Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Manicure gazetowy

Głównym znakiem pielęgnacji są piękne dłonie. Dlatego płeć piękna spędza dużo czasu w poszukiwaniu nowych pomysłów na manicure, ponieważ jest to nie tylko oryginalna dekoracja paznokci, ale także obowiązkowe uzupełnienie kobiecego wizerunku. Obecnie istnieje wiele opcji projektowania paznokci, ale manicure gazetowy zasługuje na szczególną uwagę.. W dzisiejszych czasach szybko zyskuje na popularności i nie jest to zaskakujące, ponieważ taki projekt jest bardzo interesujący.

Funkcje

Drukowana powłoka pojawiła się ostatnio w sztuce paznokci. Ze względu na swój styl i wszechstronność otrzymał wiele pozytywnych recenzji. Ten manicure jest idealny do każdego wyglądu. Jego główną zaletą jest ekskluzywność i oryginalność, a także manicure gazetowy pozwala kobiecie pokazać swoją indywidualność.

Można powiedzieć, że tradycyjne lakierowanie paznokci lakierem należy już do przeszłości, dziś nie jest już uważane za modne. Ostatnio do projektowania manicure dziewczyny wolą wybrać coś wyjątkowego i ekskluzywnego. Jedną z najpopularniejszych technik zdobienia paznokci jest dekorowanie gazet, wykonane z najbardziej zwyczajnych gazet. Taki projekt nie jest bardzo trudny do samodzielnego wykonania w domu.

Charakterystyczną cechą takiego manicure jest znaczenie kompozycji. Aby stworzyć unikalne arcydzieło, nie musisz używać drogich materiałów. Wystarczy znaleźć starą gazetę i zabrać się do pracy, dlatego głównymi zaletami „drukowanego” manicure są piękno, wygoda i taniość. Projektowanie paznokci za pomocą gazety jest ekscytujące i interesujące, ponieważ podczas ozdabiania możesz niezależnie wybierać litery i czcionki.

W porównaniu z innymi opcjami projektowania paznokci można zauważyć, że taki manicure nie trwa bardzo długo. W krótkim czasie i przy minimalnej ilości materiału uzyskuje się niezwykłą sztukę wysokiej jakości. Jest to główna cecha manicure gazetowego. Oczywiście, dzięki niezależnemu projektowi gwoździ, początkujący mistrz będzie wymagał dokładności i dokładności w pracy.

Jak zrobić w domu?

Współczesne życie jest pełne zamieszania, dlatego dziewczęta często nie mają wystarczająco dużo czasu, aby pójść do salonów kosmetycznych, ale ich ręce powinny być zawsze zadbane. Wyjściem z tej sytuacji jest samodzielne wykonanie manicure w domu. Doskonałym wyborem byłby manicure gazetowy, jest nie tylko prosty w projekcie technicznym, ale także wykonany z improwizowanego materiału, nie wymagając znacznych kosztów zakupu pięknych elementów dekoracyjnych.

Do manicure domowego wymagane są tylko następujące materiały:

 • patyczki higieniczne, dyski;
 • zmywacz do paznokci lub alkohol;
 • gazeta z piękną czcionką;
 • środek utrwalający.

Przed rozpoczęciem pracy zebrano wcześniej fragmenty gazety. Ich rozmiar nie powinien przekraczać powierzchni roboczej gwoździa. Należy zauważyć, że czasopisma z błyszczącymi stronami nie mogą być używane do projektowania gazet, zaleca się wybranie drukowania gazet za pomocą liter topograficznych. Po przygotowaniu materiału zadbaj o paznokcie - są one noszone na kilku warstwach podstawy lub bezbarwnego lakieru.

Kiedy powierzchnia paznokcia wyschnie, kawałek gazety nasyca się alkoholem i dociska do płytki. Możesz wykonać tę procedurę bez alkoholu, ale używając specjalnego rozwiązania. Podczas dekoracji nie można dotknąć kawałka papieru i przesunąć go, w przeciwnym razie obraz może nie działać i być nieostry. Następnie gazeta jest usuwana, dla wygody zaleca się stosowanie pincety. Ładnie wygląda manicure z literami nazwy.

Aby kompozycja uzyskała wyraźny i jasny wygląd, zamiast alkoholu najlepiej jest użyć zmywacza do lakierów.

Zręczność jest bardzo ważna w takim manicure. Jeśli materiał jest bardzo mokry lub prześwietlony na paznokciu, tło obrazu zostanie rozmazane (lub gazeta przylgnie do paznokcia). Dlatego w domu wszystko musi być zrobione ostrożnie i szybko.

Oczywiście po raz pierwszy manicure z gazetą może nie działać (lub nie uzasadnia oczekiwanych rezultatów). Ale nie denerwuj się i poprzestań. Dzięki ciągłemu powtarzaniu tej procedury zdobędziesz doświadczenie - a po chwili będziesz mógł samodzielnie tworzyć unikalne kompozycje. Aby utrzymać arcydzieło dłużej, na końcu projektu na paznokcie nakłada się przezroczysty lakier.

Obecnie istnieje kilka rodzajów tworzenia odbitek prasowych w domu, a mianowicie:

 • Na bazie bezbarwnego lakieru. Aby stworzyć kompozycję, lakier nakłada się na jeden gwóźdź, a następnie nakłada się na niego kawałek gazety, po czym kilkakrotnie kapie na niego kilka kropli lakieru. Ważne jest, aby kawałek papieru się nie poruszył. Po kilku minutach gazeta jest usuwana, a następnie nakładany jest środek utrwalający.
 • Na bazie lekkiego odcienia lakieru. Ta metoda jest uważana za najbardziej oryginalną. Baza nakładana jest na samym początku na płytkę paznokcia, a następnie lakierowana jasnymi tonami. Po wyschnięciu powierzchni paznokcie zwilża się wodą i kładzie na nich gotowe wycinki z gazet. Powstałą kompozycję utrwala się kilkoma warstwami powłoki nawierzchniowej. Zapewni to nie tylko wytrzymałość manicure, ale także nada blasku.

Instrukcja tworzenia manicure gazetowego

Ten manicure, choć jest uważany za najłatwiejszy do zaprojektowania, ale nadal musisz przestrzegać pewnych zasad i przestrzegać instrukcji. Proces rysowania składa się z następujących kroków:

 • Przygotowanie Po pierwsze, konieczne jest wykonanie kąpieli leczniczej na dłonie, naskórek jest przetwarzany, końce paznokcia są opiłowane. Powierzchnię płytki paznokcia można dodatkowo wypolerować, wówczas kompozycja okaże się znacznie wyraźniejsza. Przygotowywane są niezbędne narzędzia i materiały do ​​pracy. Jeśli chcesz stworzyć oryginalną sztukę z angielskimi napisami, powinieneś je wstępnie wpisać na komputerze i wydrukować na papierze gazetowym.
 • Leczenie paznokci. Lekki lub przezroczysty lakier nakłada się na powierzchnię paznokcia, która będzie podstawą do manicure. Eksperci zalecają również stosowanie białych, różowych i szarych lakierów. Należy zauważyć, że podstawa powinna być gęsta, więc gwóźdź jest lakierowany w kilku warstwach. Powierzchnia jest suszona, a następnie kontynuują pracę - albo używają alkoholu, albo zmywacza do paznokci (płyn wlewa się do małego pojemnika, każdy palec zanurza się na przemian).
 • Rysowanie obrazu. Fragment gazety jest mocno dociskany do suchego paznokcia i przytrzymywany przez 10 sekund, a następnie papier jest ostrożnie podnoszony. Należy to robić płynnymi ruchami, bez odrywania lub ciągnięcia. Teraz możesz zobaczyć otrzymane odciski palców na paznokciach. Należy zauważyć, że taki projekt jest całkiem wykonalny bez alkoholu, przy użyciu najbardziej zwykłej wody, ale efekt nie będzie zbyt jasny i jasny.
 • Naprawianie wydruku. Po wszystkich wykonanych pracach paznokieć jest pokrywany lakierem wykończeniowym.

Cały proces wykonywania manicure gazetowego, zobacz następny film.

Możesz wypróbować nie tylko tradycyjną technologię manicure z gazetą, ale także inny sposób.

 • Paznokcie będą musiały być starannie przygotowane, w tym celu wykonują regularny manicure.
 • Wytnij 10 kawałków gazety na każdy gwóźdź, wlej wodę do pojemnika. Podstawę nakłada się na powierzchnię płytki i suszy. Kawałki gazet zanurza się w wodzie na kilka sekund, czas naświetlania zależy od gęstości papieru. Gazeta powinna stać się miękka. Nadmiar wody z papieru strząsa się lub usuwa serwetką.
 • Następnie fragmenty obrazu są mocno dociskane do paznokcia - dobrze przylegają do podstawy, która jeszcze nie wyschła.
 • Gdy kompozycja jest mocno utrwalona, ​​jest powleczona powłoką ochronną.

Z reguły taki manicure jest krótkotrwały. Trwa nie dłużej niż 3 dni, ale wygląda bardziej spektakularnie niż manicure wykonany w tradycyjny sposób.

Film pokazujący tę metodę manicure gazetowego, patrz poniżej.

Kursy mistrzowskie od profesjonalistów

Manicure gazetowy ma nieograniczony design i zadziwia różnorodnością. Dziś mistrzowie oferują różnorodne prace - od jasnych kompozycji żelowych z gazetą po niezwykłe zdobienia paznokci z koralikami i dżetów.

Specjaliści od sztuki zalecają początkującym prostą technologię manicure, w której na wstępnie przygotowane paznokcie nakłada się kolorową lub czarno-białą gazetę i pokrywa ją ochronną warstwą przezroczystego lakieru. W przypadku dziewcząt, które opanowały podstawowe podstawy manicure, mistrzowie sugerują eksperymentowanie z przyciętymi fragmentami spalonych gazet.

Aby nadać takiej kompozycji glamour, konstrukcja gwoździa kończy się nie tylko utrwaleniem, ale także dodatkową ozdobą dżetów.

Styliści w swoich pracach prezentowali także manicure gazetowy w nowoczesnej interpretacji - z wykorzystaniem kawałków dolarów lub poszczególnych elementów zdjęcia. Projektowanie gwoździ w takim projekcie jest bardzo złożone, tylko profesjonaliści mogą poradzić sobie z tym zadaniem.

Technologia sztuki gazetowej jest standardowa - elementy dekoracyjne są nakładane na wcześniej przygotowaną powierzchnię, a następnie kopiowane lub utrwalane. W tym samym czasie mistrzowie zalecają wybieranie „świeżych” gazet do pracy, które wciąż pachną farbą. Znani styliści w pracy z manicure gazetowym wolą biały lakier, który stanowi podstawę dla powierzchni. Na białym tle fragmenty gazet wyglądają niesamowicie i świetnie nadają się do manicure w stylu biurowym.

Obejrzyj wideo: Gazetowy french - tutorial - metoda gazetowa - Newspaper nail art - Wzorki na paznokcie (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz