Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Pędzle do manicure

Dziś wiele dziewcząt spędza dużo czasu i pieniędzy na manicure. Nie wszyscy chodzą do salonów kosmetycznych. Niektórzy robią to sami. Aby wynik był niesamowity, ważne jest, aby prawidłowo używać pędzli do manicure.

Rodzaje i cel

Narzędzia do manicure są zawsze dostępne w wyspecjalizowanych sklepach. Tam są realizowane zarówno indywidualnie, jak i w zestawach. Zwykle zawiera kilka podstawowych pędzli, które prawie zawsze są niezbędne do wykonywania różnych rodzajów manicure. Każdy z nich ma swój własny cel:

 • Pędzel punktowy służy do nakładania małych części. Za jego pomocą można ostrożnie narysować różne wzory na paznokciu. Trzyma również dżetów lub dobrze błyszczy.
 • Pędzel „płatkowy” ma węższy róg niż pędzel kropkowy, a jego kształt jest bardziej płaski. Nakłada się go za pomocą prostych pociągnięć lub błyszczy, a także nietypowych wzorów. To narzędzie często tworzy etniczne motywy na paznokciach.
 • Do nałożenia abstrakcyjnych rysunków i pejzaży na paznokieć potrzebny będzie pędzel wachlarzowy. Pozwala to nadać kształtowi półkole. Dobrze łączy odcienie i odcienie oraz nadaje blask.
 • Do jednoczesnego zbierania kilku lakierów wybierz płaską sfazowaną szczotkę, która jest również nazywana „sztyletem”. Za jego pomocą możesz stworzyć zarówno cienki, jak i złożony trójwymiarowy wzór.
 • Aby całkowicie pokryć powierzchnię paznokcia lakierem, potrzebujesz szerokiej szczotki. To narzędzie pozwala wdrożyć ciekawe i skomplikowane pomysły na manicure.
 • Urządzenie do krótkiej drzemki zwykle rysuje ulotki i wszelkiego rodzaju loki.
 • Pędzel do wyściółki lub włosy zdarza się przy stosie różnej długości. Potrafi tworzyć rysunki zwierzęce, ozdoby kwiatowe, wzory geometryczne lub rysować proste linie.

Pędzle do manicure są również podzielone na 4 grupy. Kryterium jest materiał, z którym będą pracować.

 • Pędzle malarskie używane, jeśli konieczne jest rysowanie ulubionym lakierem, ale pędzel w butelce nie odpowiada pożądanej grubości. Mogą również wykonywać pedicure, ponieważ ich długość jest dłuższa niż długość pędzla w lakierze.
 • Akrylowe pędzle do modelowania konieczne do zbudowania paznokci. Za ich pomocą utwórz niezbędne wygięcie i wymodeluj kształt. Różnią się sztywnością i długością stosu. Wiązka pędzla jest sprężysta i łatwo przywraca jej pierwotny kształt po naciśnięciu. Końcówka tego narzędzia starannie rozprowadza proszek, tworząc linię naskórka.
 • Pędzle żelowe różnią się budową. Kupa jest sztywniejsza niż inne pędzle. W kształcie przypominają kwadrat lub prostokąt. Ze względu na te właściwości takie narzędzie jest łatwe do pracy z płynnym i lepkim żelem.
 • Pędzle do zdobienia paznokci zawsze jest zestaw mistrzów w malarstwie artystycznym.

Jaki materiał wybrać?

Początkującym specjalistom od zdobienia paznokci trudno jest zdecydować o wyborze materiału, z którego tworzone są pędzle do manicure. Może być naturalny lub syntetyczny. Ostateczny wynik zależy od jego funkcji.

Materiałem do wykonywania naturalnych pędzli jest zwykle wełna sobolowa lub kolumna. Stos w tych pędzlach jest wysokiej jakości. Nie wymagają specjalnej opieki, ale jednocześnie będą trwać długo. Za pomocą takich narzędzi wygodnie jest rysować ozdoby o różnym stopniu złożoności za pomocą różnego rodzaju farb.

Materiał polimerowy, z którego wykonane są syntetyczne urządzenia do manicure, znacznie obniża ich koszt. Te pędzle dobrze utrzymują lakier i nie pozwalają na jego rozprzestrzenianie się.

Są zalecane dla początkujących, ponieważ dobrze nadają się do ćwiczenia i ćwiczenia wzorców. Należy jednak pamiętać, że ich trwałość jest znacznie krótsza.

Główną zaletą szczotek silikonowych jest ich trwałość. W tym momencie przewyższają nawet naturalne narzędzia do palowania. Przy pomocy takich pędzli wygodnie jest nakładać małe detale.

Profesjonalni rzemieślnicy wolą urządzenia wykonane z włókien naturalnych. Doceniają ich gęstą strukturę, umiarkowaną sztywność i długą żywotność.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji

Aby narzędzie działało jak najdłużej, należy odpowiednio dbać o niego. Pędzle do manicure muszą być używane wyłącznie do stylizacji paznokci. Nie należy rysować ich na papierze, aby nie zdeformować stosu. Podczas używania zwykłej farby zamiast lakieru włosy często wypadają.

Nie tylko długi pobyt pędzla w wodzie prowadzi do zmiany jego kształtu, ale nawet krótki spowoduje utratę pierwotnego wyglądu stosu. Możesz go zwrócić, trzymając szczotkę w gorącej wodzie przez kilka minut.

Aby lakier nie wyschł na włosiu pędzla, należy go umyć natychmiast po użyciu. Jeśli nie zrobisz tego na czas, będziesz potrzebował acetonu do ich oczyszczenia, co uszkodzi strukturę włókien. Włosie pędzla zostanie bardzo szybko usunięte przy użyciu palety o nierównej powierzchni. Aby uniknąć tego wyniku, nie pocieraj narzędzia siłą serwetki.

Aby przedłużyć żywotność instrumentu, pod koniec zabiegu należy na niego nałożyć olej do skórek. W schowku można umieścić tylko dobrze wysuszone szczotki. Wystawienie suszarki na gorące powietrze będzie szkodliwe dla stosu narzędzi.

Jak zrobić w domu?

Początkujący do opracowywania wzorów i drobnych detali mogą tworzyć narzędzie do projektowania paznokci ze zwykłego pędzla do rysowania farbami akwarelowymi. Łatwo to zrobić samemu w domu, mając tylko szczotkę i szczypce.

Za pomocą kleszczy do manicure małe kępki kosmków są ostrożnie usuwane u podstawy pędzla od krawędzi do środka. Konieczne jest, aby pędzel znalazł się pośrodku i nie przesunął się na bok. Wytnij stos na małe odcinki, aby nie uszkodzić narzędzia. Liczba ciętych włókien zależy od wymaganego rozmiaru przyszłego narzędzia.

Dobry niedrogi pędzel do malowania można przekształcić w narzędzie o niezbędnym projekcie i rozmiarze. Pielęgnacja jest taka sama, jak w przypadku specjalistycznego pędzla do manicure.

Ważne jest, aby pamiętać o troskliwym stosunku do narzędzia, aby działało ono jak najdłużej.

Co można wymienić?

Początkujący projektanci paznokci mogą używać pędzli zamiast drogich profesjonalnych gadżetów. Mogą to być szerokie lub wąskie szczotki, w zależności od celu ich zastosowania. Dobrze jest trenować i zdobywać doświadczenie.

Jakie wzory można zrobić?

Mając pędzle o różnych rozmiarach i kształtach w arsenale, możesz realizować niepowtarzalne i zachwycające projekty fantasy. Aby uczyć malarstwa artystycznego, musisz zacząć od prostych linii, a następnie połączyć je we wspólną kompozycję. Gdy tylko ręka porusza się pewnie, możesz przejść do bardziej oryginalnego i złożonego ornamentu.

Za pomocą pędzla płatkowego chińskie malowanie odbywa się na paznokciach. Ta technika przedstawia motywy roślinne: gałązki, kwiaty i drzewa. Wykorzystuje różne techniki, takie jak fala, aqua, ażurowa, gładka powierzchnia. Rezultat wygląda oryginalnie i bardzo romantycznie na paznokciach.

Płaski pędzel znajduje zastosowanie w tworzeniu efektu ombre na paznokciach, w których jeden odcień płynnie przechodzi w drugi. Aby to zrobić, musisz dodać kilka różnych kolorów do palety. Możesz również stworzyć efekt gradientu na paznokciach za pomocą gąbki. Ten wzór paznokci nadaje się nie tylko na co dzień, ale także na specjalne okazje.

Cienki pędzel doskonale rysuje linię uśmiechu do francuskiego manicure. Ten elegancki design można wykonać w dowolnym kolorze. W tym przypadku paznokcie wyglądają bardzo stylowo.

Błyszczący paznokieć jest najwygodniejszy dzięki szczotce wachlarzowej. Wstępnie pożądany obszar jest traktowany bezbarwnym lakierem. Zanim wyschnie, możesz rozprowadzić cekiny, posypując je pędzelkiem na paznokciu. Aby usunąć nadmiar, użyj wacika.

Wszystkie rodzaje wzorów można uzyskać w zależności od grubości i długości stosu. Cienki pędzel, którego stos ma ponad 10 mm, pozwala uzyskać długie, czyste linie na zdjęciu. Częściej używane narzędzia o grubości włosa od 7 do 10 mm. Mogą tworzyć faliste wzory na paznokciach. Gałązki i ozdoby wykonane są za pomocą pędzla o grubości od 3 do 7 mm.

7 zdjęć

Za pomocą szerokiego płaskiego pędzla łatwo jest stworzyć popularny obraz Gzhel w manicure. Obraz ten oparty jest na fabule i kwiatowych ornamentach nakładanych pociągnięciami pędzla na białe tło paznokci. Najczęstsze elementy wzorów malarskich Gzhel to obrysy, linie i kropki. Istnieją bardziej złożone opcje w postaci obrzeża, kropelek i pociągnięć pędzla za pomocą cienia.

Pędzle do manicure można porównać z narzędziami artysty, dzięki którym mistrzowie realizują swoje niezwykłe fantazje i pomysły na gwoździach. Manicure może stać się prawdziwym procesem twórczym, w którym każda dziewczyna może pokazać swoją indywidualność i sprawić, by paznokcie były kreatywne i niestandardowe.

Ten film opowiada o pielęgnacji i przechowywaniu pędzli do manicure.

Obejrzyj wideo: How To Use Your Nail Art Brushes. Winstonia Nail Art Brushes Review (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz