwania włosów jest obecność jasnej skóry i ciemnych włosów.

Przeciwwskazania

Przed pierwszą procedurą fotoepilacji należy skonsultować się z kosmetologiem. Powie ci o zaletach i wadach tej usługi, wybierz program i skoncentruje się na możliwych przeciwwskazaniach do jego wdrożenia. Przeciwwskazania są dwojakiego rodzaju: bezwzględne i względne. Bezwzględne przeciwwskazania obejmują:

 • Obecność nadciśnienia;
 • Cukrzyca;
 • Różne choroby sercowo-naczyniowe;
 • Choroby zakaźne;
 • Choroby skóry;
 • Mole;
 • Choroby onkologiczne;
 • Wiek do 16 lat;
 • Otwarte rany;
 • Tendencja do występowania blizn keloidowych.

Względne powody, dla których fotoepilacja jest niebezpieczna dla zdrowia, obejmują:

 • Ciąża
 • Alergia;
 • Tatuaże
 • Opalona skóra.

Również fotoepilacja może być niebezpieczna podczas karmienia piersią. Głównym powodem tego jest obecność jakiegokolwiek stresu na ciele nowo wybitej matki. Tak zwany zespół bólowy dotyczy również takich obciążeń. Ze względu na fakt, że fotoepilacja nie jest całkowicie bezbolesną procedurą, wynikające z tego obciążenia mogą powodować przedwczesną utratę mleka, dlatego należy na jakiś czas porzucić.

Innym powodem jest niepełna normalizacja tła hormonalnego, co może spowodować poświęcenie większej ilości czasu i wysiłku na zabieg bez uzyskania właściwego wyniku. Po przywróceniu tła włosy zaczną odrastać. Dlatego podczas laktacji konieczne jest zrezygnowanie z fotoepilacji przed normalizacją i regeneracją organizmu.

Zasady przygotowania i postępowania

Istnieje wiele zasad i zaleceń dotyczących przygotowania i przeprowadzania fotoepilacji, których przestrzeganie pomoże uniknąć problemów, uzyskać przyjemność i zmaksymalizować efekt zabiegu.

Przed samą depilacją przeprowadzana jest konsultacja z kosmetologiem, podczas której przechodzisz badanie, a mistrz sporządzi Twój profil z danymi osobowymi.

Na ich podstawie opracowuje dla ciebie indywidualny program do fotoepilacji. Po przejściu testu wrażliwości skóry na błyski. Dopiero po tym zaczyna się sama procedura.

Klient nosi specjalne okulary lub tylko opaskę, aby uchronić je przed niepożądanym nasłonecznieniem. Kosmetyczka sama wykonuje swoje prace z przyciemnionymi okularami.

Żel nakłada się na pożądany obszar skóry (często z aloesem). Przy wysokiej wrażliwości skóry na błyski co najmniej godzinę przed zabiegiem zaleca się stosowanie kremu znieczulającego, aby nie bolał.

Kolejny etap polega na tym, że mistrz używa specjalnego manipulatora, który jest podłączony do urządzenia, przewodzi przez skórę. W miejscu ekspozycji pojawi się nieprzyjemne mrowienie (jego ból zależy od progu bólu). W tym momencie ważny jest właściwie wybrany program.

Zabieg kończy się nałożeniem środka przeciwzapalnego i kompresu z efektem chłodzącym na całą strefę usuwania włosów.

Pielęgnacja skóry i możliwe konsekwencje

Pomimo bezpieczeństwa użytkowania i bezbolesności procesu fotoepilacji konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry i przestrzeganie niektórych zaleceń przed i po zabiegu, aby uniknąć możliwych negatywnych konsekwencji.

Zasady, których należy przestrzegać przed procedurą:

 • Zabrania się usuwania włosów za pomocą różnych środków, z wyjątkiem maszyny, dwa tygodnie przed fotoepilacją
 • Zabronione jest opalanie się (w tym opalanie) co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Skóra ze względu na melaninę (przewodnik ciepła) nabiera brązowego odcienia. Po napromieniowaniu energią świetlną i przekształceniu w energię cieplną melanina stanie się przewodnikiem nie tylko do pęcherzyka, ale także do samej skóry. Palenie o różnym nasileniu może powodować zaniedbanie.
 • Konieczne jest zrezygnowanie ze stosowania antybiotyków i środków uspokajających na dwa tygodnie przed zabiegiem.

Zasady, których należy przestrzegać po zabiegu:

 • Nie można kąpać się, chodzić do łaźni i odwiedzać basenów i salonów spa w ciągu tygodnia;
 • Staraj się unikać bezpośredniego światła słonecznego (dlatego nie jest pożądane przeprowadzanie fotoepilacji w lecie);
 • Konieczne jest nawilżanie i odżywianie skóry codziennie przez tydzień różnymi kremami, olejkami i płynami;
 • Odmawiaj wizyty w solarium, ponieważ nawet po fotoepilacji istnieje ryzyko poparzenia na leczonych obszarach ciała;
 • Staraj się tworzyć mniejsze tarcie między leczonym obszarem a różnymi grubymi tkankami, aby nie spowodować jeszcze większego uszkodzenia podrażnionej skóry.

Oprócz oparzeń możliwe konsekwencje fotoepilacji obejmują:

 • Wzrost blizn keloidowych (jeśli istnieje predyspozycja do ich powstawania);
 • Występowanie reakcji alergicznych;
 • Pojawienie się zapalenia mieszków włosowych;
 • Naruszenie pigmentacji skóry.

Plusy i minusy fotoepilacji w domu

Istnieją również przenośne urządzenia do fotoepilacji w domu.

Usuwanie włosów za pomocą błysku światła w domu ma zarówno zalety, jak i wady. Zalety usuwania włosów w domu obejmują:

 • Dzięki regulatorowi mocy zainstalowanemu na urządzeniach do fotoepilacji w domu ryzyko poparzeń, a także bólu podczas zabiegu, zmniejsza się do zera.
 • Efekt uzyskany podczas używania urządzenia domowego do usuwania włosów nie różni się od efektu uzyskanego w kabinie. Po ukończeniu pełnego cyklu fotoepilacji (6-10 zabiegów) włosy przestaną rosnąć przez długi czas.
 • Jego użycie nie wymaga dodatkowej wiedzy. Każde urządzenie przenośne ma przejrzysty interfejs, szczegółowe i dostępne instrukcje.
 • Większość domowych fotoepilatorów ma specjalne tryby i porady dotyczące usuwania włosów z dowolnej części ciała, w tym z najbardziej wrażliwych obszarów, takich jak twarz i bikini. Aby zminimalizować poparzenie lub inne zmiany skórne, musisz zrozumieć mechanizm działania urządzenia i wybrać optymalny reżim dla siebie.
 • Korzystanie z tego urządzenia jest nieszkodliwe dla zdrowia. Urządzenie wpływa tylko na górną warstwę skóry (około 5 mm), więc narządy wewnętrzne nie będą zaangażowane.

Ponadto procedura fotoepilacji w domu ma pewną liczbę wad. Najważniejsze z nich to:

 • Duże ryzyko różnych reakcji alergicznych i innych problemów. Z powodu braku profesjonalnej wstępnej konsultacji, diagnozy wszelkich przeciwwskazań itp. Możesz wyrządzić wielką szkodę swojemu ciału.
 • Dużym problemem podczas przeprowadzania fotoepilacji w domu może być wybór wysokiej jakości leków chroniących skórę przed ekspozycją na światło.
 • Osiągnięcie pożądanego rezultatu może potrwać dłużej.
 • Ze względu na wysoki koszt i konieczność wymiany lampy po określonej liczbie zabiegów cena domowego aparatu do fotoepilacji będzie równa kosztowi fotoepilacji w salonie, ale nie uzyskasz porady profesjonalnego rzemieślnika.

Recenzje

Opinie na temat tej procedury są różne. Są zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Wśród negatywnych recenzji najczęściej są te, w których odnotowano:

 • niemożność osiągnięcia widocznych wyników po pierwszej procedurze;
 • wysoka cena za fotoepilację;
 • potrzeba wielokrotnych wizyt w salonie;
 • ból podczas sesji przy braku znieczulenia;
 • niskie kwalifikacje mistrzów w salonach;
 • potrzeba ograniczenia zwykłego stylu życia.

Pomimo wszystkich argumentów przeciwko, zdecydowana większość kobiet mówi:

 • Wysoka skuteczność procedury;
 • Bezbolesność;
 • Bezpieczeństwo procesu;
 • Trwały wynik, który utrzymuje się przez kilka lat.

Z powyższego możemy wywnioskować, że fotoepilacja jest naprawdę cudowną, prawie bezbolesną i wysoce skuteczną metodą usuwania niechcianych włosów.W przeciwnym razie nie byłaby w stanie uzyskać tak szerokiej dystrybucji i zdobyć milionów serc nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.

Zobacz, jak działa depilacja zdjęć w następnym wideo.

Obejrzyj wideo: Oasis SPA - fotoepilacja (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz